Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Reverse proxy si htaccess pe Raps...

Statie de epurare sau fosa septic...

"enerlux p" afisaj interm...

Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...
 La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!

La multi ani @burebista!

La multi ani de Florii!
 Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...

Laptop cu HDD atasare memorie MMC...
 Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...

Intoleranța lactoza- vegan v...
 

Sesizari probleme retea si semnal RCS RDS

- - - - -
  • Please log in to reply
119 replies to this topic

#19
danzi23

danzi23

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,072
  • Înscris: 14.08.2013
Tu esti ala greu de cap.
Nu tie ti-am raspuns, ci lui Bobses. Si nu ziceam ca sigur ii de la device motivul pt nu are semnal pe Digi.
Ci doar ca daca cuiva ii sare din Digi in Vodafone, asta nu inseamna ca in locatia respectiva nu este semnal Digi deloc. Unele terminale trec in romaing doar cand nu mai este semnal, altele o fac mai rapid.

Edited by danzi23, 22 June 2014 - 13:07.


#20
paxdedi

paxdedi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,372
  • Înscris: 25.01.2014

 alexandrua42, on 22 iunie 2014 - 11:21, said:

bine zis "poate" aude cineva. slabe sanse sa auda cineva cu putere de decizie in rcs-rds. din punctul meu de vedere ne agitam degeaba aici ca nu ne ia nimeni in seama

Poate tu te agiti degeaba, ANGAJATULE RDS, acest topic este bun pentru viitorii abonati ramanand la latitudinea lor daca se vor mai abona sau nu. OK?

#21
pleteab

pleteab

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,429
  • Înscris: 18.06.2003
Mergi si te plimba ca esti spume la gura, respectivul cartier este foarte aproape de unde locuiesc eu ,si  colegul are perfecta dreptate cu semnalu in doorPosted Image

 paxdedi, on 22 iunie 2014 - 13:08, said:


Poate tu te agiti degeaba, ANGAJATULE RDS, acest topic este bun pentru viitorii abonati ramanand la latitudinea lor daca se vor mai abona sau nu. OK?
Este platit ca m....r de r.....T

#22
alexandrua42

alexandrua42

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 867
  • Înscris: 07.03.2008

 paxdedi, on 22 iunie 2014 - 13:08, said:


Poate tu te agiti degeaba, ANGAJATULE RDS, acest topic este bun pentru viitorii abonati ramanand la latitudinea lor daca se vor mai abona sau nu. OK?

bai paxdei, in primul post al tau ai scris ca se adreseaza lui digi_helper acum scrii ca se adreseaza abonatilor, te hotarasti cui i se adreseaza acest topic? Posted Image

#23
paxdedi

paxdedi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,372
  • Înscris: 25.01.2014

 pleteab, on 22 iunie 2014 - 13:12, said:

Eu propun sa facem o petitie online ,poate asa ne baga in seama cineva ce spuneti ?

Stai linistit ca ii doare in basca, singurul lucru bun este sa oferim cat mai multe date pe acest forum pentru actuali si viitori abonati pentru ca pe viitor sa nu mai vina cu mii de comentarii de prisos privind serviciile RCS RDS.

Aceste topicuri isi au rolul de a informa cat mai corect privind problemele existente, pentru acest lucru doresc seriozitate si bun simt.

Nu cred ca cineva vine aici doar pentru a dezinforma, eu cred ca sunt cazuri reale.(exceptie clonele RDS care vad ca au inceput sa fie din ce in ce mai multe pentru a combate proasta calitate a serviciilor RCS RDS)

#24
alexandrua42

alexandrua42

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 867
  • Înscris: 07.03.2008
ai scris cu mari si de tipar "PENTRU DIGI_HELPER". te-a luat astenia de vara?

#25
paxdedi

paxdedi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,372
  • Înscris: 25.01.2014

 alexandrua42, on 22 iunie 2014 - 13:15, said:

bai paxdei, in primul post al tau ai scris ca se adreseaza lui digi_helper acum scrii ca se adreseaza abonatilor, te hotarasti cui i se adreseaza acest topic? Posted Image


Citeste titlul subiectului, te rog frumos!

 alexandrua42, on 22 iunie 2014 - 13:18, said:

ai scris cu mari si de tipar "PENTRU DIGI_HELPER". te-a luat astenia de vara?

Citeste titlul subiectului, te rog frumos!

#26
alexandrua42

alexandrua42

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 867
  • Înscris: 07.03.2008
in titlul subiectului ai scris "Sesizari probleme retea si semnal RCS RDS"

iar in primul post al tau ai scris

"Pentru DIGI_HELPER si cine mai este pe aici din partea RDS,
Va rog sa luati in serios sesizarile clientilor privind semnalul, mai pe romaneste a inceput sa cedeze reteaua."
de unde deduc ca este adresat conducerii rcs-rds, iar pe urma arunci cu jigniri la adresa mea si ca este adresat viitorilor abonati

#27
paxdedi

paxdedi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,372
  • Înscris: 25.01.2014

 alexandrua42, on 22 iunie 2014 - 13:23, said:

in titlul subiectului ai scris "Sesizari probleme retea si semnal RCS RDS"

iar in primul post al tau ai scris

"Pentru DIGI_HELPER si cine mai este pe aici din partea RDS,
Va rog sa luati in serios sesizarile clientilor privind semnalul, mai pe romaneste a inceput sa cedeze reteaua."
de unde deduc ca este adresat conducerii rcs-rds, iar pe urma arunci cu jigniri la adresa mea si ca este adresat viitorilor abonati


DIGI_HELPER este Director la RDS?

Multumesc pentru informare, mai aflam si noi cate ceva.Posted Image

Vezi, pentru asta exista aceste discutii pe forum.

#28
aris86

aris86

    Traieste constient!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,852
  • Înscris: 26.02.2010
Usor, usor ies la iveala problemele telefoniei mobile ale rcs-rds-ului. Acum numai aveti decat sa mergeti intr-o arena si sa faceti doua tabere muultumiti/nemultumiti si vedeti cine iese invingator.

#29
paxdedi

paxdedi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,372
  • Înscris: 25.01.2014

 aris86, on 22 iunie 2014 - 13:30, said:

Usor, usor ies la iveala problemele telefoniei mobile ale rcs-rds-ului. Acum numai aveti decat sa mergeti intr-o arena si sa faceti doua tabere muultumiti/nemultumiti si vedeti cine iese invingator.

Evident cei care dau banii.Posted Image

#30
pleteab

pleteab

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,429
  • Înscris: 18.06.2003
Pe acest forum nu iti poti spune probemele cu care ne confruntam, numai laude la serviciile rds atat

Bine spus pe ei cei de la rds nu ii intereseaza decat banii abonatilor

#31
paxdedi

paxdedi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,372
  • Înscris: 25.01.2014

 pleteab, on 22 iunie 2014 - 13:35, said:

Pe acest forum nu iti poti spune probemele cu care ne confruntam, numai laude la serviciile rds atat

Nu fii rau, ca exista si oameni de buna credinta.

Da-le ignore la cei care nu-ti convin, caci sunt multi care habar nu au cu ce se mananca aceste servicii dar isi dau cu parerea, fara a poseda macar un abonament.

Apropo de ce crezi ca majoritatea angajatilor RDS au servicii pe alte retele si nu pe reteaua lor proprie?

Iti raspund tot eu, pentru ca stiu ca reteaua este varza si nu vor sa se imbolnaveasca de nervi pe banii lor.

Edited by paxdedi, 22 June 2014 - 13:40.


#32
pleteab

pleteab

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,429
  • Înscris: 18.06.2003
Sau daca are abonament de 2 euro , nu ca mine 4 de 5 euro

#33
pustiux

pustiux

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,208
  • Înscris: 27.05.2009
Tu ai facut 4 abonamente fara sa ai idee cum sta reteaua, in zona ta? E grav.... Ai avut mobilul in share, ala vechi? Eu am doar 2x DON, dar stiam cum este semnalul indoor, de la mobilul lor in share.

#34
danzi23

danzi23

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,072
  • Înscris: 14.08.2013
4 abonamente, se plange ca nu are semnal in casa (presupun ca pe toate 4 telefoanele), dar tot nu vrea sa renunte de Digi :lol:

#35
paxdedi

paxdedi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,372
  • Înscris: 25.01.2014

 pustiux, on 22 iunie 2014 - 13:49, said:

Tu ai facut 4 abonamente fara sa ai idee cum sta reteaua, in zona ta? E grav.... Ai avut mobilul in share, ala vechi? Eu am doar 2x DON, dar stiam cum este semnalul indoor, de la mobilul lor in share.

Tu nu vrei sa intelegi ca problemele sunt mult mai nasoale?

In unele zone unde semnalul era Ok spre foarte bun acum este varza si serviciile nu mai functioneaza deloc cum ar trebui la cea mai mica valoare tehnica.

Despre asta este vorba, sunt zone cu semnal full si fara probleme in trecut care acum nu mai poti fii contactat. Despre asta vorbim.

Sunt sigur ca si-a facut patru abonamente pentru ca la momentul respectiv se puteau folosi serviciile cu o utilizare decenta, nu foarte buna.

Edited by paxdedi, 22 June 2014 - 13:54.


#36
danzi23

danzi23

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,072
  • Înscris: 14.08.2013
@paxdedi
nu, pleteab nu a avut semnal in buncar de la bun inceput

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate