Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Caut splitter semnal satelit

Instalatii sanitare

Program de slabire cu succes gara...

Reconditionare cada baie din fonta
 Problema imprimanta

Here goes nothing

BCR sau Raiffeisen

Visual Studio 2022 instaleaza Epi...
 Sfat alegere parbriz

EMAG - recenzii false facute de ei?

Recomandare telefon 900-950

Nivel de trai
 Semnal bun da'... prost

De ce statiile de radio FM nu ren...

Pe unde pot sa gasesc statistici ...

Este reconditionat acest laptop?
 

Digi Mobil Optim Nelimitat - Noua Ofertă!

* * * * * 2 votes
  • Please log in to reply
24981 replies to this topic

#109
grinci

grinci

    Bang the bass, turn up the treble

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,225
  • Înscris: 10.09.2013
E nebunie fratilor. La *777 ori te deconecteaza automat ori intra un mesaj care spune sa spune revii cu apel mai tarziu pentru ca toti operatorii sunt ocupati...

#110
Yukoto

Yukoto

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,248
  • Înscris: 11.09.2012
Se ofera microSIM la contractarea acestui serviciu? Sau se taie simul normal de ei?

#111
DeCeDaT

DeCeDaT

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 469
  • Înscris: 07.05.2009

View Postgrinci, on 22 aprilie 2014 - 15:14, said:

E nebunie fratilor. La *777 ori te deconecteaza automat ori intra un mesaj care spune sa spune revii cu apel mai tarziu pentru ca toti operatorii sunt ocupati...

Dacă centrala dă ocupat înseamnă că sunt foarte mulţi în aşteptare.
Încearcă mai târziu.

#112
grinci

grinci

    Bang the bass, turn up the treble

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,225
  • Înscris: 10.09.2013
Geniala oferta. Mare zi traim. O sa fie asa... 22 aprilie, Craciunul, Ziua mea, Pastele si restul :lol:

#113
DeCeDaT

DeCeDaT

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 469
  • Înscris: 07.05.2009

View PostYukoto, on 22 aprilie 2014 - 15:16, said:

Se ofera microSIM la contractarea acestui serviciu? Sau se taie simul normal de ei?

dacă e micro-sim pe stoc se oferă; dacă nu, se transformă din SIM normal.

#114
Yukoto

Yukoto

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,248
  • Înscris: 11.09.2012

View PostDeCeDaT, on 22 aprilie 2014 - 15:18, said:


dacă e micro-sim pe stoc se oferă; dacă nu, se transformă din SIM normal.

Multumesc.

#115
adryanos

adryanos

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,595
  • Înscris: 10.06.2008
Cred ca au facut abonamentele astea dintr-un singur motiv. Se gandesc ca vor veni abonati in masa. Si daca la inceput sa zicem ca vor merge putin in pierdere, pe termen lung abonatii vor folosi doar minutele in retea, nu si cele nationale, deci vor avea profit din ce in ce mai mare. Si as mai putea sa spun ca au facut asta facand o statistica a abonatilor Digi Optim. Au vazut ca acolo majoritatea vorbeste sub 500 de minute nationale pe luna, deci si-au calculat sa ies mai bine. Acum cand vor veni tinerii pe fir care la 5 euro vor vorbi destul de mult o sa le cam dea statisticile peste cap. Eu spre exemplu am un Smart 12 ce expira in septembrie + cartela orange de 5 euro. In total dau vreo 20 de euro pe luna la telefonie. Voi renunta la orange si-mi voi face abonamentul de la digi cu 5 euro, dar nu voi vorbi mai putin de 3000 de minute lunar. Chiar asa, stie cineva cat de nelimitat e abonamentul asta? Mai exact care e numarul maxim de minute ce le poti vorbi ca eu nu cred ca pot vorbi 10 000 de minute pe luna cu doar 5 euro (si da, pot ajunge la numarul asta relativ usor folosind apelul de tip conferinta si apeland mai multe persoane in acelasi timp).

#116
easy90rider

easy90rider

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,980
  • Înscris: 01.07.2007

View PostDeCeDaT, on 22 aprilie 2014 - 15:18, said:


dacă e micro-sim pe stoc se oferă; dacă nu, se transformă din SIM normal.
Și pe urmă plătești 5 euro că ai SIM deteriorat...

#117
danutz1

danutz1

    In zona

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,113
  • Înscris: 20.01.2007
Utilizatori activi: 85
58 membri, 20 vizitatori, 7 utilizatori anonimi

Suntem mai multi decat la lansarea roamingului national Posted Image

View Postadryanos, on 22 aprilie 2014 - 15:19, said:

Cred ca au facut abonamentele astea dintr-un singur motiv. Se gandesc ca vor veni abonati in masa. Si daca la inceput sa zicem ca vor merge putin in pierdere, pe termen lung abonatii vor folosi doar minutele in retea, nu si cele nationale, deci vor avea profit din ce in ce mai mare. Si as mai putea sa spun ca au facut asta facand o statistica a abonatilor Digi Optim. Au vazut ca acolo majoritatea vorbeste sub 500 de minute nationale pe luna, deci si-au calculat sa ies mai bine. Acum cand vor veni tinerii pe fir care la 5 euro vor vorbi destul de mult o sa le cam dea statisticile peste cap.
Eu cred ca si-au facut bine calculele:

View Postdanutz1, on 22 aprilie 2014 - 14:38, said:

Aceasta oferta este bine gandita si este mai mult decat o fidelizare pentru clientii de internet si cablu.
Peste 90% daca nu mai bine dintre acestia fie sunt abonati fie au cartele la ceilalti operatori.

Si iau ca exemplu un client oarecare. Are toate serviciile de la RDS plus un abonament de 7-8 euro sau o cartela pe care o incarca lunar cu 5-6 euro. Pentru mai putini bani, acesta poate trece pe Digi si cu telefonia si va primi mult peste ce are la actualul operator.

Pentru mine este evident acest nou abonament are ca principal target clientii proprii care se doreste a fi migrati catre servicii 5play. Se realizeaza astfel doua obiective: fidelizarea si securizarea bazei de clienti plus migrarea clientilor cu abonamente mari de la concurenta.

Un alt efect pozitiv al acestei oferte ar fi cresterea venitului mediu pe utilizator in special pentru cei care au 1-2 servicii de la Digi.
Daca omul are de exemplu doar internet si vrea un abonament Optim Nelimitat, decat sa dea 3 euro in plus mai bine se aboneaza si la internet si va primi abonamentul Optim la jumatate de pret.

Si pentru mine este greu de inteles ce calcule si-au facut astfel incat sa nu fie pe pierderi. Practic acest abonament de 5 euro este unul de nivel mediu, inferior unui Optim 7 sau 10 ca sa nu mai zic de optiunile la cartela sau abonamentele de la concurenta. Rationamentul de mai sus explica partial aceste calcule. Pierd pe o parte dar castiga pe alte doua parti.

Edited by danutz1, 22 April 2014 - 15:23.


#118
baducu

baducu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,196
  • Înscris: 21.08.2008
Felicitari pentru noul abonament.
Totusi, in ce ma priveste, mi se potriveste mai bine Optim 2Posted Image
Da poate ii satura pe cei care nu pot apela sa cheme un taxi daca nu au nelimitat.

Edited by baducu, 22 April 2014 - 15:24.


#119
xndoe

xndoe

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,439
  • Înscris: 16.08.2003
Am Optim 7, contract din Feb 2014 pe 1 an. Daca vreau sa trec la Optim 10 ma routeaza direct la abonamentul de 5 euro ( am net SI tv de la RCS ) ?
Multumesc.

PS: E mai mult o curiozitate. Sunt OK sa dau cu 2 euro mai mult si sa am cu 1GB mai putin decat in oferta actuala.

#120
DeCeDaT

DeCeDaT

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 469
  • Înscris: 07.05.2009

View Postxndoe, on 22 aprilie 2014 - 15:23, said:

Am Optim 7, contract din Feb 2014 pe 1 an. Daca vreau sa trec la Optim 10 ma routeaza direct la abonamentul de 5 euro ( am net SI tv de la RCS ) ?
Multumesc.

PS: E mai mult o curiozitate. Sunt OK sa dau cu 2 euro mai mult si sa am cu 1GB mai putin decat in oferta actuala.

DA.

#121
adryanos

adryanos

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,595
  • Înscris: 10.06.2008

View Postdanutz1, on 22 aprilie 2014 - 15:20, said:

Eu cred ca si-au facut bine calculele:
Nu ma indoiesc prea tare ca altfel nu cred ca aruncau ei cu ofertele astea pe piata. Daca mai fac si reclama, celelalte retele mobile pot pleca din tara ca slabe sanse sa tina pasul. :))

#122
pustiux

pustiux

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,208
  • Înscris: 27.05.2009
Astept sms-ul de confirmare upgrade de la optim 5 la optim nelimitat, prin *111# :P

#123
danutz1

danutz1

    In zona

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,113
  • Înscris: 20.01.2007

View Postbaducu, on 22 aprilie 2014 - 15:22, said:

Totusi, in ce ma priveste, mi se potriveste mai bine Optim 2Posted Image
La fel si in cazul meu.
Chiar si cu 5 euro (desi nu ma incadrez) ies mai bine cu Optim 2 + Cosmote 1,5 euro.
Si la cat vorbesc in Cosmote si pe fix tare imi e ca ajung la FUP (daca exista).

Edited by danutz1, 22 April 2014 - 15:36.


#124
baducu

baducu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,196
  • Înscris: 21.08.2008
La mai putin de 5EUR/luna (fara TVA) granzii nici nu te baga in seama iar Digi la 5EUR/luna (cu TVA) iti dau deja nelimitat.
Tare sau ce?

#125
tanaru_ady

tanaru_ady

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,196
  • Înscris: 23.12.2010
mmmm...in decembrie am facut nelimitat la cosmote pt 15 euro....acum imi pare rau!!!!!!!!!!!!!!!!

#126
grinci

grinci

    Bang the bass, turn up the treble

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,225
  • Înscris: 10.09.2013

View Postbaducu, on 22 aprilie 2014 - 15:30, said:

La mai putin de 5EUR/luna (fara TVA) granzii nici nu te baga in seama iar Digi la 5EUR/luna (cu TVA) iti dau deja nelimitat.
Tare sau ce?

Maxim cum ar zice Vodafone :D

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate