Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare bec far VW Touran 1T3

Ce parere aveti de viteza/ modul ...

Love Lies Bleeding - 2024

Cum sterg mails din Promotions
 Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Donez medicamente renale ptr pisica

Ce componenta e asta si ce ziceti...
 Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg
 Drept de proprietate intelectuala...

Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...
 

Inew v3 sau Doogee DG 2014 ?

- - - - -
  • Please log in to reply
69 replies to this topic

#55
Sempiternal

Sempiternal

    // Mastermind \\

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,646
  • Înscris: 05.05.2013

View PostTheo-Black, on 30 ianuarie 2014 - 21:13, said:

Pana la urma am primit un Huawei Ascend G510 si sunt multumit Posted Image voi ce ziceti e ok ?
La ce pret?

Chinezariile de mai sus sunt mai bune, dar la fiabilitate nu pot sa ma pronunt.

Edited by Sempiternal, 31 January 2014 - 20:02.


#56
Theo-Black

Theo-Black

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 152
  • Înscris: 26.01.2014
Pai l.am primit cadou ...  Adevarul este ca fostul meu Acer Z3 se misca lafel daca nu mai bine :)) Pana la urma ... cred ca o sa merg pe o chinezarie ... Jocurile ( Real Racing 3 , NFS , MC4 etc ) nici macar nu merg instalate :((

#57
Nightwishh

Nightwishh

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,456
  • Înscris: 13.01.2009
Pai daca iti trebuie pentru jocuri nu mai bine iei o tabletã? Mai ales cã telefon ai...

#58
Theo-Black

Theo-Black

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 152
  • Înscris: 26.01.2014
Nu , tot pe un telefon o sa merg ...  In vreo excursie , plecare , nu vreau sa umblu cu tableta dupa mine ... in plus am una :)))

#59
loona22

loona22

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 15.03.2007
Mi-a venit si mie telefonul astazi Inew V3. Insa am o problema mare. Am bagat cartela in el (cosmote) si imi spune ca sunt in Roaming !
Ce inseamna asta? Ca pot sa arunc telefonul? Nu merge in Romania? M-a cam luat un pic disperarea si deprimarea :)

#60
razor1911

razor1911

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,237
  • Înscris: 17.08.2007
@loona22: Asa face pe Mediatek, nu-ti face griji. Poti dezactiva si notificarea de data roaming din setari.

#61
tiuvitalie

tiuvitalie

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 259
  • Înscris: 20.03.2009

View Postloona22, on 07 februarie 2014 - 18:37, said:

Mi-a venit si mie telefonul astazi Inew V3. Insa am o problema mare. Am bagat cartela in el (cosmote) si imi spune ca sunt in Roaming !
Ce inseamna asta? Ca pot sa arunc telefonul? Nu merge in Romania? M-a cam luat un pic disperarea si deprimarea Posted Image

Cum ti se pare telefonul?  Se misca repede, are careva buguri?
Vreau si eu sa-mi iau unul, are un disain uimitor, dar si specificatiile sunt foarte bune.

View PostTheo-Black, on 03 februarie 2014 - 21:12, said:

Pai l.am primit cadou ...  Adevarul este ca fostul meu Acer Z3 se misca lafel daca nu mai bine Posted Image) Pana la urma ... cred ca o sa merg pe o chinezarie ... Jocurile ( Real Racing 3 , NFS , MC4 etc ) nici macar nu merg instalate Posted Image(

Daca iti procuri un telefon pentru jocuri, atunci cel mai bine sa-ti ei cu baterie cit mai mare.
De asemenea ar fi bine inainte sa  sa-ti procuri, sa vizualizezi pe  youtube  rewiuri, si mai  ales rewiu  cu jocuri. Tot acolo poti vedea daca suporta Magazinul Play (se pare ca unele nu suporta, si respectiv nu poti instala aplicatii), dar si daca Telefonul este destinat pentru uz Extern din China. Astfel vei putea avea Priza standart (pentru Europa), Limba Romana (in unele cazuri), dar si compatibilitate de retea.

Pot sa-ti recomand: http://www.aliexpres...681169884.html?
Sunt versiuni cu baterie de 3000mah, respectiv o sa te tina mult.
Un aspect la cautare ar mai fi, ca bateria sa se scoata. Am auzi pe cineva sia luat Motoroal cu 3300 mah, si la scapat in apa, sa prajit la propriu, caci nu a putut scoate bateria. De asemenea este si un plus suport de microSD, multe jocuri/foto/video se pot pastra acolo :)

De pe Aliexpres daca faci comanda, cel mai bine sa citesti feedbackul de jos, sa vezi daca clientii sunt multumiti. Orce comanda vina ca "Gift", asa ca nu platesti taxa. Mie cel putin coletele miau venit la usa :), nici la posta nu a trebuit sa ma duc. Drept ca sotia era acasa .

INew V3, vreau si eu sa-mi cumpar, imi place mult disainul. minusul este bateria, insa eu nu ma joc des. Dar pina la urma imi cumpar o baterie de rezerva :)

#62
Sempiternal

Sempiternal

    // Mastermind \\

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,646
  • Înscris: 05.05.2013

View Posttiuvitalie, on 27 februarie 2014 - 01:59, said:

disain uimitor
sa-ti ei
rewiuri, rewiu  cu jocuri.  Priza standart (pentru Europa)
Sa nu fie cu suparare, sunt unii colegi aici pe forum care sunt foarte carcotasi si sigur daca erai pe alta arie faceau misto:
Design - Nu disain
Review sau Reviews
Standard

Noroc.

#63
tiuvitalie

tiuvitalie

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 259
  • Înscris: 20.03.2009

View PostSempiternal, on 27 februarie 2014 - 14:03, said:

Sa nu fie cu suparare, sunt unii colegi aici pe forum care sunt foarte carcotasi si sigur daca erai pe alta arie faceau misto:
Design - Nu disain
Review sau Reviews
Standard

Noroc.

ei, ms, de corectari,
ma-m grabit, si pe la ora 02:00 nu prea imi ardea de gramatica :)

#64
sorin83

sorin83

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,262
  • Înscris: 19.08.2007
Epic. :)

#65
tiuvitalie

tiuvitalie

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 259
  • Înscris: 20.03.2009
Se pare ca toti care si-au procurat telefonul, din cauza ca arata si lucreaza asa bine, ca nu mai au timp sa posteze pe forum, impresiile :(

Azi o sa-mi comand si eu.
Am mai citit, si am opservat ca din decembrie pina acuma, sunt la al treilea firmware. Care a inlaturat unele probleme.  Inseamna ca suport cit de cit are acest telefon :)

Am mai opservat ca cineva ia bagat baterie de la THL W8, de 2000MAH, drept ca a trebuit sa pileasca la propriu bateria :D,
In schimb 2000 Mah

De asemenea se pare ca grosimea reala este 8mm, dar 6.5mm este rama din care este construita :)

Ei, sa-mi ajute Dumnezau sa nu dau gres cu el :D

#66
roby2fine

roby2fine

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,073
  • Înscris: 26.05.2009
Am avut cateva telefoane luate din China iar din Decembrie am un Xiaomi Hongmi pe care lu l-as da pe un S3. Calitatea constructiei e impecabila si se misca extraordinar. Plus ca cei de la Xiaomi sunt creatorii MIUI si va exista suport pt acest telefon.

#67
tiuvitalie

tiuvitalie

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 259
  • Înscris: 20.03.2009
Azi mi-a venit telefonul. Abia astept sa ma duc acasa sal MINGII :)

#68
Sempiternal

Sempiternal

    // Mastermind \\

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,646
  • Înscris: 05.05.2013

View Posttiuvitalie, on 27 martie 2014 - 11:52, said:

Azi mi-a venit telefonul. Abia astept sa ma duc acasa sal MINGII Posted Image
Sa te bucuri de el, poate faci si un Review ;).

#69
PaCaTeL

PaCaTeL

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 29.06.2011
Sal....sunt interesat si eu de acest model.....tiuvitalie ne oferi niste pariri despre tel.

ms.

#70
Black11

Black11

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 298
  • Înscris: 07.12.2011
Cei care v-ati luat iNew V3 nu ati vazut ca nu are 3G 900 Mhz? Mai exact are 3G: WCDMA 850/2100MHz. Ce inseamna asta? Majoritatea operatorilor de telefonie folosesc pe ici pe colo, nu se stie in ce proportie banda de 900 Mhz in mediul rural pentru ca antenele pe 900 Mhz au o acoperire mai mare. Asa ca nu o sa aveti semnal in zonele astea sau ma rog nu ma pricep asa de bine posibil sa mearga totusi pe 2G.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate