Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

R.I.P. Philip Seymour Hoffman

- - - - -
  • Please log in to reply
18 replies to this topic

#1
edigee

edigee

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,178
  • Înscris: 16.10.2008
http://news.yahoo.co...-184940894.html
http://www.realitate...ta_1371553.html

[ http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/f/f5/Philip_Seymour_Hoffman_2011.jpg/440px-Philip_Seymour_Hoffman_2011.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Din pacate nu-i o gluma. Unul dintre cei mai buni actori actuali, Castigator al unui Oscar (Capote) si nominalizat la alte 3.
Ultimul film in care a jucat a fost partea a doua a francizei The Hunger Games.

Quote

Potrivit New York Times, una dintre cauzele posibile ale morţii ar fi o supradoză de droguri.

http://en.wikipedia....Seymour_Hoffman

Edited by Adm, 02 February 2014 - 22:49.


#2
spider_zero_sapte

spider_zero_sapte

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,721
  • Înscris: 21.08.2007
Of!

Aiurea tare. După ce că Hollywood-ul scoate filme din ce în ce mai insipide, mor și actorii buni pe care-i mai cunosc. Cred că îmbătrânesc....

A fost un actor mare, păcat că a părăsit scena atât de devreme. Dumnezeu să-l ierte și să-l odihnească in Pace!

#3
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,494
  • Înscris: 19.04.2009
Si-a facut-o cu mana lui. N-am pic de mila/ respect pentru oamenii care-si baga singuri rahat in viata :).

#4
edigee

edigee

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,178
  • Înscris: 16.10.2008
Pun pariu ca daca murea din cauza fumatului sau consumului de alcool nu era nicio problema.
Eram sigur ,ca de fiecare data, c-o sa apara "crestini" din astia "puri si neprihaniti" ce paraziteaza cu "inalta morla" orice topic cu stiri de genul asta.

Edit.
Multumesc mult @Adm pt. completari.

Edited by edigee, 02 February 2014 - 23:01.


#5
M0n0

M0n0

    Cinefil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,146
  • Înscris: 03.09.2005
Ba nu, daca murea din cauza fumatului sau alcoolului era la fel de tont...problema e excesul.
Lasa edigee, mie nu imi pare rau ca a murit din cauza unei supradoze de droguri ca el e tont si nu stie sa o consume cum trebuie, daca asta alege...ci ca a fost un actor bun care inca mai avea roluri bune.
Pacat ca moartea lui lasa o pata urata pe felul cum o sa fie amintit omu si nu doar pentru rolurile lui.

#6
HighHopes

HighHopes

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 508
  • Înscris: 03.06.2013

View Postedigee, on 02 februarie 2014 - 21:38, said:

Din pacate nu-i o gluma.
Asta da veste proasta, nici nu stiu ce sa spun. Pacat!

View Postlex404, on 02 februarie 2014 - 22:24, said:

Si-a facut-o cu mana lui. N-am pic de mila/ respect pentru oamenii care-si baga singuri rahat in viata Posted Image.
Cred ca cel mai corect e sa apreciezi oamenii pentru calitatile lor si sa-i dispretuiesti (desi e mult spus) pentru defecte, fara ca defectele sa anuleze calitatile.
Rahat in viata iti bagi cu fiecare fum de tigara, daca e s-o iei asa. Asta nu te face un om mai putin talentat.

View Postedigee, on 02 februarie 2014 - 22:57, said:

Pun pariu ca daca murea din cauza fumatului sau consumului de alcool nu era nicio problema.
Gand la gand Posted Image

Edited by HighHopes, 02 February 2014 - 23:10.


#7
Thair

Thair

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 5,653
  • Înscris: 15.12.2012
Ah, nasol!
Mi-a placut la nebunie.
N-am avut rabdare sa ma uit la Capote, dar mi-a placut foarte mult in Before the Devil Knows You're Dead.

#8
edigee

edigee

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,178
  • Înscris: 16.10.2008

View PostM0n0, on 02 februarie 2014 - 23:03, said:

Pacat ca moartea lui lasa o pata urata pe felul cum o sa fie amintit omu si nu doar pentru rolurile lui.
Nu-i adevarat. Poate doar pe timp scurt. Nu cred ca nimeni nu-si mai pune probleme de "petele" lui Hendrix ,Joplin sau Jim Morrison. Tot ce a ramas e doar mostenirea artistica ,doar asta trece testul timpului.
Pacat sa suntem in epoca internetului si a fenomenului de backlash absolut idiot care apre mereu in legatura cu oameni valorosi.

Edited by edigee, 02 February 2014 - 23:13.


#9
M0n0

M0n0

    Cinefil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,146
  • Înscris: 03.09.2005

View Postedigee, on 02 februarie 2014 - 23:11, said:

Nu-i adevarat. Poate doar pe timp scurt. Nu cred ca nimeni nu-si mai pune probleme de "petele" lui Hendrix ,Joplin sau Jim Morrison. Tot ce a ramas e doar mostenirea artistica ,doar asta trece testul timpului.
Pacat sa suntem in epoca internetului si a fenomenului de backlash absolut idiot care apre mereu in legatura cu oameni valorosi.
Fix cand le-ai scris numele ti-ai adus aminte cum au murit si daca esti fan de-al lor ai sa afli si tragicul si tampitul fel in care au murit.
Despre cei buni intotdeauna ne aducem aminte si asta...
Ca in final, desi avem si acel mic fapt, ii consideram tot valori, e altceva.

#10
antinVidia

antinVidia

    - I'm deranged -

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,302
  • Înscris: 14.02.2007
RIP. Un actor bun, prin ce filme l-am vazut si-a facut treaba foarte bine.

L-am vazut in Before the Devil Knows You're Dead, Scent of a Woman,The Big Lebowski, Magnolia, Cold Mountain, Flawless.

#11
HighHopes

HighHopes

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 508
  • Înscris: 03.06.2013

View Postedigee, on 02 februarie 2014 - 23:11, said:

Pacat sa suntem in epoca internetului si a fenomenului de backlash absolut idiot care apre mereu in legatura cu oameni valorosi.
Da, numai ca n-are treaba cu internetul, ci cu mentalitatea. Si cu faptul ca unii nu pot distinge intre deciziile viatii private si talentul/opera unei persoane. X e prost ca se drogheaza, Nietzsche e prost ca era schizofrenic, Poe e prost ca era betiv, Sorescu la fel bla bla bla. In orice domeniu.

#12
SfantulLike

SfantulLike

    Oscilatrix Te iubesc <3 .

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,549
  • Înscris: 09.02.2013
N.W.O

#13
edigee

edigee

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,178
  • Înscris: 16.10.2008

View PostM0n0, on 02 februarie 2014 - 23:15, said:

Fix cand le-ai scris numele ti-ai adus aminte cum au murit si daca esti fan de-al lor ai sa afli si tragicul si tampitul fel in care au murit.
Nu fi sarcastic ca nu-i cazul ,si n-are absolut nicio importanta pentru mine felul in care au murit. La fel ca si in cazul lui PSH. Ultimul rol al unui artist e sa dea lectii e viata.

Edited by edigee, 02 February 2014 - 23:27.


#14
KoShiMin

KoShiMin

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,813
  • Înscris: 06.09.2006
A fost un actor bun, într-adevăr, odihnească-se-n pace, dar nu sunt de acord cu cei care mârâie și se-ncruntă la persoanele care se arată dezgustate sau dezamăgite de felul în care a murit. Mi se pare perfect îndreptățită reacția acestora din urmă, nu văd de ce ar trebui să fie luați drept „habotnici” doar pentru că-și permit să remarce evidența.

La fel de ciudată mi se pare și superficialitatea (asta ca să găsesc un cuvânt ceva mai coafat decât „prostia”) cu care unii de pe aici pun semnul egal între un fumător sau bețivan și unul care-și injectează HEROINĂ în venă. Com'on! Așa poți să-l numești iresponsabil cu viața lui și să-l pui pe același plan cu un narcoman până și pe unul căruia îi plac cartofii prăjiți sau peștele Pangassius, că tot se făcu subiect de presă zilele astea.


Revenind: E o MARE diferență între felul în care ne-a părăsit un actor mare ca Gandolfini, să zicem, și modul în care și-a dat singur un șut în cur Hoffman. Nici nu-i amintesc aici pe de-alde Heath Ledger (un actor relativ modest) sau cretinul ăla de-a mierlit-o deunăzi în accidentul ăla de mașină (nici măcar nu-i mai țin minte numele).

În plus de asta, da, Hendrix, Morrison, James Dean etc. au fost mari artiști, dar au murit ca niște IDIOȚI și trebuie subliniată și chestia asta atunci când vorbești despre ei, nu ascuns totul sub laudele pentru talentul lor extraordinar. Altfel, puștimea în căutare de modele ar putea considera că, atâta vreme cât ești talentat, e cool și demn să mori cu acul înfipt în venă, înecat în propria vomă sau apăsând inconștient pedala până la blană și așa mai departe. Ei bine, nu e cool deloc. E pur și simplu STUPID.


Și în încheiere și pur și simplu tangențial cu subiectul propriu-zis:

Credeam că, după ce s-a retras duculeana, moda „groparilor” pe aria de Filme a apus. Mi se pare normal să intri să zici RIP pe topicul dedicat MARELUI actor încă de pe vremea când acesta mai trăia, juca în filme, interesa publicul larg (avem subarie specializată pentru asta), nu să deschidem topic la repezeală de fiecare dată când o mierlește câte unul, plângând după el că ce mare actor a fost, deși, cât era viu, nici dracul nu vorbea de el pe SP (cum e cazul cu amărâtul ăla care făcea pelicule proaste cu mașini și al cărui nume continuă să îmi scape - de unde dracu' l-ați scos pe ăla că e mare actor, anyway?!?).

Dacă intri pe Info STAR, în puii mei, în afară de topicuri de genul ăsta, cu „a murit xulescu”, rar mai găsești câte unul dedicat unor actori cu adevărat mari (Pacino, Laurie, Johny Depp)... În schimb, am văzut până și topic pentru Steven Seagal sau Jackie Chan. Posted Image Zici că nu suntem adevărați, pe bune.

#15
edigee

edigee

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,178
  • Înscris: 16.10.2008
James Dean a murit in accident de masina. Pentru corectitudine.

View PostKoShiMin, on 03 februarie 2014 - 13:40, said:

.......Mi se pare normal să intri să zici RIP pe topicul dedicat MARELUI actor încă de pe vremea când acesta mai trăia, juca în filme.....
Umor negru de cea mai buna calitate! RIP preventiv Posted Image
Ia matale si da un RIP acolo la John Malkovich , ca tot e topic deschis ,nu se stie niciodata.....

Edited by edigee, 03 February 2014 - 14:23.


#16
driftking91

driftking91

    Freak on a leash

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,736
  • Înscris: 28.12.2008
@KoShiMin

Talentul nu e neapărat direct proporţional cu popularitatea. Spre exemplu Van Damme, Stallone, Schwarznegger, etc. au jucat mai mult în filme de categoria a doua (să nu zic mai mult) şi tot au milioane de fani. Să te ţii atunci când o să dea colţul pe rând.

*nu am nimic cu aceşti actori

Edited by driftking91, 03 February 2014 - 14:10.


#17
KoShiMin

KoShiMin

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,813
  • Înscris: 06.09.2006

View Postedigee, on 03 februarie 2014 - 14:06, said:

James Dean a murit in accident de masina. Pentru corectitudine.


Exact, așa e... Se afla într-o mașină de curse (mergea să concureze, pentru că era pasionat de cursele de viteză). În ziua respectivă, înainte de accident fusese tras pe dreapta de un polițist pentru exces de viteză. Nu l-a deranjat prea tare. Și-a reluat „cursa” spre „curse” (era chiar atât de grav dacă mai aștepta până ajungea pe circuit?!?) și la 30 de minute după aia, într-o curbă, s-a ciocnit de o altă mașină, care circula reguamentar din sens opus. JD a murit pe loc. Avea numai 24 de ani și era îngrozitor de talentat. How smart is that?! Ulterior, a primit două nominalizări postume la Oscar... Putea să primească liniștit o nominalizare și la premiul Darwin.

View Postdriftking91, on 03 februarie 2014 - 14:08, said:

@KoShiMin

Talentul nu e neapărat direct proporţional cu popularitatea. Spre exemplu Van Damme, Stallone, Schwarznegger, etc. au jucat mai mult în filme de categoria a doua (să nu zic mai mult) şi tot au milioane de fani. Să te ţii atunci când o să dea colţul pe rând.

*nu am nimic cu aceşti actori

Perfect de acord cu tine.

#18
entity22

entity22

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,016
  • Înscris: 16.07.2007
am crezut ca-i o gluma proasta aseara cand am vazut pe Tumblr stirea. Ce pacat! Bun, a murit de supradoza dar asta nu inseamna ca a fost prost. Din cate am inteles, a avut probleme cu drogurile cand era foarte tanar si a reusit sa stea departe de ele vreo 20 de ani(poate ma insel sau am citit ceva fals, nu stiu) pana cand a avut o cadere anul trecut si s-a internat la o clinica de dezintoxicare. Daca nu ma insel, dependenta de droguri tari precum heroina, este boala grea si chiar si dupa 20 de ani poti sa cazi inapoi in dependenta usor, sa cazi prada tentatiei. Probabil a platit aici pentru prostia initiala din tinerete.

Imi pare sincer rau ,era un actor foarte talentat si cu adevarat pasionat de meseria lui, facea si teatru, parca a fost si regizorul unor piese. E tragic pentru familia lui, cei 3 copii ramasi fara tata in asemenea conditii..

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate