Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani

Ar trebuii sa vindem imobiliarele...
 Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik

Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade
 Probleme accesare nr test telefon

Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...
 Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik
 

Vecin cu probleme

- - - - -
  • Please log in to reply
90 replies to this topic

#55
rozone

rozone

    Active Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 1,241
  • Înscris: 01.01.2014
Eu unul i-as bate nevasta si dupa as salva-o ca sa-i cistig increderea , sa spuna "uite ce vecin cu inima mare am" - trebuie antrenat sotul pentru situatii de genul .
Sau ii afli numarul de telefon si de pe "sms gratis" ii scri ca-i nevasta ..urva si ce face si ce drege , o ia la omor pa aia si se face liniste pe ulita .
Vezi ce post de radio asculta si intri cu un emitator puternic peste frecventa si spui ca esti vocea alui de sus si-ti faci un repertoriu de ora 22 sa doarma bine .

#56
crispolux

crispolux

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 537
  • Înscris: 29.08.2009
Am trecut si eu printr-o sperietura de genul acesta, am cumparat o parte dintr-un teren, vecini oameni cumsecade, dar cind la cealalta parcela a inceput sa se intereseze o echipa de bruneti mi-a pierit cheful de a mai construi, noroc ca au renuntat, si parcela respectiva a fost cumparata de un cunoscut, asa ca pe linga teren conteaza si vecini nu numai pretul.

#57
lalea

lalea

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,542
  • Înscris: 30.01.2007
Thalia, exista cale legala, insa nu inteleg de ce niciuna de mai sus nu te satisface. Sigur, inseamna efort. Eu n-am priceput inca exact continutul problemei: masina, injuraturile, gainile... nu inteleg si basta. Daca nu pricepem, nici solutii nu prea avem cum contura.

Scufitzu, tulburarea aia e o contraventie, trebuie constatata de agentul constatator, in lipsa existentei contraventiei la momentul la care ajunge agentul, te poti trezi si cu-o amenda ca l-ai chemat asa, in balon. Si daca tot il chemi... ce crezi, primesti amenda?

#58
autom2

autom2

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,556
  • Înscris: 26.01.2007
Nu ar strica sa bei o cafea, omeneste, cu seful politiei din zona. Clar iti da idei interesante..........

#59
rozone

rozone

    Active Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 1,241
  • Înscris: 01.01.2014
"Clar iti da idei interesante.........."

Da, ca-i mafiot si ar fi mai bine sa nu puna la suflet , de unde crezi ca au abonamente asa mari si smarturi de ultima generatie, benzina, audi A6,8,15 bocterii de cartier ? de la oameni nevinovati?
Pe cealalta parte il cauta pe izecut asta tont si ii spune "vezi ca vecina e sifon si trebuie potolita"

#60
Prien

Prien

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,877
  • Înscris: 11.12.2006
Si eu am avut o problema la tara, cu un vecin..Culmea e ca pe vremuri copilarisem cu el, cand eram dus la bunicul..
Dupa ce a murit tata a intrat in curte sa imi ia o fasie de 3*10m  .Sincer, chiar nu am ce face cu panglica aia...Daca la inmormantarea lui tata imi spunea vreau sa o cumpar, chiar negociam..
Dar pus in fata actului de forta, daca cedam, restul satului imi punea stampila  si face la fel...
Asa ca i-am cerut hartia de vanzare cumparare de la tata. Evident ca nu o avea  Asa ca cateva mminute m-am oprit la politie.
Acolo l-am rugat pe curcan sa ii vorbeasca, asa ca de la ORGAN la simplu cetatean ca daca ii fac hartie de tulburare de posesie o sa aiba probleme.. Si dupa ce am numarul de inregistrarea ma opresc si la jobul lui..
Normal ca aia legal nu o sa ii faca nimic. Dar cum e tentativa de furt, o sa stea cu ochii pe el.. Si la prima disponibilizare ghici pe ce lista va apare?
Saracul politist, se cam stramba ..dar prea vorbeam legal.. Evident ca nu am facut nicio hartie..
Apoi m-am dus la om si de fata cu nevatsa lui i-am zis ca am vorbit cu politistul. E drept ca am uitat, hi, hi, sa ii spun ca nu am lasat o hartia. Dar faza cu jobul,nu am uitat..Apoi am plecat..
Dar cand am revenit la tara, dupa un timp, gardul ridicat disparuse..Si cum tot trebuia sa umplu butelia, m-am oprit si la politist. Cand m-a vazut a intepenit.
Cand a auzit ca ii zic multumesc frumos pt ca ati actionat, va sunt recunoscator, pt interventie, cred ca a avut orgasmul vietii lui..Nu ii venea sa creada ca nu urlu, nu fac spume, din contra, ii vorbesc elegant...
Iar dupa cateva zile, cand m-am intalnit cu vecinul ala, la carciuma din sat, am dat un rand de bere si i-am cumparat si o cutie de bomboane pt copiii.
I-am zis in fata ca fac asta pt ca a fost destept. Si a evitat multe probleme...
Si da, uni din sat mi-au zis ca au fost socati de cum am actionat. Si ca nu se asteptau sa il amenint si cu para la serviciu. Stiau clar ca ar fi fost pus pe liber, ca sa ramana o pila...
Normal ca amenintarea a fost cam dura si neeleganta din partea mea. Dar am evitat ani de tribunal si draci si par alb si bani..
Si cand ma vad cu ala ne salutam si avem e o relatie civilizata.. Doar ca eu nu mai am incredere in el..

Edited by Prien, 03 February 2014 - 20:51.


#61
thalia

thalia

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,934
  • Înscris: 07.11.2007
Lalea, de unde ai tras tu concluzia ca nici o cale data pina acum nu ma satisface?

Am urmat niste pasi marunti, azi am vorbit si cu un avocat, deci eu nu vorbesc in dodii. Incerc sa culeg din experientele altora idei care mi s-ar potrivi in cazul de fata. N-am bani de ingropat in procese , dar am mai multi bani ca individul ca sa-l car prin tribunale si sa-l pun la punct. Si n-o fac de drag, o fac de nevoie.
Victima nu sunt eu, eu ii saream la jugulara demult, e o bucata femeie de 50 de kg si cu o batrana cu o caruta de boli in spate. Nu pot da prea multe detalii.
Vreau sa stiu ce-i f*** grija si la orice problema care este de fapt o provocare din partea lui, ii raspunde manei astuia de om cu injurii?
Credeti-ma, m-a pus pe telefon de doua ori cand ala vorbea si ce mi-a auzit urechile e greu de reprodus.Si inca una :e popa. Intelegeti, nenorocitul e popa!

#62
rozone

rozone

    Active Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 1,241
  • Înscris: 01.01.2014
"Si inca una :e popa. Intelegeti, nenorocitul e popa!"
Ii clar, la asta ii trebuie casa, terenul si sa nu le mai vada pe femei prin zona , vrea sa fie singur sa se poata ruga in liniste .

#63
thalia

thalia

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,934
  • Înscris: 07.11.2007
Aoleu, era sa-i zic de dulce. Mi-e teama mie ca vaneaza casa sau terenul, insa ghici: nu-s de vanzare!

#64
sacos

sacos

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,830
  • Înscris: 17.03.2008
Daca e popa, cu atat mai bine! Arunca-i o brosca cusuta cu ata rosie, niste resturi de lumanari stinse la poarta, niste zdrente rosii inodate, o cruce cu susul in jos... sa vezi cum tremura! Eventual sa iesi cu o cadelnita cu fum la el...
Gainile eu i le-as prinde intr-o capcana facuta dintr-o lada sub care as baga mancare si le-as taia. Chiar functioneaza! Verificat! Cainele tot asa si dus la hingheri.

Si merge inregistrat, iar inregistrarea depusa la arhiepiscopie. Numai daca-i pomenesti de asa ceva, se face bland ca o potaie!

#65
rozone

rozone

    Active Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 1,241
  • Înscris: 01.01.2014
"nu-s de vanzare!"

Acum nu-s dar dupa ce te termina psihic vor fi - pe asta mizeaza el , bate saua sa priceapa iapa , cum invata sa spele creierii in faculta invata si sa manipuleze sau credeai ca acolo numai de cele sfinte se vorbeste ...Au ei o tehnica , asa, dupa ce aduna banii ii arunca in sus si spun "ia-ti Doamne citi vrei" ce cad sunt a lor.

#66
HighClass

HighClass

    . Impresar .

  • Grup: Banned
  • Posts: 2,298
  • Înscris: 31.05.2013
De ce n-ai spus ce era mai important de la început?

Păii filmează-l în sutană în timp ce-l provoci să te-njure.

#67
lalea

lalea

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,542
  • Înscris: 30.01.2007
Pai daca-i popa, e mai usor cu plangerile si amenintarile. Ia-o pe cale ierarhica.

#68
cephalophodes

cephalophodes

    .★☆ ★☆ ★☆ ★☆.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,493
  • Înscris: 22.09.2011

 thalia, on 03 februarie 2014 - 14:24, said:

Nu stiu eu pe cine cunoaste si nici nu ma intereseaza, insa vreau ca individul asta sa nu se mai apropie la o distanta de 50m. Se poate obtine asa ceva in tara noastra?

Cephalopodes, e un balos, un om care lasa bale atunci cand vorbeste intelegi si nu exagerez cu nimic.Mie imi provoaca sila

te poti muta...poti face un gard frumos impenetrabil de orice vietate....cel mai simplu....indiferenta este cea mai buna arma...

totusi...o poza cu tipul sa ne facem o idee....cum??? macar de la distanta..:P

#69
lordoftheshima

lordoftheshima

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 557
  • Înscris: 30.04.2007
poi daca e popa... nu ai si tu un cd cu Rammstein de ascultat....?

#70
Lucian_M

Lucian_M

    - membru glumeț -

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,408
  • Înscris: 09.09.2006
... sau Paraziții. Necenzurat, ofcors :D.

#71
lordoftheshima

lordoftheshima

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 557
  • Înscris: 30.04.2007
un rammstein in surdina duminica la prima ora....si paraziti seara.....
Asa ai cu ce sa negociezi....respectul lui pentru respectul tau...

#72
bicosu

bicosu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,034
  • Înscris: 03.01.2007
Mai bine il bati. Zilnic.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate