Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cat ar costa acest poster, se poa...

Cum sa scapam de sobolani?

Alser Forest SA, a dat teapa de 1...

COD Eroare ABS ( Ford Mondeo MK5 )
 Implanturi dentare clinici Consta...

Viata cu butelie versus retea de ...

Nelamurire succesiune

Roka Residence Doamna Ghica
 Concediu medical pe zile din urma

Receiver satelit care sa faca aut...

Recuperare sim/eSIM digi.

charger "laptop de muzeu"...
 apartament vandut de tatal sotiei...

Socializare -grupuri

Puteti sa-mi indicati numele soft...

Pret zugravit
 

Vopsele pe baza de apa

- - - - -
  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
4 răspunsuri în acest subiect

#1
george90

george90

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 2.015
  • Înscris: 19.08.2006
Salut,
imi zice si mie cineva cum se dilueaza o vopsea acrilica Genius Pro "AC Buntlack Glanzend" cumparata din baumax ? Pe dansa scrie ca e pe baza de apa, insa nu zice si cate parti apa / cate vopsea se pun in pompa de stropit. Am suficienta pentru doua maini, dar cum gardul de il vopsesc e deja vopsit in nuanta apropiata...poate dau numai una singura.
multumesc

#2
rozone

rozone

    Active Member

  • Grup: Validating
  • Mesaje: 1.241
  • Înscris: 01.01.2014
10% maxim
"dinsa" moldova moldovioara meeee Posted Image
nu te supara ca mi-s dragi moldovencele , au picioarele pina-n git .

#3
george90

george90

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 2.015
  • Înscris: 19.08.2006
nu ma supar; adca o aprte vopsea si noua parti apa ? Sau invers ^^ ?

#4
rozone

rozone

    Active Member

  • Grup: Validating
  • Mesaje: 1.241
  • Înscris: 01.01.2014
10% adica 100ml apa la 1000ml vopsea (1litru)

#5
george90

george90

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 2.015
  • Înscris: 19.08.2006
Am... dat cu oistea in gard. Pentru cine se incumeta, iata ce am reusit:

Am desfacut o galeata, turnat continutul in pompa de stropit insa de abia se scurgea de vascoasa ce era. Asa ca am pus inca pe atat apa. Am amestecat eu dar am facut o greseala. Pe furtunul pompei inca era din aceea vascoasa, iar eu, intr-un moment de maxima neatentie, am mai pus o masura de apa in pompa crezind ca prima indoire a fost insuficienta :D.  Apoi m'am pus si am dat cu pompa un amestec de vopsea 25% apa 75%. Pe langa faptul ca am pictat tot, si ce nu trebuia (asa de rau sare din pompa), jumate din vopsea s'a scurs de pe gard pe jos, prin curte,chiar si in pamant :( ... O intrebare as avea - cu ce ma curat de vopseaua asta odata intarita ? Eventual poate curat si obiectele ce nu trebuiau pictate.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate