Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare bec far VW Touran 1T3

Ce parere aveti de viteza/ modul ...

Love Lies Bleeding - 2024

Cum sterg mails din Promotions
 Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Donez medicamente renale ptr pisica

Ce componenta e asta si ce ziceti...
 Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg
 Drept de proprietate intelectuala...

Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...
 

Noul portofoliu de abonamente Orange

- - - - -
  • Please log in to reply
565 replies to this topic

#37
AlexEn

AlexEn

    Spoiled brat

  • Grup: Moderators
  • Posts: 21,994
  • Înscris: 18.12.2007
danutz1, si tu esti brand addicted.
Pana la urma abonamentele (la orice operator) sunt facute ca sa acopere o gama cat mai larga de utilizatori.
Daca tu nu ai nevoie de trafic de date in roaming inseamna ca pachetele alea nu sunt pentru tine. Daca ti se potriveste mai bine un prepay de la digi, ia un prepay de la digi si du-te.

#38
danutz1

danutz1

    In zona

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,113
  • Înscris: 20.01.2007

View PostAlexEn, on 31 martie 2014 - 12:52, said:

Pana la urma abonamentele (la orice operator) sunt facute ca sa acopere o gama cat mai larga de utilizatori.
Cat de multi utilizatori crezi ca au nevoie de 2000 de minute in roaming si 4GB trafic ca sa putem considera acest nou portofoliu o diversificare a ofertei?

Sau, ca sa vorbim de abonamentele existente, ce fel de abonament/optiune s-ar potrivi unui utilizator cu nevoi reduse de comunicare in roaming? Doar trebuie sa faca parte din target daca abonamentele sunt concepute sa acopere o gama larga de utilizatori.

Trebuie sa luam in calcul si aceasta extrema a gamei de utilizatori (daca tot se vrea a fi cat mai larga) care au nevoi foarte reduse, nu doar cei care vorbesc mii de minute si consuma GB de trafic.

Edited by danutz1, 31 March 2014 - 13:05.


#39
grinci

grinci

    Bang the bass, turn up the treble

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,225
  • Înscris: 10.09.2013
Eu am trecut deja un Cangur 15 la Cangur 16.

#40
baducu

baducu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,196
  • Înscris: 21.08.2008
La 44EUR/luna traficul inclus dupa ce ca e putin, 3GB, te mai si taxeaza suplimentar la depasirile la net!!
0,50 euro/30 MB
Nesimtire curata!

#41
danutz1

danutz1

    In zona

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,113
  • Înscris: 20.01.2007
Sa se asigure ca nu cumva ies in pierdere daca depasesti cei 3 GB inclusi, doar esti in roaming, nu?
Si daca chiar daca nu esti, sa nu-mi spuneti vreti scutire de la taxarea traficulului suplimentar?
Cine isi permite sa dea 44 de euro pe abonament, sigur isi mai permite cateva zeci pe traficul suplimentar.

Edited by danutz1, 31 March 2014 - 13:10.


#42
baducu

baducu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,196
  • Înscris: 21.08.2008
Am inteles, acum vind tot traficul la pret de roaming.
Bun asa Orange!
Probabil si eliminarea taxelor apelurilor in roaming in UE va insemna tot vinzarea lor nationala la pret de roaming.

#43
grinci

grinci

    Bang the bass, turn up the treble

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,225
  • Înscris: 10.09.2013
La Cangur 15 aveam 150 min nat si internationale pe fix, 2000 min orange si 350 mb. Am trecut la Cangur 16 si am 350 min nat sau internationale inclusiv ue mobil din ce am inteles, nelimitat Orange, nelimitat sms national si 500mb. Tot e destul de scump dar e mult mai bun decat ce aveam inainte. Si era prelungit abonamentul... cum tot trebuia sa-l tin mi-a convenit upgrade-ul.

#44
AlexEn

AlexEn

    Spoiled brat

  • Grup: Moderators
  • Posts: 21,994
  • Înscris: 18.12.2007

View Postdanutz1, on 31 martie 2014 - 13:01, said:

Cat de multi utilizatori crezi ca au nevoie de 2000 de minute in roaming si 4GB trafic ca sa putem considera acest nou portofoliu o diversificare a ofertei?

Sau, ca sa vorbim de abonamentele existente, ce fel de abonament/optiune s-ar potrivi unui utilizator cu nevoi reduse de comunicare in roaming? Doar trebuie sa faca parte din target daca abonamentele sunt concepute sa acopere o gama larga de utilizatori.

Trebuie sa luam in calcul si aceasta extrema a gamei de utilizatori (daca tot se vrea a fi cat mai larga) care au nevoi foarte reduse, nu doar cei care vorbesc mii de minute si consuma GB de trafic.

Probabil ca mai multi decat crezi tu. Sau ai impresia ca ofertele sunt facute dupa ochi? :)

#45
aris86

aris86

    Traieste constient!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,849
  • Înscris: 26.02.2010
Universul digi se invarte in jurul lui Danutz, in rest, nimic nu conteaza......

#46
aladeintreabamereu

aladeintreabamereu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 70
  • Înscris: 29.12.2006
Norocul celor de la Dialog ca nu sunt fan......

Hai sa va povestesc ce abonament am eu la Vodafone:
15 eur nelimitat oriunde.....orice...la orice ora....(apeluri/sms)
1gb net


pai vrei 16 eur si imi dai 800 de sms-uri.....
RUSINE Dinu Patriciu........

#47
danutz1

danutz1

    In zona

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,113
  • Înscris: 20.01.2007
O sa ajungeti si voi la concluzia mea cand o sa faceti diferenta dintre dorinte si necesitati.
Pana atunci va puteti bucura de miile de minute in roaming incluse doar in mintea celor care cred ca au nevoie de asa ceva.

#48
grinci

grinci

    Bang the bass, turn up the treble

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,225
  • Înscris: 10.09.2013
Oferta Digi e onesta, fara rahaturi ascunse si la pret corect. O sa creasca si acoperirea, o sa fie mai bine. Eu am Orange dar ma bucur ca exista si Digi :)

#49
alexandrua42

alexandrua42

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 867
  • Înscris: 07.03.2008

View Postaris86, on 31 martie 2014 - 14:01, said:

Universul digi se invarte in jurul lui Danutz, in rest, nimic nu conteaza......

universul orange se invarte in jurul banilor luati cu nemiluita de la abonamente

#50
opop

opop

    bolnav cronic :(

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,570
  • Înscris: 06.01.2007

View PostAlexEn, on 31 martie 2014 - 12:52, said:

danutz1, si tu esti brand addicted.
Pana la urma abonamentele (la orice operator) sunt facute ca sa acopere o gama cat mai larga de utilizatori.
Daca tu nu ai nevoie de trafic de date in roaming inseamna ca pachetele alea nu sunt pentru tine. Daca ti se potriveste mai bine un prepay de la digi, ia un prepay de la digi si du-te.

Ideea e ca AU AVUT, delfinii erau excelenti, de ce i-au scos ? Eu stiam ca oamenii vor sa evolueze nu sa involueze.....

#51
AlexEn

AlexEn

    Spoiled brat

  • Grup: Moderators
  • Posts: 21,994
  • Înscris: 18.12.2007

View Postgrinci, on 31 martie 2014 - 14:08, said:

Oferta Digi e onesta, fara rahaturi ascunse si la pret corect.
O sa creasca si acoperirea, o sa fie mai bine. Eu am Orange dar ma bucur ca exista si Digi Posted Image

De ce mai ai Orange in cazul asta?  E clar ca nu esti satisfacut 100% de Digi, deci mi se pare o prostie sa il dai ca exemplu.

#52
grinci

grinci

    Bang the bass, turn up the treble

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,225
  • Înscris: 10.09.2013
Am Orange de multa vreme, o relatie cu bune si cu rele... astept acum insa sa vad noua acoperire de la Digi, astept nelimitatul Digi la 10 euro si schimb macazul :)

#53
AlexEn

AlexEn

    Spoiled brat

  • Grup: Moderators
  • Posts: 21,994
  • Înscris: 18.12.2007
Deci motivul este acoperirea care conteaza mai mult decat oferta, in cazul tau. Macar tu stii ce vrei, spre deosebire de altii.

#54
bogdan_m78

bogdan_m78

    Junior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 51
  • Înscris: 23.03.2014

View Postdanutz1, on 31 martie 2014 - 12:33, said:

Inca un brand addicted...

Da,recunosc ca sunt un brand addicted dar brandul respectiv nu exista aici (Romania) si este vorba de Sprint (USA)
Aici in Romania folosesc ca telefon personal Vodafone iar ca telefon de servici Orange...asta pana in Septembrie cand o sa-mi expire perioada contractuala de la actualul loc de munca si ma voi intoarce acasa in SUA.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate