Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Reverse proxy si htaccess pe Raps...

Statie de epurare sau fosa septic...

"enerlux p" afisaj interm...

Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...
 La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!

La multi ani @burebista!

La multi ani de Florii!
 Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...

Laptop cu HDD atasare memorie MMC...
 Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...

Intoleranța lactoza- vegan v...
 

Achizitionare accesorii bicicleta si cateva sfaturi

- - - - -
  • Please log in to reply
153 replies to this topic

#19
Volvo

Volvo

    BANAT

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,855
  • Înscris: 23.01.2008
O fi bun computerul ala?  Imi face si mie cu ochiul la banii aia.

#20
danghetau

danghetau

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,717
  • Înscris: 21.08.2008
Fara discutie, e pe okazii/olx la 40 lei minim, am avut in vedere un computer de genul asta si din comentariile celor care l-au cumparat merita. In plus e cu fir adica sanse de interferenta zero.

#21
Volvo

Volvo

    BANAT

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,855
  • Înscris: 23.01.2008
Multumesc de raspuns! Posted Image  Am sa imi iau si eu unul atunci. Imi place ca este iluminat.

#22
sirgoofy

sirgoofy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,032
  • Înscris: 06.09.2008
Chiar folositi acel computer ?
Are vre-un sens practic ?

Adica iti vezi viteza...aia e ceva, iar distanta se poate calcula si pe net.
Daca nu faci ture chiar nu vad la ce foloseste, in oras viteza medie e influentata de cate semafoare prinzi..

Edited by sirgoofy, 22 April 2014 - 16:17.


#23
Volvo

Volvo

    BANAT

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,855
  • Înscris: 23.01.2008
Eu unul am cursiera si vreau sa vad cat pot sa-i dau. Posted Image

#24
wirespot

wirespot

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,654
  • Înscris: 23.09.2002
E util de câteva ori pe un traseu nou, ca să-ţi faci o idee. După care eu las senzorul pe roată şi computerul acasă.

#25
LordRevan

LordRevan

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,478
  • Înscris: 10.12.2007
Acel computer de bicicleta, fiind cu fir, de unde se alimenteaza?
Vad ca au cric la 10 lei pentru biciclete cu roti de 26"-28". A mea fiind 29er, acest cric l-oi putea folosi? Adica, bicicleta va sta inclinata, insa o va sustine?  
Ce parere va face sistemul de suspendare al bicicletei?

#26
danghetau

danghetau

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,717
  • Înscris: 21.08.2008
Computerul are o baterie din aceea plata gen CR 2025. Senzorul este stimulat de magnetul de pe spita. La cele wireless exista o baterie similara si in senzor care are dimensiuni mult mai mari.

#27
Spring76

Spring76

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 418
  • Înscris: 13.03.2014

View Postsirgoofy, on 22 aprilie 2014 - 16:13, said:

Chiar folositi acel computer ?
Are vre-un sens practic ?
Adica iti vezi viteza...aia e ceva, iar distanta se poate calcula si pe net.
Daca nu faci ture chiar nu vad la ce foloseste, in oras viteza medie e influentata de cate semafoare prinzi..

View Postwirespot, on 22 aprilie 2014 - 16:36, said:

E util de câteva ori pe un traseu nou, ca să-ţi faci o idee. După care eu las senzorul pe roată şi computerul acasă.
Dacă ai bicicletă electrică, e absolut necesar. Un motiv ar fi că e bine să calculezi exact autonomia rămasă în diferite condiții. Alt motiv: problema principală la bicicleta mea electrică (First Bike Electra) este că, dacă îți moare bateria pe drum, pe seară, nu mai poți aprinde luminile. Dacă ai cheia în contact (contactul e necesar să meargă farul și stopul spate), asistența electrică îți merge „în șuturi” (când trage, când nu trage, e oribil) și NU poate fi decuplată. Ar fi trebuit ca ăștia de la First Bike să separe circuitele de lumină de cele ale propulsiei electrice. Deci computerul e necesar ca să știi câți kilometri mai poți face fără să te calce un camion pentru că n-ai lumini. La o bicicletă electrică. :D

Edited by Spring76, 22 April 2014 - 21:29.


#28
Volvo

Volvo

    BANAT

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,855
  • Înscris: 23.01.2008
Stie cineva cand apar produsele de la oferta pe rafturile din Lidl? Dimineata/Seara? Nu de alta, dar la cat de lacoma e lumea in Ploiesti mi-e ca nu gasesc tot ce am nevoie. Posted Image

#29
danghetau

danghetau

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,717
  • Înscris: 21.08.2008
Atunci stii ce ai de facut.

#30
Volvo

Volvo

    BANAT

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,855
  • Înscris: 23.01.2008
Am intrebat pentru ca la Penny de exemplu, baga marfa care se afla la promotie joia, de miercuri seara. La Lidl spre rusinea mea nu am apucat sa ajung niciodata sa vad care-i treaba. Posted Image

#31
sirgoofy

sirgoofy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,032
  • Înscris: 06.09.2008
mergi dimineata, nu vor vinde toate pompele la ora 8, doar nu sunt tigai Posted Image

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/vcUSGHfeSOs?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by sirgoofy, 23 April 2014 - 18:48.


#32
Volvo

Volvo

    BANAT

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,855
  • Înscris: 23.01.2008
Dimineata sunt la facultate, am sa merg pe la 1. Sper sa gasesc computerul si ochelarii. Eventual un cric.

Referitor la videoclip, cam aia e atmosfera in Ploiesti cand e "la oferta", indiferent ce ar fi. Posted Image Posted Image

Edited by Volvo, 23 April 2014 - 18:50.


#33
danghetau

danghetau

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,717
  • Înscris: 21.08.2008
Am fost pe la 11, nu mai erau casti pentru adulti si nici echipamente marimi mai mici. Am luat computerul, ochelari si manusi.

#34
gozmyn

gozmyn

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,642
  • Înscris: 17.03.2009
Cum ti se par ochelarii? Si eu am avut de gand sa iau o perehce, dar nu am mai gasit modelul cautat. In schimb am luat un set de chei.

#35
danghetau

danghetau

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,717
  • Înscris: 21.08.2008
Inainte am avut tot de la Crivit cu 3 seturi de lentile interschimbabile. Am luat modelul cu rama incompleta, albastru inchis spre negru si lentile fumurii. Par ok.

#36
gozmyn

gozmyn

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,642
  • Înscris: 17.03.2009
Eu gasisem modele care nu prea aveau legatura cu ciclismul sau sportul in general, in schimb echipamentul parea acceptabil, ca si material.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate