Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Ambalaj cu Garantie - Te-ai aplec...

Abonamentul ADAC. Merita?🤨

Buton alarma neidentificata Logan...

Horizon: An American Saga
 Programul GPU Teak III, de la Asus

Motor aer conditionat

Malmö, Suedia, city break, cuplat...

Caut medic chirurg
 Substante de baza la pastile de r...

Taiere meri gradina

Inginer PNA / CNS ROMATSA

"DIY" UPS 12V - Scoate cu...
 Grafic in excel

Extensie de browser care sa reduc...

Priza smart monitorizare consum e...

Unde reclam spamul electoral?
 

[UNDE] Browser game

- - - - -
  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
4 răspunsuri în acest subiect

#1
xMsT

xMsT

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 35
  • Înscris: 16.12.2013
Salutare softpedia !
Am cautat pe forum unde as putea sa postez si mi s-a parul cel mai bine sa o fac aici.

Deci titlul spune totul.
As dori sa aflu si eu unde pot gasi un developer care sa-mi faca un joc de browser cu povestea mea si tot ce-i zic eu? ma refer la poveste,facilitati s.a.m.d, ce ar contine jocul in mare parte. Ma gandeam ca exista developeri care detin deja o gama larga de jocuri si pot face asta la comanda ca apoi eu sa fiu detinatorul.
Gen : eu vorbesc cu el, stabilesc toate detaliile, stabilim si un pret , el developeaza jocul si mi-l da mie...exista asa ceva? Daca nu, unde as putea gasi pe cineva sa faca un joc de browser  ? Nu ma astept la ceva banal, vreau ceva foarte frumos, simplu si complex in acelasi timp, ochios. Stiu ca pentru ce cer eu, este nevoie de o suma mai mare de bani, dar sunt curios cat m-ar costa.
Dupa ce aflu pretul , pana in aprilie incep proiectul daca este totul ok.
Ma gandeam la ceva gen Ikariam,Forge of empires, The settlers online dar nu acelasi subiect.

Nu stiu daca am fost destul de explicit, abia am ajuns acasa si sunt putin obosit, dar raspuns cu placere la intrebarile sau nelamuririle voastre.

Editat de xMsT, 11 februarie 2014 - 18:21.


#2
Sempiternal

Sempiternal

    // Mastermind \\

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 2.646
  • Înscris: 05.05.2013
Buget? Oameni gasesti dar stai calm ca nu costa 300-500 de euro.
10.000+

#3
sorin147

sorin147

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 6.434
  • Înscris: 11.08.2003
daca nu se ofera nimeni de aici  incearca pe un site de freelancing.

#4
xMsT

xMsT

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 35
  • Înscris: 16.12.2013
Stiu ca par incepator datorita exprimarii puerile, dar nu sunt..sunt web designer si am in mare parte o echipa, cu exceptia unui sprite/3d artist si de asemenea stiu ca nu costa 300-500 euro, eu ma refeream la ordinul miilor.
Eram doar curios daca pot apela la o companie gen "gameforge" sau "innogames" sa-mi creeze jocul ca apoi eu sa-l detin...sau ceva de genul.

Editat de xMsT, 11 februarie 2014 - 19:15.


#5
cosmin900

cosmin900

    New Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 6
  • Înscris: 20.12.2010
Daca vreti un server de ikariam privat foarte bun si stabil cu domaniu aici gasiti :D        -> ikariam.lcswow.com

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate