Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Caut splitter semnal satelit

Instalatii sanitare

Program de slabire cu succes gara...

Reconditionare cada baie din fonta
 Problema imprimanta

Here goes nothing

BCR sau Raiffeisen

Visual Studio 2022 instaleaza Epi...
 Sfat alegere parbriz

EMAG - recenzii false facute de ei?

Recomandare telefon 900-950

Nivel de trai
 Semnal bun da'... prost

De ce statiile de radio FM nu ren...

Pe unde pot sa gasesc statistici ...

Este reconditionat acest laptop?
 

Este bine sa imi interzica anumite lucruri?

- - - - -
  • Please log in to reply
87 replies to this topic

#37
rasistu

rasistu

    Troll

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,715
  • Înscris: 20.03.2011

 sirgoofy, on 12 iulie 2014 - 11:33, said:

Fata zice de biblie, ma indoiesc ca i se vede tanga de sub fustita !
Si tu si eu stim ca unicul motiv pt care nu o lasa in fuste e ca s-ar da si altii la ea, hai sa lasam vrajeala.

E ca threadul ala cu aia de 18 ani care facea sex cu vărusu' casatorit si ala nu o lasa la petreceri etc, si fata statea doar in casa.
stim si asta, bineinteles, insa daca ajung altii sa se dea la ea din cauza imbracamintii, deduc ca imbracamintea ei ii invita pe aia sa se dea la ea. iarasi nu este ok. daca s-ar imbraca cum se imbraca o fata normala, rochita sau blugi, totul decent, sansele sa fie abordata pe strada sau sa se fluiere dupa ea se reduc foarte mult.

vad ca multi nu au habar cu ce se mananca o relatie si ce inseamna o legatura intre doi oameni.
in relatie nu face niciunul ce vrea, intotdeauna el va avea grija sa se faca placut ei, iar ea sa se faca placuta lui. mentalitatea asta ca fiecare face ce vrea nu este compatibila cu o relatie sanatoasa. o sa ajungeti sa va futeti amandoi prin alte locuri iar seara sa dormiti in acelasi pat.

Edited by rasistu, 12 July 2014 - 14:09.


#38
Onatah998

Onatah998

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 207
  • Înscris: 20.03.2014
E pocait?

#39
rasistu

rasistu

    Troll

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,715
  • Înscris: 20.03.2011
esti minor? ce te bagi in discutia oamenilor mari? mergi la gropita cu nisip!

#40
Onatah998

Onatah998

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 207
  • Înscris: 20.03.2014
Esti pocait si te simti? Ti-ar conveni sa-ti interzica iubita sa te imbraci intr-un anumit fel?

#41
Mizu

Mizu

    moroșan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,871
  • Înscris: 10.12.2006
--- Conferinta internationala pentru emanciparea femeilor- --
Presedinta grupului inainteaza un sfat celor prezente:
- Dragele mele, a venit momentul sa fim egale cu barbatii ! Este timpul sa nu mai fim asuprite, puse la treaba si batjocorite !
- Daaaa ! Daaa ! striga toate in cor.
- Propun ca de maine sa mergem cu toate acasa si sa punem piciorul in prag. Sa le aratam barbatilor ca nu e chiar asa cum cred ei !
- Daaa ! Daaa ! striga toate in cor.
- A venit si vremea noastra ! Pentru emanciparea femeilor !!!
-- ---------------------------------
Peste o luna, aceiasi conferinta la care participantele sunt invitate sa prezinte experienta lor vis-a-vis de "schimbarea" din viata lor.
Jane se ridica si spune:
- Am ajuns acasa si i-am spus sotului: "John ... de maine nu mai fac nimic in casa ! Sa-ti faci singur de mancare si sa-ti speli singur rufele". John a zambit neincrezator. Prima zi nu am vazut nimic. A doua zi nu am vazut nimic. A treia zi, nimic. A patra zi ... incepe John al meu sa calce o camasa. Urmatoarea zi incepe sa faca de mancare, iar acum este ca un mielusel in casa.
Aplauze, urale, felicitari !
Se ridica Svetlana si spune:
- Am ajuns acasa si l-am luat tare pe Ivan: "Ivane ... eu de maine nu mai fac nimic. Sa-ti speli si sa-ti gatesti singur. Nu mai pun mana pe o matura, sa stii !". Prima zi nu am vazut nimic, a doua zi nimic si tot asa pana cand dupa cinci zile incepe Ivan al meu sa faca curat, de mancare si sa spele rufe.
Toata sala in delir. Aplauze la scena deschisa.
Se ridica Maria si spune:
- Am ajuns acasa si am zis: "Ioane, eu de maine nu mai fac nimic, auzi ? Nu mai cos, nu mai calc, nu mai spal, nu mai gatesc !". Prima zi nu am vazut nimic. A doua zi nu am vazut nimic. A treia zi nu am vazut nimic. A patra zi am inceput sa vad putin cu stangul ...

#42
fucsia

fucsia

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 19
  • Înscris: 11.07.2014
Rasistule, ma sperii pe zi ce trece.

#43
Nemesis-

Nemesis-

    Zeitsã

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,253
  • Înscris: 23.05.2011
Nu e bine. Esti o proasta daca crezi ca femeile trebuie sa asculte de barbat ca asa zice in biblie.
Tot in biblie iti zice sa-l iei de barbat pe cel care te violeaza, si totusi nu cred ca ai face-o, nu? Sau sa-ti omori copiii, vecinii si alte tampenii.

Da e bine ca iti pui astfel de intrebari, e un semn ca nu esti inca indobitocita complet.
Daca vei reusi sa depasesti prejudecatile cu care ai fost indoctrinata ai sanse la o viata normala. Daca nu, in cel mai "fericit" caz una monotona, in cel mai rau caz una de cosmar impreuna cu un sot violent care te va bate mai des decat te va fute.

#44
rasistu

rasistu

    Troll

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,715
  • Înscris: 20.03.2011

 Onatah998, on 12 iulie 2014 - 14:51, said:

Esti pocait si te simti? Ti-ar conveni sa-ti interzica iubita sa te imbraci intr-un anumit fel?
sunt mai rau decat un pocait. muhahahaaa

daca mi-ar interzice iubita sa ma imbrac intr-un anumit fel... m-as duce la mami si as plange. pe bune. Posted Image
hai, pleaca de aici, esti la o varsta la care nu ai dreptul sa ai opinii, stai pe margine si asculta de oamenii mari

#45
Onatah998

Onatah998

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 207
  • Înscris: 20.03.2014
Te bagi ca musca in "treaba" ( sa nu zic altfel), raspunzi fara sa fii intrebat, nici macar nu iti era adresata intrebarea, cine are pana la urma comportament copilaresc?

Edited by Onatah998, 12 July 2014 - 18:42.


#46
johnnickelby

johnnickelby

    Survivor

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,751
  • Înscris: 05.11.2008

 Nemesis-, on 12 iulie 2014 - 15:28, said:

in cel mai rau caz una de cosmar impreuna cu un sot violent care te va bate mai des decat te va fute.
La tine cum este?Posted Image  Pentru ca sper ca nu vorbesti din carti ci din propria experienta.
Pentru initiatoare. Sper ca el doar a mentionat cum ar prefera sa fii, iar tu te-ai gandit si ai hotarat ceva in legatura cu asta. Nu cred ca ti-a impus. Sau cel putin sper.

Edited by johnnickelby, 12 July 2014 - 18:58.


#47
crank_

crank_

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,871
  • Înscris: 23.03.2008
Tipa a scris ca i-a interzis sa se machieze, deci nu a fost doar un sfat...
Eu zic ca se potrivesc unul cu celalalt. El comanda, ea executa. S-au gasit :w00t:

#48
dan-s

dan-s

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,699
  • Înscris: 02.07.2013
Oameni buni de ce vă mai certați? Nu vedeți că tipa a aruncat un topic pe forum și a uitat de topicul postat? :lol: Ar trebui ca de acum să fim mai atenți când dăm un sfat și să vedem dacă inițiatorul topicului îl interesează ce avem de spus sau vorbim cu pereții.....

#49
neur0

neur0

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 26,795
  • Înscris: 01.11.2011
Cam are dreptate rasistu, daca ambii parteneri sunt egali si nu exista compromisuri, daca ea nu incearca sa faca ce-i place lui si el nu incearca sa faca ce-i place ei, ajungeti sa va futeti fiecare in alta parte si seara sa dormiti in acelasi pat. Dar de multe ori unul dintre parteneri este dominant.

Eu personal nu i-as interzice nimic verbal unei gagici dar imediat ce m-ar deranja ceva as parasi-o. Evident, daca m-ar deranja ceva important, nu faptul ca vorbeste cu ma-sa la telefon o ora.

#50
rasistu

rasistu

    Troll

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,715
  • Înscris: 20.03.2011
trebuie sa vorbesti deschis cu ea, sa ii spui ce te deranjeaza dupa care stai sa o observi. daca nu e niciun rezultat poti trece la alte actiuni. insa prima data comunica cu ea, nu iti citeste gandurile.

#51
Shahara

Shahara

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,327
  • Înscris: 29.08.2013

 denideni, on 12 iulie 2014 - 02:40, said:

,deci ca orice femeie stiu ca trebuie sa ascult de barbat,asa zice si in biblie.
Wake up and smell the 21st century sister.

 denideni, on 12 iulie 2014 - 02:40, said:

el mi-a interzis machiajele de orice fel,a spus ca el vrea ca eu sa fiu naturala
imi interzice sa port fuste scurte sau orice fel de haine ce imi scot in evidenta anumita parti al corpului
Voi ce parere aveti despre acest lucru?
Mai sunteti care faceti asa cu iubitele voastre?
De ce face asta?
El spune ca in legatura cu machiajul este pentru binele meu,iar hainele indecente el spune ca nu suporta sa ma vada aratand ca o parasuta,vreau sa fiu decenta,el desi are 18 ani sustine foarte mult fostul regim ceausist,si are propriile lui idei legate de ordine si disciplina cu care este foarte strict.
Merge des la sala,face sport,obsedat de curatenie,nu imi da voie sa chiulesc de la scoala,nu imi da voie sa fumez.
Il iubesc,nu imi pot imagina viata fara el,sunt al lui si doar al lui.
Vreau doar sa stiu daca acest lucru cu machiajul si hainele indecente il fac si alti baieti sau doar el?
- Cand aud/citesc chestia de "el imi interzice" mi se ridica bila`n gat.

- Intrebare: tu purtai haine de parasuta?
- Intrebare: N-a facut armata si face acum cu tine pentru experienta?

Parere: Nu sunt feminista asa ca parerea asta merge pe ambele parti... nu mi se pare normal ca intr-un cuplu - unul sa interzica ceva celuilalt. Azi e machiajul, maine vorbitul cu prietenii si te gasesti peste un an friendless, singura si dependenta de el.
Cuplu: ambii iau decizii, ambii hotarasc
Sclavagism: unul canta celalalt executa.

Sfat: Nu-l lasa sa-ti controleze viata ... esti tanara, nu incepe de pe acum sa traiesti cum vrea altul.
Daca va iubiti faceti concesii.

#52
neur0

neur0

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 26,795
  • Înscris: 01.11.2011

 rasistu, on 13 iulie 2014 - 08:09, said:

insa prima data comunica cu ea, nu iti citeste gandurile.
Logic. Insa eu n-am cerut sfaturi aici. :D

#53
edy_wheazel

edy_wheazel

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,060
  • Înscris: 31.07.2007
18 ani? Hm. Prevad un viitor stralucit. In cativa ani un topic gen "Ajutor, ma bate sotu' de ma cac pe mine!". Genu' de frustrati cu pata pusa nu ajung niciodata sa aiba o relatie "normala".
  Ce plm stie ala de comunism?

#54
UTP

UTP

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 156
  • Înscris: 28.05.2014
Da foarte bine face,trebuie sa arati decent.
Nu ii pune la indoiala ideile tu ca femeie trebuie sa asculti de barbat,decizia finala ii apartine lui,pedeapsa(asta daca decide el) trebuie sa te astepte in caz ca calci pe bec.
Si pentru cultura ta mai sunt si alti care practica acest lucru majoritatea barbatilor cu capul pe umeri,acuma draga domnisoara sfatul meu ar fi sa mergi la el sa iti ceri scuze pentru ca i-ai pus la indoiala ideile,daca el decide sa te pedepseasca in vreun fel pentru ca la 3 noaptea stai pe un forum si ii vorbesti cu straini lucrurile din relatia voastra in loc sa le discuti cu el,ai expus relatia voastra foarte multor oameni,ti-ai barfit barbatul pe la spate,daca vrei sa te cureti de acest lucru trebuie sa mergi la el si sa ii marturisesti tot.
L-ai prins pe Dumnezeu de picioare cum s-ar zice pe acest barbat,iti este superior si nu ai ce sa ii obiectezi.

 Shahara, on 13 iulie 2014 - 08:21, said:

Wake up and smell the 21st century sister.


- Cand aud/citesc chestia de "el imi interzice" mi se ridica bila`n gat.

- Intrebare: tu purtai haine de parasuta?
- Intrebare: N-a facut armata si face acum cu tine pentru experienta?

Parere: Nu sunt feminista asa ca parerea asta merge pe ambele parti... nu mi se pare normal ca intr-un cuplu - unul sa interzica ceva celuilalt. Azi e machiajul, maine vorbitul cu prietenii si te gasesti peste un an friendless, singura si dependenta de el.
Cuplu: ambii iau decizii, ambii hotarasc
Sclavagism: unul canta celalalt executa.

Sfat: Nu-l lasa sa-ti controleze viata ... esti tanara, nu incepe de pe acum sa traiesti cum vrea altul.
Daca va iubiti faceti concesii.

Femeia trebuie sa asculte de barbat pentru ca asa este normal,altfel voi o cam luati razna,trebuie sa va tina din scurt barbatul intr-o oarecare masura.
Dai unei femei un deget si ai ramas fara mana.

Edited by UTP, 13 July 2014 - 14:09.


Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate