Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Care este cota parte la succesiun...

Camera auto DVR PNI Voyager S2600...

Cartelul din Carpati - mafia PNL ...

Trecut: Europa versus S.U.A. la c...
 Garantie apartament dezvoltator

Aplicație GPS cu zoom automa...

Ipad Pro & Air 2024

Service si revizii reprezentanta
 Ati returnat produse pe aliexpres...

Certificate de nastere digitale

Fitbit sau huawei band ?

Tatuator handpoke
 Plaja de nudisti in Grecia?

Mufa microusb a telefonului mobil...

"Ciudatenii" control pasa...

Impamantare
 

Sygic pentru Kitkat 4.4.2

- - - - -
  • Please log in to reply
19 replies to this topic

#1
gigi88

gigi88

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 22.07.2011
Buna

Am folosit IGO de aproape 10 ani. Mi-am cumparat un nou tel. Samsung S4 I9515, cu Kitkat 4.4.2 . Din pacate am aflat din forum, ca IGO nu mai este folosibil numai pe memoria interna. Eu am nevoie de intreaga harta EU care ocuma mult spatiu pe telefon.
Ca alternative am descarcat programul trial Sygic 14.3.2, care funtioneaza perfect de pe SD Card, dar mi-a expirat periada de trial.

Are cineva un chit decodat testat care funtioneaza pe Kitkat 4.4.2? V-as multumi..

Astep comentariile , sugestiile voastre.


Gigi88

#2
gumball3000

gumball3000

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,649
  • Înscris: 24.09.2006
Vezi ca e la reducere pe site-ul Sygic, costa cat vreo 2 lazi de bere.

#3
potae

potae

    Sorosist frumos si liber

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,429
  • Înscris: 20.08.2013

View Postgumball3000, on 11 iulie 2014 - 19:27, said:

Vezi ca e la reducere pe site-ul Sygic, costa cat vreo 2 lazi de bere.

Omu' vrea "chit". Nu e de ajuns ca a dat banii pe telefon? Vrei sa mai dea si pe software? :(

#4
f300

f300

    30k si ma duc

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,000
  • Înscris: 27.09.2008
Exact [edit - ca e la reducere]!

Singura obiectie e ca trebuie avuta grija, chestiile astea cu "lifetime free updates" de obicei se traduc prin trecerea pe linie moarta la anu' a produsului si inventarea altuia cu nume similar (dar la care trebuie sa iei din nou licenta).

Edited by f300, 11 July 2014 - 19:39.


#5
gumball3000

gumball3000

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,649
  • Înscris: 24.09.2006
Ai mai scris pe undeva acelasi lucru, pe ce anume iti cladesti acele afirmatii?
De cand s-a lansat Sygic pt. android, nu tin minte sa-si fi schimbat vreodata numele sau sa fi incheiat sa ofere update-uri celor ce l-au cumparat.
Sygic este pe piata de mai bine de vreo 10 ani, imi este greu ca ar face asemenea magarii.

#6
easy90rider

easy90rider

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,980
  • Înscris: 01.07.2007
Poti incerca si Waze daca ai net mobil, nu consuma mult...

#7
503

503

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 185
  • Înscris: 24.01.2014
adica ai lovele de S4 si te zgarcesti la 29eu? doamne fereste.
Sygic a facut 2 update-uri de harti anul acesta si unul de soft. Nu exista sa tepuiasca la nivelul asta. Au contract cu Range Rover si Jaguar pe Navi. Suportul firmei este excelent, au raspuns in 24 h la tot ce i-am intrebat. Am licenta de 8 luni si nu au dezamagit , dar,am constatat ca pe Romania e mai util Waze. Daca faci drumuri pe afara si vrei totul offline, Sygic e solutia si au zis-o mai multi. Daca stai pe-aici, Waze (e cu net, vreo 100mb/luna).

Edited by 503, 11 July 2014 - 21:13.


#8
adryanos

adryanos

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,595
  • Înscris: 10.06.2008
Daca ai cativa MB pentru net pe luna iti recomand sa folosesti Waze prin tara. E foarte bine facut pentru RO avand destul de multi utilizatori si alerte din trafic pe majoritatea arterelor importante din tara. Daca vrei offline cumperi Sygic. E clar ca merita 30 de euro, ce naiba e o harta facuta de niste oameni care vor salariu, care au muncit luni ca sa o faca. De ce sa o piratezi? Si pana la urma nu sunt o avere. Daca aveai cel mai ieftin android cumparat sh poate ca intelegeam, dar daca ai cumparat un s4 nu cred ca mori daca dai inca ~130 lei pe o aplicatie software ce o vei folosi multi ani de acum inainte.

#9
biggie1976

biggie1976

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 162
  • Înscris: 25.06.2010
Navigon 5.1.0.

#10
gigi88

gigi88

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 22.07.2011

View Post503, on 11 iulie 2014 - 21:11, said:

adica ai lovele de S4 si te zgarcesti la 29eu? doamne fereste.
Sygic a facut 2 update-uri de harti anul acesta si unul de soft. Nu exista sa tepuiasca la nivelul asta. Au contract cu Range Rover si Jaguar pe Navi. Suportul firmei este excelent, au raspuns in 24 h la tot ce i-am intrebat. Am licenta de 8 luni si nu au dezamagit , dar,am constatat ca pe Romania e mai util Waze. Daca faci drumuri pe afara si vrei totul offline, Sygic e solutia si au zis-o mai multi. Daca stai pe-aici, Waze (e cu net, vreo 100mb/luna).

Nu e vorba de zgarcenie!!!
Am licenca IGO de vreo 10 ani, dar nu mai functioneaza pe Kitkat 4.4.2...numai  pe intern!! Acoulo nu doresc sa salvez continu harta europei. de vreo doua ori pe an am nevoie si de harta Nordamericana.
Nu mi se pare corect, ca de cate ori se schimba OS-ul eu sa cumper un program nou. IGO deja a costat o avere....

Edited by gigi88, 12 July 2014 - 08:20.


#11
amami

amami

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,676
  • Înscris: 20.09.2010

View Postgigi88, on 12 iulie 2014 - 08:07, said:

IGO a costat o avere....
Posted Image

#12
gumball3000

gumball3000

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,649
  • Înscris: 24.09.2006
Android e lansat prin 2008. Cum au reusit ei astia de la igo sa lanseze igoul pt android cu 4 ani inainte de lansarea android... Incredibil.

#13
f300

f300

    30k si ma duc

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,000
  • Înscris: 27.09.2008

View Post503, on 11 iulie 2014 - 21:11, said:

Nu exista sa tepuiasca la nivelul asta.

Exista foarte bine, au facut-o Garmin si Tomtom. Cind e vorba de cumparat toata lumea e excitata de "lifetime", vorbim peste citiva (nu multi) ani cind o sa termine suportul si discutia o sa fie pe panta "hai mai, dar cit vroiai sa iti dea updateuri pentru citeva zeci de euro, trebuie sa scoata si ei ceva bani, mai baga ceva si ia versiunea noua, costa doar cit [un sfert de rezervor][trei kebap][o lada de bere]". Dupa cum am zis, merita - eu as lua chiar World-ul  la 49.99 daca nu ar avea ceva buguri pe rezolutia mea - vreau doar sa previn pe cei care nu se gindesc la asta. Oricum nu vad companiile de genul asta rezistind asa mult in forma curenta cu programe gratis perfect functionale instalate default pe orice platforma (si chiar offline pe Windows Phone).

Pentru cine vrea gratis exista be-on-road pentru Android offline gratis. Si probabil multe altele dar asta merge ok la mine.

#14
gigi88

gigi88

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 22.07.2011

View Postgumball3000, on 12 iulie 2014 - 08:18, said:

Android e lansat prin 2008. Cum au reusit ei astia de la igo sa lanseze igoul pt android cu 4 ani inainte de lansarea android... Incredibil.

Asta nu stiu....eu folosesc navigatie din 2006. Primul aparat mia fost uns Mio A700, pe care l-am cumparat. Dupa acea am avut un tel. ace, ca l-am dus inapoi la magazin si mi-au transferat navigatia.
Acuma am cumparat un telefon S4.....unde mi-au spus ca nu este posibil, ca nu merge..

#15
503

503

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 185
  • Înscris: 24.01.2014

View Postgigi88, on 12 iulie 2014 - 09:01, said:

Asta nu stiu....eu folosesc navigatie din 2006. Primul aparat mia fost uns Mio A700, pe care l-am cumparat. Dupa acea am avut un tel. ace, ca l-am dus inapoi la magazin si mi-au transferat navigatia.
Acuma am cumparat un telefon S4.....unde mi-au spus ca nu este posibil, ca nu merge..

Nu ti-au transferat navigatia, ci ti-au instalat un soft pirat de IGO, pe care trebuia sa ti-l updatezi tu cu harti (stiu ce spun ca am avut si eu). Pentru un telefon nou, zic ca merita si el o navigatie cu licenta. Pe licenta  de Europa, ai dreptul sa descarci orice harta din lume (pe care o are TomTom), mai putin Kazachstan (daca ai rude pe acolo...ups, trebuie licenta de premium). Numai ca inafara Europei, poti folosi hartile descarcate doar pentru orientare, nu si pentru navigatie. Hartile de orientare sunt identice cu cele de navigare: 3D , cladiri, tot.

Edited by 503, 12 July 2014 - 10:50.


#16
f300

f300

    30k si ma duc

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,000
  • Înscris: 27.09.2008
Ahahaha, chiar am recomandat cuiva ca e la reducere sygic-ul si guess what: cumperi de la o companie slovaca si procesatorul e ceh (sau invers). Adica nu de pe Google Play (nici nu stiu daca nu incalca cumva conditiile google play prin asta dar in fine).
Stiu cind am luat online vignieta .hu(nguri) si dupa aia procesatorul a bagat automat un abonament la toti la care avea cardurile ca facusera tranzactii in ultimii ani (primul link pe care l-am gasit: http://www.argyre.hu/ppo.htm ). Deci raspunsul este: nu, nu recomand nimanui.

Edited by f300, 21 July 2014 - 07:54.


#17
tehnics

tehnics

    acolo unde vara-i zi la miezul noptii

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,855
  • Înscris: 01.11.2005
Eu am cumparat Sygic direct in Appstore, deci nu stiu ce vorbestit tu acolo de companie slovaca si procesator ceh. Nu am incercat pe Android sa vad cum este. Ca soft, este super misto si are unele puncte forte fata de CoPilot .

#18
f300

f300

    30k si ma duc

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,000
  • Înscris: 27.09.2008
Kitkat e Android in caz ca nu e evident.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate