Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare bec far VW Touran 1T3

Plata impozit PF

Ce parere aveti de viteza/ modul ...

Love Lies Bleeding - 2024
 Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Donez medicamente renale ptr pisica
 Ce componenta e asta si ce ziceti...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila
 Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...

Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K
 

Samsung Galaxy S5 vs HTC One (M8)/ iPhone 5S/ LG G2/ Sony Xperia Z2

- - - - -
  • Please log in to reply
138 replies to this topic

Poll: Samsung Galaxy S5 vs HTC One (M8)/ iPhone 5S/ LG G2/ Sony Xperia Z2 (93 member(s) have cast votes)

Care vi se pare cel mai bun?

  1. Samsung Galaxy S5 (28 votes [30.11%] - View)

    Percentage of vote: 30.11%

  2. HTC One (M8) (22 votes [23.66%] - View)

    Percentage of vote: 23.66%

  3. Apple iPhone 5s (5 votes [5.38%] - View)

    Percentage of vote: 5.38%

  4. LG G2 (15 votes [16.13%] - View)

    Percentage of vote: 16.13%

  5. Sony Xperia Z2 (23 votes [24.73%] - View)

    Percentage of vote: 24.73%

Vote Guests cannot vote

#1
Mur

Mur

    Guru Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 10,144
  • Înscris: 16.01.2012
Samsung Galaxy S5 vs the World. Aici comparam ultimul model al series S de la Samsung cu flagship-urile celorlalte companii.

Cu dedicatie speciala pt userul d-rive, care, in ciuda nenumaratelor atentionari, continua sa posteze doar comparatii cu iPhone 5S, in topicul dedicat Galaxy S5-ului. Posted Image

Samsung Galaxy S5

HTC One (M8)

Apple iPhone 5s

LG G2

Sony Xperia Z2

#2
YOUR_GOD

YOUR_GOD

    Not assigned

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,920
  • Înscris: 01.01.2010
Am pus aici comparația intre cele doua, pentru ca SP nu ma lasã sa urc poza la rezoluția inițialã.
Bãnuiesc ca nu ne intereseazã exact specificațiile, ci mai mult, experiența utilizatorului. Și va rog, fãrã benchmark-uri, ca știm cu toții ca Samsung umbla cu cioara vopsita.
Încep eu: HTC este mai bun la design și sunet.

Attached Files


Edited by Mur_, 14 April 2014 - 16:10.


#3
Mur

Mur

    Guru Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 10,144
  • Înscris: 16.01.2012

 YOUR_GOD, on 14 aprilie 2014 - 16:05, said:

va rog, fără benchmark-uri, ca știm cu toții ca Samsung umbla cu cioara vopsita.
Au facut-o, dar intre timp s-au lasat de prostii.

http://arstechnica.c...ng-shenanigans/

#4
d-rive

d-rive

    zic tir

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,673
  • Înscris: 21.02.2009

 Mur_, on 14 aprilie 2014 - 15:54, said:



Cu dedicatie speciala pt userul d-rive, care, in ciuda nenumaratelor atentionari, continua sa posteze doar comparatii cu iPhone 5S, in topicul dedicat Galaxy S5-ului. Posted Image



Wow, unde sunt nenumaratele alea atentionari?!? Cui i-ai solicitat sa nu mai posteze comparatii cu ifon5s?!?

Ia vezi, pe celelalte topicuri dedicate lui s4, s3, etc, sunt comparatii cu alte telefoane? Bineinteles ca sunt dar userul drive e osul de la scrumbia de ieri care a intrat unora in gat si-i deranjeaza.

Ca sa nu-ti patezi prestigiul imaculat, te rog prezinta-mi un singur topic de pe acest forum sau aceasta sectiune  (Samsung) unde se vorbeste strict de acel model caruia i-a fost facut topicul. Daca nu, e mai simplu sa ma rogi, sa-mi soliciti sa nu mai postez nimic si ma sacrific sa nu mai terorizez lumea :D

#5
Mur

Mur

    Guru Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 10,144
  • Înscris: 16.01.2012

 YOUR_GOD, on 14 aprilie 2014 - 16:05, said:

HTC este mai bun la design
Da, era, daca nu avea spatiul ala imens nefolosit sub ecran. Sau sa fi pus acolo butoanele, nu on-screen.

[ http://myandroidchief.com/wp-content/uploads/2014/04/2aefhtc-one-m8-outdoors-9-of-17.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

 d-rive, on 14 aprilie 2014 - 16:19, said:

Incepem si aici cu discutiile offtopic? Poftim, ai topic, da-i sa mearga.

#6
d-rive

d-rive

    zic tir

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,673
  • Înscris: 21.02.2009
Relax, ia o gura de palinca de Zalau ca-i cea mai buna din tara si ai sa vezi lucrurile intr-o lumina mai buna :D
d-rive chiar e baiat valabil doar ca, cum spuneam, e incomod pentru unii care nu-l inteleg :D

Multam pentru publicitatea facuta. Datorita tie lumea imi acceseaza profilul. Ma gandesc sa candidez si poate ma ajuta softpedia sa strang cele 100k semnaturi :D

#7
Mur

Mur

    Guru Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 10,144
  • Înscris: 16.01.2012

 d-rive, on 14 aprilie 2014 - 16:24, said:

Multam pentru publicitatea facuta.
Cu placere, nu mai trebuie sa-mi multumesti si pt punctuletul de warn cu care tocmai te-ai ales pt offtopic repetat.

Acum, sa ne intoarcem la subiectul topicului, shall we? :)

#8
DIVX2006

DIVX2006

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,598
  • Înscris: 15.07.2007

 Mur_, on 14 aprilie 2014 - 15:54, said:

Samsung Galaxy S5 vs the World. Aici comparam ultimul model al series S de la Samsung cu flagship-urile celorlalte companii.

Cu dedicatie speciala pt userul d-rive, care, in ciuda nenumaratelor atentionari, continua sa posteze doar comparatii cu iPhone 5S, in topicul dedicat Galaxy S5-ului. Posted Image

Samsung Galaxy S5

HTC One (M8)

Apple iPhone 5s

LG G2

Sony Xperia Z2
Deocamdata este The Best.  Eu as prefera HTC la orice ora, chiar si vechiul One.

#9
Mr_Hara

Mr_Hara

    Very Active Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,026
  • Înscris: 23.01.2010

 DIVX2006, on 14 aprilie 2014 - 16:51, said:

Deocamdata este The Best.  Eu as prefera HTC la orice ora, chiar si vechiul One.

inseamna ca nu ai tinut un S5 in mana de spui ca e the best....cei cu monstruozitatea aia de telefon care are 2 lucruri ce nu trebuiau sa apara pe display?

mai bine un LG G2(cu toate ca nici ala nu-mi place) decat shitul ala de telefon,degeaba e din metal daca arata ca naiba....sa nu mai zic ca e si bombat pe spate,pentru ce? pentru leganatul mustelor pe el sau cum? :)

Nemultumiri pe scurt:

LG G2 - butoane pe ecran si acel buton pe spate care nu-i vad rostul tocmai acolo,unibody,fara card slot
HTC M8 - butoane si sigla HTC puse de aiurea pe ecran,bombat pe spate,unibody
iPhone 5 - arata bine dar e prea mic,iOs-ul e de tot rasul,nu te lasa sa faci nimic,deci limitat,unibody,fara card slot
Xperia Z2 - un telefon mare cat China,patratos si cu margini in jurul ecranului cat Rusia,unibody
Galaxy S5 - rama cromata arata ca naiba,in rest le are pe toate

#10
TheUglyOne

TheUglyOne

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,413
  • Înscris: 02.09.2006
Adica Z2 e mare cat China, dar S5 care e mai mic cu doar 5mm in lungime, iar restul dimensiunilor sunt la fel (si are ecranul de 5.1'' fata de 5.2'' cat e pe Z2) e ok ca dimensiuni?

#11
DIVX2006

DIVX2006

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,598
  • Înscris: 15.07.2007

 AdL84, on 14 aprilie 2014 - 17:27, said:


inseamna ca nu ai tinut un S5 in mana de spui ca e the best....cei cu monstruozitatea aia de telefon care are 2 lucruri ce nu trebuiau sa apara pe display?

mai bine un LG G2(cu toate ca nici ala nu-mi place) decat shitul ala de telefon,degeaba e din metal daca arata ca naiba....sa nu mai zic ca e si bombat pe spate,pentru ce? pentru leganatul mustelor pe el sau cum? Posted Image

Nemultumiri pe scurt:

....
Am zis de iPhone 5S.
Fretele meu are aifon5, dar eu ziceam sub aspectul performantei obtinute cu un hardware modest ca numar de nuclee si frecvente de lucru ale procesorului. Sa tavalesti concurenta cu un procesor dual core la 1.3 GHz....asta spune multe...

#12
Mr_Hara

Mr_Hara

    Very Active Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,026
  • Înscris: 23.01.2010

 TheUglyOne, on 14 aprilie 2014 - 17:46, said:

Adica Z2 e mare cat China, dar S5 care e mai mic cu doar 5mm in lungime, iar restul dimensiunilor sunt la fel (si are ecranul de 5.1'' fata de 5.2'' cat e pe Z2) e ok ca dimensiuni?

citeste si continuarea,nu doar ce vrei tu ;)

 DIVX2006, on 14 aprilie 2014 - 17:51, said:

Am zis de iPhone 5S.
Fretele meu are aifon5, dar eu ziceam sub aspectul performantei obtinute cu un hardware modest ca numar de nuclee si frecvente de lucru ale procesorului. Sa tavalesti concurenta cu un procesor dual core la 1.3 GHz....asta spune multe...

si ma rog ce telefoane a tavalit 5S-ul?

#13
DIVX2006

DIVX2006

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,598
  • Înscris: 15.07.2007

 AdL84, on 14 aprilie 2014 - 17:52, said:


citeste si continuarea,nu doar ce vrei tu Posted Image



si ma rog ce telefoane a tavalit 5S-ul?
TOATE...dual core la 1.3GHz cel putin egal cu HTC/LG/Samsung S5 cu procesoare Quad(octa) core 2.3-2.5GHz.

#14
kiario

kiario

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,531
  • Înscris: 19.08.2012
Tot un versus si aici.

#15
Mr_Hara

Mr_Hara

    Very Active Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,026
  • Înscris: 23.01.2010

 DIVX2006, on 14 aprilie 2014 - 17:55, said:

TOATE...dual core la 1.3GHz cel putin egal cu HTC/LG/Samsung S5 cu procesoare Quad(octa) core 2.3-2.5GHz.
stai un pic...,tu vrei sa zici ca 5S este peste S5 ?

#16
DIVX2006

DIVX2006

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,598
  • Înscris: 15.07.2007

 AdL84, on 14 aprilie 2014 - 17:57, said:

stai un pic...,tu vrei sa zici ca 5S este peste S5 ?

Da. abia dupa ce vor lansa procesorele ARM v8 pe 64 bit si pacalicii astialalti vor fi peste aifon...stau si ma intreb cum ar performa un A7 quad(hexa, octa)core la 2.5GHzPosted Image

#17
antinVidia

antinVidia

    - I'm deranged -

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,302
  • Înscris: 14.02.2007
Depinde acum fiecare ce vrea de la un telefon, pe ce pune accent, ce marca prefera etc. Ca pret, performanta si hardware sunt destul de apropiate, cu un plus pentru Samsung la camera, baterie si alte cateva mici chestii. Ca design, finisaje + materiale, difuzoare si interfata software (TouchWiz vs Sense) HTC iese clar mai bine .
Eu as merge pe HTC fara sa stau pe ganduri, pentru mine designul, calitatea materialelor si experienta software cantareste mai mult decat specificatiile.

#18
alin62

alin62

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,452
  • Înscris: 26.02.2012

 YOUR_GOD, on 14 aprilie 2014 - 16:05, said:

Și va rog, fără benchmark-uri, ca știm cu toții ca Samsung umbla cu cioara vopsita.
Cica si htc au umblat cu smecherii.
Oricum, pe cine mai intereseaza benchmark uri la un flagship din 2014???

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate