Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 Recomandare bicicleta e-bike 20&#...

Bing-Content removal tool

Nu pot accesa monitorulsv.ro de l...

Cum sa elimini urmele de acnee?
 Wc Geberit

Routere detinute in trecut si in ...

Teii din fața casei

E-Mail in serie prin Excel si Out...
 

Intalnire pasiorumisti de Grecia

- - - - -
  • Please log in to reply
128 replies to this topic

#37
Octavian_SK

Octavian_SK

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,668
  • Înscris: 24.06.2011

 Lizicat, on 01 iulie 2014 - 21:29, said:

Off: Nu-mi vine sa cred ca am scris cu greseli de ortografie! Va rog sa ma scuzati!
Nu, nu...noi cu aia care nu scriu corect nu mai vorbim....:)

#38
OvidiuNS

OvidiuNS

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,853
  • Înscris: 04.07.2010

 Aramiu, on 24 iunie 2014 - 21:39, said:

Deci, incercam sa organizam o intalnire in septembrie, in Bucuresti? Propuneri de locatie, doritori, date?

Eu aş avea o propunere de locaţie, accesibilă uşor, cu parcare imensă, mese muuuuulte, mâncare bună şi preţuri excelente. Dar nu ştiu dacă e bine să postăm aici, să nu fie reclamă. Poate ar fi bine să stabilim pe privat.
Iar în ce priveşte data, cred că tot pe privat trebuie stabilit.

În legătură cu Kithira, mi-ar plăcea o cazare în Kapsali, pare cea mai bună locaţie. Iar în ce priveşte data, mi-ar plăcea să cuplez întâlnirea noastră cu sejurul pe care-l vom avea la Romanos, în Peloponez. Dar încă nu ştim care va fi perioada (probabil iunie 2015, cum a fost şi-n 2012). Sper să aflu în timp util.


Sănătate şi tcb !

#39
Aramiu

Aramiu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 364
  • Înscris: 09.03.2010
Pai, bun Ovidiu, ce propui? Facem pe topic aici, o lista cu doritori, sau discutam strict pe privat? Ma refer la eventuala intalnire din Bucuresti...Eu chiar as propune ca data 26/27/28 septembrie. Sau daca sunt eventuali participanti  plecati in aceasta perioada, sa o mutam la inceput de Octombrie. Ce spuneti? Pana la urma cred ca parcarea cea mare nu o sa fie de prea mult ajutor....nu cred ca ne vom strange foarte multi, din pacate. :(

#40
OvidiuNS

OvidiuNS

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,853
  • Înscris: 04.07.2010

 Aramiu, on 18 iulie 2014 - 00:35, said:

Pai, bun Ovidiu, ce propui? Facem pe topic aici, o lista cu doritori, sau discutam strict pe privat? Ma refer la eventuala intalnire din Bucuresti...Eu chiar as propune ca data 26/27/28 septembrie ...

În primul rând, nouă ne convine oricare zi din week-endul 26-28 septembrie (am vorbit şi cu soţia).
Pe de altă parte, poate alţii au acel week-end ocupat, sau poate le convine doar o zi din cele trei.
Judecând cât de cât obiectiv, vinerea ar fi mai ok pentru oricine, adică nu-şi consumă cu întâlnirea noastră decât ziua de vineri, şi pot folosi zilele de sâmbătă şi duminică pentru o altă eventuală ieşire de week-end. Oricum, de obicei, oamenii merg şi vinerea la serviciu şi atunci pentru mulţi nu merită să plece în week-end vineri, ci abia sâmbătă dimineaţă. Dar asta e valabil mai mult pentru bucureşteni, şi mă gândesc că vor vrea şi alţii să participe, din alte localităţi, caz în care ziua de vineri ar fi cam din scurt să vină la Bucureşti. Adică, dacă pleacă la Bucureşti abia după serviciu, probabil ar ajunge la întâlnirea noastră prea târziu, şi doar ca să aibă de unde să plece înapoi. Deci, pentru oamenii care vin din provincie, aş zice că lor le convine mai mult sâmbăta. Şi, în fine, duminica mi se pare cea mai nepotrivită zi, pentru că oamenii nu pot sta la poveşti prea târziu, majoritatea se pregătesc să meargă luni la serviciu.

Cred că cel mai bine ar fi să posteze fiecare ce zi îi convine, urmând să alegem ulterior (în timp util) ziua care convine majorităţii. Şi cine nu va putea veni de data asta, poate veni cu altă ocazie, că doar n-o să ne întâlnim doar o singură dată şi n-au intrat zilele-n sac.
Mă mai gândesc că numerele de telefon (eventual e-mail-uri) ar fi mai bine să le schimbăm între noi numai pe privat. Nu de alta, dar cred că nimănui nu i-ar conveni să se trezească sunat de vreun "patriot român" sau de altcineva de genu'.

LE: ai PM de la mine !


Sănătate şi tcb !

Edited by OvidiuNS, 20 July 2014 - 00:20.


#41
Aramiu

Aramiu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 364
  • Înscris: 09.03.2010
Total de acord. Si eu inclinam spre acea vineri...exact din rationamentul tau.

#42
OvidiuNS

OvidiuNS

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,853
  • Înscris: 04.07.2010
Ok, în afară de noi şi Arămiu, cine mai poate (şi cine vine) vineri după-amiază, pe 26 septembrie ? Putem stabili o oră aproximativă, şi fiecare vine şi stă cât poate.
Mie îmi face plăcere să vorbesc vrute şi nevrute despre Grecia, cu tot ce presupune ea. Şi nu numai despre Grecia ... Stau la vorbă de mă uită sfinţii !


Sănătate şi tcb !

Edited by OvidiuNS, 25 August 2014 - 11:52.


#43
almona

almona

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 643
  • Înscris: 11.08.2006

 OvidiuNS, on 25 august 2014 - 11:51, said:

Ok, în afară de noi şi Arămiu, cine mai poate (şi cine vine) vineri după-amiază, pe 26 septembrie ? Putem stabili o oră aproximativă, şi fiecare vine şi stă cât poate.
Mie îmi face plăcere să vorbesc vrute şi nevrute despre Grecia, cu tot ce presupune ea. Şi nu numai despre Grecia ... Stau la vorbă de mă uită sfinţii !


Sănătate şi tcb !
Mi-ar plăcea și mie să vin, numai să stabiliți ora și locul.

#44
ufoman

ufoman

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 848
  • Înscris: 29.05.2007

 OvidiuNS, on 25 august 2014 - 11:51, said:

Ok, în afară de noi şi Arămiu, cine mai poate (şi cine vine) vineri după-amiază, pe 26 septembrie ? Putem stabili o oră aproximativă, şi fiecare vine şi stă cât poate.
Mie îmi face plăcere să vorbesc vrute şi nevrute despre Grecia, cu tot ce presupune ea. Şi nu numai despre Grecia ... Stau la vorbă de mă uită sfinţii !


Sănătate şi tcb !

Poate gasim totusi liber sambata . Vineri eu plec dela birou pe la 16.30 si sincer nu prea ma mai trage ata la intalniri . Poate schimbam un pic .

#45
almona

almona

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 643
  • Înscris: 11.08.2006

 ufoman, on 25 august 2014 - 13:07, said:

Poate gasim totusi liber sambata . Vineri eu plec dela birou pe la 16.30 si sincer nu prea ma mai trage ata la intalniri . Poate schimbam un pic .

N-ar fi rău, am avea mult mai mult timp de vorbă.

#46
Aramiu

Aramiu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 364
  • Înscris: 09.03.2010
Pai eu zic sa isi exprime mai intai intentia, toti cei ce doresc sa participe in acel weekend si la sfarsit stabilim ziua, astfel incat sa convina majoritatii.

#47
almona

almona

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 643
  • Înscris: 11.08.2006
ok. Eu vreau să vin. Sincer, mi-ar conveni mai mult sâmbătă, e zi nelucrătoare și mi-o pot dedica în întregime. Dacă sunt mai mulți doritori pt vineri după amiază, asta e. Și jumătate de oră dacă vin și vă cunosc tot e ceva.

#48
ufoman

ufoman

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 848
  • Înscris: 29.05.2007

 Aramiu, on 25 august 2014 - 14:28, said:

Pai eu zic sa isi exprime mai intai intentia, toti cei ce doresc sa participe in acel weekend si la sfarsit stabilim ziua, astfel incat sa convina majoritatii.

De undeva trebuie inceput .
1) Ufoman - sambata - locatie necunoscuta deocamdata - ora la fel .

#49
OvidiuNS

OvidiuNS

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,853
  • Înscris: 04.07.2010
Nouă ne convine oricum (în orice zi), am păstrat liber tot acel week-end.
Dacă majoritatea vor prefera sâmbătă, avantajul e că putem să ne întâlnim chiar mai devreme (de exemplu chiar de pe la orele 14 - 15).
În fine, mai vedem ...

Deci:
1) @Ufoman - sambata - locatie necunoscuta deocamdata - ora la fel;
2) @OvidiuNS - indiferent (vineri sau sâmbătă) - locatie necunoscuta deocamdata (am o propunere - pe PM) - ora la fel.


Sănătate şi tcb !

#50
Aramiu

Aramiu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 364
  • Înscris: 09.03.2010
Update:

1) @Ufoman - sambata - locatie necunoscuta deocamdata - ora la fel;
2) @OvidiuNS - indiferent (vineri sau sâmbătă) - locatie necunoscuta deocamdata (am o propunere - pe PM) - ora la fel.
3) @Aramiu - vineri dupa 18:00 sau sambata, dupa 19:00

#51
almona

almona

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 643
  • Înscris: 11.08.2006
Update:

1) @Ufoman - sambata - locatie necunoscuta deocamdata - ora la fel;
2) @OvidiuNS - indiferent (vineri sau sâmbătă) - locatie necunoscuta deocamdata (am o propunere - pe PM) - ora la fel.
3) @Aramiu - vineri dupa 18:00 sau sambata, dupa 19:00
4)@almona - sâmbătă începând cu ora 15, de preferat

Edited by almona, 25 August 2014 - 21:11.


#52
ufoman

ufoman

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 848
  • Înscris: 29.05.2007
Vad ca a ramas ca in gara . El pleaca ea naste . Unde avem propuneri de intalnire si la ce ora ?
Chiar daca suntem putini pe mine nu ma deranjeaza defel . Putini si buni ! :)

#53
Aramiu

Aramiu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 364
  • Înscris: 09.03.2010
Nici pe mine nu ma deranjeaza...companie selecta, nimic anormal... :)

#54
ufoman

ufoman

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 848
  • Înscris: 29.05.2007
Fara propuneri concrete nu facem nimic ! Unde ne vedem si cand ?

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate