Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

Flori de lux? MAI BINE NU!

- - - - -
  • Please log in to reply
14 replies to this topic

#1
Loredaaana

Loredaaana

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 08.05.2014
Salutari tuturor! Am deschis acest topic pentru ca astazi am " beneficiat " de serviciile " de lux " ale acestei florarii online. A fost ziua sefei si ne-am dorit sa fie ceva special, cu bun gust si fresh. Ei bine nu am avut parte de asa ceva. In primul rand, am primit 16 fire....nu 15..nu 17..exact 16!!! Desi am fost anuntati ca buchetul  nu va fi identic cu cel din pozele de pe site, nu ni s-a spus ca va arata ca unul prost facut, luat de la o taraba din piata. Fiind cu sefa la birou, nu am avut alta alternativa decat sa primim si sa achitam acest buchet..Iar curierul "de lux" a avut grija sa afle toata cladirea, ca el avea de facut o livrare intreband "delicat": "A cui e ziua?"........asta dupa ce a intarziat 15 minute..In locul unei surprize placute pentru sefa, am avut noi parte de o surpriza neplacuta care s-a sfarsit cu nervi si nemultumire. Ca orice alt serviciu, te astepti la calitate atunci cand platesti..."taxa de lux"...Suntem intelegatori ca florile erau cam "obosite" cand au ajuns la noi, ca deh sunt perisabile!!!...Nu recomand nimanui, eu sigur nu imi voi mai lua alta tzeapa de la Flori de Lux...

#2
HpVirus

HpVirus

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,142
  • Înscris: 30.05.2009
Daca ai timp sa postezi pe forum, inseamna ca nu a fost prea nervoasa sefa...

#3
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,494
  • Înscris: 19.04.2009
Nu le-ai trimis o coliva inapoi?

#4
alexdobre

alexdobre

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,783
  • Înscris: 25.02.2011
imi pare rau pentru tine...
probabil era mai ok daca faceati voi buchetul ..

#5
slai

slai

    User Incredibil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,867
  • Înscris: 25.01.2007
chiar ma gandeam cine comanda si florile on-line?

chiar nu gaseati timp nici una sa iesiti pana la cea mai apropiata florarie?

#6
Wzzz

Wzzz

  • Grup: Moderators
  • Posts: 4,712
  • Înscris: 10.05.2011
Probleme si cu site-ul , vad !

#7
OriginalCopy

OriginalCopy

    I'm harmful, fear me please! :))

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,268
  • Înscris: 10.08.2006
Pe mine buchete.ro nu m-a dezamagit, de "Flori de Lux" nu auzisem.

View Postslai, on 08 mai 2014 - 12:25, said:

chiar ma gandeam cine comanda si florile on-line?

chiar nu gaseati timp nici una sa iesiti pana la cea mai apropiata florarie?

Nu toti sunt in aceeasi localitate sau in tara.

#8
f300

f300

    30k si ma duc

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,000
  • Înscris: 27.09.2008

View PostOriginalCopy, on 08 mai 2014 - 12:26, said:

Nu toti sunt in aceeasi localitate sau in tara.

Nu auzi ca au achitat pe loc? E clar treaba romaneasca, un fel de "livrari pizza" dar pentru flori.

#9
born2lose

born2lose

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,784
  • Înscris: 06.09.2004

View Postslai, on 08 mai 2014 - 12:25, said:

chiar ma gandeam cine comanda si florile on-line?
eu, de ex, si nu o singura data. si am fost foarte multumit, ce-i drept n-am luat de la flori de lux, ci de la altii.
chiar mi se pare practic cand vrei sa dai niste flori cuiva care locuieste/lucreaza in alt colt al orasului/tarii, eu pun de fiecare data si un bilet, o felicitare, ceva.

#10
mirelp

mirelp

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 18.10.2017
Pentru mine si familia a fost o experienta proprie si unica cu Flori de Lux, nu e doar o parere; diferenta e din pacate traita pe spinarea intregii familii intr-un moment foarte dureros....
Am achizitionat online o coroana de trandafiri in forma de inima, pentru un eveniment dureros prin care a trecut familia. Am facut plata online si apoi am tot asteptat.....
Livrarea a fost garantata pentru vineri, deoarece evenimentul era sambata. Vineri nu soseste nimic si suntem nevoiti sa sunam noi la firma de curierat; ni se comunica ca pachetul va ajunge doar a doua zi, sambata, din cauza unor asa zise probleme (irelevant pentru noi !) Pachetul soseste sambata, dar este inimaginabil ce am gasit in cutie ; o mana de trandafiri uscati, cateva crengi si ceva muschi (rog decideti in baza pozelor). Nici o forma, nici o structura, poti incerca sa vrei sa vezi o inima dar nu vred ca vei reusesti in nici un fel .... Am contactat si firma Floridelux, si in afara de a arunca vina pe firma de curierat, pe faptul ca florile sunt perisabile (doar nu e salam !) nimic concret si nici vorba de bani inapoi; am completat formularul de reclamatii si acum asteptam rezolutia lor, care sunt sigur ca va fi pe masura coroanei, ca doar nu isi musca singur piciorul ... 199 RON aruncati pe fereastra si o zi care si asa plina de necaz a mai fost umbrita de incompetenta celor de la Floridelux (LUX-ul ar trebui sa fie ceva la ce ar trebui sa aspiri, nu o insigna pe care sa ti-o asezi in frunte !!! Sigur Sigur Sigur, nu voi mai achizitiona eu sau vreun membru al familiei ceva de la aceasta asa zisa firma lipsita de cel mai elementar bun simt.

Attached Files


Edited by althea, 21 October 2017 - 05:00.
formatare text - ne dor ochii de la Bold, te rog nu-l mai folosi pentru tot textul


#11
karax

karax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,839
  • Înscris: 14.10.2017
? Si pentru asta ai deschis topic?

#12
Mosotti

Mosotti

    Geniu umil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,295
  • Înscris: 21.04.2004

View Postkarax, on 22 octombrie 2017 - 20:03, said:

? Si pentru asta ai deschis topic?
Si tu ai prea mult timp liber de te bagi singur in seama?

Daca florile sint pentru cineva din acelasi oras, cel mai indicat este sa le dai personal. De fapt si daca sint pentru cineva din alt oras si persoana aia inseamna ceva, tot sa le dai personal e mai indicat. Ii faci o surpriza placuta ca mai esti si tu pe linga flori. Una e sa primeasca florile personal si alta sa primeasca florile de la un neica nimeni cu 3 clase, pe care-l doare la banana si de tine si de flori si de cel care primeste florile :w00t:

Romania nu are inca servicii din-astea la nivel de precizie, adica daca te astepti ca cineva sa-ti trimita ceva in data x, tu poti sa te astepti, da nu se va intimpla decit daca da domnu. Am facut odata Secret Santa la lucru si o colega a comandat de la elefant.ro o carte (io am si intrebat-o cum de s-o gindit sa comande ceva de pe un site cu un nume atit de timpit). Avea timp vreo 10 zile sa ajunga, a ajuns? A pus la cacadouri o hirtie pe care scria "carte". Si sigur, telefoane, nervi, discutii cu oligofreni retardati etc :lol:

#13
richelieu

richelieu

    Monsenior Members

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,478
  • Înscris: 04.05.2006

View Postmirelp, on 18 octombrie 2017 - 11:17, said:

Pentru mine si familia a fost o experienta proprie si unica cu Flori de Lux, nu e doar o parere; diferenta e din pacate traita pe spinarea intregii familii intr-un moment foarte dureros....
Am achizitionat online o coroana de trandafiri in forma de inima, pentru un eveniment dureros prin care a trecut familia. Am facut plata online si apoi am tot asteptat.....
Livrarea a fost garantata pentru vineri, deoarece evenimentul era sambata. Vineri nu soseste nimic si suntem nevoiti sa sunam noi la firma de curierat; ni se comunica ca pachetul va ajunge doar a doua zi, sambata, din cauza unor asa zise probleme (irelevant pentru noi !) Pachetul soseste sambata, dar este inimaginabil ce am gasit in cutie ; o mana de trandafiri uscati, cateva crengi si ceva muschi (rog decideti in baza pozelor). Nici o forma, nici o structura, poti incerca sa vrei sa vezi o inima dar nu vred ca vei reusesti in nici un fel .... Am contactat si firma Floridelux, si in afara de a arunca vina pe firma de curierat, pe faptul ca florile sunt perisabile (doar nu e salam !) nimic concret si nici vorba de bani inapoi; am completat formularul de reclamatii si acum asteptam rezolutia lor, care sunt sigur ca va fi pe masura coroanei, ca doar nu isi musca singur piciorul ... 199 RON aruncati pe fereastra si o zi care si asa plina de necaz a mai fost umbrita de incompetenta celor de la Floridelux (LUX-ul ar trebui sa fie ceva la ce ar trebui sa aspiri, nu o insigna pe care sa ti-o asezi in frunte !!! Sigur Sigur Sigur, nu voi mai achizitiona eu sau vreun membru al familiei ceva de la aceasta asa zisa firma lipsita de cel mai elementar bun simt.

Dar pozele astea au ajuns la protectia consumatorului, impreuna cu o plangere, asa cum e normal?

#14
mirelp

mirelp

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 18.10.2017
Am comandat buchetul online (deoarece sunt plecat din tara de ceva ani), am achitat si am trimis pachetul familiei, deoarece am avut un eveniment dureros, cum spuneam si am dorit sa particip intr-un fel si eu. Cum as putea sau as fi putut face plangere la Protectia Consumatorului, nu prea stiu ...... M-am adresat condecerii florilor de lux si am primit o solutionare intre timp: sa imi dea alt buchet (acelasi tip, model cred) la o alta data stabilita de mine..............as vrea pe 1 Noiembrie, dar mai am oare curaj ??? As prefera banii, ceea ce le-am si transmis, acum sa vedem...Cu ei nu mai doresc sa am de-a face, sa imi mai strice si alte situatii...

#15
corinadaniela

corinadaniela

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 11,526
  • Înscris: 05.06.2009
pacat ca nu ai cautat mai intai impresii despre aceasta firma....
http://www.codrosu.r...-ro-mai-bine-nu

aici e o adevarata telenovela...cu drept de replica din partea unei reprezentante a firmei respective...
http://forum.desprec...360&whichpage=1

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate