Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
imprimanta laser capacitate medie...

Parere garsoniera Tineretului

Sfaturi achizitie boxe hi-fi pent...

Baterie externa solara vs baterie...
 Sapa peste pardosea veche

recomandare placa captura video

Trecere apartament pe numele meu

Seria 3 - E90 / 91
 LakeSide 11 Straulesti

Sanse refinantare

arii

Sapa peste pardoseala
 Smart phone pentru auz deficitar

Manager transport marfa. Pareri. ...

BIOS F.24 pentru HP Pavilion g7-2...

Meta Quest 3 512 gb
 

BORGChat (un chat pt lan inspirat din toate)

* * * * * 2 votes
  • Please log in to reply
1019 replies to this topic

#991
evilmoex

evilmoex

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 55
  • Înscris: 03.07.2006
Era vorba candva si de Borgchat Server plus multe alte optiuni noi... e borgchat un proiect mort?

#992
justnemo2

justnemo2

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 14
  • Înscris: 31.05.2010
foloseam si eu acu vreo 5-6 ani borgchatu cand jucam in retea cu prietenii unreal sau srs ..
Bravo pentru modificari :)

#993
ddarrv

ddarrv

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 30.12.2009
buna. am si eu o problema ... am internet de la RDS prin cablu si folosesc un router pt wireles.. am instalat azi BORGChat pt a vorbi cu ceilalti din retea  si nu merge... ip meu este 192.168.2.2 si celorlati prieteni este de forma 89.34.136.54.. nu vad pe chat decat pe vecinul meu.. si pot vorbi cu el doar prin private chat, pe main
el vede ce scriu eu dar eu nu.. sper ca ati inteles problema mea :)  ...


ceva sfaturi prin care ar putea sa mearga? :)

#994
dani.user

dani.user

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,259
  • Înscris: 24.02.2007
Normal ca nu merge, programul nu a fost facut pentru situatia ta. Nu esti in aceeasi subretea cu ceilalti.

Edited by dani.user, 08 August 2010 - 12:44.


#995
ddarrv

ddarrv

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 30.12.2009

View Postdani.user, on 8th August 2010, 13:42, said:

Normal ca nu merge, programul nu a fost facut pentru situatia ta. Nu esti in aceeasi subretea cu ceilalti.

ok mersi de raspuns :OK:

#996
Zygoth

Zygoth

    specimen

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,081
  • Înscris: 29.04.2006
Am instalat BorgChat pe un nou PC, pe un LAN unde toate masinile folosesc aceeasi aplicatie. Doar pe calculatorul asta insa nu isi strange lista de useri din retea, desi PC-urile le vede. Am verificat setarile si totul pare a fi ok. Ce se intampla?

#997
h0tice

h0tice

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 379
  • Înscris: 21.03.2005
Salutare,

Incerc sa folosesc BORGChat intr-o retea in care PC-urile fac parte dintr-un domeniu. Problema este ca in fereastra Users nu imi apare niciun PC (nici macar PC-ul meu). Ideea este ca nu am drepturi de administrator pe acest PC. nu stiu daca are o legatura, dar pe un singur PC din aceasta retea am user de administrator (este doar local, nu si de domeniu). Pe acesta din urma, totul pare sa fie ok.

Vi s-a intamplat acest lucru? Aveti idee daca se poate rezolva fara drepturi de administrator?

Multumesc!

#998
levidos

levidos

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 18
  • Înscris: 27.12.2006
Buna,

care porturi trebuie forwardate din router ca sa pot vorbi cu ceilalti de pe RDS?

Multumesc!

#999
DeuxEx

DeuxEx

    Dark Matter

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,181
  • Înscris: 11.11.2007
Unde se poate gasi ultima varianta de BorgChat? E unul dintre cele mai tari programe de chat cu care "m-am jucat" anii trecuti. A aparut ceva nou in ultimii 2-3 ani?

#1000
lacryshor

lacryshor

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 27
  • Înscris: 24.08.2008
Salut, sper sa-mi mai raspunda cineva pe forumul asta legat de borg ca am mare nevoie de el dar imi functioneaza f prost.Eu am windows 7 x32 si celelalte pc-uri au windows xp. Ei vad ce scriu eu, dar eu nu vad ce scriu ei... din cand in cand imi mai apare si mie.Si dispar din lista de useri, apar din senin fara sa imi arate vreo eroare.Apar cu un nick si apoi cand dispar, apar cu numele si PC adaugat.eu pot sa le trimit lor mesaje dar ei nu-mi pot raspunde.trebuie sa ies incontinuu de pe borg si sa tot intru.Nu e compatibil borg-ul cu windows-ul ? Am avut win7 x64 si mi-a mers doar ca imi aparea o eroare cateodata de nu se mai oprea.imi apareau notificari cu sutele, pana il scoteam din TaskManager.Am crezut ca e din cauza ca e pe x64 dar vad ca e mai rau :( Dati-mi un sfat va rog.Am incercat cu vypres chat dar la fel .. unele pc-uri le vad, altele nu le vad cand posteaza ceva pe main.Am pus varianta 438 si nu a mers. Am incercat cu varianta mai veche 428 si e mai nasol.Help please ?

#1001
i0nyy

i0nyy

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 26.03.2010
Link download: http://borgchat.softnews.ro/

#1002
Oroles7

Oroles7

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 43
  • Înscris: 20.10.2007
Cum pot sa fac sa vb cu alti useri din RDS?? Eu folosesc Hamachi ca sa vb cu cineva din alt oras.Avem amindoi instalt hamachi si borgchat si asa putem sa vb,Dar as vrea sa fie maimulti in Main Chat :(

#1003
Oroles7

Oroles7

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 43
  • Înscris: 20.10.2007
Imagini de la borgchatul meu :)    http://imgur.com/a/IJdvK

#1004
Oroles7

Oroles7

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 43
  • Înscris: 20.10.2007

View PostOroles7, on 07 noiembrie 2016 - 20:11, said:

Cum pot sa fac sa vb cu alti useri din RDS?? Eu folosesc Hamachi ca sa vb cu cineva din alt oras.Avem amindoi instalt hamachi si borgchat si asa putem sa vb,Dar as vrea sa fie maimulti in Main Chat Posted Image

Am gasit ceva aici,dar nu inteleg    http://borgchat.myfo...g-chat-vt2.html

#1005
Oroles7

Oroles7

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 43
  • Înscris: 20.10.2007
Un PM poate sa imi dea si mie cineva sa imi explice cum sa fac IP Multicats sa vad si alte calc in retea?

#1006
Oroles7

Oroles7

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 43
  • Înscris: 20.10.2007
Borg voice se poate folosi si prin Hamachi daca aveti Ip-ul persoanei cu care doriti sa vb .Daca doreste cineva sa incerce da-ti Pm si va dau ip-ul meu de hamachi sa vb prin Borgvoice.

#1007
red46

red46

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,591
  • Înscris: 06.03.2016

View PostOroles7, on 15 noiembrie 2016 - 23:54, said:

Borg voice se poate folosi si prin Hamachi daca aveti Ip-ul persoanei cu care doriti sa vb .Daca doreste cineva sa incerce da-ti Pm si va dau ip-ul meu de hamachi sa vb prin Borgvoice.
Proiectul asta este abandonat. De ce crezi ca ti-ar mai raspunde cineva la postari?
De ce simtiti nevoia sa inviati topicuri moarte?
Exista alternative ale acestui program.

Edited by red46, 16 November 2016 - 09:10.


#1008
Platon

Platon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,692
  • Înscris: 22.10.2002

View Postred46, on 16 noiembrie 2016 - 09:09, said:

Proiectul asta este abandonat. De ce crezi ca ti-ar mai raspunde cineva la postari?
De ce simtiti nevoia sa inviati topicuri moarte?
Exista alternative ale acestui program.


Ce de amintiri mi-a trezit topicul asta, chiar ma mir ca cineva mai incearca sa foloseasca acest program, il foloseam cand am facut prima retea de bloc, pe vremea cand RDS se juca cu utza in tarana si habar nu avea ce e ala net....ce ne mai dadeam pe el iarna, ce conversatii intense.....ce vremuri

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate