Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani

Ar trebuii sa vindem imobiliarele...
 Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik

Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade
 Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...
 Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik

Permis categoria B la 17 ani
 

Comunitatea Digi se implica - Salvam Digi Oriunde!

* * * * - 3 votes
  • This topic is locked This topic is locked
1154 replies to this topic

#847
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Si e prea putin ?

#848
KyKyKyKy

KyKyKyKy

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,192
  • Înscris: 18.04.2008
Dacă sunam în Telekom era perfect, dar pentru Vodafone, Orane și  RDS e puțin.

LE: Orange

#849
idna

idna

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 508
  • Înscris: 06.01.2008
@SERGIUTANDARICA: mulțumesc, nu am știut.
@w21: nu e vorba că e puțin sau mult. Este deranjant, vorbești cu omul și brusc se întrerupe. Așa, în mijlocul conversației (aia, una pe lună sau la două luni pe care o port cu acel om). Și aberant, pe deasupra. Care e diferența între a vorbi (a se citi "consuma") cele 3000 de minute internaționale (dacă cel care sună are "nelimitat") dintr-o convorbire (pur teoretic) sau din 3000/60 convorbiri sau din 3000/120?

#850
SERGIUTANDARICA

SERGIUTANDARICA

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,046
  • Înscris: 19.09.2004
Diferenţa vine din faptul că unii neatenţi sau în vârstă (sau intenţionat din diverse motive pe care vi le puteţi imagina singuri, de exemplu pentru a viola intimitatea cuiva) pot lăsa conexiunea deschisă. Să fim serioși când vrei să vorbești cu cineva mai mult de una sau două ore nu e atât de dificil să reiniţiezi apelul. Mi mi se pare o măsură bună, pe care o practică și alţi operatori.

În ce privește Digi Oriunde am auzit de cazuri în care chiar dacă s-a închis convorbirea, printr-o eroare a aplicaţiei conexiunea a rămas cumva deschisă. Prin întreruperea automată sunt protejaţi clienţii cu minute limitate de costuri nedorite. Este protejat de costuri inutile și operatorul în cazul clienţilor cu minute nelimitate.

Reciproc avantajos!

#851
danutz1

danutz1

    In zona

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,113
  • Înscris: 20.01.2007

View PostKyKyKyKy, on 02 august 2017 - 13:03, said:

Dacă sunam în Telekom era perfect, dar pentru Vodafone, Orane și  RDS e puțin.

LE: Orange
Nu te deranjeaza si culoarea aplicatiei? Eu zic ca acele nuante de albastru parca ar da mai bine daca ar fi turcoaz.
Eventual in combinatie cu roz, s-ar asorta bine...

#852
KyKyKyKy

KyKyKyKy

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,192
  • Înscris: 18.04.2008
Ai reînviat, Lazăre?

#853
intel_inside

intel_inside

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 387
  • Înscris: 25.06.2009
Sunt curios dacă odată cu lansarea iOS 11 va fi actualizată sau gata, e trasă pe linie moartă.. Posted Image

#854
deathnite

deathnite

    Veteran

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,436
  • Înscris: 08.06.2005
Mai au 1 luna la dispozitie. iOS 10 a fost lansat pe 13 septembrie, iar iOS 9 pe 16 septembrie.

O alternativa ar fi sa acorde acces si altor clienti de SIP si sa folosim direct aplicatia linphone.

Edited by deathnite, 04 August 2017 - 16:03.


#855
comoaramea

comoaramea

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 15.08.2017
Buna!

Stie cineva ce am de facut sa nu se intrerupe convorbirea DO si cum functioneaza cu BB10?
Am cautat si citit forumul, pana in 2015, dar nu am gasit solutie, asa ca va intreb...

Azi am schimbat dispozitivul de pe un telefon pe Android, pe un Blackberry Z30 care are instalat BB10.
Am facut dwnload APK 2.0.6.
Instalat fara probleme.
Aparut noul dispozitiv in Digicare.
Fac proba.
Suna.
Raspunde.
Se aude.
Bingo!
Dar nu.........
Dupa 4-5 secunde se intrerupe.
Si asta se repeta.

Am facut sesizare, prin Digicare, dar fiind sistemul BB10, nu stiu daca e o solutie "oficiala"...

Si caut o solutie pe termen lung, pentru ca in viitor voi folosi Blackberry OS10, cred ani buni... o sa stau mult in strainatate si o sa am nevoie cam zilnic de DO...
Va multumnesc de ajutor/experienta/informatie!
Va salut!

#856
mvjhon

mvjhon

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 331
  • Înscris: 28.02.2010
Te-ai gandit ca nu l-a dat in judecata pentru suma ci pentru principiul facturi corecte, de care putem beneficia si noi?
Da, e de admirat o astfel de energie, chiar daca uneori nu e folosita corect.

#857
ruben2009

ruben2009

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 25.08.2009
Am văzut că în ultimii ani au avut și alții probleme cu DO pe Nexus 5X (Android 7.1.2).
A găsit cineva vreo soluție intre timp?

#858
idna

idna

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 508
  • Înscris: 06.01.2008
Nu ți-a venit actualizarea pentru Android 8?
Revenind, eu am mai scris despre cum poți face DO să meargă pe N5X (să aibă acces la respectivul port). Nu este soluția perfectă dar funcționează. Între timp, RDS se pregătește să lanseze Voice over WiFi (bine, și Voice over LTE, dar eu fiind în roaming permanent, nu sunt interesat decât de primul serviciu menționat) și bănuiesc că ar trebui să meargă cu IP de România. Ceea ce, pentru mine, va însemna sfârșitul folosirii DO, de vreme ce nu doar că voi putea să sun ca și când aș fi în țară, dar voi putea fi și apelat în aceleași condiții (nu că nu mi-aș permite să răspund, cu 1 cent minutul în roaming).

#859
catalinman

catalinman

    RCS & RDS

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,522
  • Înscris: 16.12.2006
VoWiFI nu o sa iti mearga in afara tarii. Poti sa il folosesti doar pe teritoriul Romaniei.

#860
idna

idna

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 508
  • Înscris: 06.01.2008
Da și nu Posted Image. Sau cum zic nemții Jein. Ca să mă autocitez, "bănuiesc că ar trebui să meargă cu IP de România" (în fapt, chiar de RDS). În traducere liberă, VPN. Cu același set-up cu care acum merg DigiOnline pe tabletă/laptop și stream-urile direct pe TV.

Edited by idna, 04 September 2017 - 21:12.


#861
dincadan78

dincadan78

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,437
  • Înscris: 29.04.2010
O mult asteptata actualizare a aplicatiei Digi Oriunde, versiune 2.5.0. Proaspata 😁🏅🏅🏅🏅🏅🏅🏅incepand de azi 13 sept 2017.

#862
bits

bits

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,919
  • Înscris: 11.01.2007
Unde asta?Mie,pe Nexus 6p nu-mi arată în Google play decât cea veche, respectiv 2.0.6.

#863
deathnite

deathnite

    Veteran

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,436
  • Înscris: 08.06.2005
E vorba de aplicatia pentru iOS despre care se vorbeste pe celalalt topic. https://forum.softpe...0#entry21677214

#864
vasilemadalincristian

vasilemadalincristian

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,391
  • Înscris: 07.12.2006
De ceva timp se aude foarte prost prin aplicație, fie ca folosesc 4G sau Wi-fi

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate