Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Donez medicamente renale ptr pisica
 Ce componenta e asta si ce ziceti...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila
 Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...

Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K
 Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...
 

Apple iCloud

- - - - -
  • Please log in to reply
185 replies to this topic

#127
jakota

jakota

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,672
  • Înscris: 22.05.2011

 R10, on 03 noiembrie 2018 - 22:09, said:

Aplicatiile nu vor apărea. Filmele nu stiu pentru că nu am adăugat niciodată

NU

#128
R10

R10

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,683
  • Înscris: 29.03.2010
Mie nu mi se sincronizau aplicațiile ntre device-uri

#129
warchilde

warchilde

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,101
  • Înscris: 24.09.2007
n-aveai activata optiunea, probabil. La setari-apple id-itunes&app store, ai automatic downloads. Daca il activezi, iti instaleaza aplicatiile de pe unul pe altul.

#130
R10

R10

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,683
  • Înscris: 29.03.2010
Da, ntr-adevr, imi erau dezactivate toate acele 3 opțiuni

#131
boy4ever

boy4ever

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,640
  • Înscris: 21.07.2010
Va multumesc mult pentru raspunsuri, apreciez. Aseara am instalat aplicatia Gmail pe iPad si vad ca nu a aparut pe iPhone (bine, nici nu doream). Ar fi ok ca dupa sincronizare sa ramana asa, sa instalezi pe fiecare device ce aplicatii vrei/ai nevoie. Acum o alta intrebare de baraj: daca, spre exemplu, cumpar un nou dispozitiv cu iOS si ma conectez la acelasi cont de iCloud, pe acela ce aplicatii vor aparea? Cele de pe iPhone, cele de pe iPad sau toate, de pe ambele? Oricum, imi place mult ecosistemul Apple, cum se sinceonizeaza perfect pozele, muzica, notele etc.

#132
warchilde

warchilde

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,101
  • Înscris: 24.09.2007
fii atent, mai pun odata asta aici :)))

 warchilde, on 04 noiembrie 2018 - 09:04, said:

La setari-apple id-itunes&app store, ai automatic downloads. Daca il activezi, iti instaleaza aplicatiile de pe unul pe altul.
Deci, per a contrario, daca nu-l activezi va fi fiecare dispozitiv cu aplicatiile lui.

#133
boy4ever

boy4ever

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,640
  • Înscris: 21.07.2010
Si acel “automatic downloads” se refera doar la aplicatii?

Am facut acum un test, si tot ce instalez pe iPhone (aplicatii) apar si pe iPad, dar este iconita in ceata si scrie “waiting”, adica trebuie sa apas eu cu degetul pe ea daca vreau sa se instaleze. Daca insa ii dau “x” (stergere), nu se mai instaleaza pe iPad dar, evident, pe iPhone (unde am facut instalarea initiala) imi ramane. Daca instalez ceva pe iPad vad ca imi instaleaza automat si pe iPhone (nu stiu de ce Gmail nu a mers, probabil a “stiut” ca l-am avut odata pe iPhone dar l-am sters). Mai ramane sa fac teste.

EDIT: am sters de pe iPhone o aplicatie instalata anterior, care a aparut si am acceptat-o si pe iPad, insa a ramas in continuare pe tableta. Asadar sincronizarea vad ca se face doar la instalare, nu si la dezinstalearea de aplicatii? Ar fi ok asa intr-un fel. Sa ramai cu ce vrei pe fiecare.

Edited by boy4ever, 04 November 2018 - 13:51.


#134
honeymik

honeymik

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,531
  • Înscris: 18.02.2014
O sa primesc factura lunar acasa in cazul in care ma abonez la icloud storage?

P.S.: Pot sa platesc in avans icloud pt 1 an de exemplu?

#135
December

December

    Liberate te ex inferis !

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 20,334
  • Înscris: 14.06.2006
Anual doar asa: https://support.appl.../en-us/HT201209

#136
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,494
  • Înscris: 19.04.2009
Primești prin email. Nu acas.

#137
boy4ever

boy4ever

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,640
  • Înscris: 21.07.2010
O intrebare: nu stiu ce/cum am facut, dar pe laptop mi s-au descarcat toate pozele/video din iPhone. De ce s-a intamplat asta si cum as putea sa le sterg (insa doar de pe laptop - si sa ramana in continuare pe telefon si in iCloud)?

#138
R10

R10

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,683
  • Înscris: 29.03.2010
E vorba de macbook? Dac da, ar trebui sa ai aplicația photos unde ai pozele oricum. Dac nu e vorba de macbook, la Windows dac e un simplu folder cu acele poze/video-uri le poți șterge liniștit, nu sunt sincronizate cu telefonul

#139
boy4ever

boy4ever

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,640
  • Înscris: 21.07.2010
Nu am MacBook, ci un simplu laptop cu Windows. In sistemul de fisiere nu gasesc folderul, ci apare iconita cu poze, ca cea de pe telefon. Dau click pe ea, apoi apare un folder “Downloads” si cand il deschid apar toate pozele de pe telefon. Cum scap de asta?

#140
R10

R10

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,683
  • Înscris: 29.03.2010
Vorbesti cumva de aplicatia icloud pentru windows?

#141
boy4ever

boy4ever

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,640
  • Înscris: 21.07.2010
Nu stiu ce aplicatie este, dar cand intru in My Computer, langa partitiile C si D imi apare inca o partitie, o iconita exact ca cea de pe iPhone (Photos), si ii zice iCloud Photos parca. Nu ma pricep la calculatoare deloc, nu stiu ce am instalat si ce nu. Pe desktop singura aplicatie care o vad este iTunes, pe care oricum nu o inteleg prea bine ce si cum face.

#142
zendo

zendo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 245
  • Înscris: 11.01.2007
Salutare am nevoie de un raspuns la situatia urmatoare
in familie eu si sotia avem fiecare contul de ICLOUD aferent
eu am cumparat de la APPLE spatiu de stocare de 200 GB cu costul aferent de 13 lei ,iar sotia are varianta gratis cu 5 GB
In momentul de fata cei 200 GB aproape sunt epuizati mai sunt 5 GB liberi si trebuie sa maresc spatiul acesta ,urmatoarea treapta de stocare este de 2 T cu costul de 50 lei,eu ca sa scutesc niste bani m-am gandit la urmatoarea varianta ,maresc spatiul de stocare la 200 GB pe contul sotiei si il partajez cu contul meu de icloud,acuma vine practic intrebarea mea,in viitor cand si cei 200 GB de pe contul sotiei ii voi epuiza si voi dori sa upgradez  contul meu la cei 2 T si sa ii anulez cei 200 GB de pe contul sotiei ,datele din cei 200 GB de pe contul sotiei seruit cu contul meu (practic vor fi informatiile mele) se vor pierde sau APPLE va "vedea" si va stii sa imi pastreze informatiile de pe cei 200 GB din contul sotiei si sa ii transfere in cei 2 T care ii voi achizitiona?
Logica la ceea ce fac este ca nu am nevoie din prima de 2 T de stocare iar diferenta de pret de la 13 la 50 lei/lunar mi se pare cam mare in sensul sa platesc 1 an sau 2 pina epuizez cei 200 GB care intentionez sai seruiesc .

#143
MELODY

MELODY

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,672
  • Înscris: 21.03.2005
Va pastra cand faci upgrade la 2T.
Practic in momentul in care vei face upgrade pe contul tau la 2T, contul sotiei il vei "upgrada" la Family Share-ul tau de 2T, iar tot ce esfe (ar fi) in contul de 200 al sotiei (inclusiv ale ei) vor aparea in 2T-ul tau.

#144
MELODY

MELODY

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,672
  • Înscris: 21.03.2005
Hold on... cand maresti spatul sotiei la 200GB nu rezolvi nimic... pentru ca pur si simplu tu schimbi subscriptia pentru datele tale de la cont personal de 200GB la family share-ul sotiei de 200GB... datele tale sunt aceleasi, dar subscriptia difera... adica nu ai 200+200 disponibil pt tine... ci 200 al tau SAU 200 al sotiei.
Sunt cam 99% sigur de asta ca am facut mai demult manevra pentru niste rude (3 telefoane) si 50 la un cont cu adaugat la 200-le altuia n-au rezultat in 250'disponibil...
Tot ce ai in icloud va fi doar sub un alt cont.
Cand intri la setari icloud ai vedea 200-le tau sau 200-le sotiei... nu 200+200;

Joaca-te activand 200 pt sotia ta si baga-te acolo si o sa vezi ca tot 200 e totalul, iar apoi revino pe 200-le tau si dezactiveaza 200-le sotiei (platesti practic 1 luna pe 200-le sotiei - nu mai stiu daca ei fac calculul si iti dau banii inapoi. Daca faci upgrade de la 50/200 la 200/2T platesti fractionat doar diferenta de zile pt noul pachet in functie de cate zile au ramas pana la ciclul tau lunar de facturare - ai aceeasi data de facturare indiferent ce subscriptie ai si indiferent cum ai urcat/coborat cu aceasta).

"Share an iCloud storage plan with your family.
Now you can share an iCloud storage plan with your entire family. Choose a 200GB or 2TB plan to give everyone enough space to store photos, videos, documents, and more. It’s easy to see how much everyone is using, and you can upgrade to a larger plan at any time. Learn about iCloud storage plans and pricing.
When you share a storage plan, other family members won’t have access to your content unless you choose to share it. And if an adult family member needs more space or wants to use their own iCloud storage, they can choose their own storage plan and still remain part of the family."

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate