Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Croaziera in Mediterana de Vest 1...

Copilot are pica pe Vladimir Putin

MicroSoft Edge: Cum pun Google in...

Dashcam
 Mini server - VMware

betano.ro

Poveste fara sfarșit

I-auziti voi! - nu vor romani...
 Colon iritabil

Perioada de gratie inexistenta

Cel mai ieftin TV LED mic

Reverse proxy si htaccess pe Raps...
 Statie de epurare sau fosa septic...

"enerlux p" afisaj interm...

Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!
 

Nokia Lumia 520 vs Orange Hiro

- - - - -
  • Please log in to reply
46 replies to this topic

#19
DanielChitaristul

DanielChitaristul

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 62
  • Înscris: 16.04.2014
Daniel* . Nu , nu îl dețin , dar cunosc cât de cât Hiro-ul și nu este prea reușit . Lumia are windows , e calitatea Nokia , e solid.. Totuși Hero se blochează , e nasol.. ;) ;) ;) La 14 ani știu cam multe. :)))

#20
catalingeorge22

catalingeorge22

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 604
  • Înscris: 04.01.2009
E nasol cu hiro ala ca are o gramada de bloatware care-l face sa se miste greu. Le-am butonat pe amandoua, ia Nokia strict din cele doua.

#21
Andr3y2014

Andr3y2014

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 99
  • Înscris: 15.04.2014
Multumesc de raspuns!Posted Image

P.S:Si eu am 14 ani!Posted Image

#22
DanielChitaristul

DanielChitaristul

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 62
  • Înscris: 16.04.2014
E bine :))))

#23
CristianLC

CristianLC

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,035
  • Înscris: 10.01.2014
Ca detinator de Lumia 520 iti pot spune ca e foarte bun pentru ceea ce ai tu nevoie. Ruleaza foarte fluid, fara lag. Camera e acceptabila doar in conditii de lumina optime, in rest e slaba din cauza lipsei blitz-ului. Bateria duce lejer o zi, 2 zile daca mai mult someaza. Jocuri sunt destule. Unele gratis, altele cu preturi intre 4 si 20 de lei. Aplicatiile de baza sunt acolo si ele. Ca sa iti faci o idee, ruleaza Asphalt 8 fara pic de lag. Hiro nu am avut, nu cunosc. Dar este totusi un android low-cost....

#24
opop

opop

    bolnav cronic :(

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,570
  • Înscris: 06.01.2007

View PostDanielChitaristul, on 18 aprilie 2014 - 19:08, said:

Daniel* . Nu , nu îl dețin , dar cunosc cât de cât Hiro-ul și nu este prea reușit . Lumia are windows , e calitatea Nokia , e solid.. Totuși Hero se blochează , e nasol.. Posted Image Posted Image Posted Image La 14 ani știu cam multe. Posted Image))
stii cum se zice, decat mult si prost mai bine putin si bun Posted Image

intr-adevar, se pare ca hiro se misca prost dupa ce pui ceva aplicatii

Edited by opop, 18 April 2014 - 19:20.


#25
Andr3y2014

Andr3y2014

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 99
  • Înscris: 15.04.2014
E ciudat faptul ca un device cu dual core 1.3 Ghz este mult mai slab decat unul dual core 1 Ghz.Insa asta cred ca se datoreaza sistemului de operare (Android vs WP);a bloatwarelui Orange si probabil chiar din cauza procesorului (Cortex vs Snapdragon)

@CristianLC poti pune niste screenshoturi la magazinul de aplicatii ca sa-mi o idee cam ce jocuri sunt si aplicatii?(desigur, doar daca ai timp)

#26
slai

slai

    User Incredibil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,873
  • Înscris: 25.01.2007
nu, pur si simplu din cauza ramului. acolo e jalea mare, mare.
nu zic, nici memoria interna nu e stralucita, din aia 4 giga nu raman nici 2 utili, ca androidul tot din ei ocupa... dar probabil solutii de root sunt, ca e un telefon destul de vandut. oricum, viteza aplicatiilor de pe card nu se compara cu a acelora instalate in memoria interna...

#27
Andr3y2014

Andr3y2014

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 99
  • Înscris: 15.04.2014

View Postslai, on 18 aprilie 2014 - 19:30, said:

nu, pur si simplu din cauza ramului. acolo e jalea mare, mare.
nu zic, nici memoria interna nu e stralucita, din aia 4 giga nu raman nici 2 utili, ca androidul tot din ei ocupa... dar probabil solutii de root sunt, ca e un telefon destul de vandut. oricum, viteza aplicatiilor de pe card nu se compara cu a acelora instalate in memoria interna...
E adevarat.512 Ram pe WP sunt mai rapizi decat 512 Ram pe android.

#28
tibi346

tibi346

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 869
  • Înscris: 14.02.2010
Windows utilizeaza mult mai bine resursele telefonului decat androidul si se blocheaza foarte rar. Sunt deja multe aplicatii si pentru WP asa ca nu mai este o limitare. Iti recomand Lumia.

#29
Andr3y2014

Andr3y2014

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 99
  • Înscris: 15.04.2014
Altceva in acest buget mai stiti/exista in afara de cele din china?

Si inca ceva poate pune cineva niste screenshoturi cu marketul de pe lumia ca as vrea sa vad ce jocuri sunt compatibile....multumesc anticipat!

#30
CristianLC

CristianLC

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,035
  • Înscris: 10.01.2014
Toate Angry birds, Asphalt, Hill climb racing,minion rush, temple run,cut the rope, fruit ninja si altele... Unele gratis, altele nu. Nu se pot pirata, in caz ca aveai ganduri

#31
Andr3y2014

Andr3y2014

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 99
  • Înscris: 15.04.2014
In primul rand, merg bine?Sin in al doilea rand:nu aveam gand la piratat dar am auzit de un asa numit ,,developer unlock'' care te lasa sa faci niste ,,chestii'' si cica e legal.

#32
tibi346

tibi346

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 869
  • Înscris: 14.02.2010
intra pe windows.microsoft.com si cauta aplicatii.
sunt foarte multe gratuite, nu e problema. Mai multe detalii nu pot sa-ti dau ca nu folosesc decat cateva pentru camera, navigatie, site-uri de stiri.

#33
Andr3y2014

Andr3y2014

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 99
  • Înscris: 15.04.2014
Adevarul este ca Nokia Lumia 520 este un ,,best buy''.Va multumesc foarte mult pentru ca m-ati ajutat in a ma decide.Daca mai sunt pareri eu va astept!Posted Image

View Posttibi346, on 18 aprilie 2014 - 20:14, said:

intra pe windows.microsoft.com si cauta aplicatii.
sunt foarte multe gratuite, nu e problema. Mai multe detalii nu pot sa-ti dau ca nu folosesc decat cateva pentru camera, navigatie, site-uri de stiri.
Am intrat numai ca din ce am inteles cateva jocuri nu merg.Ex:Subway Surfers cere 1 gb ram si nu merge pe 520.

Edited by Andr3y2014, 18 April 2014 - 20:21.


#34
Andr3y2014

Andr3y2014

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 99
  • Înscris: 15.04.2014
Scuzati greseala: best buy fara ghilimele Posted Image Posted Image

#35
Andr3y2014

Andr3y2014

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 99
  • Înscris: 15.04.2014
Alte pareri?

#36
opop

opop

    bolnav cronic :(

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,570
  • Înscris: 06.01.2007
ce pareri ca oricum hiro nu mai este

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate