Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

Cel mai puternic/bun hepatoprotector

- - - - -
  • Please log in to reply
10 replies to this topic

#1
18thStreet

18thStreet

    Active Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 1,841
  • Înscris: 17.01.2007
Ce hepatoprotector recomandati ?  


Ceva mai bun decat Silymarin 1000mg Nature's Bounty ?  


Multumesc,

#2
onisoru

onisoru

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 551
  • Înscris: 28.03.2012
De ceva timp(ani), prestez Liv 52. Nu am avut reactii adverse,dar nici nu 'muncesc" ficatul.

#3
Nephthyis-Maat

Nephthyis-Maat

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 294
  • Înscris: 03.03.2014
Cel mai în măsură să îți recomande produsul și doza potrivită e medicul, iar acest lucru se face după evaluarea stării ficatului și în funcție de gradul de afectare al acestul organ.

#4
marius87ism

marius87ism

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,801
  • Înscris: 18.11.2012

 Nephthyis-Maat, on 03 martie 2014 - 18:49, said:

Cel mai în măsură să îți recomande produsul și doza potrivită e medicul, iar acest lucru se face după evaluarea stării ficatului și în funcție de gradul de afectare al acestul organ.

Corect.
Eu foloseam Hepaid.
Oricum de ce ai vrea cel mai bun/puternic hepatoprotector? Ca oricum sa zicem cel care da rezultate bune la mine s-ar putea sa nu dea aceleasi rezultate la tine si invers. Si daca ai vrea afectiune din asta minora a ficatului care necesita tratament cu astfel de medicamente cel mai bun/puternic nu rezolva problema pana luni :) si dand de lucru serios ficatului. Ca tot a intrat postul ai sanse mari sa te pui pe picioare cu el in caz ca e vorba de tine, mananci ingrijit si iti iei pastilele si in cateva luni te refaci. Multa sanatate :)

Edited by marius87ism, 03 March 2014 - 19:00.


#5
18thStreet

18thStreet

    Active Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 1,841
  • Înscris: 17.01.2007

 onisoru, on 03 martie 2014 - 18:48, said:

De ceva timp(ani), prestez Liv 52. Nu am avut reactii adverse,dar nici nu 'muncesc" ficatul.

Ma gandeam si eu la Liv52 dar am zis sa incerc si cu silimarina asta.  Eu il muncesc putin, 50mg/zi Dianabol,restul prin ac. Momentan nu am probleme dar ...


Maat & Marius, Inca nu am ajuns la Dr, nu am probleme. Iau "preventiv".

#6
marius87ism

marius87ism

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,801
  • Înscris: 18.11.2012

 18thStreet, on 03 martie 2014 - 19:03, said:

Ma gandeam si eu la Liv52 dar am zis sa incerc si cu silimarina asta.  Eu il muncesc putin, 50mg/zi Dianabol,restul prin ac. Momentan nu am probleme dar ...


Maat & Marius, Inca nu am ajuns la Dr, nu am probleme. Iau "preventiv".

Luatul preventiv poate dauna si el ficatului pentru ca pana la urma aceste medicamente sunt prelucrate tot de ficat, daca crezi ca ai ceva problema iti faci un set minimal de analize in special TGP TGO, Gama GT si eventual colesterol, nu sunt asa scumpe si la un laborator privat de obicei daca iti recolteaza sangele dimineata, dupamasa ai rezultatele, daca observi ca nu sunt in limite normale mergi la medic de familie pentru o trimitere la un internist.

#7
Arayan

Arayan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,040
  • Înscris: 03.12.2012
-Pana una alta in mod categoric semintele de Armurariu iti vindeca ficatul in mod natural si fara alte reactii adverse. . Aceata planta minunata este printre cele mai utilizate plante medicinale din lume. De ce? Pentru ca in semintele sale se ascund substante cu o extraordinara actiune benefica asupra ficatului. Studii facute in Germania, Statele Unite, Italia, Austria au aratat ca armurariul este in prezent unul dintre cele mai puternice remedii naturale contra afectiunilor hepatice, aflate in explozie in ultimul deceniu. Mai mult, armurariul este un anti-toxic redutabil, ajutand organismul sa reziste celor mai puternice otravuri, de la ciupercile toxice, pana la gazele industriale sau metalele grele..
http://www.formula-a...armurariul-6796

#8
Nephthyis-Maat

Nephthyis-Maat

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 294
  • Înscris: 03.03.2014

 18thStreet, on 03 martie 2014 - 19:03, said:

Maat & Marius, Inca nu am ajuns la Dr, nu am probleme. Iau "preventiv".
Așadar vrei profilaxie. Atunci poți încerca diverse alimente, plante și ceaiuri naturale, care prezintă proprietăți oxidante și stimulante pentru țesuturile hepatice, cum ar fi: sfecla roșie, semințele de in, leurda, cătina, propolisul, rozmarinul, salvia, sunătoarea, cicoarea, anghinarea, rostopasca și coada-șoricelului. Ai de unde alege.

#9
masni

masni

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 765
  • Înscris: 25.10.2010
galbenele.sunt o minune a naturii.infuzie.

#10
Nephthyis-Maat

Nephthyis-Maat

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 294
  • Înscris: 03.03.2014
*proprietăți antioxidante

#11
andreea_deea21

andreea_deea21

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 29.03.2016
Eu am inceput sa iau Terra Liver, de la bi tonic. eu un supliment pe baza de ingrediente naturale, il iau pentru ca din pacate am luat multi ani la rand anticonceptionale si acum efectele se resimt. le recomand, sunt cam 30 de lei. ajuta si in cazuri de colesterol ridicat.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate