Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Baby Reindeer - 2024

Hotii voteaza hoti?!

Camera video masina

Zilele emailului din gospodaria n...
 Best gaming laptop?

Humane (2024)

Recomandare casti 100-150 lei

Schimbare bec far VW Touran 1T3
 Plata impozit PF

Ce parere aveti de viteza/ modul ...

Love Lies Bleeding - 2024

Cum sterg mails din Promotions
 Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Donez medicamente renale ptr pisica

Ce componenta e asta si ce ziceti...
 

Orange_helper

* * * * - 8 votes
  • Please log in to reply
14840 replies to this topic

#14275
AlexEn

AlexEn

    Spoiled brat

  • Grup: Moderators
  • Posts: 21,994
  • Înscris: 18.12.2007
Nu se fac portari in weekend.

#14276
rex

rex

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,619
  • Înscris: 16.06.2004

View PostBergibergi, on 14 decembrie 2021 - 22:58, said:

Salut,   pe 1.01.2022 îmi expiră un abonament Orange Net 8 (internet mobil) și nu vreau să-l mai păstrez. Se închide singur sau trebuia să fac cerere cu 30 de zile înainte? Mi-l prelungesc cumva forțat cu 24 de luni fără ca eu să cer asta( fără să semnez nimic)?
poti sa depui cererea de acum si se va procesa la urmatoarea data de facturare. de obicei te mai amanau cu cate 30 zile ca asa scrie in contract, dar am vazut ca daca depui cererea de reziliere prin myorange se proceseaza la urmatoarea data de facturare chiar daca sunt mai putin de 30 zile pana atunci.
am reziliat multe servicii prin myorange ptr un vecin (nu ma luati ca e ilegal ca nu ma intereseaza, totul s-a facut cu acordul lui). la prima reziliere l-au sunat sa mai negocieze ceva, dar la urmatoarele 3 rezilieri nu s-au mai obosit sa sune si le-au procesat direct.

#14277
Bergibergi

Bergibergi

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 204
  • Înscris: 18.04.2007
Merg luni să o depun, 30 de zile în plus în minus nu mai contează, sunt bucuros că nu mă încalță cu 24 de luni contract.

#14278
December

December

    Liberate te ex inferis !

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 20,334
  • Înscris: 14.06.2006
Le-o crapat si site-ul si aplicatia?

#14279
alexa32

alexa32

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,293
  • Înscris: 12.08.2006
Aplicația merge la mine.

#14280
ecsclusiv4u

ecsclusiv4u

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 660
  • Înscris: 07.08.2009
Salut , oare nu se mai poate lua legatura pe PM cu Orange_helper vad ca nu prea mai are activitate.
Vreau sa fac un nr share si am mers din orange shop  in orange shop ba nu stiu ce au de facut ba cica nu le merge programul pentru nr share.
Oare asa se intampla si la facturi oare putem sa le spunem ca nu ne merge programul de achitat facturile..rusinica orange.

#14281
SuperTux89

SuperTux89

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 269
  • Înscris: 30.12.2021
Am mers azi într-un magazin Orange că sa fac o cerere de reziliere și trecere pe prepay dar cei de acolo au spus că numerele portate nu se pot trece pe prepay și pierd Nr daca reziliez a abonamentul. Este adevărat?

#14282
clader

clader

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,654
  • Înscris: 06.03.2004
Nu.Treci pe yoxo din aplicație si daca nu vrei sa-l păstrezi inchizi imediat si treci pe prepay.
Nu mai mergi in niciun magazin sa te minta. 😀

Edited by clader, 30 December 2021 - 20:22.


#14283
altair_xms

altair_xms

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,282
  • Înscris: 29.10.2007

View PostSuperTux89, on 30 decembrie 2021 - 19:09, said:

Am mers azi într-un magazin Orange că sa fac o cerere de reziliere și trecere pe prepay dar cei de acolo au spus că numerele portate nu se pot trece pe prepay și pierd Nr daca reziliez a abonamentul. Este adevărat?

baubau-uri ... vezi post colegu' clader ... fa si tu o aroganta nu-i mai intreba

#14284
rex

rex

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,619
  • Înscris: 16.06.2004

View PostSuperTux89, on 30 decembrie 2021 - 19:09, said:

Am mers azi într-un magazin Orange că sa fac o cerere de reziliere și trecere pe prepay dar cei de acolo au spus că numerele portate nu se pot trece pe prepay și pierd Nr daca reziliez a abonamentul. Este adevărat?
povesti de pacalit fraierii...pardon clientii !!!
in ultimele 18 luni am reziliat ptr un vecin diverse servicii din myorange, ba chiar am si trecut pe cartela prepay doua numere tot din myorange.
daca la primele rezilieri cei de la orange il sunau pe respectivul ptr renegocieri, la ulterioarele nici macar nu il mai sunau si le procesau direct, fie ca era vorba de reziliere, fie ca era o migrare pe preya.
in felul asta i-am redus factura lunara de la aprox 400 lei la 130-140 lei.

#14285
AlexEn

AlexEn

    Spoiled brat

  • Grup: Moderators
  • Posts: 21,994
  • Înscris: 18.12.2007

View PostSuperTux89, on 30 decembrie 2021 - 19:09, said:

Am mers azi într-un magazin Orange că sa fac o cerere de reziliere și trecere pe prepay dar cei de acolo au spus că numerele portate nu se pot trece pe prepay și pierd Nr daca reziliez a abonamentul. Este adevărat?

E posibil sa nu va fi inteles.
Ca un numar sa se poata porta trebuie sa fie activ. Nu conteaza ca e activ pe prepay sau postpay. Daca te duci la Orange sa reziliezi abonamentul, fara trecere la prepay, pierzi numarul.
Daca vrei sa te portezi, te duci la noul operator si faci cerere de portare. Numarul se va inchide automat la Orange cand se accepta cererea de portare de cate Orange.

#14286
crislacor

crislacor

    Cui îi pasă...?!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,060
  • Înscris: 20.06.2009
Cred că era vorba de un număr fost la altcineva, portat în Orange pe abonament și acum voia să-l treacă pe prepay tot în Orange. Dar cum la magazin au văzut că numărul nu e „nativ” Orange, și-au zis că poate îl conving să rămînă pe postpay aruncînd prostia cu numărul portat...

#14287
SuperTux89

SuperTux89

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 269
  • Înscris: 30.12.2021
Mă îndoiesc că nu au înțeles. Este vorba de numărul meu de abonament orange care are prefix 0722 și este un Orange me start 8 expirat. Am spus clar că vreau reziliere și trecere pe prepay. Doar nu sunt turci sigur au înțeles că am fost destul de clar

#14288
AlexEn

AlexEn

    Spoiled brat

  • Grup: Moderators
  • Posts: 21,994
  • Înscris: 18.12.2007
Daca nu le-ai zis nimic despre portare cum a venit vorba despre asta?

#14289
crislacor

crislacor

    Cui îi pasă...?!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,060
  • Înscris: 20.06.2009
Numărul are prefixul 0722, deci e portat din Vodafone! Asta e singura legătură cu portarea!

#14290
_Alizeu_

_Alizeu_

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 390
  • Înscris: 24.01.2016
Salutare! La multi ani fericiti!
Puteti sa ma ajutati cu oferte sau sa imi spuneti ce ati primit voi? Imi expira abonamentul si doresc sa il reinnoiesc.

Sunt client Orange de 15 ani (acelasi nr. de telefon). Acum am Orange Me Start 8 (50 GB net nat, 5.4 GB net in roaming SEE, 100 min internationale, minute si sms nat nelimitate).

Doresc ca pretul abonamentului sa nu imi creasca. Poate sa primesc si o oferta cu vreun telefon. Nu am luat niciodata telefon de la Orange.

Va multumesc!

#14291
crislacor

crislacor

    Cui îi pasă...?!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,060
  • Înscris: 20.06.2009
Prima și prima oară bagă-te în cont și apoi în magazinul Orange. Iar acolo joacă-te cu telefoanele și cu prelungirile de abonament, ca să-ți faci o idee. Nu de alta, dar prea diferit de ce găsești acolo n-o să primești dacă nu faci cerere de portare. Se poartă negocierile de pe poziții de forță, a trecut vremea celor ca la piață...Posted Image

P.S. Personal aș merge pe telefon cumpărat din resurse proprii și abonament cît mai redus la preț, eventual trecere pe prepay (și în acest caz s-ar putea să te sune cu ceva ofertă mai de Doamne-ajută)...

Edited by crislacor, 04 January 2022 - 13:19.


#14292
xperia_ray

xperia_ray

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,104
  • Înscris: 13.01.2013
cica oferta https://www.orange.r...sim-starry-blue
cand pe site la huawei ro este 2299 lei, penibil

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate