Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Best gaming laptop?

Humane (2024)

Recomandare casti 100-150 lei

Schimbare bec far VW Touran 1T3
 Plata impozit PF

Ce parere aveti de viteza/ modul ...

Love Lies Bleeding - 2024

Cum sterg mails din Promotions
 Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Donez medicamente renale ptr pisica

Ce componenta e asta si ce ziceti...
 Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg
 

Noul portofoliu de abonamente Orange

- - - - -
  • Please log in to reply
565 replies to this topic

#19
stfbuc

stfbuc

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 845
  • Înscris: 23.10.2006
Dublarea e valabila si daca faci portare la un contract doar pe 12 luni sau neaparat pe 24?

#20
khristy36

khristy36

    Sunt bestii care se plimba prea mult pe pamant

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,596
  • Înscris: 02.10.2010

View Postcostables, on 31 martie 2014 - 11:04, said:


Cica sunt "persoane nonumane"!
Pana acum ati fost la Delfinariu,acum mergeti prin padurile ecuatoriale.Sunt la orange sefi din tarile tropicale ?

Edited by khristy36, 31 March 2014 - 11:16.


#21
LunaCrystal

LunaCrystal

    Clubbing is life!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,529
  • Înscris: 20.10.2006
@danutz1  Nu zau, la Digi lumea are nevoie de Gb intregi de trafic in tara dar brusc cum iese lumea din tara nu mai are nevoie de nimic. La Orange e invers. Stai linistit ca oamenii care platesc asa abonamente vor avea grije sa faca si consum in roaming sau alte beneficii pe masura. Stai linistit ca te taxeaza de te indoaie si Digi cand prinde ocazia, spre exemplu la traficul de internet in roaming. De bine de rau Orange acum are roaming ieftin pe partea de date si chiar de voce cu abonamentele pantera.

S-a ieftinit si abonamentul cu minute si sms-uri nationale nelimitate de la 30 de euro la 25. Iata ca si Orange incepe sa reduca preturile. Asteptam reactii de la concurenta.

Edited by LunaCrystal, 31 March 2014 - 11:30.


#22
Orange_helper

Orange_helper

    Senior Member

  • Grup: Helper
  • Posts: 7,604
  • Înscris: 19.12.2011

View Postbogdan_m78, on 31 martie 2014 - 09:28, said:

Interesanta informatie mi s-a dat de la 411...in cazul in care portezi numarul din alta retea in Orange,indiferent ce abonament alegi beneficiile se dubleaza...deci daca vreau sa portez actualul meu numar Vodafone in Orange si aleg abonamentul Pantera 44 voi avea :
-6GB trafic internet national si in roaming
-nelimitat minute si sms-uri nationale
-2000 minute nationale,internationale si in roaming
-2000 minute pentru apeluri primite in roaming
-2000 sms internationale si in roaming

@Orange_helper : informatia este corecta ?


Salut,
Informatia pe care ai primit-o este corecta si, intr-adevar, daca portezi numarul tau in reteaua nostra si alegi un abonament cu o perioada contractuala de 24 de luni, primesti dublul beneficiilor pe tot parcursul acestei perioade.
O zi buna,
Orange Helper

#23
danutz1

danutz1

    In zona

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,113
  • Înscris: 20.01.2007

View PostLunaCrystal, on 31 martie 2014 - 11:18, said:

Stai linistit ca oamenii care platesc asa abonamente vor avea grije sa faca si consum in roaming sau alte beneficii pe masura.
Cum adica sa am grija sa fac consum si in roaming.
Adica plec afara sa duc grija traficului ce trebuie consumat ca sa nu il platesc degeaba?

Eu am alte griji fata de altii. Ma multumesc cu tarife foarte bune la convorbiri si internet.
Platesc cat consum, nu primesc calupuri de beneficii pentru a avea grija sa le consum ca sa nu arunc cu banii pe fereastra.

Edited by danutz1, 31 March 2014 - 11:24.


#24
Orange_helper

Orange_helper

    Senior Member

  • Grup: Helper
  • Posts: 7,604
  • Înscris: 19.12.2011

View Postxpedia, on 31 martie 2014 - 10:53, said:



Oferta de portare este pe toata perioada contractuala ?


Salut,
Dupa cum spuneam si mai sus, oferta de portare se adreseaza clientilor care porteaza in retea pentru perioada contractuala de 24 luni si ofera dublul beneficiilor in perioada contratuala de 24 luni pentru abonamentele din oferta de achizitie.
O zi buna,
Orange Helper

#25
aris86

aris86

    Traieste constient!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,850
  • Înscris: 26.02.2010
Cam slabuta oferta de 1 aprilie. De fapt o mare pacaleala. Sunt curios ce vor mai oferi la retentie, mai am 4 luni de contract cu orange.

#26
LunaCrystal

LunaCrystal

    Clubbing is life!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,529
  • Înscris: 20.10.2006

View Postdanutz1, on 31 martie 2014 - 11:23, said:

Cum adica sa am grija sa fac consum si in roaming.
Adica plec afara sa duc grija traficului ce trebuie consumat ca sa nu il platesc degeaba?

Eu am alte griji fata de altii. Ma multumesc cu tarife foarte bune la convorbiri si internet.
Platesc cat consum, nu primesc calupuri de beneficii pentru a avea grija sa le consum ca sa nu arunc cu banii pe fereastra.
Zi-mi sincer cat costa 1-2 Gb de trafic de internet in roaming la operatorul tau favorit. Ca se consuma cum nici nu iti dai seama atata trafic in cazul unei excursii de 3 zile. Nu pleci afara sa duci grija traficului consumat ca sa nu il platesti degeaba, mai degraba duci la Orange grija sa nu il depasesti. La Digi duci grija sa te privezi de internet ca sa nu iti vina factura sute de euro ca faci cost suplimentar astronomic de la primul mb.

#27
danutz1

danutz1

    In zona

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,113
  • Înscris: 20.01.2007

View PostOrange_helper, on 31 martie 2014 - 11:25, said:

Dupa cum spuneam si mai sus, oferta de portare se adreseaza clientilor care porteaza in retea pentru perioada contractuala de 24 luni si ofera dublul beneficiilor in perioada contratuala de 24 luni pentru abonamentele din oferta de achizitie.
Altfel spus, clientii care nu porteaza numarul din alta retea primesc jumatate din aceste beneficii iar Orange are o marja dubla de profit de pe urma lor. Daca Orange, pentru clientii care porteaza numarul isi permite sa dubleze benefiiciile la acelasi pret fara sa-i para rau de bani inseamna ca si pentru clientii proprii ar putea sa le creasca macar cu 50%.

View PostLunaCrystal, on 31 martie 2014 - 11:34, said:

Zi-mi sincer cat costa 1-2 Gb de trafic de internet in roaming la operatorul tau favorit. Ca se consuma cum nici nu iti dai seama atata trafic in cazul unei excursii de 3 zile. Nu pleci afara sa duci grija traficului consumat ca sa nu il platesti degeaba, mai degraba duci la Orange grija sa nu il depasesti. La Digi duci grija sa te privezi de internet ca sa nu iti vina factura sute de euro ca faci cost suplimentar astronomic de la primul mb.
Te rog sa nu o dai in astfel de extreme. Nu ma duc in concediu sa fac 2 GB trafic in 3 zile. Am altceva mai bun de facut decat sa butonez telefonul. Si daca am nevoie sa ma informez, o fac de acasa, inainte de a pleca.
Asa ca te rog sa nu mai aduci in discutii un astfel de comportament de consum atipic pentru ca nu ne caracterizeaza asa ceva.

View Postaris86, on 31 martie 2014 - 11:41, said:

Incetati cu off-topic despre rcs-rds.
Unde ai vazut tu cuvantul "RDS" sau "Digi" in posturile mele de pe acest topic?

Edited by danutz1, 31 March 2014 - 11:49.


#28
aris86

aris86

    Traieste constient!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,850
  • Înscris: 26.02.2010
Aici se discuta doar noul portofoliu de abonamente orange. Numai poluati topicul cu mega, ultra, mega, mirifica retea rcs-rds, la care acoperirea lipseste cu desavarsire. Incetati cu off-topic despre rcs-rds.

Edited by aris86, 31 March 2014 - 11:41.


#29
cmgeorge

cmgeorge

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,720
  • Înscris: 23.12.2006

View PostLunaCrystal, on 31 martie 2014 - 11:18, said:

Stai linistit ca te taxeaza de te indoaie si Digi cand prinde ocazia, spre exemplu la traficul de internet in roaming.
Pai, la RDS e 0.16Euro/Mb.
Acuma fiecare cu cat vorbeste.
Mai exact eu as prefera sa platesc lunar 7,8 Euro (abonament de voce+date la RDS) iar cand ies in romaning de cateva ori pe an sa platesc facturi de 20-30Euro pentru Romanig decat sa platesc lunar, 24 de luni, 2x Euro.

#30
Getodacul

Getodacul

    ±

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,863
  • Înscris: 03.03.2004
Cine-i istet, se pare ca trebuie sa-si porteze numarul, apoi sa-l aduca inapoi la Orange si capata beneficii duble. Operatiunea costa 5 euro + TVA (cartela la operatorul intermediar), si aproximativ o saptamana ca timp. Castigul in schimb e destul de insemnat, dublarea beneficiilor nu te-ar costa doar ~ 7 euro daca ai cere asta direct Orange.

#31
ando01

ando01

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 988
  • Înscris: 17.12.2006
orange nu a avut niciodata oferte bune

#32
sammydo

sammydo

    PATRIOT ROMAN

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,234
  • Înscris: 04.03.2013
Cartelele prepay se porteaza? Sau numai abonamentele? Am si eu un delfin care vad ca a murit, si ma gandeam sa il fac cartela prepay, urmand sa ma decid catre care provider sa ma indrept, consider ca pentru cat platesc mi se ofera deja foarte putin, cu toate ca opozitia lor este ca eu oricum atat vorbesc,dau le spun ca daca se poate mai mult, de ce nu ?

Edited by sammydo, 31 March 2014 - 12:08.


#33
Getodacul

Getodacul

    ±

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,863
  • Înscris: 03.03.2004
Se porteaza orice. Abonament catre prepay, prepray catre abonament, abonament catre abonament, prepay catre prepay. Nu exista nicio limitare legala cu privire la asta. Numai ca, comerciantii profita de nestiinta oamenilor si incearca sa-i indrepte catre abonamente, pentru ca astfel capata ei bonusuri.

#34
sammydo

sammydo

    PATRIOT ROMAN

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,234
  • Înscris: 04.03.2013

View PostGetodacul, on 31 martie 2014 - 12:12, said:

Se porteaza orice. Abonament catre prepay, prepray catre abonament, abonament catre abonament, prepay catre prepay. Nu exista nicio limitare legala cu privire la asta. Numai ca, comerciantii profita de nestiinta oamenilor si incearca sa-i indrepte catre abonamente, pentru ca astfel capata ei bonusuri.

Multumesc, probabil as avea mai multe avantaje la prepay decat sa platesc 14 euro pe luna.

#35
bogdan_m78

bogdan_m78

    Junior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 51
  • Înscris: 23.03.2014

View Postaris86, on 31 martie 2014 - 11:41, said:

... mirifica retea rcs-rds...

Care "retea" rcs-rds?
Digi Mobil?
Mai bine i-ar spune reteaua walkie-talkie la ce acoperire au....Posted Image Posted Image Posted Image

#36
danutz1

danutz1

    In zona

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,113
  • Înscris: 20.01.2007
Inca un brand addicted...

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate