Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...

Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11
 securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...

De unde cumparati suspensii / gar...

[UNDE] Reconditionare obiecte lemn
 Infiltratii casa noua

sugestie usa interior

ANAF si plata la selfpay

Imprimanta ciss rezista perioade ...
 Garmin fēnix 7 / PRO / Saphi...

Care sunt cele mai mari regrete a...

Alfa Romeo Stelvio 2.2 jtd

Intrebari srl nou
 

Intalnire pasiorumisti de Grecia

- - - - -
  • Please log in to reply
128 replies to this topic

#19
aylla

aylla

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,172
  • Înscris: 26.06.2007
In Bucuresti am veni si noi la o intalnire , chiar daca locuim in provincie ...intr-un sejur nu cred !

#20
BlueKing-69

BlueKing-69

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,745
  • Înscris: 26.08.2008
[Oarecum pe langa ideea topicului... dar nu cu mult "pe langa"] - un pas in aceasta directie ar fi sa ne uitam pe lista de plecari si sa contactam pe cei care vor fi aproximativ in aceeasi perioada si relativ in aceeasi zona cu noi.
Eu mereu studiez lista de plecari pentru perioada in care voi fi si eu in Grecia, cine stie ce posibilitati se ivesc in vederea unei (mini)intalniri?

ON: Destul de greu sa strangi si aici in tara cativa pasionati de o chestie comuna, daramite in strainatate insa ... NU IMPOSIBIL.

#21
Octavian_SK

Octavian_SK

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,668
  • Înscris: 24.06.2011
btw...:)...io propun ca intalnirea sa se faca in Ruse si sa se circule in coloana de frica bulgarilor....cand prima masina o sa fie la granita Gr ultima sa plece din Ruse....si vorbiti prin CB...ocoloana de cartea recordurilor...mai mare ca , carnatul felcerului...

#22
BlueKing-69

BlueKing-69

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,745
  • Înscris: 26.08.2008
Sa ne intelegem, eu ma refer la o intalnire ACOLO.
Te uiti in lista de plecari, vezi cine si unde pleaca si daca se nimereste cineva in zona si perioada cu tine... poti incropi o intalnire la un pahar de vin.

Btw  :) , care e treaba cu frica de bulgari? Vad ca reapare chestia asta prin mintile unora si pe aici.

#23
Octavian_SK

Octavian_SK

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,668
  • Înscris: 24.06.2011

View PostBlueKing-69, on 11 iunie 2014 - 18:28, said:

Btw  Posted Image , care e treaba cu frica de bulgari? Vad ca reapare chestia asta prin mintile unora si pe aici.
de aia faceam si eu misto....mie imi placea sa raman peste noapte in Bulgaria...odihna odihna, papa bun, cazare excelenta....uram cu sete satrele de manini de ro care mergeau cate 15-20 in coloana incurcand pe toat lumea....

#24
svabul

svabul

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 03.05.2010

View Postonisoru, on 10 iunie 2014 - 22:39, said:

Ceva gen afa? Sunt interesat de chestii gen, mai ales ca vara asta , am cam ratat vacanta!

Ceva gen  afa?

    Poate tu nu ai aflat inca, la acele chestii gen afa se strang de fapt webmasterii saitului afa care isi dau premii intre ei, nu pasionatii de turism. Mai vin la intalnirile webmasterilor si prietenii acestora si cei care sunt in gratiile Adminului. Tot la acele chestii gen afa, se pune la cale cei care sunt alesi, cei care TREBUIE sa castige anul in curs. Daca esti interesat de vreun premiu intra in gasca vreunui webmaster de pe afa, vezi ca sunt si pe aici, majoritatea sub numele de user pe ambele saituri, gen :ANDOX, ionescunic, krondia, Dragos si Adminul = CornelB aka voyager, Cornel, tm67bru...are mai multe clone si pe aici si pe afa.

#25
angelicadraghiceanu

angelicadraghiceanu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 206
  • Înscris: 09.05.2007
imi place ideea si destinatia, ar  putea iesi o expeditie Grecia continentala -Peloponez - Kitira... trebuie dezbatut subiectul...Posted Image Posted Image Posted Image Posted Image Posted Image

#26
ufoman

ufoman

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 848
  • Înscris: 29.05.2007

View Postangelicadraghiceanu, on 13 iunie 2014 - 08:00, said:

imi place ideea si destinatia, ar  putea iesi o expeditie Grecia continentala -Peloponez - Kitira... trebuie dezbatut subiectul...Posted Image Posted Image Posted Image Posted Image Posted Image

Trezeste-te ! E greu de urnit un grup pentru o intalnire in Bucuresti dar sa te gandesti s-o faci la sute de km . E o utopie !

#27
angelicadraghiceanu

angelicadraghiceanu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 206
  • Înscris: 09.05.2007
eu nu-mi imaginez o armata cotropind Grecia, ar putea iesi si cu doar cativa pasionati de strabatut Grecia cu masina andante, eu il sustin in initiativa pe Aramiu, daca se merge pe cazari la buget minim, stabilirea perioadei de concediu din timp, oricum noi ne dorim sa facem un circuit al Peloponezului, si cu atat mai bine cateva zile de odihnia in micuta insula rustica Kitira...poate se aduna cativa, daca nu asta e...  Fara un vis nu ajungi nicaieri, spunea un intelept.

#28
Aramiu

Aramiu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 364
  • Înscris: 09.03.2010

View Postufoman, on 13 iunie 2014 - 08:04, said:



Trezeste-te ! E greu de urnit un grup pentru o intalnire in Bucuresti dar sa te gandesti s-o faci la sute de km . E o utopie !

Asta pentru ca voi probabil va ganditi la un numar mare de participanti.... Nu e musai sa participe toti userii activi de pe acest forum, ci doar cei ce rezoneaza cu ideea si au disponibilitate....

#29
OvidiuNS

OvidiuNS

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,855
  • Înscris: 04.07.2010
Kithira e o destinaţie aflată şi în planurile mele de viitor. Mi-ar plăcea o întâlnire off-line acolo şi susţin ideea, pentru că e realizabilă, chiar şi la o "scară" mai mică.
Însă, aşa cum spuneam şi pe alte topice, mai trebuie să-mi conving şi soţia, care s-a cam săturat de serpentinele din Grecia. Deja o bat la cap zilnic cu orice prilej: "rezolv cutare lucru dacă mergem în Grecia", "azi noapte am visat că mâncam octopus fript la o tavernă pe malul mării, în ciclade" etc.

Evident, un off-line în România e şi el binevenit.


Sănătate şi toate cele bune !

Edited by OvidiuNS, 21 June 2014 - 11:12.


#30
Aramiu

Aramiu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 364
  • Înscris: 09.03.2010
Super! 2 oameni de principiu, pentru Kithira 2015 :) Poate totusi organizam si ceva mai "simplu" in septembrie...o banala intalnire de impartasit experiente, idei, propuneri, etc, dar in special pentru putina socializare.

#31
Lizicat

Lizicat

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,619
  • Înscris: 05.05.2007
Mie imi suna bine ambele chestii. Stiu ca nu-i usor, dar e realizabil, pentru Bucuresti, pentru ca eu, din Cluj fiind, am reusit sa fac o astfel de intalnire cu alti forumisti... in Bucuresti si inca una in Moeciu unde au venit oameni din toata tara. Si ca nu batem campii, noi in 11 septembrie trecem prin Bucuresti, venind din Corfu. Cum suna?

Referitor la intalnirea din Grecia, eu m-as inscrie din clipa asta, dar fix in conditiile descrise initial, adica intalnirea sa aiba loc ACOLO! Mai mult, septembrie este perioada mea preferata de concediu. Si am inceput sa apreciez in mod deosebit insulele linistite de cand am fost in Naxos.

#32
Aramiu

Aramiu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 364
  • Înscris: 09.03.2010
Deci, incercam sa organizam o intalnire in septembrie, in Bucuresti? Propuneri de locatie, doritori, date?

#33
Lizicat

Lizicat

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,619
  • Înscris: 05.05.2007
@Aramiu hai ca la Bucuresti nu-i mare lucru de facut o intalnire. Ca s-o putea cand suntem si noi pe acolo, e minunat! Daca nu, asta e! Dar sunt convinsa ca sunt destui doritori pentru o minima intalnire. Pana la urma eu cred ca oamenii sunt mult mai deschisi decat vor sa para pe forum.

Insa Kythira... am vazut cateva poze si deja m-a convins! Acu', ca idee: eu zic ca e prea complicat sa stabilim un drum comun, chiar si o cazare comuna. Ideal ar fi ca fiecare sa merga cand si pe unde vrea si sa fie in comun doar perioada (acel minim de 5 zile) si eventual localitatea. In acest sens, puteti sugera o localitate pentru cazare? Intreb pentru ca n-am apucat sa studiez nimic si... mi-ar face mare placere sa dau un ochi dupa preturi.
(Mai e un an. Stiu! Dar de ce sa nu visam frumos?)

#34
Gordor

Gordor

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 30
  • Înscris: 11.11.2009

View PostLizicat, on 21 iunie 2014 - 23:51, said:

... din Cluj fiind, am reusit sa fac o astfel de intalnire cu alti forumisti... in Bucuresti si inca una in Moeciu unde au venit oameni din toata tara.


Sa inteleg ca ai facut singura posibila aceasta intalnire de la Moeciu?

Daca ai fost la intalnirea webmasterilor  de pe saitului lui Cornel, Voyager, tm67bru / Cornel_B, inseamna ca esti una din acele persoane agreate de grupul webmaster-ilor si de Adminul saitului respectiv sau esti direct implicata in bunul mers al treburilor de pe afa. Daca este sa o luam dupa lista celor care au participat la intalnirea de la Moeciu unde au fost majoritatea webilor( fara ionescunic si inca vreo doi), in rest au fost toti aplaudaci si cei care voteaza la comanda grupului care intoarce, suceste, face si desface castigatorii saptamanali.  Aceea intalnire de la Moeciu de care ne amintesti si ne spui ca " ai reusit sa faci o astfel de intalnire" nu iti apartine, mai degraba este reusita celui care este al doilea dupa Admin, Web"10 sau @pepsi70.ro cel care a adus si cativa sponsori saitului( vezi Casa Ancora ). Nu este bine sa iti arogi reusitele altei persoane. Eu cred ca esti insarcinatade catre prietenul @pepsi70.ro la o noua racolare de useri pt a creste traficul afa.

#35
Lizicat

Lizicat

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,619
  • Înscris: 05.05.2007
@Gordor ma faci sa rad! Serios! Faci o confuzie mare! Ma refeream la un forum care n-are nici o treaba cu calatoriile! Mai sunt oameni pasionati si de alte lucruri in tara asta asta! Neavand nici o legatura cu ce se intampla aici nu voi continua. Oricum nu vad de ce m-as justifica pentru ceva ce n-are legatura cu contextul macar! In plus, nu cred ca m-ai auzit sa fac vre-un fel de prozelitism pe aici. Altadata, te rog, nu m-ai lansa astfel de ipoteze bazate doar pe imaginatie. OK?

#36
Lizicat

Lizicat

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,619
  • Înscris: 05.05.2007
Off: Nu-mi vine sa cred ca am scris cu greseli de ortografie! Va rog sa ma scuzati!
On: Astept recomandari pentru localitate de cazare in Kythira. Desi, din cate am vazut eu, nu-s prea multe posibilitati

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate