Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
I-auziti voi! - nu vor romani...

Colon iritabil

Perioada de gratie inexistenta

Cel mai ieftin TV LED mic
 Reverse proxy si htaccess pe Raps...

Statie de epurare sau fosa septic...

"enerlux p" afisaj interm...

Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...
 La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!

La multi ani @burebista!

La multi ani de Florii!
 Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...

Laptop cu HDD atasare memorie MMC...
 

Moon Residence

- - - - -
  • Please log in to reply
286 replies to this topic

#19
liviu_valcu

liviu_valcu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 144
  • Înscris: 10.02.2014
Eu am pana pe 30 septembrie, dar am de gand ca la antecontractul pe care o sa-l fac acum, sa cer si schimbarea datei, deoarece nu cred ca voi reusi sa termin pana pe 30 septembrie, in ideea in care va mai dura 2 saptamani cel putin pana ar termina finisajele, plus inca 2 saptamani, dosarul la fond, deci cu siguranta voi depasi termenul.

#20
dansandu

dansandu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 272
  • Înscris: 10.10.2005
Da, asta clar ca 30 sept nu este suficient. Sper macar actele sa fie gata cat mai repede. Tu cu ce banca mergi? Ti-ai facut si rezervare pentru fond sau nu?

#21
liviu_valcu

liviu_valcu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 144
  • Înscris: 10.02.2014
Eu merg cu BCR. Rezervare nu am facut.

#22
dansandu

dansandu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 272
  • Înscris: 10.10.2005
si eu tot cu BCR :)

#23
liviu_valcu

liviu_valcu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 144
  • Înscris: 10.02.2014
Salut,

Tocmai ce am vorbit cu agentul.Notarita se intoarce joi din concediu. Tot joi m-am programat pentrul actul aditional care o sa cuprinda indentificarea apartamentului + prelungirea datei pana cand pot semna contractul de v-c.

Edited by liviu_valcu, 01 September 2014 - 13:12.


#24
dansandu

dansandu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 272
  • Înscris: 10.10.2005
Ai semnat Liviu?  Ce data ai trecut acum? Pana la urma cand sunt gata toate actele?
Merci.

#25
liviu_valcu

liviu_valcu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 144
  • Înscris: 10.02.2014
Inca nu am semnat, s-a amanat pentru o zi, am la 13.30 programarea. Am trecut marti pe la bloc, si m-am intalnit cu Cristi(seful de santier), si mi-a zis ca saptamana asta vin oamenii care monteaza baile si centralele, iar el ar vrea ca la maxim jumatatea lunii sa termine blocul. Sper sa am mai multe detalii mai pe seara dupa ce vorbesc si cu dezvoltatorul.

#26
florin_luca

florin_luca

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 15.07.2014
Salut,

Voiam sa va intreb cum ati procedat cu usile de interior? Le-ati comandat de la dezvoltator sau le-ati cumparat separat?
Eu discutasem cu ei pentru usile de la Pinum, cand sa le monteze, mi-au zis ca nu mai lucreaza cu ei si sa aleg de la Porta Doors. Am cazut de acord pentru o anumita varianta, ca sa ma trezesc ieri seara ca nu mai fac comenzi la Porta Doors si ca au revenit la Pinum.

Vi s-a intamplat acelasi lucru?

Multumesc!

#27
liviu_valcu

liviu_valcu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 144
  • Înscris: 10.02.2014
Salut,

Eu nu stiu nimic, nu m-a anuntat nimeni ca ar schimba usile. Eu cand mi-am ales, au fost de la Pinum.

#28
dansandu

dansandu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 272
  • Înscris: 10.10.2005
Eu am mers pe porta doors dar nu de la ei. Le am comandat eu separat dar inca nu au venit. Sper sa fie actele gata mai repede si sa se finalizeze mai repede...

#29
liviu_valcu

liviu_valcu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 144
  • Înscris: 10.02.2014
Am reusit sa semnez prelungirea. Toate cotele cat si suprafetele sunt trecute in aditional. Luni depun cererea pentru extrasul informativ de CF, de care am nevoie pentru opinia notariala.Tot saptamana viitoare o sa le mai cer si certificatul energetic , care am inteles ca este gata. Eu sper ca saptamana cealalata sa depun dosarul complet la banca. Am trecut si pe la bloc. Lucrurile avanseaza. Sper sa termine de tot pana pe 20.

#30
danielau

danielau

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 31
  • Înscris: 05.09.2014
Din blocul 2 este cineva?

#31
Adriana_D

Adriana_D

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 18
  • Înscris: 17.07.2014
Eu am semnat pt ap 27, bloc 2

#32
liviu_valcu

liviu_valcu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 144
  • Înscris: 10.02.2014
Ca sa va faceti o idee, din ce am vazut azi, blocul 2 este starea in care era blocul 1 in prima jumatate a lunii iunie.

#33
dansandu

dansandu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 272
  • Înscris: 10.10.2005
Salut Liviu,
Unde se depune cererea pt extrasul de CF?
Multumesc mult pt info.

#34
liviu_valcu

liviu_valcu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 144
  • Înscris: 10.02.2014
Salut,

Eu am vorbit cu agentul, si o sa depuna el cererea luni la notariat.

#35
danielau

danielau

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 31
  • Înscris: 05.09.2014
Intre cele 2 blocuri se va face loc de joaca pt copii? Sau nu am inteles bine.

#36
liviu_valcu

liviu_valcu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 144
  • Înscris: 10.02.2014
Eu nu am auzit nimic de asta, este posibil, dar spatiul mi se pare destul de mic pentru un loc de joaca. Sper sa ma insel.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate