Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

Vecin cu probleme

- - - - -
  • Please log in to reply
90 replies to this topic

#73
scufitzu

scufitzu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,693
  • Înscris: 23.04.2012
@lalea - colega mai citeste niste almanahe. In speta noul cod penal in vigoare de sambata.

#74
lalea

lalea

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,542
  • Înscris: 30.01.2007
Regret, n-am habar penal, aici ma-nclin. Cu sau fara gratie... :)

Revin... "Art. 371. - Fapta persoanei care, în public, prin violenţe comise împotriva persoanelor sau bunurilor ori prin ameninţări sau atingeri grave aduse demnităţii persoanelor, tulbură ordinea şi liniştea publică se pedepseşte cu închisoare de la 3 luni la 2 ani sau cu amendă." Nu stiu cat de grav e ca te injura, nu prea-s fapte grave, dar, repet, nu ma pricep. Plus ca depinde pe unde-i injura, daca e la el in curte... nu prea-i public.
Trebuie vazut asta cu atentie, sa nu se trezeasca cu alte belele.

Oricum, si eu cred ca nu e chiar o cale care s ainchida conflictul, dar depinde si de persoanele implicate.

#75
cappucino

cappucino

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 119
  • Înscris: 23.02.2008

View Postthalia, on 03 februarie 2014 - 22:21, said:

Si inca una :e popa. Intelegeti, nenorocitul e popa!
In cazul asta e simplu , joci in deplasare .
La prima slujba il gratulezi, poate izbucneste in plen .
Nu uita sa-l inregistrezi . Ceva martori nu strica .
Apropo de caine si gaini : e clar fug de el . Fa-ti pomana si pune-le apa si mancare.

#76
rozone

rozone

    Active Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 1,241
  • Înscris: 01.01.2014
"La prima slujba..."
platesti o "parasuta" sa sara pe el si sa urle in gura mare ca are 2 copii cu el .

#77
bicosu

bicosu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,034
  • Înscris: 03.01.2007
L-ai batut?

#78
molbro

molbro

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,922
  • Înscris: 22.03.2012
daca esti o muiere binefacuta, eu zic sa te duci peste el in casa si sa-l scoti pe fereastra cea mai de sus (de la mansarda), sa-l tii de-o aripa si sa-i zici:

bah! daca se mai intampla, te omor!... acum iti dau drumul... Posted Image

Edited by molbro, 04 February 2014 - 22:10.


#79
Astrul

Astrul

    PHD in fiare si betoane

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,539
  • Înscris: 10.05.2007
Cumperi niste camere la misto. Cand injura il filmezi cu telefonul. Cand parcheaza chemi politia locala.
Apoi faci un panou in curte pe care scrii: vecine, esti filmat, reclamat, daca nu te potolesti iti intentez proces, te reclam la episcopie si-ti chem ProTv-ul sa te vada o tara-ntreaga cat esti de mitocan.

#80
rozone

rozone

    Active Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 1,241
  • Înscris: 01.01.2014
Am avut un vecin ce tot isi plimba ciinele timpit la 5 dimineata latrind pe sub geam , scurt, i-am facut poze si l-am pus pe site-uri de gay , am facut rost si de numarul lui de telefon , dupa vreo 3 luni am avut remuscari ca nu l-am mai vazut prin zona . Dar mai coc ceva si pentru poapa asta al tau , asa de la distanta , il miruim noi pe veci.

Edited by rozone, 04 February 2014 - 22:30.


#81
thalia

thalia

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,934
  • Înscris: 07.11.2007
Uff, al dracu l-as bate mar daca as putea.
Deocamdata am depus plangere si vor mai urma. Stii vorba aia, cand femeia si-a pus ceva in cap, nici dracu nu scoate.Posted Image

#82
Lucian_M

Lucian_M

    - membru glumeț -

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,408
  • Înscris: 09.09.2006
Mda, stim cu e cu femeile, unii suferim in continuare :D...

#83
Astrul

Astrul

    PHD in fiare si betoane

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,539
  • Înscris: 10.05.2007

View Postrozone, on 04 februarie 2014 - 22:30, said:

i-am facut poze si l-am pus pe site-uri de gay
Daca asta-i popa nu-i faci decat un mare bine, ii asiguri viata amoroasa pe vecie. Aaaaamiiin :D
Nu ca as avea ceva cu ei, Doamne Fereste...-mi-i din cale.

#84
rozone

rozone

    Active Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 1,241
  • Înscris: 01.01.2014
Noo, eu tot la nevasta-sa ma gindesc ca ar fi cheia,
ea trebuie lipita de careva ,
mai sap...
(nu am nimic cu femeile, dar in situatia data e cheia spre succes, popa e imun )

Edited by rozone, 04 February 2014 - 22:47.


#85
ticusor

ticusor

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,097
  • Înscris: 25.01.2010
Pai daca e popa e simplu. O atentionare catre superiorii lui.

Edited by ticusor, 04 February 2014 - 23:51.


#86
PPPPP

PPPPP

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 894
  • Înscris: 04.01.2003

View Postthalia, on 03 februarie 2014 - 14:10, said:

Va rog sa ma credeti ca mereu am incercat amiabil sa discutam. Au un "ceva" cu mine si nu inteleg. Gata, vreau sa incep un proces.Revin
Procesul mananca bani, rezultatul e incert si foarte lent....

View Postthalia, on 03 februarie 2014 - 14:24, said:

Nu stiu eu pe cine cunoaste si nici nu ma intereseaza, insa vreau ca individul asta sa nu se mai apropie la o distanta de 50m. Se poate obtine asa ceva in tara noastra?

Teoretic da dar nu prea foloseste la nimic in realitate.

Daca ai citi pe sarite dintre sfaturile primite ti-ai rezolva toate problemele.

Am mancat si eu paine cu 2 dobitoci d-astia. Unul a murit si pe unul nu l-am mai vazut....

#87
lalea

lalea

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,542
  • Înscris: 30.01.2007
"Nu stiu eu pe cine cunoaste si nici nu ma intereseaza, insa vreau ca individul asta sa nu se mai apropie la o distanta de 50m. Se poate obtine asa ceva in tara noastra?"
Se poate obtine, se numeste ordin de protectie, dar depinde de pericolul pe care il prezinta individul. De aia tot intreb care e paguba, pe aia insista sa ne-o descrii, ca aia e importanta.

#88
Manjo

Manjo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 355
  • Înscris: 14.09.2011
Buna tuturor,
Am avut un asemenea popa in bloc ,sper din toata inima ca nu e acelasi personaj din postarea Thaliei.Pe scurt : pulveriza spre copiii care se jucau in fata blocului si-I tulburau somnul de frumusete spray paralizant,spiona tot ce intra slash iesea din bloc (ajutat si de nevasta) interesat mai ales de ce frigidere sau televizoare ne mai cumparam, depasea cu superminunata masina personala absolut tot ce indraznea sa existe in fata lui chiar si in ultimii trei metri pina in semafor ,bineinteles ca I-am cedat locul meu de parcare pe care pusese ochii fiind mai bine plasat decat al lui si l-am lasat pe el sa fie el cel mai tare din parcare, frustrarile mele fiind de alta natura decat ale lui nu am dorit sa ma cert cu nebunul.A reusit in schimb intr-o iarna sa-l scoata din sarite pe cel mai linistit din bloc si linistitul I-a facut guleras cartonul de oua pe care popa il tinea in mana.Scandal cu dosar penal ca popa a reclamat la patriarhie ca viata I-a fost pusa in pericol si au venit securistii patriarhiei impreuna cu politistii sa il lege pe vecin.Am dat automat o declaratie ca popa a alunecat pe gheata si vecinul l-a ajutat sa se ridice... nicidecum altfel asa ca din ziua aia eu cel putin nu am mai avut treaba cu popa ca nu ma mai saluta .In schimb ii trantea cu delicatete dar ferm sotiei mele usa blocului in nas (de aia cu electromagnet de interfon) mai ales cand doamna avea bratele pline de sacose si intre ei erau doar doi, trei metri ;banuiesc va este cunoscuta mitocania asta ca se practica frecvent.Masinile lui turate mereu la peste trei mii de ture ,cu plecare din parcare obligatoriu in viteza nr doi si in scartait de cauciucuri se cereau vandute in maximum doi ani. Era sa uit : sutana nu purta decat in ziua in care isi vinea masina , adica o data la doi ani cand venea fraierul sa vizioneze masina hartanita de popa ca masina de curse dar bine polishata  intotdeauna in parcarea din fata blocului de el si de nevasta.Fraierul vedea sutana , asculta cuvintele de duh si mangaiere referitoare la drumurile facute doar in week-end cu familia si masina disparea ca sa faca loc alteia mai mari si mai suparate.Problema lui era ca eu aveam o dubita si masina mai mare decat dubita mea nu era in parcare .Il auzeam dimineata injurand si spumegand de cate ori vedea dubita in dorinta de a fi l'ombelico del mondo. La un moment dat a aparut cu un SUV dar dadea ca basca ( sa nu zic ca dracu' - Doamne iarta-ma ) sa vezi un pitic lat in spate ca biscuitele pe dunga  coborand din frumusete de masina ca ii  era cam larga .De cand am inceput eu sa va povestesc au crescut si copilasii afectati de sprayul paralizant ,inteligenti si cu memorie buna.Cand ii vedea adunati in fata blocului ditamai flacaii, popa isi cam cauta de lucru prin buticurile din cartier pina era libera intrarea. Au tinut sfat facaii o data , de doua ori... Zilele urmatoare a fost o liniste suspecta, dupa care intr-o minunata seara de vara in care ca sot model aflat inca sub pedeapsa la locul de munca ( stie ea nevasta-mea de ce ) - intindeam rufe in balcon.cand au aparut doi flacai pe o motoreta corect si regulamentar echipati, costum plus casca ,plus ... drujba. Scanteile care ieseau din cauciucurile popii erau cam mari si cam multe , de unde am tras concluzia ca rotile erau din alea destepte cu inel metalic pe interior de nu le poti dejanta ci doar inlocui.Baietii si-au terminat foaaarte repede treaba si-au plecat.La sunetele alarmei a iesit si popa sa admire peisajul.Bineinteles ca admiram si eu ca doar de aia ma aflam in balcon cu un zambet larg ( si multumit ) pe fata.Popa a uitat brusc ca nu ne salutam si cu o voce plina de 15W40 m-a intrebat :
-  Ai vazut vecine cine a facut asta ?
- Bineinteles vecine ! Unii cu o drujba...
Frumos ar fi sa inchei cu ,,si-am incalecat pe-o sa ...,, dar din pacate trebuie sa inchei spunandu-va ca dupa cateva luni popa si-a terminat casa undeva in apropiere de Bucuresti si s-a mutat din bloc luandu-si nevasta de profesie casnica plus baietii cei needucati .

Iarta-ma Thalia dar daca vorbim de aceeasi persoana care a venit cu securistii de la patriarhie dupa el ,se pare ca popa are draci mari care il sustin .Din cate stiu nici legal nici non legal cu dracul nu te pui ;poti doar sa-l pacalesti .Da-I cu tamaie ca egoul lui va fi incantat sa-I lauzi masina ,cainele , orataniile sau orice altceva ca si cand nimica nu s-ar petrecut si vezi de fapt ce vrea ca de vrut sigur vrea ceva. Odata ce-I afli punctul slab urmareste o negociere in interesul fiintelor pe care le aperi.
Succes!

#89
viotl

viotl

    Straight ahead ... middle of the road

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,552
  • Înscris: 03.04.2013

View Postrozone, on 04 februarie 2014 - 22:30, said:

Am avut un vecin ce tot isi plimba ciinele timpit la 5 dimineata latrind pe sub geam , scurt, i-am facut poze si l-am pus pe site-uri de gay , am facut rost si de numarul lui de telefon , dupa vreo 3 luni am avut remuscari ca nu l-am mai vazut prin zona . Dar mai coc ceva si pentru poapa asta al tau , asa de la distanta , il miruim noi pe veci.
Hai ma nene nu ne mai fierbe. Si-a luat-o popa au ba?

#90
crisbud

crisbud

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,242
  • Înscris: 07.12.2011
In 2015, episodul 2...

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate