Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Trotineta Bolt cu reducere de 3 lei

Aragaz cu plita pe gaz si cuptor ...

Cablu FFC

Poco F6/F6 Pro
 Scurgere catre hazna

De la 24V la 5V DC?

Deducere TVA

Open WRT nu sincronizeaza ceasul ...
 salariu plafonat

sistem actionare electrica pentru...

Sfaturi achizitie auto ~10k€

ICC/ICM soft monitorizare si cont...
 Recomandare ipad

Ce fel de disc pentru acest circu...

Windows 11 24H2 pe release?

Intrebare motor auto
 

de la bloc la semi bloc

- - - - -
  • Please log in to reply
326 replies to this topic

#307
viotl

viotl

    Straight ahead ... middle of the road

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,552
  • Înscris: 03.04.2013

View Posthavenodoubts, on 10 septembrie 2014 - 19:35, said:

Cred ca tin acest jurnal absolut degeaba
Uite ce parere au altii, pct 2.
Persoana e controversata, a avut lupte grele pe aici, dar...
http://forum.softped...8#entry13387997
Eu zic ca peste 10 ani o sa te bucuri ca l-ai tinut, indiferent de parerile celorlalti.
Si ai 14 followersi....

View Postun_arhitect, on 10 septembrie 2014 - 20:28, said:


Daca intampina o problema de proiectare, la modul ca vrea sa modifice ceva, un acces, o usa, vrea sa schimbe o forma de invelitoare, etc, aici daca pot sa ajut, ajut.
Pai, zi si mie ce fac la intrare/deasupra intrarii. Am mai vb acu citeva luni.... Oricum e naspa, ca se pune tigla si va trebui sa o dau jos daca e sa modific....
Nu ma duce capul ce sa fac.

#308
un_arhitect

un_arhitect

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 527
  • Înscris: 05.08.2013
@vio pai ca sa fac ceva trebuie sa am ceva... ai zis ca-mi trimiti proiectul in format electronic, sa am si eu niste dimensiuni,ceva,un punct de plecare...

#309
havenodoubts

havenodoubts

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 382
  • Înscris: 15.05.2008
Pentru conformitate si corectitudine, chiar daca nu a fost un jurnal tinut de la un punct incolo, raportez ca poate fi inchis intrucat casuta e gata cu tot cu finisaje de vreo 2 luni, inclusiv curtea. A durat deci efectiv vreo 8 luni, in care s-a lucrat non stop aproape, plus inca vreo 4 de luat avize si AC. Nu ne-am mutat pentru ca nu avem nici un fel de mobila , dar ne propunem sa o facem pana la Paste oricat de minimalist ar fi in primii ani. Daca are cineva intrebari, cu placere.

#310
m3t30rus

m3t30rus

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 346
  • Înscris: 20.09.2013
Pozeeeeeee

#311
BodCasa

BodCasa

    Tartaria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,759
  • Înscris: 15.04.2012
PAradis....
Incepusei asa de bine....
Baga poze!

#312
viotl

viotl

    Straight ahead ... middle of the road

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,552
  • Înscris: 03.04.2013
Haidi bre nu ne mai fierbe...da' si noua ceva sa ne spalam ochii, astia care mai avem o gramada de kilometri pina la capatul tunelului...

#313
oMariusRO

oMariusRO

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,397
  • Înscris: 18.08.2014
O "nota de plata" finala?! :)

#314
havenodoubts

havenodoubts

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 382
  • Înscris: 15.05.2008
Azi am bagat niste mici, vreo 13 lei cu totul, daca asta ma intrebi.  In rest, nota de plata la ce? Ca orice cifra ti-as da, habar n-ai cum s-o raportezi daca nu stii ce s-a facut , cum, si din ce.
Ca daca-ti zic 1 mil euro, ca m-au costat doar stalpii de gard din Swarowski vreo 900 de mii o sa ti se para mult, nu?


Asa arata finalul. Am pus si o poza cu scara de lemn, ca-mi place tare mult cum a iesit si vreau sa-i fac reclama omului in caz ca mai place cuiva.

Attached Files



#315
BodCasa

BodCasa

    Tartaria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,759
  • Înscris: 15.04.2012
Aha...
Deci 100K€, ca tot omul....

PS,Ti-as recomanda sa ui si pe contra-treapta macar ce ai pus pe partea cu peretele......chiar si daca in casa nu se va umbla cu papuci, cand spala nevasta scarile acolo iti va murdari....

PS1,In rest arata bine si fatada si scarile.

#316
oMariusRO

oMariusRO

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,397
  • Înscris: 18.08.2014

View Posthavenodoubts, on 19 februarie 2015 - 23:37, said:

Azi am bagat niste mici, vreo 13 lei cu totul, daca asta ma intrebi.  In rest, nota de plata la ce? Ca orice cifra ti-as da, habar n-ai cum s-o raportezi daca nu stii ce s-a facut , cum, si din ce.

Ok, accept ironia. E vina mea ca nu am fost mai clar. Era vorba de casa la gri, ca aia a fost ultima poza postata si in mare stim ce, cum si din ce s-a facut. Pentru finisaje si instalatii oricine are mai mult de 2 neuroni sau a citit macar un jurnal de casa finalizat stie ca pot fi mai scumpe la un bordei decat la un bloc intreg.

Quote

Ca daca-ti zic 1 mil euro, ca m-au costat doar stalpii de gard din Swarowski vreo 900 de mii o sa ti se para mult, nu?

Daca imi spui si cate cristale ti-au intrat fac un calcul si iti spun daca a fost mult sau putin. Nu de alta, dar poate mai sunt si altii care citesc jurnale de casa si vor sa isi faca o idee cat costa un gard din cristale Swarovski. Ma gandesc ca si pentru asta sunt jurnalele de casa, ca sa ii ajute si pe cei care citesc nu doar pe cei care le deschid...

Edited by oMariusRO, 20 February 2015 - 07:58.


#317
havenodoubts

havenodoubts

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 382
  • Înscris: 15.05.2008

View PostBodCasa, on 20 februarie 2015 - 02:26, said:

Aha...
Deci 100K€, ca tot omul....

PS,Ti-as recomanda sa ui si pe contra-treapta macar ce ai pus pe partea cu peretele......chiar si daca in casa nu se va umbla cu papuci, cand spala nevasta scarile acolo iti va murdari....

PS1,In rest arata bine si fatada si scarile.
am bre si contratreapta tot din lemn masiv, dar e alba. :)

#318
havenodoubts

havenodoubts

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 382
  • Înscris: 15.05.2008

View PostoMariusRO, on 20 februarie 2015 - 07:57, said:

Ok, accept ironia. E vina mea ca nu am fost mai clar. Era vorba de casa la gri, ca aia a fost ultima poza postata si in mare stim ce, cum si din ce s-a facut. Pentru finisaje si instalatii oricine are mai mult de 2 neuroni sau a citit macar un jurnal de casa finalizat stie ca pot fi mai scumpe la un bordei decat la un bloc intreg.
pana la parchet ,gresie, scara, amenajare curte care pot fi absolut subiective si fara sanitare , undeva peste 70k

#319
oMariusRO

oMariusRO

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,397
  • Înscris: 18.08.2014

View Posthavenodoubts, on 20 februarie 2015 - 19:34, said:

pana la parchet ,gresie, scara, amenajare curte care pot fi absolut subiective si fara sanitare , undeva peste 70k

Cum a zis Bod, ca tot omul :). Sa o stapanesti sanatos.

#320
BodCasa

BodCasa

    Tartaria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,759
  • Înscris: 15.04.2012

View Posthavenodoubts, on 20 februarie 2015 - 19:17, said:

am bre si contratreapta tot din lemn masiv, dar e alba. Posted Image


Cu mosia de la BV ce ai mai facut?

#321
viotl

viotl

    Straight ahead ... middle of the road

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,552
  • Înscris: 03.04.2013
Da zau.
Felicitari si sa te bucuri de ea sanatos.

#322
Daleen

Daleen

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 590
  • Înscris: 10.10.2013
Mare minune...ca ai reusit sa o termini atat de repede. Felicitari!
Ai facut si receptia?

#323
havenodoubts

havenodoubts

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 382
  • Înscris: 15.05.2008
Pentru receptie am depus toate cele, si trebuie sa convoc eu o comisie de 5 persoane ca s-a schimbat schimbarea, dar mai astept cartea constructiei.

View PostBodCasa, on 21 februarie 2015 - 00:13, said:



Cu mosia de la BV ce ai mai facut?
Da, ce mai mosie. Nimic, sta parloaga, vreau sa o vand. Dar tre' sa ajung pe acolo sa pun un tarus cu numarul de telefon, si eventual sa vorbesc si cu vreo 2 agentii locale.

#324
BodCasa

BodCasa

    Tartaria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,759
  • Înscris: 15.04.2012
Pacat.
E mai frumos la BV

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate