Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
arii

Sapa peste pardoseala

Smart phone pentru auz deficitar

Manager transport marfa. Pareri. ...
 BIOS F.24 pentru HP Pavilion g7-2...

Meta Quest 3 512 gb

Father's Day

Clipboard files copy/paste, filen...
 Boardgame-uri despre cuvinte

Care-i treaba cu Reddit-ul? (nu m...

Diferente diferentiale

Finala Eurovision 2024
 De ce nu mai sunt proteste?

Etanșare intre cada perete b...

Back-up box Fronius ?

Router de la Digi nu face fata la...
 

euro pro recruit

- - - - -
  • Please log in to reply
18 replies to this topic

#1
BlueSoul

BlueSoul

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,077
  • Înscris: 18.06.2006
http://www.europrore...re-locuri-munca
a colaborat cineva cu ei?pareri cand mai recente  daca se poate :D
m-au sunat dar nu am gasit nimic despre ei pe net.

#2
Aemilius

Aemilius

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 427
  • Înscris: 06.09.2008
Nu am lucrat cu ei, dar ce pot sa-ti spun cu certitudine, e ca site-ul e facut la repezeala, iar asta naste semne de intrebare...

#3
onlyone

onlyone

    - - - GAME MASTER - - -

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,845
  • Înscris: 08.10.2005
A. Plata tarifului de evaluare a dosarului de inscriere este intre 360 - 550 lei, in functie de complexitatea dosarului si se achita la momentul inscrierii.

Mi-as deschide si eu o afacere de genul asta, nici macar nu trebuie sa plasez pe nimeni, doar sa incasez banii pe dosare, strang si maculatura o vand la centrele de reciclare.

Edited by onlyone, 23 May 2014 - 14:02.


#4
mviorel

mviorel

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 824
  • Înscris: 29.06.2009
Imi dai mie 100 lei si iti plasez eu CV-ul pe toate siturile posibile si imposibile din tara si strainatate, oferta mea este multa mai sigura decat situl ala.

#5
BlueSoon

BlueSoon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,526
  • Înscris: 10.06.2006

View PostAemilius, on 23 mai 2014 - 14:00, said:

Nu am lucrat cu ei, dar ce pot sa-ti spun cu certitudine, e ca site-ul e facut la repezeala, iar asta naste semne de intrebare...

Ala e site ? Rad copiiiii de la gradinita de web dizainaru care l-a facut

#6
sfantu.dracu

sfantu.dracu

    Taur de Balaur

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,192
  • Înscris: 28.06.2005
Da, ăla e exact site-ul care trebuie pentru acest tip de activitate şi pentru tipul de persoane căreia i se adresează.
Mare majoritate oameni cu studii medii, trecuţi de 35 de ani.

Astfel site-ul trebuie să fie simplu de urmărit şi "răsfoit", cu informaţie clară, pe înţelesul tuturor.

#7
Aemilius

Aemilius

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 427
  • Înscris: 06.09.2008

View Postsfantu.dracu, on 23 mai 2014 - 15:03, said:

Da, ăla e exact site-ul care trebuie pentru acest tip de activitate şi pentru tipul de persoane căreia i se adresează.
Mare majoritate oameni cu studii medii, trecuţi de 35 de ani.

Astfel site-ul trebuie să fie simplu de urmărit şi "răsfoit", cu informaţie clară, pe înţelesul tuturor.
Cand am spus "facut la repezeala" nu m-am referit ca fiind "simplu de urmarit", ci in adevaratul sens al cuvantului: cat mai repede si fara nici un fel de interes, atipic pentru orice societate comerciala care se respecta cat de cat.
Se observa cu usurinta ca textele sunt introduse pe bucati, copiate la gramada cine stie de pe unde, fara o "lipire" si o structurare cat de cat logica si decenta:
- formate de text diferite
- in unele locuri sunt diacritice, in alte locuri nu sunt diacritice
- diferente intre distantierea randurilor
- la selectarea site-ului in limba engleza, textele raman tot in limba romana, doar meniurile isi schimba limba
- la sectiunea DESPRE NOI, doar vrajeli, nimic concret despre firma
- nici un nume de contact, atat la sectiunea CONTACT, cat si oriunde altundeva pe site
- nici un numar de inregistrare la registrul comertului (CUI, RO)
- citez: "Plata tarifului de evaluare a dosarului de inscriere este intre 360 - 550 lei, in functie de complexitatea dosarului si se achita la momentul inscrierii."
- copyright de 2014

Acesta este, in adevaratul sens al cuvantului, un site, care cu ajutorul Google, il poti face foarte usor intr-o noapte...

Detaliile mentionate de mine, scrise ingrosat sunt echivalente cu TEAPA PE FATA!

Legat de tipul de persoane carora li se adreseaza, sunt de acord cu tine: studii medii, trecuti de 35 de ani, care nu stiu sa observe detaliile mentionate mai sus.

Edited by Aemilius, 24 May 2014 - 12:21.


#8
Aemilius

Aemilius

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 427
  • Înscris: 06.09.2008
+ adresa IP a site-ului localizata undeva in Elvetia, cu ISP prin CloudFlare...

Eu zic ca nici nu mai are rost sa dezbatem problema, putem trece site-ul cu pricina pe lista neagra a teparilor.

Edited by Aemilius, 24 May 2014 - 12:52.


#9
BlueSoul

BlueSoul

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,077
  • Înscris: 18.06.2006
sunt insistenti :D

#10
mufa

mufa

    Porc misogin

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 40,799
  • Înscris: 13.01.2005

View PostAemilius, on 24 mai 2014 - 12:49, said:

+ adresa IP a site-ului localizata undeva in Elvetia, cu ISP prin CloudFlare...
Care e problema cu CloudFlare?

#11
Aemilius

Aemilius

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 427
  • Înscris: 06.09.2008

View Postmufa, on 24 mai 2014 - 17:15, said:

Care e problema cu CloudFlare?
Din cate stiu eu, firmele romanesti nu prea folosesc asa ceva, in special cele mai vechi pe piata romaneasca...

#12
tehnics

tehnics

    acolo unde vara-i zi la miezul noptii

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,866
  • Înscris: 01.11.2005
...daca selectezi limba Engleza, doar meniul se schimba in engleza...dar textul ramane in romana...Pentru cine se adreseaza oare meniul in engleza ? ...teapa

#13
norbyzz

norbyzz

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 19.06.2014
Am aplicat si eu la un job, domeniu agricultura in Anglia. Azi am fost contactat de o doamna, dar mi se pare o teapa. Cineva a plecat in strainatate prin aceasta firma ?

#14
Grogu

Grogu

    Humble Homo Sapiens

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,668
  • Înscris: 11.09.2002
Colegilor, de ce nu intelegeti ca toate "agentiile" care va cer bani inainte sunt tepe ?

#15
Nicoletaz123

Nicoletaz123

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 16.09.2014
Buna, vad ca exista numai pareri negative, care se axeaza in general pe modul in care arata site-ul sau pe faptul ca exista o taxa de inscriere. Eu am mai multi prieteni care au plecat prin intermediul acestei agentii si sunt f bine. Ar trebui sa stiti ca majoritatea agentiilor de recrutare percep o taxa de inscriere.
Mai jos aveti un articol care v-ar putea fi cu adevarat util in gasirea unui loc de munca in strainatate:

https://ro.stiri.yah...-103015426.html

#16
marcel201

marcel201

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,416
  • Înscris: 21.10.2010

View PostNicoletaz123, on 16 septembrie 2014 - 17:05, said:

Buna, vad ca exista numai pareri negative, care se axeaza in general pe modul in care arata site-ul sau pe faptul ca exista o taxa de inscriere. Eu am mai multi prieteni care au plecat prin intermediul acestei agentii si sunt f bine. Ar trebui sa stiti ca majoritatea agentiilor de recrutare percep o taxa de inscriere.
Mai jos aveti un articol care v-ar putea fi cu adevarat util in gasirea unui loc de munca in strainatate:

https://ro.stiri.yah...-103015426.html
Chiar crezi ca nimeni nu-si da seamana daca toti dau numai review-uri negative si vii tu inscris de ieri pe forumul asta sa ne zici ca "ai multi prieteni care au plecat prin firma asta"  ?

#17
ro_explorer

ro_explorer

    Membru impartial

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,666
  • Înscris: 15.12.2009

View PostNicoletaz123, on 16 septembrie 2014 - 17:05, said:

Ar trebui sa stiti ca majoritatea agentiilor de recrutare percep o taxa de inscriere.
Ar  trebui am știi ca majoritatea companiilor de recrutare din România sunt țepare.
Faptul ca majoritatea fura nu face furtul legal sau moral.

#18
inferno91

inferno91

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 138
  • Înscris: 26.11.2013
Nu stiu daca mai este acest subiect verificat de cineva, dar tot ce vreau sa va zic, este ca http://www.europrorecruit.ro sunt o mare teapa. :)
Am patit-o pe pielea mea, nu mai intru in subiect ca nu are rost. :)

Aveti grija!

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate