Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Poveste fara sfarșit

I-auziti voi! - nu vor romani...

Colon iritabil

Perioada de gratie inexistenta
 Cel mai ieftin TV LED mic

Reverse proxy si htaccess pe Raps...

Statie de epurare sau fosa septic...

"enerlux p" afisaj interm...
 Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!

La multi ani @burebista!
 La multi ani de Florii!

Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...
 

RATB - Focar de infectie

- - - - -
  • Please log in to reply
120 replies to this topic

#109
don_dannielo

don_dannielo

    Bah! Are we more than dumb sheep?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,456
  • Înscris: 27.06.2004

View Postxmanyacs77, on 01 august 2014 - 17:11, said:

Salutare, a mai circulat careva cu tramvaiul 21 sa vada in ce hal miroase interiorul unui vagon nespalat si dezinfectat???
Oare primarul Sorin Oprescu a circulat cu ele fara sa anunte vizita, sa vada in ce hal calatoresc bucurestenii si turistii??
Iti este scarba sa calatoresti cu tramvaiele, autobuzele sau troleibuzele RATB! Posted Image

Nu, dar am mers cu 5 de la piata sf gheorghe pana la piata baneasa (tot traseul).
La fel.

#110
FolderBulk

FolderBulk

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 765
  • Înscris: 19.08.2007
Chiar daca postarea mea pare off-topic, tot la un focar de infectie o sa ma refer si eu.

Controlorii RATB, modul in care poti sa o dai la pace.
Daca iti cere cardul si ti-l verifica la validator, cu acei controlori o dai la pace. Te supui frumos, le zici ca cobori cu ei la urmatoarea si le dai 10-20 RON
Daca iti cere cardul si ti-l verifica pe telefonul din dotare, nu mai dai la pace. Trebuie sa dovedeasca ca cel prins a fost sanctionat.
Daca iti cere cardul si ii spui ca l-ai uitat acasa intelege ca esti baiat care vrea sa negocieze. Te dai jos cu el, scoti cascavalul si ai scapat de amenda de 50 RON. Cel mai simplu Posted Image

De ce infectie? Mai nou vad controale dese pe ruta mea. De obicei toti cu telefoanele dupa ei, control in toata regula. Te-a prins nu scapi. Dar la anumite ore, mai aglomerate ei stiu ca pot face un ban de bere, mici, covrigi si ies si ei la un ciubuc. Nu fiti rai, trebuie sa ii intelegeti si pe ei. Si asa le tragi teapa zi de zi. Dai si tu odata de o bere si ai grija data viitoare sa fii corect.

Din pacate sunt sarcastic. Ma oftic de mor cand ii vad la produs. Asa le-as face niste filme numai bune de youtube. Smecherii pe blat si fraierii, daca nu s-a validat cardul pe amenzi.

Edited by FolderBulk, 07 August 2014 - 22:05.


#111
amikaa

amikaa

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 141
  • Înscris: 24.01.2014
Aseara o alta nemultumire in legatura cu Ratb-ul...Impreuna cu colegele mele ma urc intr-un autobuz...se inchid usile si simtim ca ne sufocam , ca vomitam..din cauza mirosului extrem de urat provenit de la un betiv...om al strazii ce-o fi fost...care era in stare jalnica, culcat pe scaune...O statie cat am rezistat am simtit ca lesinam. Intr-un final am coborat toate 4 ..preferand sa mergem pe jos la aer curat 2 statii...Oricum alt autobuz mai venea in minim 20 min. Concluzia: noi cu abonamente am mers pe jos, iar betivul/ aurolac ce era...a ramas in autobuz. Nici o protectie nu avem in aceste mijloace de transport mizerabile. Chiar zilele trecute arata la tv ca intr-un tramvai bucurestean a fost injughiat un om...

#112
FolderBulk

FolderBulk

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 765
  • Înscris: 19.08.2007
Nu te astepta la mai bine. Poti sa faci o sesizre la RATB sau sa le trimiti un mail dar cu atat vei ramane.

#113
amikaa

amikaa

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 141
  • Înscris: 24.01.2014
Exact..parca ei nu stiu ceea ce ofera...

#114
FolderBulk

FolderBulk

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 765
  • Înscris: 19.08.2007
Si asa doar ca sa stii, am trimis de ceva timp in urma un mail la RATB. Cu o optiune prin care se poate afla daca a fost deschis. Nu s-a uitat nimeni pe el. Este doar o adresa de mail unde nu se uita nimeni. Nu stiu ce sa zic de sesizari, daca le citeste cineva.

#115
amikaa

amikaa

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 141
  • Înscris: 24.01.2014
Ma gandesc la protectia consumatorului, poate acolo ar trebui sesizat.

#116
FolderBulk

FolderBulk

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 765
  • Înscris: 19.08.2007
Macar pentru un pic de agitatie ar trebui reclamat la Prot. Consumatorului. Eu am o parere buna despre ei, daca faci reclamatie scrisa in mod sigur se ocupa cineva de ea. Banuiesc ca RATB se va spala pe maini cu lozinca "Nu e treaba noastra daca calatorul este si civilizat, foloseste apa si sapun, se urca beat turta in masina...!".

#117
djl

djl

    Smrt fa¹izmu, sloboda narodu! Īmi cresc amprenta de Carbon

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 112,586
  • Înscris: 13.06.2004

View Postamikaa, on 08 august 2014 - 11:33, said:

Aseara o alta nemultumire in legatura cu Ratb-ul...Impreuna cu colegele mele ma urc intr-un autobuz...se inchid usile si simtim ca ne sufocam , ca vomitam..din cauza mirosului extrem de urat provenit de la un betiv...om al strazii ce-o fi fost...care era in stare jalnica, culcat pe scaune...O statie cat am rezistat am simtit ca lesinam. Intr-un final am coborat toate 4 ..preferand sa mergem pe jos la aer curat 2 statii...Oricum alt autobuz mai venea in minim 20 min. Concluzia: noi cu abonamente am mers pe jos, iar betivul/ aurolac ce era...a ramas in autobuz. Nici o protectie nu avem in aceste mijloace de transport mizerabile. Chiar zilele trecute arata la tv ca intr-un tramvai bucurestean a fost injughiat un om...

Acum vreo mai bine de 10 ani au dat jos un aurolac din tramvaiul 34, pentru că puţea. Mie mi s-a părut cam violentă faza. Faza a fost că am nimerit în seara următoare în troleibuzul 62 cu el  :samui:  Nu s-a luat de mine.
Mi se pare o imbecilitate că nu prea există grijă faţă de oamenii străzii. Unii put că aşa au vrut ei să trăiască, alţii put că nu au ce să trăiască.

#118
amikaa

amikaa

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 141
  • Înscris: 24.01.2014
Sistemul e de vina Posted Image Posted Image Posted Image

#119
AlexxTM

AlexxTM

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 774
  • Înscris: 26.08.2014
R.A.T.B-ul este mizerabil pentru ca multi calatori sunt mizerabili

#120
xmanyacs77

xmanyacs77

    *Roman Patriot*

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,129
  • Înscris: 10.07.2013
Posted Image Ce parere aveti despre accidentul produs in Vitan, dintre un tramvai si un autobuz de la RATB???Posted Image
Iata parerea sindicatelor din RATB:   http://www.b365.ro/s...san_216837.html
Oprescu si Consiliul General dorm, iar bucurestenii sunt in pericol cu vehiculele RATB!!!

#121
progressiveM

progressiveM

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 251
  • Înscris: 26.10.2011

View PostFolderBulk, on 07 august 2014 - 21:51, said:

Chiar daca postarea mea pare off-topic, tot la un focar de infectie o sa ma refer si eu.

Controlorii RATB, modul in care poti sa o dai la pace.
Daca iti cere cardul si ti-l verifica la validator, cu acei controlori o dai la pace. Te supui frumos, le zici ca cobori cu ei la urmatoarea si le dai 10-20 RON
Daca iti cere cardul si ti-l verifica pe telefonul din dotare, nu mai dai la pace. Trebuie sa dovedeasca ca cel prins a fost sanctionat.
Daca iti cere cardul si ii spui ca l-ai uitat acasa intelege ca esti baiat care vrea sa negocieze. Te dai jos cu el, scoti cascavalul si ai scapat de amenda de 50 RON. Cel mai simplu Posted Image

De ce infectie? Mai nou vad controale dese pe ruta mea. De obicei toti cu telefoanele dupa ei, control in toata regula. Te-a prins nu scapi. Dar la anumite ore, mai aglomerate ei stiu ca pot face un ban de bere, mici, covrigi si ies si ei la un ciubuc. Nu fiti rai, trebuie sa ii intelegeti si pe ei. Si asa le tragi teapa zi de zi. Dai si tu odata de o bere si ai grija data viitoare sa fii corect.

Din pacate sunt sarcastic. Ma oftic de mor cand ii vad la produs. Asa le-as face niste filme numai bune de youtube. Smecherii pe blat si fraierii, daca nu s-a validat cardul pe amenzi.

Sau nu ii bagi in seama si cobori la ce statie vrei. Se facea o vaca proasta ca suna politia, si pe telefon ii cerea pinu...  DAAA DOMNEEEEE e aici cu noi nu vrea sa scoata cardu si e violent, DA, DA DA DA, DA, ok la urmatoarea statie direct amenda dada da. Da. Sa traiti, numai bine! vai de viata lor.

Oricum transport in comun incerc sa nu folosesc decat metroul... in bucuresti tot jegu din lume se strange in tramvaie. N-am prins calatorie fara autisti, incaltator de metal la 5 lei, batrani imputiti, scandal, tigani, aurolaci, etc.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate