Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade

Probleme accesare nr test telefon

Parola la lock screen
 

Intalnire pasiorumisti de Grecia

- - - - -
  • Please log in to reply
128 replies to this topic

#1
Aramiu

Aramiu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 364
  • Înscris: 09.03.2010
Inca de la sfarsitul anului trecut ma tot ciocaneste un pitic pe creier.  Si are un ciocan nenorocit rau, asa ca vreau sa cam scap de el. Probabil mi-am ales un moment nu foarte prielnic pentru a-l evacua,  insa am prins acum ceva timp liber si m-am gandit sa lansez o propunere/provocare.

Asa cum reiese din titlul topicului, m-am gandit ca nu ar fi rau sa punem la cale o intalnire, noi pasionatii de Grecia de pe acest forum. Si ca toata treaba sa nu se balaceasca prea rapid in banalitate, va propun si un loc de intalnire :  http://www.visitkyth...en/       http://www.kythera.gr/en/. Este considerata cea mai sudica insula din marea Ionica si ma astept ca nu multi dintre voi sa fi ajuns aici. Propunerea mea se refera la o plecare mai mult sau mai putin organizata (avion, masini personale, autocar) si un sejur de la 5 nopti in sus pe aceasta insula, intr-o perioada stabilita de comun acord (in cazul in care se va ajunge la asa ceva) , anul viitor-2015. Deschid acest topic in speranta ca vom reusi si se vor gasi doritori pentru aceasta mica aventura. Si cum bineinteles fiecare e cu planurile lui, cu familia lui, etc., iar noi nici macar nu ne cunoastem suficient de bine pentru a ne vorbi la per tu, aceasta eventuala intalnire se va rezuma la o interactiune mai mult "de seara". Astfel incat, fiecare sa se bucure de concediu asa cum isi doreste. Putem gasi o cazare avantajoasa pentru toata lumea, atat ca pret, cat si din punct de vedere al conditiilor. Iar la sueta de seara, ne putem cunoaste mai bine si impartasii idei, experiente, povestiri din vechile vacante pe taramuri grecesti. Sper sa nu-mi sariti in cap, e doar o idee... mai nebuna poate, dar cine stie, poate iese ceva frumos...


Si daca ideea nebuna e executata direct si aruncata sub pres, va servesc la fileu si varianta clasica: sfarsit de septembrie 2014 ( si de sezon) Bucuresti, un local cu ceva manacarica si berica/ limonada, cat mai multi forumisti iubitori de Grecia si un strop de socializare iesita de sub tutela tastaturilor. Bineinteles varianta de rezerva se poate combina si cu propunerea initiala ;)

Vacante de vis!


#2
Aramiu

Aramiu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 364
  • Înscris: 09.03.2010
Banuiesc ca e o gluma... Fiecare isi plateste sejurul.  Era ideea ca in loc sa mergem in Thassos, Lefkada, Corfu, Kefalonia, etc. pentru a n oara, sa impuscam 2 iepuri, vizitam ceva nou (o insula) si socializam.

#3
ufoman

ufoman

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 848
  • Înscris: 29.05.2007

View PostAramiu, on 10 iunie 2014 - 21:11, said:

Inca de la sfarsitul anului trecut ma tot ciocaneste un pitic pe creier.  Si are un ciocan nenorocit rau, asa ca vreau sa cam scap de el. Probabil mi-am ales un moment nu foarte prielnic pentru a-l evacua,  insa am prins acum ceva timp liber si m-am gandit sa lansez o propunere/provocare.

Asa cum reiese din titlul topicului, m-am gandit ca nu ar fi rau sa punem la cale o intalnire, noi pasionatii de Grecia de pe acest forum.

Ideea nu este rea dar mai bine incepem cu o "intalnire" aproape de casa in Bucuresti si dupa aceea planurile se dezvolta . E doar o propunere .

Edited by ufoman, 10 June 2014 - 21:40.


#4
blocust

blocust

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 155
  • Înscris: 27.07.2008
„Pasiorumisti”, ce drac e asta... hmm, ia-i ciocanu lu' ăla micuț că face ravagii la neuron.  Posted Image

#5
onisoru

onisoru

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 551
  • Înscris: 28.03.2012
Apreciez si sustin initiativa! Trolii sa lase nepatat acest topic!

#6
Octavian_SK

Octavian_SK

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,668
  • Înscris: 24.06.2011

View PostMotanul007, on 10 iunie 2014 - 21:38, said:

Ahhh....deci nu platesti tu.....Pai asa.....mersi, pot sa ma duc unde vreau eu pe banii mei.

"hugoneatza" (un prieten de-al meu) tu esti? Posted Image

View Postonisoru, on 10 iunie 2014 - 21:58, said:

Apreciez si sustin initiativa! Trolii sa lase nepatat acest topic!

vrei sa spui "pasiotrolii"....si eu ma intrebam ce rahat e aia pasiorumistii?.....in alta ordine de idei "fantezia "asta n-are cum sa devina realitate

#7
onisoru

onisoru

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 551
  • Înscris: 28.03.2012
Poate "tutuhugoneata"?
Si de ce sa nu fie viabila initiativa?

Edited by onisoru, 10 June 2014 - 22:12.


#8
Daian95

Daian95

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,424
  • Înscris: 17.03.2012
Scump! Mult prea scump.

#9
onisoru

onisoru

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 551
  • Înscris: 28.03.2012

View PostDaian95, on 10 iunie 2014 - 22:12, said:

Scump! Mult prea scump.

Defineste scump!

#10
Aramiu

Aramiu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 364
  • Înscris: 09.03.2010

View Postufoman, on 10 iunie 2014 - 21:39, said:



Ideea nu este rea dar mai bine incepem cu o "intalnire" aproape de casa in Bucuresti si dupa aceea planurile se dezvolta . E doar o propunere .

Da, iar o eventuala plecare in grup se poate face oriunde. Eu am ales Kythira, in ideea ca nu a fost mai nimeni pe aici.

View PostOctavian_SK, on 10 iunie 2014 - 22:09, said:



"hugoneatza" (un prieten de-al meu) tu esti? Posted Image



vrei sa spui "pasiotrolii"....si eu ma intrebam ce rahat e aia pasiorumistii?.....in alta ordine de idei "fantezia "asta n-are cum sa devina realitate

E doar un joc de cuvinte. Reusit, nereusit, asta mi-a venit pe moment. Cat despre fantezii, eu zic sa lasam timpul sa decida. Pana la urma scopul topicului este de a organiza o intalnire. Cum si in ce fel ramane de vazut.

#11
nino852

nino852

    CENZURAT,autosuspendat

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,713
  • Înscris: 10.05.2012
Ideea e buna, desi e cam departe.
Si anul asta ma bate gandul sa merg in Grecia, dar nu am planificat nimic, nu stiu cand o sa am timp.
Eu sunt adeptul concediilor in Grecia cu masina personala, imi place sa opresc unde vreau, daca imi place, si sa stau cat vreau(cat am timp si bani), ca a fost Thassos, Meteora, Athena, Salonic sau Corfu, peste tot gasesti plaje frumoase cu apa de vis.
Mi-ar place sa vad din nou Meteora, e un loc special pentru mine, nu stiu inca.
Da, si eu sunt fan Grecia, de multi ani.

Ar trebui putina curatenie pe topicul asta, nu e "Poiana" aici, totusi.

Edited by nino852, 10 June 2014 - 22:29.


#12
Aramiu

Aramiu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 364
  • Înscris: 09.03.2010

View PostMotanul007, on 10 iunie 2014 - 21:38, said:



Ahhh....deci nu platesti tu.....Pai asa.....mersi, pot sa ma duc unde vreau eu pe banii mei.

Just ca te poti duce unde vrei, ce te-a obligat cineva sa faci ceva?

#13
onisoru

onisoru

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 551
  • Înscris: 28.03.2012
Hmm! Sustin ideea de intalnire, cea de plecare  mai trebuie dospita!( din cauza unor muuulte, muuulte motive)!(pentru ca multi si pentru ca multe { pretentii}).

#14
Octavian_SK

Octavian_SK

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,668
  • Înscris: 24.06.2011

View Postonisoru, on 10 iunie 2014 - 22:11, said:

Poate "tutuhugoneata"?
Si de ce sa nu fie viabila initiativa?

....poate.....daca apare ala de care zici tu si incepe sa te "pizduie" sa nu te miri.....eu n-am zis nimic.....

in alta ordine de ideii propunerea e neviabila pentru ca nu stim despre ce vorbim....cine-s aia pasionatii, ce vor ei, cati familie cati nu, posibilitati materiale....etc....de la teorie la practica-i cale lunga.....

#15
Aramiu

Aramiu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 364
  • Înscris: 09.03.2010
Pai prin pasionati ma gandesc la cei care merg constant in Grecia si posteaza informatii utile pe acest forum. Dupa cum spuneam, familii, catei si purcei, fiecare isi face concediul cum vrea....dar ar fi interesant sa facem o echipa macar la drum &/ cazare &/ o socializare de seara...

#16
onisoru

onisoru

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 551
  • Înscris: 28.03.2012

View PostOctavian_SK, on 10 iunie 2014 - 22:25, said:

....poate.....daca apare ala de care zici tu si incepe sa te "pizduie" sa nu te miri.....eu n-am zis nimic.....

in alta ordine de ideii propunerea e neviabila pentru ca nu stim despre ce vorbim....cine-s aia pasionatii, ce vor ei, cati familie cati nu, posibilitati materiale....etc....de la teorie la practica-i cale lunga.....
Vezi postul 15!

#17
Aramiu

Aramiu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 364
  • Înscris: 09.03.2010
Iar treaba cu bugetul e relativa...daca se gaseste o cale de mijloc acceptata de toti....( pana la urma cei ce s-ar baga la asa ceva sunt cei ce merg in Grecia aproape an de an

#18
onisoru

onisoru

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 551
  • Înscris: 28.03.2012
Ceva gen    afa? Sunt interesat de chestii gen, mai ales ca vara asta , am cam ratat vacanta!

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate