Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Caut splitter semnal satelit

Instalatii sanitare

Program de slabire cu succes gara...

Reconditionare cada baie din fonta
 Problema imprimanta

Here goes nothing

BCR sau Raiffeisen

Visual Studio 2022 instaleaza Epi...
 Sfat alegere parbriz

EMAG - recenzii false facute de ei?

Recomandare telefon 900-950

Nivel de trai
 Semnal bun da'... prost

De ce statiile de radio FM nu ren...

Pe unde pot sa gasesc statistici ...

Este reconditionat acest laptop?
 

Probleme mansardare

- - - - -
  • Please log in to reply
6 replies to this topic

#1
invatacelulionel

invatacelulionel

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 167
  • Înscris: 30.01.2014
Cineva  de se pricepe la  drept : am un apartament  vechi sovietic (  gen cele  de langa Academia  militara cum   vi  din Drumul  Tab).Faza e ca al  meu a fost proiectat  pe langa  calorifere si cu  virgula cosuri  interioare   pe perete pentru  sobe). Sobele  au fost  construite ulterior  . Acuma    cativa gargauni  vor sa   mansardeze  si implicit  sa    daramae  cosurile.Sunt  doar  3 familii  care  se opun printre care si eu . Cineva avizat  ce  ne poate sfatui!

#2
_Smiley_

_Smiley_

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,105
  • Înscris: 24.02.2006
ce sfat astepti ?

#3
maramicuip

maramicuip

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,251
  • Înscris: 28.07.2010
In contractul de vanzare-cumparare este specificat clar, ca in afara celor cativa mp de spatiu locuibil, esti proprietar cu drepturi (si oblgatii) depline si pe spatiile si instalatiile comune ale blocului.
Daca "gargaunii" darama cosurile, fara acordul tau explicit, inseamna ca te-au expropiat.
In locul tau as face pe niznai-ul, sa darame, iar apoi un proces ce toata frumusetea.

#4
_Smiley_

_Smiley_

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,105
  • Înscris: 24.02.2006
eu tot nu's lamurit ce sfaturi asteapta. vrea sa-l sfatuim noi cum sa se opuna in continuare? vrea sa ne dam cu parerea daca e o idee buna mansardarea? sau daramarea cosurilor?

#5
aladdin2k

aladdin2k

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,509
  • Înscris: 23.06.2004
Pai omul are sobe care folosesc acele cosuri. Ceilalti vor sa mansardeze si sa darame cosurile de care el se foloseste. Cel mai probabil vrea sa stie daca se poate mansarda impotriva vointei sale si a altor doi proprietari. Daca retin bine, in primul rand trebuie musai sa fie de acord toti locatarii de la ultimul etaj. Dar mai departe nu mai stiu, daca e un procent minim sau daca toti proprietarii trebuie sa isi dea acordul pentru mansardare.

#6
_Smiley_

_Smiley_

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,105
  • Înscris: 24.02.2006
raspunsul la intrebarea asta e simplu (si dat fiind ca spune ca se opune deja, presupun ca il stie si el): are aceleasi drepturi asupra spatiilor comune ca si ceilalti locatari, deci acestora nu li se poate da alta destinatie fara voia lui.

#7
invatacelulionel

invatacelulionel

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 167
  • Înscris: 30.01.2014

View Post_Smiley_, on 22 martie 2014 - 05:55, said:

raspunsul la intrebarea asta e simplu (si dat fiind ca spune ca se opune deja, presupun ca il stie si el): are aceleasi drepturi asupra spatiilor comune ca si ceilalti locatari, deci acestora nu li se poate da alta destinatie fara voia lui.
Si nu poti   sa  iti exprimi  ce ai zis de la inceput?

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate