Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...
 switch microtik

Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa
 cum imi accesez dosarul electroni...

Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS
 Pareri apartament in zona Berceni?

Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...

Mezina familiei, Merida BigNine
 

LG G3 - discutii generale

- - - - -
  • Please log in to reply
12359 replies to this topic

#12313
dddsutu

dddsutu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 121
  • Înscris: 30.08.2012

View Postferibalint, on 23 februarie 2018 - 16:45, said:

Se manifestă conform video

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/Fyp-of0TJI0?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
In acelasi fel reactioneaza si telefonul meu de cateva ile ! Cum ati rezolvat problema ? Multumesc !

#12314
feribalint

feribalint

    Il Consigliere

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,457
  • Înscris: 24.05.2010
Nu am rezolvat....trebuie placă de bază.
Azi la Altex în Timisoara am văzut G3 nou la 999 Lei :)

#12315
ionut_blue

ionut_blue

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,933
  • Înscris: 07.08.2011
Mult.Sunt variante mai bune la banii aia.Nu cred ca merita sa repari un telefon la care problemele  sunt multiple(placa, ecran, carcasa care crapa).
Pentru ca poti avea surpriza sa recidiveze repede.
Cam asta e si motivul pentru care Lg s-a dus in cap si de cativa ani divizia de mobile merge nunai in pierdere.Ii cam doare in pl de client.
Dupa ataea sesizari din service-uri cu placa de la G3, au scos un G4 la care defectarea placii de baza are o rata de "succes" de speriat.
E plin zeroLX -ul de ele.



#12316
valeria m

valeria m

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 100
  • Înscris: 02.01.2007
Nu am mai putut sa updatez Androidul pt ca telefonul a inceput sa faca alte minuni descrise si de voi in paginile anterioare: nu-si mai gaseste antena, nici cea de Vodafone nici 4G decat daca ii scot bateria si cartela sim pt a le repune, si nici atunci nu este sigur ca apare intotdeauna antena. Si in sfarsit, ultima figura, se inchide si restarteaza continuu. L-am abandonat pentru moment ca sa vad ce pot sa mai fac. Nu am fost inca la un centru de reparatii gandindu-ma ca poate ar mai fi si alta solutie. Daca da, va rog sa-mi spuneti si mie. Deja am vazut ca inlocuirea bateriei a ajutat pe cineva. Altcineva a inlocuit placa de baza si se pare ca nu mai are probleme. Ce ma sfatuiti sa fac ? As cumpara o placa de baza si o baterie noi dar nu stiu cat costa, inclusiv montajul, si de unde sa cumpar mai convenabil.
O seara buna.

Edited by valeria m, 21 April 2018 - 15:57.


#12317
feribalint

feribalint

    Il Consigliere

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,457
  • Înscris: 24.05.2010
Placă de bază cu montaj la ESD ROM în București costă 850 lei. M-am interesat eu ;)
Nu merită reparația dacă este dusă placa de bază.

#12318
valeria m

valeria m

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 100
  • Înscris: 02.01.2007

View Postferibalint, on 21 aprilie 2018 - 15:57, said:

Placă de bază cu montaj la ESD ROM în București costă 850 lei. M-am interesat eu Posted Image
Nu merită reparația dacă este dusă placa de bază.
Asa cred si eu. Desi stiu ca practic niciun telefon nu este facut sa dureze mai mult de 2 ani, incerc totusi sa gasesc unul mai fiabil cu performante asemanatoare pe care sa-l pot cumpara in rate.

#12319
valeria m

valeria m

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 100
  • Înscris: 02.01.2007
Si asta am si facut. Am cumparat chiar acum un "oneplus 3" 64 Gb si 6 Gb de Ram. Are numai reweuri de 5 stele si descris la superlativ. Il voi plati in 6 rate. Sper sa fie mai cu noroc si sa nu-mi fie sterpelit pana sa apuc sa-l achit.Posted Image

Edited by valeria m, 21 April 2018 - 19:36.


#12320
TruculMagic

TruculMagic

    Egalitatea nu există decât în matematică

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,669
  • Înscris: 24.11.2015
Vad ca nu s-a mai postat despre el mare lucru, le-ati vandut toti asa ca mine ? :))
A fost un telefon bun (ecran, camera, dimensiuni foarte compacte, ir, baterie detasabila, foarte placut de tinut in mana, etc)  , mai putin ca avea autonomia execrabila, fisurile in carcasa si puteai face oua pe el daca il solicitai mai mult, iar camera selfie varza daca nu erai in lumina multa. :)

#12321
mandrku

mandrku

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,989
  • Înscris: 31.12.2007

View PostTruculMagic, on 03 mai 2018 - 16:13, said:

Vad ca nu s-a mai postat despre el mare lucru, le-ati vandut toti asa ca mine ? :))
A fost un telefon bun (ecran, camera, dimensiuni foarte compacte, ir, baterie detasabila, foarte placut de tinut in mana, etc)  , mai putin ca avea autonomia execrabila, fisurile in carcasa si puteai face oua pe el daca il solicitai mai mult, iar camera selfie varza daca nu erai in lumina multa. :)
Eu il mai am.
L-am incalzit la statie cu aer si a luat-o.
Este fara sim in el
Joc World of Warship Blizz pe el.
20-30 minute pe zi.




#12322
razvan_u

razvan_u

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,380
  • Înscris: 12.04.2008
Si eu il mai am. Arata ca scos din cutie. Inca merge perfect.

#12323
doddo

doddo

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 62
  • Înscris: 26.06.2006
Eu am două. Unul funcțional, unul mort. Adică fără wifi, bluetooth sau date (adică tot ce ține de conexiuni).
Vreau să-l fac dashcam dar se încălzește prea tare. Nu că-mi pasă.

#12324
mandrku

mandrku

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,989
  • Înscris: 31.12.2007

View Postdoddo, on 21 mai 2018 - 17:13, said:

Eu am două. Unul funcțional, unul mort. Adică fără wifi, bluetooth sau date (adică tot ce ține de conexiuni).
Vreau să-l fac dashcam dar se încălzește prea tare. Nu că-mi pasă.
Baga-l langa ventilație.
Eu asa il tineam pe waze.
Altfel lua foc.


#12325
feribalint

feribalint

    Il Consigliere

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,457
  • Înscris: 24.05.2010

View Postferibalint, on 23 februarie 2018 - 16:45, said:

Se manifestă conform video

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/Fyp-of0TJI0?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
Cei care aveti simptomele ca si in video, exista solutie de rezolvare foarte simpla. Am aflat si eu de la un client la care am vandut una din telefoanele defecte.....si l-a resuscitat. Este nevoie de hartie cu dimensiunile 1 x 1 CM si grosime de 2-3 MM. Acea hartie trebuie asezat pe tabla de protectie de la procesor care se afla sub capacul de plastic(se desfac suruburile si se scoate placa de plastic). Vezi foto.
Atentie !!! Aveti grija sa nu acoperiti senzorul laser din stanga camerei foto. Daca hartia este groasa, il mai subtiati pana puteti inchide capacul. Eu am taiat o fasie de 1 CM din latimea unui coli A4 si l-am pliat. Daca este prea gros mai rupeti din pliuri.
Succes !!!

Attached Files



#12326
euman

euman

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 27.07.2016
Si eu il am (achizitionat in decembrie 2014). Sunt la a treia baterie si nu am intetia de a-l inlocui. Chiar de curand am primit actualizare la V30o-226-01.

#12327
zzhunt

zzhunt

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,261
  • Înscris: 28.03.2015
Are o cunoștință un LG G3

Și face figuri la update de software.

La orice app ii scrie descărcare în așteptare.

Trebuie închis deschis telefonul și își revine face update la 1-3 programe și iar nu mai merge


E de la telefon ?

Persoana (+70 ani)a rămas cu androidul din fabrica și nu are wi-fi sta pe datele mobile  are net suficient.

Updateul nu funcționează la programe gen WhatsApp, Facebook etc



#12328
feribalint

feribalint

    Il Consigliere

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,457
  • Înscris: 24.05.2010
Nu ar strica un hard reset.

#12329
zzhunt

zzhunt

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,261
  • Înscris: 28.03.2015
Nu prea pot că nu mă lăsa persoana respectiva.

Fiind în vârstă peste 70 de ani undeva prieteni de 80 daca țin bine minte ii e frică că se strica

#12330
feribalint

feribalint

    Il Consigliere

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,457
  • Înscris: 24.05.2010
Gândește-te este telefon din 2014...
Eventual întra la setări - stocare și acolo ai o opțiune de a șterge cache-ul....
Dar ai opțiune de backup pe care-l salvezi pe SD card, apoi hard reset. După aia poți da restaurare. Asta este cea mai bună soluție.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate