Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

Dureri Testiculare

- - - - -
  • Please log in to reply
26 replies to this topic

#19
XON-XOFF

XON-XOFF

    Big Fat Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,442
  • Înscris: 27.05.2006
unul din testicule e mai jos prin "proiectare"... pt că atunci cînd strîngi picioarele, dacă ar fi exact la aceeaşi înălţime, s-ar presa unul de celălalt

cazurile de pe Discovery în care cutărică s-a trezit în timpul anesteziei sînt mai rare decît accidentele aviatice...

#20
rich1974

rich1974

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,275
  • Înscris: 25.07.2007
cauzele durerii in zona respectiva mai pot fi si ceva pierticele mici/nisip in vezica urinara si care este eliminat. fa o ecografie si la rinichi.

#21
paso87

paso87

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,448
  • Înscris: 06.08.2008
Mergi la urolog.
Nu e nimic rusinos in asta.
Te duci la medic, ii spui ce si cum, te consulta si iti spune ce si cum.
Costa vreo 150 roni un consult si te scapa de orice alta chestie.

View PostXON-XOFF, on 09 martie 2014 - 10:53, said:

unul din testicule e mai jos prin "proiectare"... pt că atunci cînd strîngi picioarele, dacă ar fi exact la aceeaşi înălţime, s-ar presa unul de celălalt

cazurile de pe Discovery în care cutărică s-a trezit în timpul anesteziei sînt mai rare decît accidentele aviatice...

Am trecut printr-o operatie in care m-am trezit in timp ce medici lucrau de zor. N-am simtit nimic, decat le-am spus ca sunt cam treaz si mi-au stins lumina destul de repede Posted Image.

PS: Initiatorule, raman la ideea de a merge la medicul urolog in continuare. Merita efortul banesc de 150 de roni. Cu cohones nu e de joaca...

Edited by paso87, 09 March 2014 - 11:18.


#22
FlaviusFo

FlaviusFo

    Junior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 35
  • Înscris: 18.02.2014

View Postpaso87, on 09 martie 2014 - 11:18, said:

Mergi la urolog.
Nu e nimic rusinos in asta.
Te duci la medic, ii spui ce si cum, te consulta si iti spune ce si cum.
Costa vreo 150 roni un consult si te scapa de orice alta chestie.



Am trecut printr-o operatie in care m-am trezit in timp ce medici lucrau de zor. N-am simtit nimic, decat le-am spus ca sunt cam treaz si mi-au stins lumina destul de repede Posted Image.

PS: Initiatorule, raman la ideea de a merge la medicul urolog in continuare. Merita efortul banesc de 150 de roni. Cu cohones nu e de joaca...
Adevarat, nu e de joaca. Dar 150 ron nu ii pot scoate de pe o zi pe alta avand in vedere ca sunt student si nu am un loc de munca.. in dimineata asta au inceput sa se agraveze durerile si sunt mult mai dese. Am vrut sa imi fac o programare la medicul de familie dar medicul e plecat saptamana viitoare din oras. M-as duce la urgente dar mi-e ca ma dau aia afara ca ii deranjez degeaba, nici nu stiu ce sa fac. :(. Apropo, am observat ca nu e unu mai jos decat celalalt, ci unu e mai in fata decat celalalt.

#23
doks

doks

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,087
  • Înscris: 10.01.2014

View PostFlaviusFo, on 09 martie 2014 - 16:28, said:

Apropo, am observat ca nu e unu mai jos decat celalalt, ci unu e mai in fata decat celalalt.
Haha. Posted Image  Stai linistit si nu mai cauta pe internet (unde orice durere e semn de cancer). O cauza poate fi  inflamatia (cosuri) de la un fir de par.

#24
V_i_c_t_o_r

V_i_c_t_o_r

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,868
  • Înscris: 04.12.2010

View Postpaso87, on 09 martie 2014 - 11:18, said:

Costa vreo 150 roni un consult si te scapa de orice alta chestie.
Este enorm de mult, raportat la salariile din Romania, unde 70% dintre angajati au salariul minim pe economie (850 lei din care se scad sanatatea, somajul, impozitul si mai raman cam 600).
150 lei pentru o consultatie de 15 minute - talharie...
Apropo de topic - poate fi si o intepatura de insecta. Stiu pe cineva intepat in acel loc de un paianjen - avea dureri cumplite si se umflase cat o minge de handbal.

Edited by V_i_c_t_o_r, 10 March 2014 - 08:49.


#25
FlaviusFo

FlaviusFo

    Junior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 35
  • Înscris: 18.02.2014

View PostV_i_c_t_o_r, on 10 martie 2014 - 08:48, said:

Este enorm de mult, raportat la salariile din Romania, unde 70% dintre angajati au salariul minim pe economie (850 lei din care se scad sanatatea, somajul, impozitul si mai raman cam 600).
150 lei pentru o consultatie de 15 minute - talharie...
Apropo de topic - poate fi si o intepatura de insecta. Stiu pe cineva intepat in acel loc de un paianjen - avea dureri cumplite si se umflase cat o minge de handbal.

Multumesc, dar nu cred ca avea ce sa ma intepe Posted Image. Mi-am facut programare la urologie diseara la ora 18. Intr-adevar, costa 150 RON pretul standard. Am gasit si la 80 RON dar nu vreau sa stiu ce servicii au acolo.  M-am trezit dimineata cu o durere puternica, si abia acum 30 de minute a disparut. Durere nu mai simt, in schimb este o senzatie de jena. WTF.. Simt la atingere, si chiar se poate observa daca lipesc scrotul de testicul un fel de bubita deasupra testicolului. Ca si cum vena care face conexiuna dintre testicul si nu stiu ce organe este mai umflata decat de obicei. Aceasta umflatura apare deasupra ambelor testicule.

Edited by FlaviusFo, 10 March 2014 - 09:56.


#26
FlaviusFo

FlaviusFo

    Junior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 35
  • Înscris: 18.02.2014
Am fost la urolog si mi-a spus ca nu am nimic, insa durerea se reflecta de la spate. Am avut acum cateva luni o afectiune lombara si nu am tratat-o, am lasat-o sa treaca de la sine.. se pare ca a revenit in cea mai pacatoasa zona.

#27
paso87

paso87

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,448
  • Înscris: 06.08.2008
Ma bucur ca ai avut parte de vesti bune.

Stiu ca 150 roni pare sa fie mult dar eu cred ca te scutesc de cheltuieli in plus pe viitor.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate