Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Centrala Ariston Cares Premium 24...

La multi ani @Klasse!

La multi ani @shmecherul!

pareri ipad 6-2018- flip
 Cum au aparut supermarketurile in...

Campanii mincinoase Carrefour

Tv toshiba defect

touchscreen navigatie stricat
 bonsai - de unde?

Resetare Bonus Malus

Unitatea optica DVD-rw absenta pe...

Problema configurare Wireguard
 Dozatoare de apa, cu alimentare d...

Intarziere aterizare avioane

Accident masina reparata pe CASCO

Probleme Ginseng Microcarpa
 

Look Plus ș Look TV.

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
557 replies to this topic

#271
ronuquet

ronuquet

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,236
  • Înscris: 22.02.2017
Asta nu inteleg nici eu. E o obsesie masiva din partea operatorilor (!!!), culmea, pentru versiunea SD.

Daca exista cerere, nu inteleg de ce dracu ne baga pe gat un rahat de rezolutie de pe vremea tuburilor...... Posted Image Posted Image

Vrem HD, vrem 4K, vrem ca afara, da nici nu ne ajuta operatorii...

Edited by ronuquet, 05 March 2018 - 15:43.


#272
stoshiba

stoshiba

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,854
  • Înscris: 22.02.2014
Sau sunt mai ieftine transmisiile SD !

#273
WShow13

WShow13

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,678
  • Înscris: 21.09.2012
Pentru sport și filme noi (că de seriale noi ducem lipsă) e absolut necesar HD-ul. Dacă-i un canal cu seriale de mâna a treia reluate a nșpea oară, e de înțeles, dar în cazul LOOK-urilor, lucrurile tind să devină penibile.

View Poststoshiba, on 05 martie 2018 - 15:53, said:

Sau sunt mai ieftine transmisiile SD !

LOOK-urile sunt practic ale lor, deci nu vorbim de vreun cost. Dacă se mișcă greu și știu că se duce și mama lui de Champions League până dau drumul unui nou TS, măcar să le înlocuiască 2-4 ore seara, să ne bucurăm și noi de meciuri. Sau să elimine regionalele, nu doar să le ascundă și se rezolvă problema spațiului.

Destul își bate Eurosportul joc de noi, nu e nevoie s-o facă și ei.

Edited by WShow13, 05 March 2018 - 15:55.


#274
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Daaa, cine n-ar vrea sa vada meciurile macar intr-un amarit de 720? Insa in lipsa acestuia, ne multumim cu ce ni se ofera. Pacat ca nu baga joi "finala" din optimile UEL: Milan-Arsenal.

#275
WShow13

WShow13

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,678
  • Înscris: 21.09.2012
Milan - Arsenal e la PRO, deci îl putem vedea în HD.

Edited by WShow13, 05 March 2018 - 16:26.


#276
ronuquet

ronuquet

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,236
  • Înscris: 22.02.2017

View Poststoshiba, on 05 martie 2018 - 15:53, said:

Sau sunt mai ieftine transmisiile SD !

Atunci sa faca pachet !!! Pachet cu orice post HD de acum incolo !! Ideea e ca macar sa existe, fie si contracost. Lucrurile se complica cand trebuie sa te abonezi la un alt operator !!

Una e sa-l ai in grila si sa-ti ceara bani pe el, alta e cand nu il ai deloc si trebuie sa faci deranj fizic - tras cablu, schimbat mufe la televizor etc.

Asta nu e in stare RCS-ul sa inteleaga....

Edited by ronuquet, 05 March 2018 - 17:25.


#277
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

View PostWShow13, on 05 martie 2018 - 16:26, said:

Milan - Arsenal e la PRO, deci îl putem vedea în HD.
Ooo, ce veste minunata! Saru'mana!
Eu cautasem AICI si nu aparea. Atunci era porcaria aia cu ferma:

Edited by _R_A_D_U, 05 March 2018 - 17:33.


#278
cristinel07

cristinel07

    #MM93

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,139
  • Înscris: 26.07.2009
Daca nici RDS nu este in "stare sa inteleaga" inseamna ca am innebunit! Sunt sigur ca RDS stie foarte bine cum sunt majoritatea abonatilor: facem un pachet extra si o sa iasa jale cu "diferente intre abonati", "nu e corect" si din moment ce fac profit asa cum este acum, nu merita sa riscte. Eu asa cred ca gandesc oamenii care au un cuvant important acolo, dar e o prostie sa spui ca RDS nu stie si asa mai departe..

Ca sa fiu on topic, la RDS poate si merita sa intre Look-urile in HD doar daca vor transmite meciuri din Europa League si Champions League, Acum chiar nu merita pentru cateva meciuri, ce transmit aceste canale se vad si la Digi Sport si in HD. Sigur ca as vrea sa intre toate canalele in HD la toti operatorii, fiecare post sa aiba si versiunea HD, dar nu se poate in Romania. Iar cum in Romania se intra 3-4 canale in HD pe an, ar fi bune altele, sa spun doar unul: Cinemax 2 HD si ma refer udne sunt abonat.

#279
codrutn

codrutn

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 425
  • Înscris: 12.11.2014
Ar fi minunat sa avem meciurile in format HD, ca totusi mai sunt cateva neacoperite de Pro tv/ Pro x.
In alta ordine de idei, chiar sunt curios cu ce vor contiunua cei de la Look din vara pentru ca ma gandesc ca Belgia si Scotia se termina (fac o legatura cu celelalte campionate). Bun, Liga 1 cel putin un an si altceva?
Nu cred in varianta UCL si UEL la Look din toamna, deci ma astept la altceva, Belgia in continuare, Olanda. Nici in Scotia nu cred pentru viitor.

#280
galatiuser

galatiuser

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,221
  • Înscris: 08.12.2017

View PostWShow13, on 05 martie 2018 - 16:26, said:

Milan - Arsenal e la PRO, deci îl putem vedea în HD.
La Pro X (Sport.ro), nu la Pro TV.

#281
WShow13

WShow13

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,678
  • Înscris: 21.09.2012
Speram ca pe topicul ăsta să vorbim mai mult despre competițiile sportive propriu-zise, nu să divagăm, așa cum se întâmplă și pe celălalt topic.

Cristinel, pe LOOK se dau mai multe meciuri din Belgia decât pe DIGI, se dau meciuri din Scoția, campionat care nu are loc pe DS-uri și, din câte am observat, alte meciuri din Euroligă față de ce dă DS. Deci LOOK-urile își merită versiunile HD chiar dacă începând cu sezonul viitor nu vor mai transmite UCL și UEL.

#282
cristinel07

cristinel07

    #MM93

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,139
  • Înscris: 26.07.2009
Sper sa nu bage Look-urile in HD daca nu vor transmite meciurile din Champions League si Euroa League. Sunt alte posturi mai importante pentru mine printre care Cinemax 2 HD. Fiecare cu parerea lui.

#283
serpiko33

serpiko33

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,302
  • Înscris: 16.05.2005
Fiti mah baieti seriosi, canalele Look TV sunt produse direct in HD. La vremea cand au cumparat aparatura noua-nouta pentru aceste canale s-a cumparat direct aparatura HD pentru amandoua canalele, d-aia au si varianta HD.

Frumos un DARK FIBER de la sediul Look TV pana in headend-ul Digi TV prin reteaua de fibra RCS-RDS (ca au spatiu mult de tot) si direct aruncate in propria retea de CATV si frumos fac si reclama ca dau meciurile in HD.

Ce naiba atata vrajeala ? Nu se vrea, costurile sunt minime, mai mici decat insignifiante.

Sa vina Zoltan Teszari sa imi zica mie daca el poate urmari FC Liverpool - FC Porto pe un TV model 2016-2017 4k de 55" pe transmisia Look TV de pe Digi TV CATV si daca el este multumit suntem si noi.

Ce naiba ne ascundem atata, nu se vrea, se face totul in bataie de joc si decat de ochii lumii, nu exista respect adevarat fata de clienti. Degeaba imi oferi un eveniment premium tu ca operator daca eu nu pot sa il urmaresc ca tu mi-l oferi la o calitate foarte slaba.

Adica tu Digi care esti bagat in combinatia Look TV mi-l dai SD si concurenta ta il da HD ? Cum Doamne Iarta-ma vine asta ca eu nu inteleg ?

Edited by serpiko33, 05 March 2018 - 21:49.


#284
cristinel07

cristinel07

    #MM93

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,139
  • Înscris: 26.07.2009
Dar lucrezi in domeniu? Eu nu pot sa spun nimic, dar nu esti singurul.. Lucrati in acest domeniu? Sau v-ati documentat si voi pe unde ati gasit si spuneti ca nu costa nimic? Daca ar fi asa gratis sunt sigur ca ar da.. Pana atunci vorbiti fara argumente.

#285
serpiko33

serpiko33

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,302
  • Înscris: 16.05.2005

View Postcristinel07, on 05 martie 2018 - 21:46, said:

Dar lucrezi in domeniu? Eu nu pot sa spun nimic, dar nu esti singurul.. Lucrati in acest domeniu? Sau v-ati documentat si voi pe unde ati gasit si spuneti ca nu costa nimic? Daca ar fi asa gratis sunt sigur ca ar da.. Pana atunci vorbiti fara argumente.

Am avut retea de internet proprie si personala... Am activat ani buni in domeniu, stiu cu ce se manaca ca doar nu inventam solutii tehnice sa ma aflu in treaba.

Edited by serpiko33, 05 March 2018 - 21:58.


#286
wantsome

wantsome

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,846
  • Înscris: 15.05.2017
Eu cred ca n-are Zoli timp de fotbal..

#287
cristinel07

cristinel07

    #MM93

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,139
  • Înscris: 26.07.2009
Ce prostii spui.. "N-are Zoli timp de fotbal".. :))) Atunci inseamna ca nu vor, desi e gratis.. Totusi ma mir.. Pana nu vom vedea ce se va intampla cu UCL si UEL nu putem sa stim nimic sigur.

#288
wantsome

wantsome

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,846
  • Înscris: 15.05.2017
Adica sigur n-o arde el seara pe canapea cu telecomanda in mana de marti pana joi cand e saptamana de ucl si el :lol: Nici macar o afacere mica daca o ai nu si nu iti permite timpul, d-apoi la ce tine el in frau.
Dar ma rog, desigur voi stiti mai bine :)

Edited by wantsome, 05 March 2018 - 22:33.


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate