Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Montaj aer conditionat in balcon ...

joc idem Half Life gratis

PC game stream catre Nvidia Shiel...

Pompa de apa HEPU ?!
 Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...

Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA
 Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata

Am nevoie de poze cu un curcubeu

Whisky for Mac
 Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...
 

Comunitatea Digi se implica - Salvam Digi Oriunde!

* * * * - 3 votes
  • This topic is locked This topic is locked
1154 replies to this topic

#811
0v1d1u

0v1d1u

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,179
  • Înscris: 10.03.2007
De ce zice "Error: 0x09. Eroare medie: Eroare creare cont: Nu puteti crea un cont de acest tip, datorita faptului ca nu indepliniti conditiile contractuale!"? Am un abonament de Digi Mobil valabil.

edit: a mers acum, cred că era o chestie de caching (tocmai ce ștersesem contul). Totuși nu merge să mă autentific, zice că "user sau parola incorecte". Mă autentific cu numărul meu de telefon și parola setată în MyDigi la secțiunea "Digi Oriunde", fac ceva greșit?

Edited by 0v1d1u, 02 June 2017 - 15:22.


#812
catalinman

catalinman

    RCS & RDS

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,508
  • Înscris: 16.12.2006
Intra in Digi Care (de pe PC) si pe urma te duci la Digi Oriunde. Ai acolo schimbare parola. Pune alta parola, o confirmi si pe urma vezi daca functioneaza.

#813
easy90rider

easy90rider

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,980
  • Înscris: 01.07.2007
Numar de telefon fără 0 la început, nu?

#814
bluelaser

bluelaser

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 748
  • Înscris: 02.03.2006
Da, fara zero la user

#815
sarbulb

sarbulb

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 704
  • Înscris: 24.09.2016
A reaparut ( in AppStore ) aplicatia Digi Oriunde . Functioneaza perfect !

#816
bits

bits

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,914
  • Înscris: 11.01.2007
Mda.Nici pe Android O nu vrea să se logheze.Merge doar Cost Controlul.E treaba cu portul SIP ocupat de altă aplicație.

#817
Bvdan2016

Bvdan2016

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,922
  • Înscris: 16.11.2016
Digi online a primit azi update poate ca lucrează și la digi oriunde

#818
idna

idna

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 508
  • Înscris: 06.01.2008
@bits: dacă omori procesul (ca root) poți folosi apoi aplicația (testat acum pe N5X cu DP3/Android 8).

#819
madutzu25

madutzu25

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,414
  • Înscris: 07.10.2013
Se pare ca serviciul nu poate fi activat daca esti in roaming...

#820
emacom

emacom

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 169
  • Înscris: 07.01.2016
Da, nici dacă nu ai semnal din rețeaua Digi în momentul activării.

#821
Adi59

Adi59

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 15.07.2017

View Postmadutzu25, on 02 iulie 2017 - 21:01, said:

Se pare ca serviciul nu poate fi activat daca esti in roaming...
Esti sigur ca asta e problema? Nu e de la alta aplicatie care ii ocupa portu?

@bits Cum pot sa aflu ce aplicatie ocupa portu SIP(e 5060, nu?) ?

Edited by Adi59, 15 July 2017 - 13:26.


#822
idna

idna

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 508
  • Înscris: 06.01.2008
@Adi59: uite cercetările mele pe tema aceasta (postul 718). Treaba merge și în ziua de azi, când rulez Android 8 (developer preview 3), cu ceva modificări la partea de aflare a procesului.

Edited by idna, 15 July 2017 - 17:12.


#823
Adi59

Adi59

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 15.07.2017
@idna Merci de link, am rulat comanda si nu gaseste nimica pe 5060, iti las si un printscreen: uite link-ul
I
mi mergea inainte, dar am facut update la ROM si cred ca o sa-i scriu la dev, poate isi aduce aminte ce a schimbat.

#824
idna

idna

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 508
  • Înscris: 06.01.2008
@Adi59: poate se întâmplă ce se întâmplă la mine pe 8. În primul rând dacă folosesc programul pe care l-am recomandat nu mai returnează nimic comenzile. Am trecut la Termux. În al doilea rând nici cu Termux prima comandă (ca root, fără ghilimele desigur, "netstat -p anp | grep 5060") nu mai găsește programul vinovat de folosirea portului. Dar știind numele programului împricinat, acum îi găsesc id-ul altfel, anume (tot ca root): "ps -a | grep netmgrd". Poți încerca în Terminal Emulator, mie nu mi-a mers decât cu Termux.
Apoi, presupunând că noul pas 1 a avut succes, urmează "kill -9 id_netmgrd" (605 în cazul meu, vezi capturile ecran de mai jos), apoi cât se poate de repede lansare DigiOriunde (eu am shortcut pe ecran, practic minimizez tot urmat de o apăsare, mai repede de atât nu aș putea). Vezi captură, programul se conectează cu succes, portul fiind disponibil. De ce repede, pentru că suspectez că netmgrd este relansat, dar important este să nu găsească la rândul lui portul liber. Acum nu știu ce diferențe sunt între Nexus 5X cu Android curat și Xiaomi Mi 4/Mi 3w (asta văd că ai avea, conform paginii de download a LineageOS, acel indicativ cancro). Sper să te ajute varianta a doua, anume comanda ps, presupunând că vinovat tot netmgrd este.



#825
Adi59

Adi59

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 15.07.2017
@idna merci de info! am rezolvat-o pana la urma, nu aveam nimica pe 5060, era defapt de la fisierul hosts din "system/etc". Am instalat modulul unified hosts din Magisk. Acuma merge! Cel mai probabil dev-ul de la ROM, a adaugat niste ip-uri noi in hosts si nu i-a placut lu Digi Oriunde, nu am stat sa compar cele 2 versiuni...inca o data merci de ajutor!
PS: ai dreptate, am MI4 de la Xiaomi, ROM-ul actual e bazat pe LineageOS, dar optimizat, ii zice XenonHD(f multumit de el, stabil, rapid si cu android security la zi)

#826
mvjhon

mvjhon

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 331
  • Înscris: 28.02.2010
Pana la urma, merge digioriunde in roaming sau nu?
Ca mie imi da eroare la conectare. Utilizator sau parola gresita, desi tocmai am schimbat parola in mydigi. Si dispozitivul s-a asociat contului ...
In plus, pe alt telefon, care mergea in tara acum 2 zile, acum aceleasi probleme. Mie mi se pare ca digioriunde si-a pierdut principala functionalitate!

#827
DIGI_Helper

DIGI_Helper

    Senior Member

  • Grup: Helper
  • Posts: 8,353
  • Înscris: 16.04.2014
@mvjhon - Salut. In vederea verificarii situatiei, am rugamintea sa deschizi o sesizare din contul Digi Care si sa-mi oferi nr. de inregistrare, pentru a te putea ajuta.

#828
claudiugl

claudiugl

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 475
  • Înscris: 12.02.2014
Digi oriunde nu îmi mai merge pe windows 10 mobile. Rămâne la imaginea care am atașat-o

Attached Files



Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate