Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Donez medicamente renale ptr pisica
 Ce componenta e asta si ce ziceti...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila
 Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...

Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K
 Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...
 

Transparent Residence

- - - - -
  • Please log in to reply
220 replies to this topic

#199
denisen

denisen

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,706
  • Înscris: 13.08.2015

 t_gabriel, on 06 mai 2017 - 10:34, said:

@denisen ai cumva vreo frustrare legata de acest complex/dezvoltator?

Preturi mari, mi se par SF pentru ce vand, poate nu inteleg eu ce fac ei acolo in plus, fatada bond, geam la baie, marmura luminite.
Initial ziceau ceva 50k prin anunturi dup-aia vad 75k, mai sa fie.
Pe partea-ailalta pentru un resindence care se zice transparent, sa nu arate cat de pe miriste sunt, si cat de namol aduni pana intrii in bloc.
Imi imginez cata haznaua si putul forat au sub bloc, ca daca asfaltul nu a ajuns nu vad apa nova sau canalizarea.
Imi imaginez costuri de intretinere ascunse, alpinisti.
Da voi visati piscine, asfaltari, linistiti. Pana una alta sa luati ghete cu platforma cum era moda in 90', pentru lacurile pana-n Osiei sau Auchan.
Zic si eu relele, ca sa fie lumea informata, sa aleaga in cunostinta de cauza.
Bunele sunt convins ca sunt la ei pe sait.

Edited by denisen, 06 May 2017 - 21:50.


#200
nfs_fifa

nfs_fifa

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 31
  • Înscris: 13.07.2006
Denisen care este problema ta mai exact? Ptr ca din cate spui tu eu ințeleg asa. De ce cere Range Rover  asa mulți bani pe o mașinã cand pot sa imi iau Duster.  Și Duster și Range Rover sunt automobile și fiecare le cumpara dupã cum crede de cuvinta și cel mai probabil dupã posibilitãți.
Mie cel puțin nu mi se pare corect ca ai spus asa :
1 "sa nu arate cat de pe miriste sunt". Serios? Pe site-ul oficial arata locația exacta sau crezi ca cineva ma dus legat la ochi?
2 " namol aduni pana intrii in bloc". Serios? Ai fost tu personal acolo? Nu vorbim de trecut vorbim de prezent.
3" Imi imginez cata haznaua si putul forat au sub bloc, ca daca asfaltul nu a ajuns nu vad apa nova sau canalizarea". Serios? Ne dam cu pãrerea fãrã sa știm exact? Aici chiar sper sa nu ai pana in 18 ani ptr ca îți garantez eu ca este canalizare și apanova, în plus sunt foarte multe informații pe situl oficial.  Sincer care este adevãrata ta problema.? Numai bine și hai sa incercãm sa fim mai buni. Stresul reduce viața.

Edited by nfs_fifa, 07 May 2017 - 01:38.


#201
Ina-Ina

Ina-Ina

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 31.01.2017

 nfs_fifa, on 07 mai 2017 - 01:20, said:

Denisen care este problema ta mai exact? Ptr ca din cate spui tu eu ințeleg asa. De ce cere Range Rover  asa mulți bani pe o mașinã cand pot sa imi iau Duster.  Și Duster și Range Rover sunt automobile și fiecare le cumpara dupã cum crede de cuvinta și cel mai probabil dupã posibilitãți.
Mie cel puțin nu mi se pare corect ca ai spus asa :
1 "sa nu arate cat de pe miriste sunt". Serios? Pe site-ul oficial arata locația exacta sau crezi ca cineva ma dus legat la ochi?
2 " namol aduni pana intrii in bloc". Serios? Ai fost tu personal acolo? Nu vorbim de trecut vorbim de prezent.
3" Imi imginez cata haznaua si putul forat au sub bloc, ca daca asfaltul nu a ajuns nu vad apa nova sau canalizarea". Serios? Ne dam cu pãrerea fãrã sa știm exact? Aici chiar sper sa nu ai pana in 18 ani ptr ca îți garantez eu ca este canalizare și apanova, în plus sunt foarte multe informații pe situl oficial.  Sincer care este adevãrata ta problema.? Numai bine și hai sa incercãm sa fim mai buni. Stresul reduce viața.

 Feeble, on 20 decembrie 2016 - 14:51, said:

Salut, cei care ati luat la ei...cand preconizeaza ca se va muta lumea?

Feeble,in care bloc te intereseaza?

#202
Feeble

Feeble

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 62
  • Înscris: 05.05.2015

 Ina-Ina, on 08 mai 2017 - 16:35, said:

Feeble,in care bloc te intereseaza?

Nu ma mai intereseaza :)

#203
World_again

World_again

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 26.10.2016
Salutare lume,am observat ca blocul a prins viata,amenajarile sunt spre finalizare ce sa mai arata si mai bine acum.Sa va fie de bine.

#204
dianaabac

dianaabac

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 22.08.2017
Exista vreun locatar din Blocul 1 ( Transparent Residence 3) ce ma poate ajuta cu cateva detalii, va rog? Planuiesc sa cumpar un apartament in Blocul 2, dar as dori sa ma asigur de anumite lucruri inainte de a lua aceasta decizie.

#205
Secret1993

Secret1993

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 26.08.2017

 dianaabac, on 22 august 2017 - 19:02, said:

Exista vreun locatar din Blocul 1 ( Transparent Residence 3) ce ma poate ajuta cu cateva detalii, va rog? Planuiesc sa cumpar un apartament in Blocul 2, dar as dori sa ma asigur de anumite lucruri inainte de a lua aceasta decizie.
Buna ziua!
Viitor locatar de saptamana asta.
De ce informatii ai nevoie?
Poate te pot ajuta.
O zi buna!

#206
dianaabac

dianaabac

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 22.08.2017

 Secret1993, on 28 august 2017 - 08:43, said:

Buna ziua!
Viitor locatar de saptamana asta.
De ce informatii ai nevoie?
Poate te pot ajuta.
O zi buna!
Multumesc,dar cautam o persoana care a locuit deja o perioada de timp acolo. Am fost deja la o vizionare si stiu detaliile pe care mi le puteti da si dvs.

#207
taxi1234

taxi1234

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 249
  • Înscris: 22.12.2015

 dianaabac, on 29 august 2017 - 22:05, said:

Multumesc,dar cautam o persoana care a locuit deja o perioada de timp acolo. Am fost deja la o vizionare si stiu detaliile pe care mi le puteti da si dvs.
Eu locuiesc vis-a -vis...pe STRADA cu asfalt Tineretului din anul 2013 in unul din cele trei blocuri.Mie imi vine sa plang de voi cei cu avansuri date sau achizitie cash sau prima casa in acel bloc.Eu unul am doua apartamente si ambele sunt in prezent inchiriate din motive de reorientare catre rustic autentic nu de chici autentic.Vai de voi cei care ati achizitionat in blocul ala....

#208
nfs_fifa

nfs_fifa

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 31
  • Înscris: 13.07.2006

 taxi1234, on 05 septembrie 2017 - 16:21, said:

Eu locuiesc vis-a -vis...pe STRADA cu asfalt Tineretului din anul 2013 in unul din cele trei blocuri.Mie imi vine sa plang de voi cei cu avansuri date sau achizitie cash sau prima casa in acel bloc.Eu unul am doua apartamente si ambele sunt in prezent inchiriate din motive de reorientare catre rustic autentic nu de chici autentic.Vai de voi cei care ati achizitionat in blocul ala....

Fiecare are libera alegere, de ce sa iei un iPhone 8 sau un s8 când exista Nokia 1100, de ce sa iei automobil când exista bicicleta, eu sunt foarte mulțumit ca locuiesc aici și în curând cand zona se va dezvolta și mai mult voi fi și mai mulțumit. Ma repet fiecare are libera alegere. O zi buna tuturor.

#209
GDM90

GDM90

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 21.09.2017
Taxi 1234 iar comentezi aiurea? Comentezi tampenii de 2 ani despre transparentresidence, eu sunt locatar de 5 luni si sincer nu am nicio nemultumire legata de acest bloc si cu atat mai mult de dezoltator, muncitori si intreaga echipa. Cand tu nu aveai apa sa te speli si era oprita in tot militariu, in Transparentresidence nici nu s-a stiu de problema din cartier. Strada neasfaltata? Nu stii despre ce vb. Este peste tot ce exista in zona acest bloc, am dat toti banii jos fara sa clipesc si nu regret un eurocent, asa ca poti manipula multi prosti dar oamenii cu cap si care doresc sa faca o investitie pe termen lung si inteligenta nu vor asculta nici tampeniile tale, nici ale altora care debiteaza pe aici. Blocul 1 este ocupat 100%, oamenii pot veni oricand sa intrepe locatarii daca exista nemultumiri, nu prea mai merge sa ii fraieresti, iar blocul 2 este vandut in proportie de 40% daca nu ma insel. La revedere si cine vrea sa asculte de persoane rau intentionate imi pare rau pt voi, am vorbit sincer ca locatar al acestui bloc fara sa ma puna dezvoltatorul, iar pt cei interesati sa cumpere puteti sa veniti sa intrebati oricand pe un locatar de la blocul 1 orice doriti, cel mai bine stii de la oamenii care locuiesc acolo.

P:S Atat de prost e blocul facut incat si arhitectul, si cei doi care se ocupa de vanzarea apartamentelor locuiesc in blocul 1!Posted Image Posted Image Posted Image Posted Image Posted Image Posted Image

 dianaabac, on 22 august 2017 - 19:02, said:

Exista vreun locatar din Blocul 1 ( Transparent Residence 3) ce ma poate ajuta cu cateva detalii, va rog? Planuiesc sa cumpar un apartament in Blocul 2, dar as dori sa ma asigur de anumite lucruri inainte de a lua aceasta decizie.
Da. eu locuiesc in bloc 1. cu ce va pot ajuta?

#210
Secret1993

Secret1993

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 26.08.2017

 GDM90, on 21 septembrie 2017 - 12:46, said:

Taxi 1234 iar comentezi aiurea? Comentezi tampenii de 2 ani despre transparentresidence, eu sunt locatar de 5 luni si sincer nu am nicio nemultumire legata de acest bloc si cu atat mai mult de dezoltator, muncitori si intreaga echipa. Cand tu nu aveai apa sa te speli si era oprita in tot militariu, in Transparentresidence nici nu s-a stiu de problema din cartier. Strada neasfaltata? Nu stii despre ce vb. Este peste tot ce exista in zona acest bloc, am dat toti banii jos fara sa clipesc si nu regret un eurocent, asa ca poti manipula multi prosti dar oamenii cu cap si care doresc sa faca o investitie pe termen lung si inteligenta nu vor asculta nici tampeniile tale, nici ale altora care debiteaza pe aici. Blocul 1 este ocupat 100%, oamenii pot veni oricand sa intrepe locatarii daca exista nemultumiri, nu prea mai merge sa ii fraieresti, iar blocul 2 este vandut in proportie de 40% daca nu ma insel. La revedere si cine vrea sa asculte de persoane rau intentionate imi pare rau pt voi, am vorbit sincer ca locatar al acestui bloc fara sa ma puna dezvoltatorul, iar pt cei interesati sa cumpere puteti sa veniti sa intrebati oricand pe un locatar de la blocul 1 orice doriti, cel mai bine stii de la oamenii care locuiesc acolo.

P:S Atat de prost e blocul facut incat si arhitectul, si cei doi care se ocupa de vanzarea apartamentelor locuiesc in blocul 1!Posted Image Posted Image Posted Image Posted Image Posted Image Posted Image


Da. eu locuiesc in bloc 1. cu ce va pot ajuta?

Bine ai zis GDM90

Si eu locuiesc aici de aproape o luna si nu am nimic rau de comantat despre acest bloc.

Chiar recomand tuturor sa vina la discutii cu locatarii si la vizualizare si sa nu ia in sema ce zic toti pe aici...

Zi frumoasa!

#211
mihaigerard

mihaigerard

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,279
  • Înscris: 28.08.2006
Posted Image
Ce e baieti, au crescut dobanzile si nu se mai gasesc clienti?Posted Image

#212
GDM90

GDM90

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 21.09.2017

 mihaigerard, on 21 septembrie 2017 - 14:28, said:

Posted Image
Ce e baieti, au crescut dobanzile si nu se mai gasesc clienti?Posted Image
Domnule, vb prostii...in primul rand am zis ca SUNT LOCATAR  al acestui bloc si in al doilea rand am zis ca in al 2 lea bloc este vandut deja in proportie de 40%. Bine ca oamenii care cumpara in acest complex nu sunt asa...limitati ca dvs, nu mi-as dorii asa vecini. In fine nu-mi mai bat capul, cum am spus pt cine doreste sa cumpere vine, vede..intreaba si decide singur daca merita investitia sau nu, cine nu este multumit piata e mare.

#213
denisen

denisen

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,706
  • Înscris: 13.08.2015
De la a doua postare luam ansamblu-n laudare, este cont pe bune oare? Sa judece fiecare!
Prima casa s-a oprit, ROBORu a crescut, in fereastra mai aparu un sir de blocuri, conducta si-a atins limitele nu mai e loc la teava, etc.
O sa mai lasati si voi la pret, si o sa vindeti. Tot cu profit da mai de bun simt asa.

#214
GDM90

GDM90

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 21.09.2017

 denisen, on 22 septembrie 2017 - 18:27, said:

De la a doua postare luam ansamblu-n laudare, este cont pe bune oare? Sa judece fiecare!
Prima casa s-a oprit, ROBORu a crescut, in fereastra mai aparu un sir de blocuri, conducta si-a atins limitele nu mai e loc la teava, etc.
O sa mai lasati si voi la pret, si o sa vindeti. Tot cu profit da mai de bun simt asa.

Draga domnule denisen, spre deosebire de tine eu pot demonstra ca locuiesc in acest bloc, daca doresti te pot invita maine desi imi asum un risc inutil sa aduc un necunoscut in casa care vb in necunostinta de cauza. Tu in calitate de ce vb? Cat despre preturi cine isi permite poate cumpara aici, cine nu, vis-a-vis de noi sau unde esti tu agent de vanzari. Nu cred ca duci lipsa de clienti (daca esti agent), cum am spus piata e mare in tot militariul. Am comentat acum, si am ales sa imi fac cont deoarece acum un an citeam si eu aberatiile unora pana am venit aici, pana m am decis sa cumpar, pe tot parcursul constructiei si ulterior de cand locuiesc si nu pot intelege cum unii oameni pot comenta asa tampenii cand totul ii contrazice, eu nu vad pe nicaieri un locatar al transparentresidence sa se planga, tu vezi?? Te rog sa imi arati. Laud si ma laud pt asemenea investitie cine vrea sa ma creada bv lui cine nu, nu este nicio suparare. REPET SUNT LOCATAR, NU LUCREZ PT EI, NU SUNT DEZVOLTATORUL, e greu de crezut, nu? Cat despre bl din fata din fericire nu imi afecteaza privelistea pt ca stau la et superior😁😁😁. Seara frumoasa!

#215
leusteanul

leusteanul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,548
  • Înscris: 09.09.2017
Am fost in vizita in primul bloc, zici ca e hotel de 4-5 stele, atat de frumos arata! Mi-a placut, pacat ca inca e in camp, dar banuiesc ca nu pentru mult timp.

#216
leusteanul

leusteanul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,548
  • Înscris: 09.09.2017
Am trecut cand a dat zapada pe acolo, in vizita la niste cunostinte.
Ba baieti, blocurile erau inconjurate de schele pentru ca era riscul sa iti cada tzurtzuri in cap si sa ti-l faca terci.
La ce s-o fi gandit proiectantul cand a facut asa ceva in partea de sus?!

Attached Files



Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate