Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

Vindecarea diabetului în 30 de zile..?

- - - - -
  • Please log in to reply
26 replies to this topic

#19
ro_explorer

ro_explorer

    Membru impartial

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,666
  • Înscris: 15.12.2009
Si cica eu sunt trollul.

Arayan, spune-ne si noua, te-ai autovindecat miraculos de una din bolile de care tot spui ca se vindeca cu vorbe ? Sunt curios.
Stiu ca sunt doar un troll care a supravietuit unui cancer dar intreb si eu asa, din curiozitate.

#20
Arayan

Arayan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,040
  • Înscris: 03.12.2012

View Postro_explorer, on 15 februarie 2014 - 23:24, said:


...Stiu ca sunt doar un troll care a supravietuit unui cancer...
-Sincer as vrea sa gresesc,dar daca l-ai ars...te-ai ars,chiar daca pe moment nu-ti vine a crede.Va revenii mai crunt si asta pentru ca l-ai suparat umbland la efect si nu la cauza.Din pacate sindromul DHS (Programul Mental Distructiv) nu poate fi ars.-Sorry.

Edited by Arayan, 16 February 2014 - 00:51.


#21
ro_explorer

ro_explorer

    Membru impartial

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,666
  • Înscris: 15.12.2009
Devreme ce nu ai răspuns cu DA la întrebarea mea directa, presupun ca nu te-ai vindecat. Probabil pentru ca nu ai fost bolnav. Atunci cum poți promova ceva ce nu știi dacă funcționează?

#22
Arayan

Arayan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,040
  • Înscris: 03.12.2012

View Postro_explorer, on 16 februarie 2014 - 08:49, said:

Devreme ce nu ai răspuns cu DA la întrebarea mea directa, presupun ca nu te-ai vindecat. Probabil pentru ca nu ai fost bolnav. Atunci cum poți promova ceva ce nu știi dacă funcționează?

-Desii am vreo 70 de ani,sincer nu imi amintesc sa fiu fost bolnav vreodata,si asta banuiesc din cauza ca am invatat sa traiesc oarecum  cumpatat...Traiesc mai la marginea societatii,a vietii,dar nu si la marginea sistemului,care dupa cum observi la varsta mea il promovez din plin.Observ cu regret ca insisti mereu in ideia ca nu cuvintele ci faptele ar avea relevanta absoluta in medicina.Cativa dintre dintre marii savanti ai lumii te contrazic categoric;,,Cuvintele pot vindeca'';
http://www.youtube.c...lm0myGIPc#t=409
http://www.youtube.c...54C5G0LJo#t=113
http://desprevindecare.wordpress.com/
http://viataverdeviu...seaza-cancerul/

Edited by Arayan, 16 February 2014 - 12:14.


#23
Skytalker

Skytalker

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,711
  • Înscris: 10.11.2007

View Postmdana, on 19 februarie 2014 - 15:26, said:

Diabetul se poate "vindeca", ADICA se poate tine sub control  ;
...cu un regim stric + capsule de Green Gold IMUNE(6 /ZI :3-dim. inainte de masa cu 30 min. si 3 seara ...,dar pana la orele 17:00 ) sotul meu a scapat de insulina in numai 8 luni de zile.Facea 56 de unit. de insulina pe zi .
Tratamentul cu IMUNE a durat din mart.-dec.2012 ,dar in iul.2012 glicemia a ajuns la valoarea normala. Astazi pastreaza regimul ff...stric pentru diabet(el nu manca carne--- a inlocuit-o cu soia si ciuperci...) ,dar nu mai face insulina. Intrebati-l la tel. 0721260198 .

Nici nu stii ce sa faci sa rizi sau sa plingi. Pai scopul este sa ai un diabet controlat si o viata acceptabila sau sa scapi de insulina ?  La 56 UI pe zi e greu de crezut ca poti fara insulina si nici nu trebuie sa poti. iar vitaminele alea, sa avem pardon...

Edited by Skytalker, 18 March 2014 - 00:19.


#24
luky32

luky32

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 08.12.2007

View PostArayan, on 15 februarie 2014 - 00:17, said:

STIMATE DOMN-Nu exista tratament pentru diabet pentru ca nu exista nici boala ..diabet .Diabetul ca si toate celelalte asa zise ,,boli autoimune’’ sant  generate de reactia sistemului imunitar a organismului impotriva propriilor structuri si care este agravata de frica mortii..Denumirea de,,boli autoimune’’a fost data doar pentru ca produsele chimice numite medicamente ale marilor concerne farmaceutice sa poata fi vandute…Acestea insa se adreseaza in totalitate ameliorarii efectului si nu cauzei.Cu certitudine insa ele nu vindeca ci doar prelungesc oarecum agonia.In momentul in care cineva incearca insa sa trateze cauza,acesta este imediat inlaturat prin ori si ce mijloace posibile.Pentru a prospera concernele farmaceutice tin secrete ori si ce terapii care se adreseaza cauzei,iar bolnavii sant mintiti si excrocati in mod criminal.Astfel sa ajuns ca marea majoritate a populatiei sa creada cu convingere ca aceste reactii ale organismului provocate in general de deviatii dela viata sanatoasa,normala,ar fi de fapt boli incurabile,mortale.Iar unul dintre multimea de indivizi inconstienti esti si tu stimate domn,si toti cei care nu ati reusit nici macar sa vizionati filmul.Tratamentul naturist propus acolo nu este doar pentru diabet ci pentru  readucerea la parametrii normali a intregului organism,medicina holistica alternativa practicata acolo spre deosebire de medicina alopata se adreseaza in totalitate cauzei si nu efectului.Desigur insa ca tot ce nu e ,,conventional’’irita…si in special il irita pe omul simplu,care nu prea isi poate intelege menirea,si de aceia isi traieste fericit clipa,ironizand si jignind ori si ce  neconformism, fara sa poata realiza vreodata ca nu reuseste a face decat zadarnic umbra acestui pamant.
diabetul nu este o afectiune autoimuna, tratamentul acestuia se face in prezent tratind doar efectele, nu exista tratament care  sa trateze afectiunea in sine

#25
ralex2010

ralex2010

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 31.01.2010
Cartea ,, Codul diabetului. Cum prevenim sau vindecam diabetul de tip 2.. O PUTETI DESCARCA AICI

<a href="https://rapidgator.net/file/e6960c4dadee1eaf77f42b8a9522577b/JASON_FUNG__,,CODUL_DIABETULUI''_(RO).pdf.html">JASON_FUNG__,,CODUL_DIABETULUI''_(RO).pdf</a>

Edited by ralex2010, 17 May 2021 - 16:20.


#26
ralex2010

ralex2010

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 31.01.2010
JASON FUNG  ,,CODUL DIABETULUI'' (RO).pdf -  105.4 MB

#27
MinettoMatoi

MinettoMatoi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,025
  • Înscris: 04.09.2018
Diabetu nu se vindeca cu nimic, asta e o iluzie ca s-ar vindeca. La prevenire poate ajuta regimul, miscarea si greutatea okey, insa la un om fara gene defecte, nu apare orice ai face. Vecinu meu are 1,7 m, 130 kile, sedentar si n-are nici un diabet, si mananca biscuiti, bea sucuri cu zahar de rupe, n-are nici pe dracu. Mai sus de 87 glicemia de dimineata nu are, iar la 2 ore dupa dulciuri are maxim maximorum 115 deci sub 140 cat e permis, uneori are si 91 la 2 ore de la mese.
Mama a facut diabet pe la 60 de ani desi toata viata a mancat sanatos, avea greutata normala, asa ca aia e.

Iar eu faceam sport, eram slab si dimineata aveam 99-105 mai mereu deci peste 99 cat e permis, si la 2 ore sarea de 140, deci aia e.

Edited by MinettoMatoi, 07 December 2021 - 19:53.


Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate