Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Ruse vs Rusesti

Le mai putem da pe brazda? tipsuri

Recomandari gips carton tavane. (...

ce fel de activitate intretinere ...
 Se poate imbunatati o poza sa se ...

Folosește cineva syncthing? ...

Închidere fereastra dupa deschidere.

Kit AC contine brate Unitatea ext...
 Smart Switch fara neutru

Ierbicid pentru parul porcului.

Smecher de talie grea

PH apa plata
 Recomandare Mocheta -pe suport pa...

ram upgrade asus rog strix

Alegere memorie USB

Manere clasice mobila sau push to...
 

Fumatorii de tigari home made / rulate

* * * * * 10 voturi
  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
6318 răspunsuri în acest subiect

#2161
DioBio

DioBio

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 118
  • Înscris: 08.03.2016

Vizualizare mesajdanyel61, pe 06 iunie 2016 - 13:31, a scris:

Daca foloseai gogu gaseai:
APARAT ELECTRIC TUBURI POWEROLL OCB - http://www.magazintr...eroll-ocb.html#
Aparat de injectat tutun POWERMATIC II+ - http://all4smoking.c...le/powermatic-2
Vezi ce-ti place si dupa ce-l cumperi si-l folosesti, impartaseste si cu noi impresiile tale.
M-ai cam speriat cu ocb mikromatic, in iulie face si a meu un an, sper sa nu patesc ca tine.
Asa am cautat si eu, am sunat, dar nu au pe stoc ocb poweroll. Nu stiu cat e de buna powermatic 2.
OCB Mikromatic i-am luat si unchiului meu (acum 1an jumatate) si merge si acum impecabil. Am curatat mikromaticul si vad ca incepe sa mearga din nou (probabil era si tutunul umed putin). Acum am sa vad cat mai tine.
Asa ca nu-ti fa griji, totul este relativ. Si daca as lua alta sunt acum la 160 ron. Merci de ajutor. Salutare!

#2162
danyel61

danyel61

    Fumător

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 7.243
  • Înscris: 19.08.2005
POWERMATIC II+  e destul de laudat. Dar diferenta dintre el si OCB Mikromatic de 350-160=190 lei, din punctul meu de vedere nu se justifica, tanand cont ca el face automat (electric) doar impingerea si retragerea tijei (linguritei) din tub. Presarea se face tot manual. Ce admir la el este locasul unde poti pune tutun pentru mai multe tigari. Referitor la Mikromatic, singura problema ce am avut-o este ca atunci cand tutunul este prea umed sau prea fin (sa nu zic praf, ce ramane pe fundul pungii) se lipeste de lingurita si trebuie curatat manual. Dar deja il simt la mana ca e ceva in neregula si nu fortez, dau tutunul afara si il curat. Mi-a facut treaba asta de maxim 2-3 ori in 10 luni, in conditiile in care injectez peste 1000 tuburi/luna. Si am injectat cam toate stilurile de tutun, firicel, solzisor, vrac, pipa, tigari de foi.

#2163
reluu

reluu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 171
  • Înscris: 08.01.2007
Nici eu nu fortam,am lasat un prieten sa-si faca tigara si este mai brutal :)). Functioneaza ok si cu bucsa aceea rupta,dar mai greu. Sper ca am sa reusesc sa pot face una din metal. Totusi la cat costa un mikromatic sa aiba piese de plastic nu mi se pare ok.

#2164
danyel61

danyel61

    Fumător

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 7.243
  • Înscris: 19.08.2005
Sincer n-am stiut sa aiba plastic in el, inafara de o bucata la capatul linguritei, pentru presat capatul tigarii.

#2165
reluu

reluu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 171
  • Înscris: 08.01.2007
Unde are manivela,inauntru are o bucsa cu filet exterior,pare a fi metal ca este vopsita argintiu,dar este din plastic

#2166
danyel61

danyel61

    Fumător

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 7.243
  • Înscris: 19.08.2005
Apropo de Mikromatic, cu putina imaginatie se poate si automatiza:
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/wCga0HCs7pg?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#2167
reluu

reluu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 171
  • Înscris: 08.01.2007
Interesant

#2168
xcit

xcit

    afara ninge linistit si in casa arza-te-ar focu'

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 12.897
  • Înscris: 29.06.2006

Vizualizare mesajovi_ro, pe 06 iunie 2016 - 21:47, a scris:

Si asta (dean's red) e full flavour. E ca si People's pride? Adica aromat la maxim?



nu e aromat deloc, e aroma naturala de tutun, full flavour asta inseamna, nu arome...pe alea aromate scrie cherry, vanilla, sau ce dracu au in ele

Editat de xcit, 07 iunie 2016 - 15:31.


#2169
Artemis25

Artemis25

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 85
  • Înscris: 28.04.2008
Buna tuturor,

Doresc si eu un sfat de la cunoscatori. Pana acum am fumat Kent 8, din comert. Acum doresc sa trec pe tigari injectabile. Puteti sa-mi spuneti ce tutun ar trebui sa cumpar ca sa aduca cat de cat la gust cu Kent-ul?
Sau stiti ceva asemanantor cu tutunul OHM(ca am inteles ca asta ar fi bun) dar care sa se gaseasca si sa fie la un pret accesibil? O sursa unde as putea gasi?

#2170
danyel61

danyel61

    Fumător

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 7.243
  • Înscris: 19.08.2005
Stai cu ochii pe okazii.

#2171
danyel61

danyel61

    Fumător

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 7.243
  • Înscris: 19.08.2005
Tutun Belgia, pretul pare acceptabil.
http://www.okazii.ro...brat-a182318760

#2172
Foxeran

Foxeran

    New Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 7
  • Înscris: 05.01.2014
Am dat comanda la de la Emil pt tutun Dean's Red si am cateva intrebari:

1) Cam in cat timp vine? Am dat luni azi e miercuri si n-am primit niciun mesaj nici de la el nici de la vreo firma de curierat.
2) Cum este, a mai incercat cineva?
3) Ce tuburi imi recomandati ?
4) Ultima oara cand am luat tutun mai spre final (finalul tutunului) se simtea un gust acru pe limba cand fumai. Este normal? Daca nu de la ce este ? Trebuia sa il umezesc putin sau ce ?

#2173
ovi_ro

ovi_ro

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 46
  • Înscris: 24.08.2011

Vizualizare mesajFoxeran, pe 08 iunie 2016 - 15:40, a scris:

Am dat comanda la de la Emil pt tutun Dean's Red si am cateva intrebari:

1) Cam in cat timp vine? Am dat luni azi e miercuri si n-am primit niciun mesaj nici de la el nici de la vreo firma de curierat.
2) Cum este, a mai incercat cineva?
3) Ce tuburi imi recomandati ?
4) Ultima oara cand am luat tutun mai spre final (finalul tutunului) se simtea un gust acru pe limba cand fumai. Este normal? Daca nu de la ce este ? Trebuia sa il umezesc putin sau ce ?
El trimite cu posta romana, de asta intarzie. Si eu astept.

#2174
danyel61

danyel61

    Fumător

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 7.243
  • Înscris: 19.08.2005
Îți recomand să încerci cât mai multe tipuri de tuburi ca să vezi ce îți place. Eu am încercat peste 100 de tipuri și încă testez. Tubul perfect e greu de găsit

#2175
danyel61

danyel61

    Fumător

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 7.243
  • Înscris: 19.08.2005

Vizualizare mesajFoxeran, pe 08 iunie 2016 - 15:40, a scris:

Am dat comanda la de la Emil pt tutun Dean's Red si am cateva intrebari:

1) Cam in cat timp vine? Am dat luni azi e miercuri si n-am primit niciun mesaj nici de la el nici de la vreo firma de curierat.
2) Cum este, a mai incercat cineva?
3) Ce tuburi imi recomandati ?
4) Ultima oara cand am luat tutun mai spre final (finalul tutunului) se simtea un gust acru pe limba cand fumai. Este normal? Daca nu de la ce este ? Trebuia sa il umezesc putin sau ce ?

1. Emil livreaza doar prin posta, durata 2-3 zile.
2. Din ce se spune pe forum, seamana cu Ohm silver.
3. Succes la incercat https://www.tuburiap...o/tuburi-tigari
4. Daca nu este pastrat corespunzator, tutunul se usuca si devine mai astru si mai tare.
5. Orice alte intrebari mai ai, sigur vei gasi raspunsul aici http://forum.softped...me-made-rulate/
6. Mult succes

#2176
Artemis25

Artemis25

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 85
  • Înscris: 28.04.2008
Puteti sa-mi spuneti niste marci de tutun mai slab? Am incercat Virginia, dar se pare ca e tare pentru mine. Eu fumam Kent 4 inainte. Ce tutun sa caut care sa aiba taria in jur de Kent 4?

#2177
danyel61

danyel61

    Fumător

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 7.243
  • Înscris: 19.08.2005
Pune-l în tuburi cu filtre de 25 mm. Dacă nu, încearcă  Pegasus.

#2178
crysty07

crysty07

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 30
  • Înscris: 11.11.2009
Salut, imi puteti spune si mie cei care ati folosit tigarile de foi DB numele distribuitorului de pe timbru? Multumesc.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate