Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Inventia secolului din Afganistan?

G84 - pro și contra

Masina de familie,buget 11000-120...

In ce situatii cereti o a doua op...
 DigiMobil - IP public?

Glet de finisaj peste chit acrili...

La multi ani @Passenger001!

La multi ani @barbosa1bis!
 La multi ani @MikeSpike!

Cum curat gletul de pe perete

Soluție incalzire apartament...

Culori fire la boxele de jogger
 Autorizatie Birou Acte Auto

Parbriz defect

Ajutor cercetare lucrare de diser...

M-am culcat cu un tip și apo...
 

Orange Gova

- - - - -
  • Please log in to reply
64 replies to this topic

#19
CuZa

CuZa

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 46
  • Înscris: 07.12.2007

View Postacem, on 03 iulie 2014 - 12:56, said:

@nside_spy Sunt tare curios, poti face un test in Antutu sa-mi spui si mie rezultatul? Multumesc.


uite si screen-uri cu testul atutu, L-am luat la prelungire astazi, cu tot cu aplicatiile orange instalate, carora le poti da freeze fara root. Butonez la el de vreo 4 ore, incan ua m gasit ceva care sa ma nemultumeasca la el (nu zic ca nu ar avea ce). Androidul se misca destul de bine si rapid cu Nova Launcher (cel din "fabrica" mi-se pare foarte sec). O sa revin cu ceva informatii despre baterie putin mai tarziu :)
[ https://lh4.googleusercontent.com/-X4lhNB6A278/U9FOPNbqtqI/AAAAAAAAGKk/0E0RjeTyGbQ/w450-h800-no/Screenshot_2014-07-24-21-17-43.png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ][ https://lh3.googleusercontent.com/-najYa2DnrAo/U9FOP8TWynI/AAAAAAAAGKs/PkuDVj-w_EI/w450-h800-no/Screenshot_2014-07-24-21-17-53.png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by CuZa, 24 July 2014 - 20:26.


#20
jokero32

jokero32

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 25.05.2007
Am si eu un Orange Gova de cateva zile, dar am observat ca pe spatele bateriei nu scrie Huawei Ascend G6 ci Huawei G535-L11.

#21
Hidralazina

Hidralazina

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,521
  • Înscris: 14.06.2006
Ecranul are vreo protectie, gen Gorilla, Dragontrail, etc?
Se  poate avea acces la baterie?
Ce capacitate are bateria, e identica cu cea de la Ascend G6?

#22
Cozzmy13

Cozzmy13

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,464
  • Înscris: 15.04.2014

View Postjokero32, on 27 iulie 2014 - 14:07, said:

Am si eu un Orange Gova de cateva zile, dar am observat ca pe spatele bateriei nu scrie Huawei Ascend G6 ci Huawei G535-L11.

Acela e modelul exact, am vazut la fel si la unu' pe Youtube.

View PostHidralazina, on 01 august 2014 - 11:38, said:

Ecranul are vreo protectie, gen Gorilla, Dragontrail, etc?
Se  poate avea acces la baterie?
Ce capacitate are bateria, e identica cu cea de la Ascend G6?

Bateria are 2000mAh.Telefonul e exact ca Ascend G6 4G, doar cu camere mai mici.

#23
Rob3rtxDD

Rob3rtxDD

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 21
  • Înscris: 06.08.2014
Se misca bine pe jocuri gen Gta,Despicable me,Asphalt,Fifa,etc. ?Poti muta aplicatiile pe card?

#24
Hidralazina

Hidralazina

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,521
  • Înscris: 14.06.2006
Cei 2 useri care au telefonul sunt in concediu...

#25
milibey

milibey

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 612
  • Înscris: 26.09.2007
Nu sunt toti in concediu. Telefonul este la fiul meu, dar nu stiu ce jouri are instalate. Cert este ca nu se lange ca nu ar merge jocurile. Ma informez si postez ulterior. Asphalt 8 stiu sigur ca merge, ca l-a jucat. De celelalte nu stiu.

Edited by milibey, 12 August 2014 - 19:49.


#26
BCLIMB

BCLIMB

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 17.08.2014
Am si eu o intrebare in legatura cu ecranul: Este IPS sau TFT? Nu de alta dar am vazut si si pe diferite site-uri!

#27
alex_gaby

alex_gaby

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 46
  • Înscris: 17.11.2013
Decodez Orange Gova Huawei Ascend G6 pe baza de IMEI oriunde in tara la 35 lei!

Edited by alex_gaby, 27 August 2014 - 20:40.


#28
Tyybi1

Tyybi1

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 90
  • Înscris: 28.08.2014
A intampinat cineva probleme cu acest telefon ? Vreau sa il achizitionez la abonament de la Orange ca e la un pret destul de atractiv. Posted Image

#29
jonSnow

jonSnow

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 224
  • Înscris: 18.04.2012
ce huse folositi?
la orange aveau doar capacul ala din silicon pt partea din spate pe care eu o consider inutila.
din lipsa de altceva mai bun ma gandesc sa imi iau asta.

alte recomandari?

#30
crislacor

crislacor

    Cui îi pasă...?!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,074
  • Înscris: 20.06.2009
Vezi aici...

#31
gabriel011

gabriel011

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 54
  • Înscris: 02.06.2014
am luat azi un gova , am spart orange hiro , si de nevoie... am luat gova e ff bun merge asphalt 8 si real racing 3 perfect

#32
jonSnow

jonSnow

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 224
  • Înscris: 18.04.2012
Eu am probat undeva o husa pt g6 si nu se pupau decupajele cu toate porturile, asa ca nu va recomand sa comandati de pe net huse pt g6; neaparat sa le probati inainte

#33
jonSnow

jonSnow

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 224
  • Înscris: 18.04.2012

View PostTyybi1, on 28 august 2014 - 12:52, said:

A intampinat cineva probleme cu acest telefon ? Vreau sa il achizitionez la abonament de la Orange ca e la un pret destul de atractiv. Posted Image

O singura data  s-a intamplat sa ma sun de pe alt telefon si sa imi intre direct casuta vocala. Nu era de la setari. O alta problema e cand folosesc un programel numit wave to unlock, mai exact dupa aceea, cand rotesc telefonul nu se mai schimba din portret in landscape pana nu il restartez, dar asta poate fi si o prblema a aplicatiei respective.

#34
Tyybi1

Tyybi1

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 90
  • Înscris: 28.08.2014

View PostjonSnow, on 03 septembrie 2014 - 10:46, said:

O singura data  s-a intamplat sa ma sun de pe alt telefon si sa imi intre direct casuta vocala. Nu era de la setari. O alta problema e cand folosesc un programel numit wave to unlock, mai exact dupa aceea, cand rotesc telefonul nu se mai schimba din portret in landscape pana nu il restartez, dar asta poate fi si o prblema a aplicatiei respective.

Pana la urma l-am cumparat. Si eu intampin aceeasi problema cu accelerometrul. In YouTube merge mai des, dar in alta parte ramane blocat. Doar in Galerie la poze merge fara probleme din portret in landscape si invers. Este doar o problema software nu hardware, ceea ce e mai bine... Nu regret ca l-am achizitionat. Merge ireprosabil. Merg toate aplicatiile din Google Play !

#35
gabriel011

gabriel011

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 54
  • Înscris: 02.06.2014
daca iei telul pt gaming .. esti cel mai tare , merge asphalt 8 fara pic de lag , displayul nu impresioneaza mai deloc , camerele sunt fff bune dau impresia de 5 pe fata si de 8 pe spate , acel albastru il face la design irezistibil ,sunetul insa e praf .... mie cam dor de al meu hiro...

#36
jonSnow

jonSnow

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 224
  • Înscris: 18.04.2012

View PostTyybi1, on 12 septembrie 2014 - 13:55, said:


Pana la urma l-am cumparat. Si eu intampin aceeasi problema cu accelerometrul. In YouTube merge mai des, dar in alta parte ramane blocat. Doar in Galerie la poze merge fara probleme din portret in landscape si invers. Este doar o problema software nu hardware, ceea ce e mai bine... Nu regret ca l-am achizitionat. Merge ireprosabil. Merg toate aplicatiile din Google Play !

la mine merge fara probleme daca nu folosesc programelul respectiv


am cateva poze carora le-am dat resize la rezolutie de  ~540x900 pe care atunci cand vreau sa le pun wallpaper ma pune sa le cropez si nu inteleg de ce din moment ce rezolutia ecranului este de 540 x 960 pixels
vreun sfat?

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate