Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare bec far VW Touran 1T3

Ce parere aveti de viteza/ modul ...

Love Lies Bleeding - 2024

Cum sterg mails din Promotions
 Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Donez medicamente renale ptr pisica

Ce componenta e asta si ce ziceti...
 Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg
 Drept de proprietate intelectuala...

Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...
 

Inew v3 sau Doogee DG 2014 ?

- - - - -
  • Please log in to reply
69 replies to this topic

#19
Sempiternal

Sempiternal

    // Mastermind \\

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,646
  • Înscris: 05.05.2013

View PostTheo-Black, on 26 ianuarie 2014 - 21:36, said:

Paii daca adaug taxele vamale si am transport gratuit prin DHL cat ma duce cu totul de ex de la 180$ ?
La garantie cum faci? Posted Image .

#20
Nightwishh

Nightwishh

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,456
  • Înscris: 13.01.2009

View PostTheo-Black, on 26 ianuarie 2014 - 21:36, said:

Paii daca adaug taxele vamale si am transport gratuit prin DHL cat ma duce cu totul de ex de la 180$ ?
Sugestie: daca vrei Xiaomi ia-l de pe Aliexpress, e un fel de e-Bay chinezesc foarte usor de folosit, banii ii platesti lui Aliexpress iar site-ul ii da mai departe vânzătorului doar când tu confirmi primirea telefonului iar acesta este ce si cum ti s-a spus. Am găsit disponibil la un vânzător cu istoric de peste 10.000 de tranzactii si feedback foarte bun ( 97% ) si care în plus trimite gratuit prin Sweden Post ( asta însemnând că ai toate șansele ca, coletul sa vina la posta de cartier si să nu plătești nicio vama ).
Uite si linkul: http://www.aliexpres...1536058621.html

#21
Extinct

Extinct

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,079
  • Înscris: 24.02.2007
Moto G de 8GB e in jur de 800 de lei pe amazon cu transport gratuit si garantie. Produsul venind din UE, nu platesti taxe vamale, iar Amazon, in cazul trimiterii la garantie, plateste transportul. Firmele care comercializeaza la noi, tot prin Europa le trimit la service, ca noi n-avem reprezentanta Motorola in Romania. Vezi ca explica niste colegi mai bine pe topicul dedicat Moto G.

#22
Theo-Black

Theo-Black

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 152
  • Înscris: 26.01.2014
Xiaomi nu este pe placul meu ... Imi place mult THL W200 si am vazut ca MIUI merge pus pe mai multe telefoane inclusiv pe acesta ...
Am gasit pe aliexpress la un vanzator foarte bun :D  http://www.aliexpres...1076541631.html
Ce parere aveti ? :)

#23
qNpHard

qNpHard

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 391
  • Înscris: 01.08.2013
Cand ti-am dat mai inainte acelasi site nu erai asa entuziasmat :))

#24
alin62

alin62

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,452
  • Înscris: 26.02.2012
Nu inteleg de ce va complicatii cu niste chinezarii facut intr un garaj.
Moto G este 11 mil la noi de 16 gb.

#25
Theo-Black

Theo-Black

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 152
  • Înscris: 26.01.2014

View PostqNpHard, on 27 ianuarie 2014 - 15:32, said:

Cand ti-am dat mai inainte acelasi site nu erai asa entuziasmat Posted Image)
Paii cand am auzit ca nu mai platesc taxe .... :)))

View Postalin62, on 27 ianuarie 2014 - 17:44, said:

Nu inteleg de ce va complicatii cu niste chinezarii facut intr un garaj.
Moto G este 11 mil la noi de 16 gb.
Paii da am inteles dar e dublu fata de pretul pe care l.am dat :))
Poate am noroc si dau de o chinezarie buna ;)

#26
Extinct

Extinct

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,079
  • Înscris: 24.02.2007

View Postalin62, on 27 ianuarie 2014 - 17:44, said:

Nu inteleg de ce va complicatii cu niste chinezarii facut intr un garaj.
Moto G este 11 mil la noi de 16 gb.

Si sub 900 de lei pe amazon...

#27
Nightwishh

Nightwishh

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,456
  • Înscris: 13.01.2009

View PostTheo-Black, on 27 ianuarie 2014 - 18:09, said:


Paii cand am auzit ca nu mai platesc taxe.
Cred ca nu ai citit cu atenție ce am scris mai sus: Sweden Post. Ăla din linkul tău trimite doar prin Singapore Post, asta însemnând ca, coletul va ajunge in vamă :D. Caută alt vânzător care trimite prin Sweden Post.

#28
alin62

alin62

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,452
  • Înscris: 26.02.2012

View Postfilip.serban, on 27 ianuarie 2014 - 18:38, said:


Si sub 900 de lei pe amazon...
Si ti l aduce cineva moca la usa? Si garantia ce facem cu ea? Iti da amazon u garantie si factura?

#29
Theo-Black

Theo-Black

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 152
  • Înscris: 26.01.2014

View PostNightwishh, on 27 ianuarie 2014 - 18:45, said:

Cred ca nu ai citit cu atenție ce am scris mai sus: Sweden Post. Ăla din linkul tău trimite doar prin Singapore Post, asta însemnând ca, coletul va ajunge in vamă Posted Image. Caută alt vânzător care trimite prin Sweden Post.
ok merci :D dar despre telefon ce parere ai ?

#30
Extinct

Extinct

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,079
  • Înscris: 24.02.2007

View Postalin62, on 27 ianuarie 2014 - 18:50, said:

Si ti l aduce cineva moca la usa? Si garantia ce facem cu ea? Iti da amazon u garantie si factura?


E vorba de Amazon.co.uk, costa 902 lei cel de 16 GB cu transport cu tot si, da, are factura si garantie. In cazul unei defectiuni Amzon suporta costurile transportului. http://goo.gl/L8hY7n. Niciun magazin din RO nu-l aduce pe canale oficiale, tot de pa Amazon sunt luate si tot acolo se face service-ul.

E drept, ultima comanda de ep Amazon nu mi-a venit la usa, a venit la oficiul postal, dar nu prea are mare importanta.

Edited by filip.serban, 27 January 2014 - 19:49.


#31
alin62

alin62

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,452
  • Înscris: 26.02.2012
Nici un magazin nu l aduceA pe cai oficiale, acum sunt destule magazine care il au, magazine destul de mari.
Eu unu nu as lua un tel din afara dupa sa l trimit in afara si as stau foarte mult timp fara el, pana ajunge la ei, pana se apuca de el, pana vine inapoi...
Nu fac reclama, dar uite un mare avantaj la Samsung ca ti l repara intr o ora :D insa de la samsung nu prea ai ce sa iei ceva bun la 1000 lei.

#32
Extinct

Extinct

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,079
  • Înscris: 24.02.2007

View Postalin62, on 27 ianuarie 2014 - 19:53, said:

Nici un magazin nu l aduceA pe cai oficiale, acum sunt destule magazine care il au, magazine destul de mari.
Eu unu nu as lua un tel din afara dupa sa l trimit in afara si as stau foarte mult timp fara el, pana ajunge la ei, pana se apuca de el, pana vine inapoi...
Nu fac reclama, dar uite un mare avantaj la Samsung ca ti l repara intr o ora Posted Image insa de la samsung nu prea ai ce sa iei ceva bun la 1000 lei.

Pai si magazinele alea care le aduc pe canale "gri" unde crezi ca le repara? Ce te face sa crezi ca ar dura mai putin? Iar legat de samsung, nu, multumesc. Prea mult bloatware. Citeam zilele trecute ca in Coreea de Sud, se discuta o lege prin care producatorii (Samsung si LG) vor fi obligati sa dea utilizatorilor posibilitatea de a dezinstala gunoaiele. Poate se extinde la nivel global...

#33
Theo-Black

Theo-Black

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 152
  • Înscris: 26.01.2014
Am inteles , am renuntat la Moto G , au mai ramas Thl w200 si Xiaomi Red Rice ;)

Am cautat pe aliexpress si nu gasesc de cat Singapore Post ... As putea vorbii cu vanzatorul si sa.l conving sa.mi trimita prin Sweden Post ?

#34
sorin83

sorin83

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,262
  • Înscris: 19.08.2007

View PostNightwishh, on 27 ianuarie 2014 - 18:45, said:


Cred ca nu ai citit cu atenție ce am scris mai sus: Sweden Post. Ăla din linkul tău trimite doar prin Singapore Post, asta însemnând ca, coletul va ajunge in vamă :D. Caută alt vânzător care trimite prin Sweden Post.
Vineri am ridicat un android tv box de la posta de cartier (trimis prin singapore post) fara sa platesc nimic. Nu m-a intrebat tanti de la ghiseu absolut nimic.
Coletul era marcat ca ghift cu o valoare de 39$. A fost trimis ca recomandata.
Nu stiu daca are vreo legatura dar e vorba de o posta din Bucuresti.

#35
Theo-Black

Theo-Black

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 152
  • Înscris: 26.01.2014

View Postsorin83, on 27 ianuarie 2014 - 20:35, said:

Vineri am ridicat un android tv box de la posta de cartier (trimis prin singapore post) fara sa platesc nimic. Nu m-a intrebat tanti de la ghiseu absolut nimic.
Coletul era marcat ca ghift cu o valoare de 39$. A fost trimis ca recomandata.
Nu stiu daca are vreo legatura dar e vorba de o posta din Bucuresti.
Am inteles merci :D Deci prin Singapore Post sa inteleg ca nu se plateste ? :>

#36
sorin83

sorin83

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,262
  • Înscris: 19.08.2007
Tot ce stiu sigur e ca eu nu am platit nimic si a venit la posta de cartier.
Le-am zis sa pjna pretul de 39$ pentru a palti mai putin daca ar fi fost cazul. Eu platisem 85 pe device-ul respectiv.
Ce m-a surprins a fost timpul in care a ajuns. Mi-au dat tracking number pe 17 ianuarie (in conditiile in care facusem comanda pe 30 decembrie...) si l-am putut ridica de la posta pe 24.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate