Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Donez medicamente renale ptr pisica
 Ce componenta e asta si ce ziceti...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila
 Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...

Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K
 Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...
 

vreau sa imi fac un site :)

- - - - -
  • Please log in to reply
11 replies to this topic

#1
eu_orhydeea

eu_orhydeea

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 08.05.2014
Buna,
Poate nu am postat unde trebuie dar nu am gasit alta varianta. Vreau sa imi fac in site cu vanzari online. Insa pe site trebuie sa am o "platforma" daca pot sa ii spun asa unde utilizatorul sa isi faca un cont, sa isi incarce date personale inclusiv datele contului bancar ptr plati online, in cazul asta sigur va fi  o baza de date ce trebuie protejata de atacuri. Ce trebuie sa fac ? Ce ma sfatuiti sa aleg? Va spun ca nu ma pricep la HMTL, Java, si altele de astea ptr a realiza singura site-ul ..de la virgula la poza. :) Multumesc

#2
tibi346

tibi346

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 869
  • Înscris: 14.02.2010
Cauta un baiat bun sa ti-l faca. E plin netul de anunturi.

#3
dani.user

dani.user

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,239
  • Înscris: 24.02.2007
Cauti o firma serioasa, dai banu si iti rezolva ei.

#4
Andreysc7

Andreysc7

    3D Modeler / Automotive Artist

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,668
  • Înscris: 05.02.2012

Quote

Ce trebuie sa fac ? Ce ma sfatuiti sa aleg? Va spun ca nu ma pricep la HMTL, Java, si altele de astea ptr a realiza singura site-ul

Voi ori sunteti trolli ori nu aveti de lucru .

#5
tibi346

tibi346

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 869
  • Înscris: 14.02.2010
http://forum.softped...e#entry14350703

#6
RpgBoy

RpgBoy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 771
  • Înscris: 27.05.2011

View Posteu_orhydeea, on 08 mai 2014 - 22:38, said:

Buna,
Poate nu am postat unde trebuie dar nu am gasit alta varianta. Vreau sa imi fac in site cu vanzari online. Insa pe site trebuie sa am o "platforma" daca pot sa ii spun asa unde utilizatorul sa isi faca un cont, sa isi incarce date personale inclusiv datele contului bancar ptr plati online, in cazul asta sigur va fi  o baza de date ce trebuie protejata de atacuri. Ce trebuie sa fac ? Ce ma sfatuiti sa aleg? Va spun ca nu ma pricep la HMTL, Java, si altele de astea ptr a realiza singura site-ul ..de la virgula la poza. Posted Image Multumesc
Incearca o platforma OpenCart. In timpul instalarii isi creaza singura baza de date cu tot ce ii trebuie.
Gasesti foarte multe template-uri pe net, iti recomand sa cauti pe site-uri serioase ca sa nu ai bug-uri, etc mai tarziu. Si de preferat sa fie "responsive", sa se incadreze telefoane si tablete.

Dispune de toate cerintele tale si trebuie doar sa stii sa folosesti calculatorul ca sa o intretii. De asemenea, poti sa platesti pe cineva (100-200 lei) sa ti-o instaleze/configureze sau poti sa te uiti la 2-3 tutoriale pe internet.

Pe langa platforma, trebuie sa iti gasesti un hosting, cauta pe net, sunt cam 4-10 dolari pe luna cred. Eu am de la Beia Consult cu 15 euro pe an.

Edited by RpgBoy, 08 May 2014 - 22:50.


#7
OriginalCopy

OriginalCopy

    I'm harmful, fear me please! :))

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,268
  • Înscris: 10.08.2006

View Posteu_orhydeea, on 08 mai 2014 - 22:38, said:

Buna,
Poate nu am postat unde trebuie dar nu am gasit alta varianta. Vreau sa imi fac in site cu vanzari online. Insa pe site trebuie sa am o "platforma" daca pot sa ii spun asa unde utilizatorul sa isi faca un cont, sa isi incarce date personale inclusiv datele contului bancar ptr plati online, in cazul asta sigur va fi  o baza de date ce trebuie protejata de atacuri. Ce trebuie sa fac ? Ce ma sfatuiti sa aleg? Va spun ca nu ma pricep la HMTL, Java, si altele de astea ptr a realiza singura site-ul ..de la virgula la poza. Posted Image Multumesc

Daca nu stii nimic din ceea ce ai spus ca nu stii, atunci nu vrei sa-ti faci tu, vrei sa-ti faca altcineva.

Scoate banul si se va face.

Ai grija insa pe cine platesti, ca risti sa platesti vr-un incompetent d-ala cu OpenCart-ul in bot, si nu iti va face nimic, te va vraji ca el face treaba ieftina, si dupa ce ti-a luat banii, se alege praful de site-ul tau.

#8
andr3y_69

andr3y_69

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 155
  • Înscris: 11.06.2006
poti sa incepi cu varianta gratuita de la shopmania http://biz.shopmania.ro/
merge sa iti setezi propiul domeniu si pe varianta gratuita.
Daca iti merge pe varianta gratuita atunci e cazul sa te gandesti la ceva platit.

#9
AndreeaConstantin

AndreeaConstantin

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 263
  • Înscris: 15.07.2013
Sau poti sa optezi pentru Prestashop.

#10
calabria_mihai

calabria_mihai

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 23
  • Înscris: 28.04.2014
Incepe cu prestashop, e cel mai potrivit deocamdata, eventual ia un softaculous, iti recomand aici: http://www.clausweb.ro/design-web.php.

#11
Danielw0w

Danielw0w

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 23
  • Înscris: 13.05.2014
Am eu cateva template-uri pentru un magazin online la cheie, daca doresti, spune-mi ce anume doresti sa vinzi ca sa pot cauta un template pentru tine.

#12
namebox

namebox

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 26.09.2012
@eu_orhydeea - Daca nu ai cunostintele necesare si nu ai mai lucrat in spatele unei platforme de ecommerce, iti recomand sa faci rost de ceva bani si sa apelezi la o firma de web design.

Este mult mai eficient sa lucrezi cu o firma care asta face toata ziua, iar tu gandeste-te doar sa iti gasesti furnizori foarte buni, sa inchei contracte cu procesatori de plati, curieri, etc.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate