Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

interfon - probleme comunicare intre centrala si apartamente

- - - - -
  • Please log in to reply
11 replies to this topic

#1
t888eddy

t888eddy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 406
  • Înscris: 18.11.2008
Salut! Am un interfon Electra PAM 99 cu cartela si la temperaturi scazute (sub 0 grade C) centrala face apelul catre apartamente, dar in apartamente nu se aude nimic. Va rog sa ma ajutati in aceasta problema.

#2
cutremurul

cutremurul

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 904
  • Înscris: 09.06.2007
Dar daca vorbesti din casa, afara se aude ? Posibil sa trebuiasca schimbat acel ansamblu difuzor+microfon ;)

#3
t888eddy

t888eddy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 406
  • Înscris: 18.11.2008
Nu se aude in apartament cand temperatura este scazuta. Cand temperatura este peste 0 grade, totul este ok. Fenomenul se intampla cand temperatura este sub 0 grade.

#4
cutremurul

cutremurul

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 904
  • Înscris: 09.06.2007
vorbesti cu o firma sa schimbe acel ansamblu mic+dif si vezi daca merge ... operatia se poate face fara a scoate tensiunea sau ceva de genu asta... daca merge platesti ala si il pastrezi, daca nu te descurci :)

#5
panaiteiancu

panaiteiancu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 70
  • Înscris: 02.03.2013
La un interfon Electra Pass vandalizat nu mai functioneaza difuzorul, este sparta membrana, pot gasi undeva un difuzor? 1w/16 ohmi.
D-l Gogu nu m-a ajutat, poate-mi dati Dvs. o idee.

#6
0absolut

0absolut

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 280
  • Înscris: 19.02.2014
vin eu cu o idee ... incearca la cei care monteaza interfoane poate au ceva vechi pe stoc. teoretic, daca o sa gasiti in alta parte un difuzor cu aceleasi caracteristici ar trebui sa fie ok. e posibil sa apara probleme la dimensiuni dar ''adaptarea'' face parte din noi

#7
panaiteiancu

panaiteiancu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 70
  • Înscris: 02.03.2013
Multumesc pentru idee, baietii dela firma care l-au montat pot doar sa inlocuiasca unitatea externa si costa cam 600 lei. Nu fac reparatii sau service fiindca nu au personal calificat. Mai caut poate gasesc ceva compatibil la magazinele de pe Maica Domnului.

#8
musicallro

musicallro

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,318
  • Înscris: 21.12.2011
Stie cineva de ce cand se incearca apelarea unui numar de apartament, intefonul da eroare iar la alt apartament nu da?
Problema o am cu interfonul din blocul meu, uneori cand formez nr. apartament apare erore - si nu suna!
Uneori mai apas pe unitate de interfon (terminalul audio PASS Analogic) din casa ca sa rezolv / deblochez situatia si cel de jos poate sa formeze nr. ap. si suna la mine in casa si pot sa-i deschid.


Ce solutie am? Sa schimb terminalul audio din casa?

Edited by musicallro, 12 February 2019 - 19:20.


#9
0absolut

0absolut

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 280
  • Înscris: 19.02.2014
schimbat sau curatat intre butoane si carcasa sa nu se mai blocheze tastele

#10
Alexium2019

Alexium2019

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 12.04.2019
Buna. Vin si eu cu o intrebare ca sa nu fac un subiect nou. Asta-seara un betiv a dat cu pumnul in zona unde se pune cartela si ecranul la interfon este aprins dar nu afiseaza nimic. S-a pus banda pe iala sa se poata intra liber. Am decuplat bateria si curentul dar s-a aprins toate punctele negre pe display si atat. Iala declanseaza si ramane trasa in scurt si e calda. O intrebare este: odata decuplata sursa de curent si de la tablou si de la baterie, am sters memorie sau ceva? Pana vin cei care repara, ar mai fi ceva de facut? Momentan am scos firul maro de tensiune pentru ca era in scurt. Ledul e verde pt retea. Multumesc !

#11
0absolut

0absolut

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 280
  • Înscris: 19.02.2014
cam atat poti sa faci ... incearca sa scoti tensiunile care pleaca spre unitatea exterioara ... la unele ai 13,8V si 20V, iar la unele doar 13,8
nu ai sters memoria

#12
Alexium2019

Alexium2019

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 12.04.2019
Asta am si facut. Multumesc ! Inca nu au venit sa repare ca nu tine de mine ci de seful de scara. O seara faina !

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate