Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Croaziera in Mediterana de Vest 1...

Copilot are pica pe Vladimir Putin

MicroSoft Edge: Cum pun Google in...

Dashcam
 Mini server - VMware

betano.ro

Poveste fara sfarșit

I-auziti voi! - nu vor romani...
 Colon iritabil

Perioada de gratie inexistenta

Cel mai ieftin TV LED mic

Reverse proxy si htaccess pe Raps...
 Statie de epurare sau fosa septic...

"enerlux p" afisaj interm...

Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!
 

Dezastru pe aria DigiMobil

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
45 replies to this topic

#19
Adm

Adm

    Property Caretaker

  • Grup: Administrators
  • Posts: 24,138
  • Înscris: 22.05.2003
Iti spun sincer ca am incercat sa inteleg unde se afla adevarul, dar zau ca nu prea inteleg. Toti par sa aiba o problema si toti par a fi actionari la RDS...

In afara de 2-3 rapoarte pt offtopic, nu am primit nimic.

#20
960916

960916

    Junior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 222
  • Înscris: 29.06.2014
In sfarsit cineva care are o parere identica cu mine. Oamenii posteaza de parca au dividente la RCS si cu cat fac lobby mai mult, cu atat se umfla contul din banca.

#21
lucifer76

lucifer76

    Bashtan

  • Grup: Moderators
  • Posts: 32,574
  • Înscris: 13.06.2007
Ce nu intelegi tu este ca o multime de oameni sunt multumiti cu reteaua asta de "saraci fara bani", cum repeti tu o data la fiecare 2-3 postari. Ceea ce faci tu se cheama flame si trolling. Inteleg, ti-ai spus o data, de doua ori, de trei ori parerea, dar este o problema cand incepi sa intri pe orice topic si sa repeti asta la infinit. Ce speri sa obtii?

#22
960916

960916

    Junior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 222
  • Înscris: 29.06.2014

View Postlucifer76, on 18 iulie 2014 - 05:57, said:

Ce nu intelegi tu este ca o multime de oameni sunt multumiti cu reteaua asta de "saraci fara bani", cum repeti tu o data la fiecare 2-3 postari.

Eu nu sunt agramat, deci nu-mi pune cuvinte-n gura aiurea.

#23
960916

960916

    Junior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 222
  • Înscris: 29.06.2014

View Postlucifer76, on 18 iulie 2014 - 05:57, said:

Ceea ce faci tu se cheama flame si trolling.

Ceea ce faci tu se numeste atac la persoana.

Se inflameaza angajatii de la Digi cand le spun ca serviciile lor sunt pe masura tarifului cerut. Se enerveaza si abonatii Digi care fie vorba intre noi, sunt mai rai decat cei de pe Religie. Si daca o sa citesti pe ariile alea, intreaba lumea unde este Biserica Digi ca au devenit toti fanatici.

Si acum, daca tot discutam intre noi, uite-te si tu ce postari ai avut ultima oara acolo. Postari unde compare merele cu perele fara sa tii cont de multi factori care deosebesc  Digi de marii jucatori.

Eu am mai spus-o si o s-o repet, si Dacia este ieftine dar asta nu inseamna ca este peste Mercedes.
Eu nu inteleg de ce simpatizantii Digi nu vin cu argumente sa combata cele spuse de noi. Ei vin, ca si tine de altfel cu replici banele, gata esti troll, faci flame, lucrezi la Orange/Vodafone. Vad o limitare undeva...

Am vazut ca pe Clonele lui Aether de pe Area51 ati ajuns la pagina 18-19, fa un topic si despre astia care fac flame si trolleaza pe Digi.
Sau, fa raport unde crezi ca sunt postari de natura asta. Cred ca nu CHIAR toti moderatorii de pe Softpedia sunt batuti in cap si mai sunt si oameni cerebrali.

#24
Adm

Adm

    Property Caretaker

  • Grup: Administrators
  • Posts: 24,138
  • Înscris: 22.05.2003
Fratilor, Digi are o mare problema si din pacate incepem sa avem si noi!

130 de rapoarte azi pe acest topic
45 ieri!

Attached Files

  • Attached File  digi.jpg   261.6K   98 downloads


#25
catalinman

catalinman

    RCS & RDS

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,523
  • Înscris: 16.12.2006
Pai daca e nebunie acolo. Ti-a urmat lumea sfatul.

Initial primeai doar 2-3 rapoarte zilnice nu ? :)

#26
Nero-d

Nero-d

    je m'en fiche/pohui

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,138
  • Înscris: 30.01.2004
spam?!? Posted Image
topicul s-a ascuns oricum
un user deschide topic in caz ca au altii nelamuriri cu factura
alt user baga niste surse obscure pentru niste zvonuri... cu norma de topicuri/zi
ca la nebuni...
vorba unui coleg... samsung vs iphone s-a trasnformat in digi... bătăi, păruieli, revengeuri...

Edited by Nero-d, 22 July 2014 - 18:31.


#27
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,495
  • Înscris: 19.04.2009
Eu chiar nu ii inteleg pe unii...
Pe religie/ Poiana/ E-Op/ Dezbateri pot exista subiecte contradictorii intre useri; se pot certa/ injura/ spovedi.
Dar pe o arie tehnica oameni buni...ce ati patit? :lol: Pe digi,ai oferta, ai hartia,ai raspunsul.  Ai problema, astepti un raspuns ( si nu la misto ). Ai o stire,pac,o postezi si toata lume se bucura. ..   Dar nuuu, se incurca grav Digi-ul cu zona sfanta.

Cred ca ar trebui sporita artileria din zona, macar o perioada cat calmeaza spiritele. Sa invete fiecare user din zona:
Idea e de dezbatut, nu utilizatorul
Reportam cand trebuie, nu cand se falfaie ( sau nu un utilizator/ grup de utilizatori pentru faptul ca nu ne plac ideile lor )
Search-ul trebuie invatat a fi folosit, musai.

Uitati, Mur a facut treaba mega buna pe telefoane.

#28
Nero-d

Nero-d

    je m'en fiche/pohui

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,138
  • Înscris: 30.01.2004
pai ii e greu omului sa ajunga pana la telefon sa sune la RC... daca nu-ti merge liftul(eventual ai famas blocat in el) ... daca ti s-a infundat canalul, daca ti-a luat foc casa... ce faci? pui mana pe telefon??? in nici un caz... mai bine ceri un sfat pe forum...
de ce sa citesti instructiuni de folosire cand e mai usor sa deschizi un topic?

buna observatia... au aparut tot felul de titluri manipulatoare si dubioase gen poiana :)
nu mai au nici o treaba cu aria

Edited by Nero-d, 22 July 2014 - 19:58.


#29
lucifer76

lucifer76

    Bashtan

  • Grup: Moderators
  • Posts: 32,574
  • Înscris: 13.06.2007
Sa dau 2 exemple.

Ieri s-au deschis 2 topice. Unul in care o individa nervoasa a incercat sa foloseasca cartele 3G in telefoane 2G, si dupa un timp nu a mai mers, lucru normal de altfel. Nu s-a informat deloc inainte sa semneze contractul de cateva chestii elementare.

In alt topic, un individ a upgradat un abonament online, fara sa primeasca sau sa semneze o hartie, pentru ca i s-a parut comod, si plateste mai mult decat crede ca ar trebui.

In ambele cazuri, oamenii ai fost si naivi si neinformati, pentru ca apoi sa isi descarce nervii pe forum, cand de fapt e si vina lor ca au "semnat" ca primarul.

Nero are dreptate, se deschid topice dubioase de catre persoane neinformate. Se posteaza de catre altii doar cu intentia de flame, etc, etc, etc.

#30
OriginalCopy

OriginalCopy

    I'm harmful, fear me please! :))

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,268
  • Înscris: 10.08.2006
O arie nu poate ajunge sa fie cuib de clone daca e tinuta din scurt inca de la inceput. Haosul nu apare brusc, el creste treptat si e sustinut prin pasivitatea in moderare. Daca moderatorii ar avea sange-n instalatie si ar taia acolo in carne vie, sa vezi ce liniste s-ar face.

Sa luam Programming ca exemplu. Aria aia e ca si moderata de comunitate, moderatorii au putine de facut. Deoarece exista niste utilizatori de rand care stiu bine regulile, si dau report exact cand trebuie.

Moderatorii nu ar trebui sa fie niste zei, moderarea ar trebui sa se faca de catre utilizatorii de rand. Ariile care ajung la acest nivel devin productive, fara a fi zone de dumping ale clonelor si fanaticilor.

Si ariile Linux pe care le moderez se indreapta usor in acea directie. Era un fanatic p-acolo pe care l-am ars scurt pe doi, cu toate ca empatizam cu opiniile sale.

#31
xmanyacs77

xmanyacs77

    *Roman Patriot*

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,129
  • Înscris: 10.07.2013

View PostAdm, on 16 iulie 2014 - 01:04, said:

Iti spun sincer ca am incercat sa inteleg unde se afla adevarul, dar zau ca nu prea inteleg. Toti par sa aiba o problema si toti par a fi actionari la RDS...

In afara de 2-3 rapoarte pt offtopic, nu am primit nimic.

Salutare tuturor. As dori sa vizualizati aceasta pagina :http://forum.softped...page__st__10152

Ce parere aveti de cum arata? Mesajul de acolo nu cred ca apartine Staffului Forumului Softpedia! Asa ca trebuia sters din start; asta-i parerea mea!

#32
bethlen

bethlen

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,147
  • Înscris: 13.01.2013
Ar trebui acordata o mai mare atentie acelei arii. Singura solutie pentru moment este raportarea oricarui mesaj offtopic. Poate se face curatenie in acest mod

#33
xmanyacs77

xmanyacs77

    *Roman Patriot*

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,129
  • Înscris: 10.07.2013
Multumesc @Adm pentru curatenia care s-a facut pe topicurile Digi Mobil si as mai avea o rugaminte:
Conversatia din aceasta pagina cum vi se pare:http://http://forum....page__st__10224
>Sa nu mai fie permis limbajul infect de acest gen pe nici o pagina a Forumului Softpedia!<

Edited by xmanyacs77, 30 July 2014 - 05:01.


#34
Nero-d

Nero-d

    je m'en fiche/pohui

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,138
  • Înscris: 30.01.2004
nu e vorba numai de offtopic... se deschid zeci de subiecte aiurea despre nimic sau tendentioase si cu potential de flame crescut

Edited by Nero-d, 30 July 2014 - 08:30.


#35
xmanyacs77

xmanyacs77

    *Roman Patriot*

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,129
  • Înscris: 10.07.2013
Buna seara, avem probleme pe aria Digi Mobil, din cauza userului >bethlen< care face flame si troling in mod repetat, ba chiar ne ia pe toti la misto!
Parca ar fi administratorul forumului Softpedia! I-am atras atentia in mod repetat si eu dar si alti useri (mihaelappp) dar suntem luati la misto fara scrupule!
Rog vizualizati putin aceasta pagina: http://forum.softped...page__st__10242 si pe aceasta: http://forum.softped.../page__st__9432
>Aceste atacuri continua pentru ca domnul>bethlen< nu a fost certat de nimeni pana acum! Rog @admin sa analizati situatia! Stima si Respect<

Edited by xmanyacs77, 30 July 2014 - 20:18.


#36
Nero-d

Nero-d

    je m'en fiche/pohui

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,138
  • Înscris: 30.01.2004
pai si ce te impiedica sa dai raport colegule?!?

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate