Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Rostschreck Lidl

Si noi suntem Florin Piersic? / J...

Rascumparare euroobligatiuni (pri...

Detartraj partial slatina
 Cu ce pot izola fonic peretii pen...

Telefon cu senzor compass BUN

Blocare google chrome cu master p...

Instalare Siemens NX pe macbook
 sfat achizitie telefon pana in 20...

Stoc Smart CAM TV

Ce corzi de chitara sa cumpar?

Galaxy A54 compass defect?
 Cum conectez un switch WIFI la 60...

Cumparare AC Gree [Buget maxim 30...

Telekom

Ce e aratarea asta ?
 

Windows 10 "Threshold" - RTM

- - - - -
  • Please log in to reply
7068 replies to this topic

Poll: Cititi si Primul post al topicului (147 member(s) have cast votes)

Acesta va fi actualizat permanent cu informatii utile.

  1. Va va scuti de cautari. (70 votes [47.62%])

    Percentage of vote: 47.62%

  2. Va va scuti de unele intrebari inutile sau care s-au mai pus deja. (65 votes [44.22%])

    Percentage of vote: 44.22%

  3. Ptr intrebarile legate de licenta si upgrade-ul acesteia, folositi topicul dedicat. (11 votes [7.48%])

    Percentage of vote: 7.48%

  4. Acest topic ramane doar ptr discutiile legate de versiunea RTM (1 votes [0.68%])

    Percentage of vote: 0.68%

Vote Guests cannot vote

#5887
dexter2007

dexter2007

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 245
  • Înscris: 13.12.2006
Daca accesez http://www.microsoft...ad/windows10ISO, adresa se schimba automat in http://www.microsoft...nload/windows10, oferindu-mi doar posibilitatea de a descarca Media Creation Tool. Problema acestuia este, ca in cazul unui upgrade, imi descarca versiunea in Romana, si nu in Engleza, astfel neputând păstra setarile si aplicatiile curente. Sa inteleg ca cei care pot accesa http://www.microsoft...ad/windows10ISO, au deja Win10 instalat? Sau care ar fi problema?
Am incercat Firefox, Chrome si IE. Acelasi rezultat.
Acum astept, poate se va upgrada pana la anul, prin Get Windows 10 App...

#5888
eduard_w

eduard_w

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,689
  • Înscris: 24.03.2009
Se poate dezactiva Windows Updates ? Daca " DA " in care versiune de Windows 10 ?

#5889
anoniymus

anoniymus

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,463
  • Înscris: 18.10.2014
La cei cu versiunea HOME aveti mai mult de 3 updateuri instalate?

Attached Files



#5890
_-_

_-_

    - Magister Ludi -

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,901
  • Înscris: 21.03.2013
@daria02
Probabil ca trebuie sa schimbi bateria de la BIOS. Dar posteaza pe aria Hardware. Aici esti off-topic. Problema nu are legatura cu Windows 10.

LE: Mutat la topicul System Configuration Data Error.

View Posteduard_w, on 04 august 2015 - 13:44, said:

Se poate dezactiva Windows Updates ? Daca " DA " in care versiune de Windows 10 ?

S-a postat un link mai sus: http://forum.softped...0#entry17633602

Edited by _-_, 04 August 2015 - 14:12.
update


#5891
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,598
  • Înscris: 15.06.2004

View Postdexter2007, on 04 august 2015 - 13:34, said:

Daca accesez http://www.microsoft...ad/windows10ISO, adresa se schimba automat in http://www.microsoft...nload/windows10, oferindu-mi doar posibilitatea de a descarca Media Creation Tool. Problema acestuia este, ca in cazul unui upgrade, imi descarca versiunea in Romana, si nu in Engleza, astfel neputând păstra setarile si aplicatiile curente. Sa inteleg ca cei care pot accesa http://www.microsoft...ad/windows10ISO, au deja Win10 instalat? Sau care ar fi problema?
Am incercat Firefox, Chrome si IE. Acelasi rezultat.
Acum astept, poate se va upgrada pana la anul, prin Get Windows 10 App...
E ciudat, la mine in Firefox merge.
Problema cealalta cu limba romana - am pomenit-o si eu acum 2 zile. Am dat in loc de upgrade sa imi faca ISO si aolo am putut selecta engleza. ISO-ul l-am dezarhivat pe un USB si de-acolo am instalat. Cu setup.exe.

#5892
wizake

wizake

    ¯\_(ツ)_/¯

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,299
  • Înscris: 24.05.2003
Eu nu am avut problema cu limba. Adica mi-a facut upgrade folosind versiunea in engleza. Am folosit tool-ul si am dat 'upgrade', nu creeare iso. Poate aveti voi ceva setari la windows in romana, si acolo se uita cand decide ce versiune foloseste la upgrade.

#5893
123321

123321

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,124
  • Înscris: 05.02.2012

View Posteyer, on 04 august 2015 - 11:51, said:

Dacă nu ai tastatură cu numeric pad ca să scrii cu Alt + 0128 simbolul Euro, adică, deschizi plin de speranță Character Map din W10.
Însă... surprise, surprise... acolo are £, are ¥, dar nici urmă de ...
Ctrl+Alt+E nu-ți merge, atunci când activezi Romaniani keyboard?

#5894
amami

amami

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,676
  • Înscris: 20.09.2010

View Posteiffel, on 04 august 2015 - 14:22, said:

E ciudat, la mine in Firefox merge.
Problema cealalta cu limba romana - am pomenit-o si eu acum 2 zile. Am dat in loc de upgrade sa imi faca ISO si aolo am putut selecta engleza. ISO-ul l-am dezarhivat pe un USB si de-acolo am instalat. Cu setup.exe.
Cu setup.exe ai instalat windows 10 clean?
Intreb pentru ca am facut cu tool-ul de la MS pe un usb si cind vreau sa formatez un desktop, aleg removable dupa care imi da o eroare si nu merge.

Imi raspund singur, nu pot sa formatez deci nu merge clean install cu setup.exe

Edited by amami, 04 August 2015 - 15:32.


#5895
alecsus27

alecsus27

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,603
  • Înscris: 01.07.2006
@Valmont43: click dreapta pe fereastra din coltul stanga/jos (stanga toolbar)si acolo penultima din lista are 4 optiuni.

#5896
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,598
  • Înscris: 15.06.2004

View Postamami, on 04 august 2015 - 15:28, said:

Cu setup.exe ai instalat windows 10 clean?
Intreb pentru ca am facut cu tool-ul de la MS pe un usb si cind vreau sa formatez un desktop, aleg removable dupa care imi da o eroare si nu merge.

Imi raspund singur, nu pot sa formatez deci nu merge clean install cu setup.exe
Nu am facut clean ci upgrade. Clean il faci abia dupa ce faci upgrade si se activeaza, altfel n-are sens. Oricum ceva setari poti sa faci - alegi sa nu pastrezi nimic si e ca si clean.
Clean tot de pe usb-ul ala voi face dar bootand de pe el, altfel nu merge.

#5897
Lolopoco

Lolopoco

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,033
  • Înscris: 17.08.2012
Daca instalezi w10 peste w8.1 prin upgrade, w10 se va activa automat, dar cu alt key/serial fata de ce aveai pe w8.1. Practic ti-l da automat m$. Daca copiezi acel nou key/serial din w10 (dupa ce ai facut upgrade-ul de la w8.1) si il folosesti atunci cand faci o reinstalare de w10 pe curat (acelasi pc), prin formatare, iar cand iti cere key-ul, introduce ce ai copiat mai sus ( acel key primit la w10 prin upgrade de la w8.1), key-ul va fi acceptat si se va activa.
Am inteles corect?

#5898
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,598
  • Înscris: 15.06.2004
Nu e nevoie de niciun serial la instalarea pe curat.
Se va activa automat ciu serialul default la recunoasterea hardware-ului pe serverele de activare Microsoft.

P.S. Tocmai ce am terminat de instalat W10 si pe sistemul principal. Doar 15 minute :) ptr upgrade.
Din pacate mi-a ras Bitdefenderul.

#5899
_-_

_-_

    - Magister Ludi -

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,901
  • Înscris: 21.03.2013
Mie mi-a cerut serial la instalarea pe curat, dupa upgrade.

Sunt acceptate serialele generice. Le voi trece in primul post de la topic. Nu cred ca a primit cineva alte chei in urma upgrade-ului. Dar daca da, atunci rog sa confirme!

#5900
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,598
  • Înscris: 15.06.2004
Microsoft zice ca nu ar trebui. Inca nu am facut instalare pe curat sa vad si eu, dar in cazul asta, Microsoft ar trebui sa-ti dea cumva si serialul, nu sa trebuiasca sa-l citesti cu programe third-party.

#5901
_-_

_-_

    - Magister Ludi -

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,901
  • Înscris: 21.03.2013
Pai nu le-a dat deoarece trebuie facut mai intai upgrade...
Dar aceste chei generice sunt publicate pe multe site-uri, inclusiv in paginile de suport de la Microsoft.

#5902
tryky

tryky

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 661
  • Înscris: 16.04.2014
Si la voi este dezactivat Windows Defender? Attached File  Capturã9.PNG   67.26K   52 downloads   Cum il pot activa? Sau ce s-a intamplat?

#5903
quarq1

quarq1

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 185
  • Înscris: 04.04.2012
Daca ai alt antivirus instalat , se dezactiveaza automat

#5904
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,598
  • Înscris: 15.06.2004

View Post_-_, on 04 august 2015 - 17:31, said:

Dar aceste chei generice sunt publicate pe multe site-uri, inclusiv in paginile de suport de la Microsoft.
Pai in mod normal cheile generice le are windows-ul incluse in el.

Am vf acum - am 2 instalari si ambele au acelasi serial. Terminatie 3V66T - deci serialul e inclus in kit in mod cert.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate