Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!

La multi ani @burebista!
 La multi ani de Florii!

Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...
 Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...
 Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...

Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012
 

Digi Storage

* * * - - 3 votes
  • Please log in to reply
3817 replies to this topic

#55
InTech

InTech

    Kietata ?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,739
  • Înscris: 23.11.2005
Pe foaia de instalare cu care de obicei se vine la un abonat NOU, cu o parola generata; la mine au venit cu parola mea pe care o aveam de ani buni, pentru instalarea de 1000 Mbps.
Baietii au facut reverse MD5SUM la string-ul "sugecinedoreste", caci tare ma indoiesc ca ar fi fost intr-o baza de date cu hash-uri ?

http://forum.softped...-schimb-o-acum/

Edited by InTech, 06 April 2014 - 23:17.


#56
omg99

omg99

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,915
  • Înscris: 06.04.2005
Parola de la PPPoE se poate schimba si oricum daca o afla cineva ce poate sa faca cu ea? ca mai nou nu mai merge(nu peste tot inca) sa te conectezi din alta parte la net si altceva nu are ce sa faca cu ea.

Am citit acel topic.

#57
joystick

joystick

    Eu...si cu mine!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,916
  • Înscris: 10.06.2008
Nu negre nici măcar pe aceeasi scara sa te conectezi pe alt post al ont-ului. Eu asa am pățit când am trecut de la fl50 la fl500...nu mă mutasera d pe portul 1 pe portul 4 și îmi tot apărea mesajul ala disperant.

#58
Havoc

Havoc

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,813
  • Înscris: 21.03.2004
Ca tot se mentioneaza si Db :)

Attached Files



#59
LunaCrystal

LunaCrystal

    Clubbing is life!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,529
  • Înscris: 20.10.2006
Eu folosesc yunio, are 1 Tb spatiu gratuit si creste cu 1 Gb in fiecare zi de folosire. Posted Image E drept insa ca viteza e de maxim 1-2 Mbps cel putin la upload. Are si aplicatii pentru telefoane, dar si pentru windows, astept o contraoferta de la RDS, preferabil cu trafic necontorizat/gratuit de pe DigiMobil.

Edited by LunaCrystal, 07 April 2014 - 10:51.


#60
ZIGZAG20

ZIGZAG20

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,971
  • Înscris: 20.04.2013
Mai bine Google Drive.Stiu ca am viteza 3MB/s constant si pot urca fisiere pana la marimea de 1TB.

Edited by ZIGZAG20, 07 April 2014 - 10:57.


#61
omg99

omg99

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,915
  • Înscris: 06.04.2005
Si eu spun ca Google Drive ramane cea mai buna varianta din toate punctele de vedere, degeaba ai spatiu asa mare de stocare daca viteza e foarte mica. Sa vedem ce o sa ofere RDS.

#62
LunaCrystal

LunaCrystal

    Clubbing is life!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,529
  • Înscris: 20.10.2006
In cazul meu care oricum mare parte din timp folosesc internet mobil cu traficul depasit nu prea imi pasa de limitarea de viteza.

#63
IP-XCENTRIC

IP-XCENTRIC

    pResident Evil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,631
  • Înscris: 13.03.2004
Apropo de Google Drive, ati citit careva TOS? Exista vreo referire la numarul conturilor deschise pe o singura persoana fizica?
Doua/trei/mai multe?

15GB sunt destul de putin, 25GB sunt la limita, cam 100 e o medie acceptata de file-uri pe care sa le ai oriunde cu tine, dupa pararea mea.

#64
omg99

omg99

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,915
  • Înscris: 06.04.2005

View PostIP-XCENTRIC, on 07 aprilie 2014 - 11:40, said:

Apropo de Google Drive, ati citit careva TOS? Exista vreo referire la numarul conturilor deschise pe o singura persoana fizica?
Doua/trei/mai multe?

15GB sunt destul de putin, 25GB sunt la limita, cam 100 e o medie acceptata de file-uri pe care sa le ai oriunde cu tine, dupa pararea mea.

Nu am citit TOS-ul dar nu cred ca exista o astfel de referire(posibil sa gresesc) eu am activat pentru cateva luni abonament de 2 dolari pe luna si am 100 GB mai ieftin nu gasesti nicaieri.


LE: Apropo de TOS-ul Google Drive si de problema unorca ca angajatii companiei au sau nu acces la fisierele stocate.

Quote

Protejarea confidențialității și a drepturilor de autor

Politicile de confidențialitate Google explică modul în care tratăm datele dvs. cu caracter personal și în care vă protejăm confidențialitatea atunci când utilizați Serviciile noastre. Prin utilizarea Serviciilor noastre, sunteți de acord că Google poate să utilizeze datele respective conform politicilor noastre de confidențialitate.

Răspundem notificărilor cu privire la posibilele încălcări ale drepturilor de autor și desființăm conturile utilizatorilor care încalcă în mod repetat drepturile de autor, conform prevederilor cuprinse în Legea privind drepturile de autor digitale (Digital Millennium Copyright Act) din S.U.A.

Oferim informații care ajută proprietarii drepturilor de autor să își gestioneze proprietatea intelectuală online. În cazul în care considerați că vă sunt încălcate drepturile de autor și doriți să ne înștiințați, puteți găsi informații despre trimiterea notificărilor și despre politica Google cu privire la răspunsul la notificări în Centrul nostru de ajutor.

http://www.google.com/policies/terms/

Edited by danielavram, 07 April 2014 - 11:48.


#65
LunaCrystal

LunaCrystal

    Clubbing is life!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,529
  • Înscris: 20.10.2006

View PostZIGZAG20, on 07 aprilie 2014 - 10:56, said:

Mai bine Google Drive.Stiu ca am viteza 3MB/s constant si pot urca fisiere pana la marimea de 1TB.
1Tb pe google drive poate doar cu cont platit, ca la gratuit nici gand de atata spatiu, si nici prea ieftin nu cred ca e sa ai atata spatiu.

#66
omg99

omg99

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,915
  • Înscris: 06.04.2005

View PostLunaCrystal, on 07 aprilie 2014 - 11:55, said:

1Tb pe google drive poate doar cu cont platit, ca la gratuit nici gand de atata spatiu, si nici prea ieftin nu cred ca e sa ai atata spatiu.

Se referea la DIMENSIUNEA MAXIMA a unui fisier ce poate fi urcat in Google Drive.

Iar un cont cu stocare de 1 TB la Google Drive costa 10 dolari pe luna.

#67
zetuc

zetuc

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,051
  • Înscris: 04.02.2007
Daca va faceti griji cu privire la confidentialitate datelor, n-ar fi mai simplu sa utilizati un sistem platit si criptat cum e mega? Asta daca tot aveti date atat de sensibile si importante incat va faceti griji de confidentialitate. Eu ma indoiesc ca e cineva pe la RDS sau pe la Google sa stea si sa se uite prin conturile de storage a sute de mii de clienti.

Cat despre serviciu in sine, el e bine venit, tocmai pe ideea ca viteza de upload va fi mult mai buna decat pe dropbox sau google drive. Mie unu nu-mi pasa foarte tare de confidentialitate tocmai pentru ca aleg sa-mi stochez datele sensibile fie pe-un hdd extern fie pe stick-uri de memorie.

#68
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

View PostLunaCrystal, on 07 aprilie 2014 - 11:35, said:

In cazul meu care oricum mare parte din timp folosesc internet mobil cu traficul depasit nu prea imi pasa de limitarea de viteza.

Pai si ce urci in cloud cu leșul ala de conexiune, txt-uri ?

#69
LunaCrystal

LunaCrystal

    Clubbing is life!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,529
  • Înscris: 20.10.2006
Am spatiu folosit de ordinul Gb. Conexiunea poate sta aproape permanent deschisa.

#70
DanyPMN

DanyPMN

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,201
  • Înscris: 31.05.2008

View PostLunaCrystal, on 07 aprilie 2014 - 10:49, said:

Eu folosesc yunio, are 1 Tb spatiu gratuit si creste cu 1 Gb in fiecare zi de folosire. Posted Image E drept insa ca viteza e de maxim 1-2 Mbps cel putin la upload. Are si aplicatii pentru telefoane, dar si pentru windows, astept o contraoferta de la RDS, preferabil cu trafic necontorizat/gratuit de pe DigiMobil.

1 TB? Îți dau 100 gb la înregistrare și 100 mb în fiecare zi de folosire din câte văd la ei pe site.

#71
omg99

omg99

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,915
  • Înscris: 06.04.2005
Cred ca se lucreaza la RDS acuma vad ca niciuna din adrese nu merge acuma si DIgicare se misca greu si unele pagini nu merg.

http://storage.rcs-rds.ro/

https://digicare.rcs.../#/digi-storage

Sper sa il lanseze cat mai repede.

#72
ZIGZAG20

ZIGZAG20

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,971
  • Înscris: 20.04.2013

View PostIP-XCENTRIC, on 07 aprilie 2014 - 11:40, said:

Apropo de Google Drive, ati citit careva TOS? Exista vreo referire la numarul conturilor deschise pe o singura persoana fizica?
Doua/trei/mai multe?

15GB sunt destul de putin, 25GB sunt la limita, cam 100 e o medie acceptata de file-uri pe care sa le ai oriunde cu tine, dupa pararea mea.
Pentru 1.5 euro pe luna ai 100GB.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate