Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...
 problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...

Jante noi shitbox
 Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani
 Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik

Noul format Jpegli iși propu...
 

Alegere placa video, buget redus, sh.

- - - - -
  • Please log in to reply
27 replies to this topic

#19
lupull

lupull

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,076
  • Înscris: 21.02.2007
Cât timp preţurile finale sunt bune (mai bune decât pe okazii, tocmai, olx) nu văd care e problema - Tu esti sigur de ce ai scris , fiindca eu iti pot demonstra contrariul oricând
Cel putin de pe unul dintre cele trei scrise de tine in paranteza , pe okazii preturile sunt mari din cauza ca pe acest site se cere un comision la vanzare si astfel pretul devine mai mare

Nu doresc sa tin apararea celorlalte site-uri , insa eu am scris din propia experienta intalnita pe CG
Si CG-ul la inceput a fost un site de nota 10 ( 2006 , 2007 ) , insa pe parcurs a devenit ce este in prezent
Acum fiecare are dreptul la opinie si isi cumpara de unde doreste , asa ca..............

Edited by lupull, 01 July 2014 - 03:26.


#20
slai

slai

    User Incredibil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,867
  • Înscris: 25.01.2007
are cineva idee, mai nou tocmai asigura transport gratuit dar taxeaza rambursul, 13 lei?

#21
Seb

Seb

    Suveran

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,077
  • Înscris: 22.05.2005
La modul general, firmele de curierat percep o taxa pentru ramburs (care uneori poate fi suportata de vanzator). Nu stiu care e situatia in cazul site-ului respectiv.

#22
sirgoofy

sirgoofy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,030
  • Înscris: 06.09.2008
Suna-i si intreaba, si eu am intrebat acum ceva timp despre transp gratuit si am asteptat doar ~2min la telefon pana a raspuns cineva...
Sa zici raspunsul, chiar sunt curios daca se plateste rambursul.

#23
slai

slai

    User Incredibil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,867
  • Înscris: 25.01.2007
da, aseara le-am trimis sesizare pe formularul lor de contact, ca program la telefon au numai pana la 18.
surprinzator, in 2-3 minute raspundeau in mail.
da, se plateste rambursul, 10.25 fara tva. acum au pus si pe site la conditiile livrarii gratuite.
am intrebat daca se poate trimite fara ramburs, sa trimit eu banii in cont si vanzatorul sa trimita gratuit, au cam lalait-o, nu au dat un raspuns clar.
sensul general al raspunsului era negativ, dar or fi avand in fisa postului sa nu raspunzi "nu, nu se poate", ca sa nu nemultumeasca clientii.

#24
sirgoofy

sirgoofy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,030
  • Înscris: 06.09.2008
mda...tot e bine imo - daca trimiti banii in cont se ia comision.
Am trimis prin Fan acum ~1 luna, livrare cu verif si ramburs in cont .. cost total ~35lei (transp + comision) Posted Image .

#25
slai

slai

    User Incredibil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,867
  • Înscris: 25.01.2007
Am luat un 5670.
La incarcarea windows, probabil la incarcarea driverelor flick-are un moment imaginea, probabil la incarcarea driverelor.
Aceeasi faza am vazut-o de doua ori si cand era cu driverele generice.
Win instaleaza un driver generic foarte prost, nu recunoaste rezolutii, nimic.

Placa in rest merge bine, am lasat-o iei un sfert de ora in FurMark, s-a oprit la 73 grade si 48% fan speed, la testare cu 1366x768, 4xAA, si o medie de 12 frameuri.
Ar putea fi o manifestare de inceput de sfarsit acel tremurat al imaginii?

#26
slai

slai

    User Incredibil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,867
  • Înscris: 25.01.2007
acel 5670 merge si acum, dar io zic ca e timpul de un alt mic upgrade.

ca variante:
1. 560 ti hawk la 250
2. 7700 1g la 200,
3 gtx 460 1g/256bit cam la 200
4. 560se 1g ddr5 la 200
5. 6790 la 200
6. 740oc 220

io tind spre acel 7770 din lista, daca nu gasesc ceva mai convenabil... e cel mai bun raport calitate pret?
sau sa iau 560se, sau sa caut un alt model care nu e in lista?
sau merita 560ti

Edited by slai, 29 July 2016 - 14:14.


#27
slai

slai

    User Incredibil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,867
  • Înscris: 25.01.2007
Castigatorul fu gtx 460. Buna placa, merge si acum, dar o donez la niste copii dintr-un centru de plasament, asa ca iar caut placa.
Buget, la fel mic, vreo 300 lei.
Merita r7 370 banii astia?

#28
wolfenste

wolfenste

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 531
  • Înscris: 02.05.2018
Cam ala e pretul din cate vad. Ar mai fi gtx 660, hd 7870. Mai apare din cand in cand la pretul asta si cate o hd 7970 obosita daca ai curaj :)

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate