Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

Programator caut lucru voluntariat

- - - - -
  • Please log in to reply
15 replies to this topic

#1
matheszabi

matheszabi

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 113
  • Înscris: 16.04.2009
Pare incredibil? Si mie :) Am fost la un evemiment de voluntariat si am febra musculara acuma, poate febra aia e de vina :)

Serios:
De data asta vreau sa lucrez gratuit, ptr obiectiv nobil, in folosul comunitatii.
Nu  doresc oferte de applicatii comerciale pentru societati comerciale!

Am 14 ani  de experienta in programare. In ultima vreme applicatii mobile fac, dar am facut si altceva in 14 ani...

#2
victor_tree

victor_tree

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,196
  • Înscris: 28.10.2013
Daca vrei munca fizica hai sambata viitoare la o plantare in Judetul Constanta,la Pestera,transportul e gratuit si probabil si masa,pt inscrieri trimite un email la  [email protected] si mentioneaza ca ai recomandare din partea cuiva de la USAMV Bucuresti,sigur o sa fi bine primit :P

#3
OriginalCopy

OriginalCopy

    I'm harmful, fear me please! :))

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,268
  • Înscris: 10.08.2006

View Postmatheszabi, on 06 aprilie 2014 - 20:53, said:

Pare incredibil? Si mie Posted Image Am fost la un evemiment de voluntariat si am febra musculara acuma, poate febra aia e de vina Posted Image

Serios:
De data asta vreau sa lucrez gratuit, ptr obiectiv nobil, in folosul comunitatii.
Nu  doresc oferte de applicatii comerciale pentru societati comerciale!

Am 14 ani  de experienta in programare. In ultima vreme applicatii mobile fac, dar am facut si altceva in 14 ani...

Am un proiect open-source, e in faza incipienta, si mi-ar fi utila inca o mana de ajutor.

Scopul proiectului e la randul lui tot pentru folosul comunitatii.

Daca vrei sa iti scriu despre ce e vorba, sa imi spui.

#4
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,494
  • Înscris: 19.04.2009

View Postvictor_tree, on 06 aprilie 2014 - 21:00, said:

Daca vrei munca fizica hai sambata viitoare la o plantare in Judetul Constanta,la Pestera,transportul e gratuit si probabil si masa,pt inscrieri trimite un email la  [email protected] si mentioneaza ca ai recomandare din partea cuiva de la USAMV Bucuresti,sigur o sa fi bine primit Posted Image

Asa mi-or crescut ochii cand am vazut, pacat ca-i tocmai in Constanta :lol:

#5
matheszabi

matheszabi

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 113
  • Înscris: 16.04.2009

View Postvictor_tree, on 06 aprilie 2014 - 21:00, said:

Daca vrei munca fizica hai sambata viitoare la o plantare in Judetul Constanta,la Pestera,transportul e gratuit si probabil si masa,pt inscrieri trimite un email la  [email protected] si mentioneaza ca ai recomandare din partea cuiva de la USAMV Bucuresti,sigur o sa fi bine primit Posted Image

Nu vreau, am fost cu voi ieri la plantat in Taureni ( Mures) si am febra musculara :)

View PostOriginalCopy, on 06 aprilie 2014 - 21:08, said:

Am un proiect open-source, e in faza incipienta, si mi-ar fi utila inca o mana de ajutor.

Scopul proiectului e la randul lui tot pentru folosul comunitatii.

Daca vrei sa iti scriu despre ce e vorba, sa imi spui.

desigur, poate ai un Github link!

#6
victor_tree

victor_tree

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,196
  • Înscris: 28.10.2013

View Postlex404, on 06 aprilie 2014 - 21:08, said:

Asa mi-or crescut ochii cand am vazut, pacat ca-i tocmai in Constanta Posted Image
E transportul gratuit din Bucuresti,de asemenea mai are loc o actiune in judetul Iasi,despre care nu stiu prea  multe,da un email si vezi exact,chef de munca sa fie,si o zi libera de sacrificat,pt initiator,nu fac parte din staff,sunt si eu voluntar,e adevarat,unul entuziast Posted Image

Edited by victor_tree, 06 April 2014 - 21:13.


#7
george90

george90

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,013
  • Înscris: 19.08.2006

View Postvictor_tree, on 06 aprilie 2014 - 21:12, said:

E transportul gratuit din Bucuresti,de asemenea mai are loc o actiune in judetul Iasi,despre care nu stiu prea  multe,da un email si vezi exact,chef de munca sa fie,si o zi libera de sacrificat,pt initiator,nu fac parte din staff,sunt si eu voluntar,e adevarat,unul entuziast Posted Image

doar ca omul e din Cluj :P

Alta varianta mai pe langa Bucuresti ar fi: http://www.viitorplu...ea-Copiilor-228

Anul acesta mai au joia (?) si sambata care urmeaza. Pentru sambata 12 inscrierile pana marti 8.

#8
victor_tree

victor_tree

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,196
  • Înscris: 28.10.2013

View Postgeorge90, on 06 aprilie 2014 - 22:32, said:


doar ca omul e din Cluj Posted Image

Alta varianta mai pe langa Bucuresti ar fi: http://www.viitorplu...ea-Copiilor-228

Anul acesta mai au joia (?) si sambata care urmeaza. Pentru sambata 12 inscrierile pana marti 8.
La viitor plus am bifat deja 2 prezente,acum vizitez si alte locatii din tara :P

#9
utopium

utopium

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 45,897
  • Înscris: 14.08.2007

View Postgeorge90, on 06 aprilie 2014 - 22:32, said:

doar ca omul e din Cluj Posted Image
La Cluj a fost chiar saptamana asta o actiune de genul asta, daca nu ma insel era si Boc pe-acolo ... ;)

Edited by utopium, 06 April 2014 - 23:14.


#10
Un_Nimeni_Celebru

Un_Nimeni_Celebru

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 766
  • Înscris: 28.05.2007
14 ani de experienta in pogramare? Si cumva toti 14 numai in Visual Basic? Posted Image
Te pricepi sa programezi un OS pentru Raspberry Pi in cod HEX sau macar in ASM pentru ARM?
Da-mi o mana de ajutor pentru inceput, si mai departe ma descurc eu sa-l fac sa zboare.

#11
cuculea

cuculea

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,200
  • Înscris: 08.12.2006
Si eu sunt interesat de munca voluntara, in special lucrul cu batrani sau copii (pot fi si cu dizabilitati sau institutionalizati). As vrea sa o implic si pe fi-mea in asa ceva, si ea si-ar dori, dar incerc prin asta sa o responsabilizez cu privire la relatia cu oamenii. O vad ca are o atractie spre a face lucruri utile fara sa ceara nimic la schimb ceea ce ma si bucura.

Am gasit cateva asociatii pe internet, dar chiar nu stiu cum sa ii abordez , cu sa pun problema.

#12
matheszabi

matheszabi

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 113
  • Înscris: 16.04.2009
"Posted 06 April 2014 - 21:53"
Deci in 3.5 ani nu este o oferta non-profit serios, pe care pot sa-l fac gratis.

Daca nu trebuie gratis, atunci: ofer contra cost, cu factura, dar atunci poate sa fie si aplicatie comerfiala!
Preturi incepand cu 5000 euro, deci cele de tema de acasa excluse :)

#13
dolly_c

dolly_c

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 76
  • Înscris: 30.06.2017

View Postmatheszabi, on 08 august 2017 - 22:10, said:

"Posted 06 April 2014 - 21:53"
Deci in 3.5 ani nu este o oferta non-profit serios, pe care pot sa-l fac gratis.

Daca nu trebuie gratis, atunci: ofer contra cost, cu factura, dar atunci poate sa fie si aplicatie comerfiala!
Preturi incepand cu 5000 euro, deci cele de tema de acasa excluse Posted Image
Tu doreai sa faci aplicatii, respectiv sa programezi ceva, pentru cineva, non-profit??? Pentru un obiectiv nobil? Foarte frumos, nu am mai auzit pana acum pe cineva sa doreasca sa faca programare gratis, in scop nobil. Nu, nu am auzit. Dar vad ca, in 3.5 ani anuntul tau nu a primit nici o oferta! Am inteles bine?

#14
matheszabi

matheszabi

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 113
  • Înscris: 16.04.2009

View Postdolly_c, on 09 august 2017 - 14:08, said:

Tu doreai sa faci aplicatii, respectiv sa programezi ceva, pentru cineva, non-profit??? Pentru un obiectiv nobil? Foarte frumos, nu am mai auzit pana acum pe cineva sa doreasca sa faca programare gratis, in scop nobil. Nu, nu am auzit. Dar vad ca, in 3.5 ani anuntul tau nu a primit nici o oferta! Am inteles bine?

Tu cite oferte postate ai fazut?
Plantat copaci da, dar programare?

#15
shiva

shiva

    Nameless hero. Professional bug slayer mom.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,862
  • Înscris: 06.10.2003
Sunt destule proiecte open-source pe care se poate lucra ...

#16
dolly_c

dolly_c

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 76
  • Înscris: 30.06.2017

View Postmatheszabi, on 11 august 2017 - 05:32, said:


Tu cite oferte postate ai fazut?
Plantat copaci da, dar programare?
Ai dreptate! Nu am vazut nici o oferta postata!

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate