Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
nelamurire legata de pret la mode...

Hotel cu restaurant si Demipensiu...

Croaziera in Mediterana de Vest 1...

Copilot are pica pe Vladimir Putin
 MicroSoft Edge: Cum pun Google in...

Dashcam

Mini server - VMware

betano.ro
 Poveste fara sfarșit

I-auziti voi! - nu vor romani...

Colon iritabil

Perioada de gratie inexistenta
 Cel mai ieftin TV LED mic

Reverse proxy si htaccess pe Raps...

Statie de epurare sau fosa septic...

"enerlux p" afisaj interm...
 

lichiditate platforme de tranzactionare futures

- - - - -
  • Please log in to reply
21 replies to this topic

#19
Blomsfield

Blomsfield

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 383
  • Înscris: 01.11.2010

View Postgisurvey, on 05 iunie 2014 - 12:34, said:

Buna ziua,

Legat de Interactive Brokers, daca e cineva care are cont la ei si imi poate raspunde si mie va rog la urmatoarele intrebari:
- dupa deschiderea contului daca au existat probleme de orice fel?
- retragerea de bani se face facil, cam cat dureaza?
- furnizeaza ceva similar cu "fisa de portofoliu" solicitata de ANAF pentru D200/201, eventual "pentru fiecare  țară  ‐ sursă  a  veniturilor  şi pentru fiecare
categorie de venit realizat" (formularea ANAF...)? probleme la ANAF cu depunerea acesteia ca anexa la D201?
- dividendele la actiuni inteleg ca sunt deja impozitate in SUA, a folosit cineva facilitatea de credit fiscal, respectiv accepta ANAF hartiile furnizate de IB pentru a evita dubla impunere a dvd?

Multumesc.
Nici o problema, dar s-ar putea sa te intrebe de unde ai banii pe care ii depui. O chestie impotriva spalarii de bani. Retragerea maxim 24 de ore, de multe ori in aceeasi zi daca comanzi mai spre dimineata, pana seara ajung in banca in Romania. Banuiesc ca depinde si de banca din Romania. ING se misca bine. Retragerea foarte facil, scrii suma, apesi Enter bagi parola si gata, astepti banii. Comision de retragere zero daca retragi doar o data pe luna, altfel $10. Nu furnizeaza nici o fisa de portofoliu (cel putin eu nu stiu), trebuie sa-ti faci singur calculele, dar toate tranzactiile raman acolo in baza lor de date si le poti vedea pe mai multi ani in urma.

Daca iti faci cont sa soliciti si https://www.interact...l/bingoHelp.php pentru securitate.

Edited by Blomsfield, 24 June 2014 - 23:19.


#20
gisurvey

gisurvey

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 23
  • Înscris: 10.10.2007
Salut Blomsfield si iti multumesc pentru raspuns.

#21
yndy

yndy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,447
  • Înscris: 17.05.2010
Salut, am cont la Interactive Brokers de 2 ani. N-am avut probleme dupa deschiderea contului, n-am retras bani deci nu stiu cum merge dar am depus bani de mai multe ori si n-am avut probleme.

Au rapoarte suficient de detaliate ca sa poti extrage datele pt declaratia 201. N-am incercat sa obtin dovezi privind taxele platite ca sa evit dubla impunere fiind vorba de sume destul de mici (n-am marcat profitul)

Daca te mai intereseaza si alte lucruri iti stau la dispozitie pe privat, oricum daca nu ti-ai deschis cont inca scrie-mi, pot sa te ajut cu cateva ponturi.

Edited by yndy, 28 June 2014 - 10:15.


#22
gisurvey

gisurvey

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 23
  • Înscris: 10.10.2007
Salut yndy, multumesc pentru detalii. Ti-am raspuns pe privat.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate