Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle
 Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik

Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...
 Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...

Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?
 A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?

Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...
 

LG G3 - discutii generale

- - - - -
  • Please log in to reply
12359 replies to this topic

#12295
andreim77

andreim77

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,235
  • Înscris: 11.04.2006
se inegreste, adica se inchide? vezi poate s-a adunat praf la senzor, in partea din stanga sus a ecranului. si al meu facea la fel, l-am desfacut si curatat cu alcool tehnic. nu spirt, ai grija. i-am sters si camerele. face alte figuri acum dar inca misca.

#12296
f1gio

f1gio

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 345
  • Înscris: 28.02.2011
Exact se innegreste singur si se inchide. Apas pe butonul de on/off si se deschide.


#12297
ethan

ethan

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 199
  • Înscris: 13.05.2004
Cu cat se mai vinde LG G3?

#12298
mandrku

mandrku

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,989
  • Înscris: 31.12.2007

 ethan, on 22 noiembrie 2017 - 10:53, said:

Cu cat se mai vinde LG G3?
olx.ro, emag.ro, ........ la_naiba.ro că nu vă înțeleg cu întrebările astea.

#12299
raul_apr

raul_apr

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 19
  • Înscris: 09.02.2007
Va salut! Am si eu o problema cu al meu G3, mai precis, nu stiu de ce dar de la un timp difuzorul din spate nu se mai aude aproape deloc. Are un sunet strident asa, gajait...
I-am schimbat difuzorul si tot asa se aude!

Aveti idee de la ce ar putea fi?

#12300
Razvan125

Razvan125

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,365
  • Înscris: 03.02.2016
Aveti careva de vanzare un display bun pentru G3 ? Azi l-am prajit pe al meu, sticla e intacta insa au aparut multe dungi si puncte negre pe ecran.

#12301
feribalint

feribalint

    Il Consigliere

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,457
  • Înscris: 24.05.2010
Vezi pe olx, găsești destule cu placa de baza defectă.
Și eu am de vânzare 2 buc Lg G3 cu placa defectă. Ecranele sunt ok fără probleme.
Detalii pe PM.

#12302
mandrku

mandrku

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,989
  • Înscris: 31.12.2007

 feribalint, on 22 februarie 2018 - 19:16, said:

Vezi pe olx, găsești destule cu placa de baza defectă.
Și eu am de vânzare 2 buc Lg G3 cu placa defectă. Ecranele sunt ok fără probleme.
Detalii pe PM.
Dar de o remediere ai citit pe undeva? Eu auzisem de sursa de alimentare ca ar crapa ceva smd-uri.
Si al meu este hardbrick.  Nici macar nu se mai încarcă.

#12303
feribalint

feribalint

    Il Consigliere

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,457
  • Înscris: 24.05.2010
Ale mele se încărca și funcționează. Dar după un timp scurt de utilizare a ecranului începe să se stingă....
O să fac un filmuleț în weekend.
Dacă țin bine minte la al meu au schimbat și display-ul când l-am trimis pt crăpăturile la carcasă în 2016...

Iar o placă de bază nouă cu tot cu montaj costă undeva până la 850 lei la ESD. Am întrebat la service-uri în Timișoara, dar nici unu nu are placă de bază....si nici nu se bagă...

#12304
phoenixcrazy89

phoenixcrazy89

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 29
  • Înscris: 15.12.2010
Eu am cumparat de pe aliexpress placa de baza, a costat 200 lei. Dureaza maxim 5 minute sa o schimbi, e foarte usor.
Deja o am de aproape o luna si pana acum functioneaza foarte bine, din pacate a venit foarte greu pentru ca posta romana e de ...

#12305
feribalint

feribalint

    Il Consigliere

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,457
  • Înscris: 24.05.2010
Se manifestă conform video

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/Fyp-of0TJI0?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#12306
valeria m

valeria m

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 100
  • Înscris: 02.01.2007
Buna
Am un g3 de 2 ani, iesit din garantie. In urma lui am mai avut alte doua g3 din care unul care mi s-a furat. Mie imi place mult acest tip de telefon, desi pare sa fie fragil.
La cel pe care il am acum se manifesta o defectiune (???) la tastatura. Eu am setat-o bilingv si asa am avut-o si la celelalte doua telefoane. In prezent, din cand in cand, in mod aleatoriu, se blocheaza si dupa 2-3 tastari pare ca-si revine dar in urmatoarele secunde sterge tot ce am scris, litera cu litera, in mare viteza. Nu pot sa opresc nimic. Dupa aceea pot sa incerc sa rescriu textul de nenumarate ori, el se  sterge. Dupa un timp mai lung de repaos, tastatura isi revine dar nu pentru mult timp. Stie cineva despre ce este vorba ? Setare gresita, virus sau defectiune tehnica. Persoana de la care am cumparat telefonul nu a avut astfel de probleme de aceea m-am gandit ca setarea bilingva gresita ar putea fi problema numai ca nu stiu unde este greseala.

Edited by valeria m, 21 March 2018 - 23:54.


#12307
mandrku

mandrku

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,989
  • Înscris: 31.12.2007

 valeria m, on 21 martie 2018 - 23:53, said:

Buna
Am un g3 de 2 ani, iesit din garantie. In urma lui am mai avut alte doua g3 din care unul care mi s-a furat. Mie imi place mult acest tip de telefon, desi pare sa fie fragil.
La cel pe care il am acum se manifesta o defectiune (???) la tastatura. Eu am setat-o bilingv si asa am avut-o si la celelalte doua telefoane. In prezent, din cand in cand, in mod aleatoriu, se blocheaza si dupa 2-3 tastari pare ca-si revine dar in urmatoarele secunde sterge tot ce am scris, litera cu litera, in mare viteza. Nu pot sa opresc nimic. Dupa aceea pot sa incerc sa rescriu textul de nenumarate ori, el se  sterge. Dupa un timp mai lung de repaos, tastatura isi revine dar nu pentru mult timp. Stie cineva despre ce este vorba ? Setare gresita, virus sau defectiune tehnica. Persoana de la care am cumparat telefonul nu a avut astfel de probleme de aceea m-am gandit ca setarea bilingva gresita ar putea fi problema numai ca nu stiu unde este greseala.
este vorba de autocorecție. Cauta sa iti sugereze cuvinte in timp ce tastezi.
Dă-i dezactivare si verifica iar.

#12308
valeria m

valeria m

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 100
  • Înscris: 02.01.2007
Multumesc mult. Am dezactivat si am sa verific in timp pt ca nu face aceasta figura mereu.
Astazi insa mi-a facut telefonul o alta problema. Nu am mai auzit sunetul in convorbirile in care eu sunt apelantul. Daca m-a sunat cineva am auzit convorbirea normal. Am incercat si difuzorul, si muzica. Se aud normal. Dar daca apelez eu nu mai aud nimic. Nu stiu ce sa mai fac.

Edited by valeria m, 22 March 2018 - 18:13.


#12309
mandrku

mandrku

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,989
  • Înscris: 31.12.2007

 valeria m, on 22 martie 2018 - 18:12, said:

Multumesc mult. Am dezactivat si am sa verific in timp pt ca nu face aceasta figura mereu.
Astazi insa mi-a facut telefonul o alta problema. Nu am mai auzit sunetul in convorbirile in care eu sunt apelantul. Daca m-a sunat cineva am auzit convorbirea normal. Am incercat si difuzorul, si muzica. Se aud normal. Dar daca apelez eu nu mai aud nimic. Nu stiu ce sa mai fac.
Custom rom? sau stock?
Daca este custom este discutabil.
Din moment ce difuzorul este ok poate fi ceva software care provoacă asta.
Adică nu cred că îți poate răspunde cineva exact deoarece nu este o problema des întâlnită la G3. Trebuie sa fie ceva izolat.

#12310
valeria m

valeria m

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 100
  • Înscris: 02.01.2007

 mandrku, on 22 martie 2018 - 20:01, said:

Custom rom? sau stock?
Daca este custom este discutabil.
Din moment ce difuzorul este ok poate fi ceva software care provoacă asta.
Adică nu cred că îți poate răspunde cineva exact deoarece nu este o problema des întâlnită la G3. Trebuie sa fie ceva izolat.
Cred ca este stock ROM.
Dupa ce mi s-a furat telefonul meu care functiona ireprosabil, recent am cumparat acest telefon de ocazie, de acelasi tip (3 Gb de Ram, 32 Gb memorie interna). Nu pare sa fi suferit vreo modificare a software-ului din dotarea initiala. Eu am instalat cateva aplicatii descarcate din Magazin Play dar care nu afecteaza functiile de baza ale telefonului (Word, Excel, WPS Office, Adobe, dictionare, un Yahoo mail etc.). N-am apucat nici sa-l folosesc prea mult iar cand l-am cumparat nu facea astfel de figuri.

#12311
mandrku

mandrku

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,989
  • Înscris: 31.12.2007

 valeria m, on 22 martie 2018 - 21:58, said:

Cred ca este stock ROM.
Dupa ce mi s-a furat telefonul meu care functiona ireprosabil, recent am cumparat acest telefon de ocazie, de acelasi tip (3 Gb de Ram, 32 Gb memorie interna). Nu pare sa fi suferit vreo modificare a software-ului din dotarea initiala. Eu am instalat cateva aplicatii descarcate din Magazin Play dar care nu afecteaza functiile de baza ale telefonului (Word, Excel, WPS Office, Adobe, dictionare, un Yahoo mail etc.). N-am apucat nici sa-l folosesc prea mult iar cand l-am cumparat nu facea astfel de figuri.
Ce te-as sfatui eu.
1. Verifica daca ai update-ul la Android la ultima versiune.  Daca nu conecteaza-l la un PC -LG Suite si executa-l.
2. Daca ai update da-i un factory restore.
Cu asta ai terminat partea de soft.

Pe partea de hard, incearca sa ii scoti prima data bateria. Eu am avut probleme in trecut cu initiarea GPS-ului (o data atat) Orice reboot nuo rezolva. Dupa ce i-am scos bateria a mers perfect.

Dupa o perioada lunga am patit acelasi lucru cu WIFI. Dadeam activare wifi si se activa apoi dezactiva imediat.  ( identic am rezolvat). Nu a fost ceva ce s-a mai repetat de atunci.

Oricum, clar nu este difuzorul.
Microfonul functioneaza ok? Esti auzit?
Daca dai pe Shazam sa gasesti o piesa functioneaza?

#12312
Anonymous1986

Anonymous1986

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,382
  • Înscris: 03.03.2016
Eu an trecut în tabăra posesorilor de s8 plus, mulțumesc userilor care mau ajutat dea lungul timpului

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate