Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Caut splitter semnal satelit

Instalatii sanitare

Program de slabire cu succes gara...

Reconditionare cada baie din fonta
 Problema imprimanta

Here goes nothing

BCR sau Raiffeisen

Visual Studio 2022 instaleaza Epi...
 Sfat alegere parbriz

EMAG - recenzii false facute de ei?

Recomandare telefon 900-950

Nivel de trai
 Semnal bun da'... prost

De ce statiile de radio FM nu ren...

Pe unde pot sa gasesc statistici ...

Este reconditionat acest laptop?
 

Lista canalelor „must-carry“ în anul 2014.

- - - - -
  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
167 răspunsuri în acest subiect

#109
wfnse

wfnse

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 2.956
  • Înscris: 12.06.2007
Chiar daca Digi24 a intrat pe lista must-carry, ma indoiesc ca va intra efectiv in grila UPC si Romtelecom.

Din cate am inteles, operatorii trebuie sa respecte 80% din lista respectiva. Sper sa nu gresesc.

#110
AleXXander00

AleXXander00

    XX

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 2.427
  • Înscris: 21.02.2009
Eu asteptam curios sa vad daca se va semna un acord international cu Moldova 1, dar vad ca nu... Cel putin deocamdata. La Jurnal TV cred ca nu are rost sa sper.

Noutatile ar fi faptul ca Digi 24 va intra la toate companiile de cablu, iar Credo, Mynele si Alfa & Omega doar la RCS/RDS, ca in rest cred ca se aflau peste tot.

#111
costi_ionita79

costi_ionita79

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 3.366
  • Înscris: 18.08.2009
Travel Mix parca e de anul trecut in lista. Nu mai e The Money Channel.

#112
Bukovina

Bukovina

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 4.139
  • Înscris: 24.09.2009

View Postwfnse, on 04 februarie 2014 - 18:25, said:

Chiar daca Digi24 a intrat pe lista must-carry, ma indoiesc ca va intra efectiv in grila UPC si Romtelecom.

Din cate am inteles, operatorii trebuie sa respecte 80% din lista respectiva. Sper sa nu gresesc.
Gresesti. O sa intre luna asta la toti cablistii.
Canalele must-carry trebuie sa reprezinte 25% din grila operatorului in ordinea audientei.

Editat de Bukovina, 04 februarie 2014 - 18:29.


#113
Alex_23

Alex_23

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 14.361
  • Înscris: 01.09.2012
Din cele existente acum in lista eu le am doar pe astea :

Antena 1 , Kanal D , Antena 3 , Prima TV , National TV , Romania TV , Realitatea TV , B1 ,

Antena Stars , Favorit , Taraf , Euforia , Kiss TV , Mynele , GSPTV , Trinitas , U TV , National  

24 PLUS , Music Channel ,Look TV , Neptun TV

Sper sa intre si DIGI 24



#114
barbosa

barbosa

    Serious Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 9.144
  • Înscris: 04.03.2006
Lista asta e valabila doar pentru cablu sau si pentru cei cu televiziune prin satelit?

#115
Cipry7

Cipry7

    The Doctor

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 11.438
  • Înscris: 04.08.2010
Doar pentru televiziune prin cablu. Cel puţin, deocamdată...

#116
Venboteam

Venboteam

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 8.312
  • Înscris: 05.01.2012
Doar pentru cablu. Deocamdata, deoarece se discuta ca principiul must carry sa se aplice si pe satelit.

Edit: Ce inseamna sa fii mai tanar?... Esti mai iute! :D

Editat de Venboteam, 04 februarie 2014 - 19:35.


#117
VH1

VH1

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.114
  • Înscris: 09.01.2014
CNA: Digi24, în toate rețelele de cablu din țară

Consiliul Naţional al Audiovizualului (CNA) a stabilit lista televiziunilor „must-carry”, ce trebuie retransmise obligatoriu în 2014 de către toţi cabliştii din România, printre posturile nou intrate în această listă numărându-se și Digi24.

Decizia a fost luată de Consiliul Național al Audiovizualului în ședința de marți, conform articolului 82 din Legea audiovizualului numărul 504 din 2002 şi Deciziei CNA numărul 72 din 2012.
Digi24HD, singura televiziune de ştiri care emite full HD, intră, din această seară, în lista „must-carry”. CNA a introdus Digi 24HD pe lista televiziunilor care trebuie preluate obligatoriu de către toate companiile de cablu.

Companiile de cablu trebuie să facă schimbările în maximum 30 de zile de la data publicării listei pe site-ul CNA. Potrivit articolului 82 din Legea Audiovizualului „orice distribuitor care retransmite servicii de programe prin reţele de comunicaţii electronice, cu excepţia celor care utilizează exclusiv spectrul radio, are obligaţia să includă în oferta sa serviciile de programe ale Societăţii Române de Televiziune destinate publicului din România, precum şi alte servicii de programe, libere la retransmisie şi fără condiţionări tehnice sau financiare, ale radiodifuzorilor privaţi, aflaţi sub jurisdicţia României, în limita a 25% din numărul total de servicii de programe distribuite prin reţeaua respectivă, precum şi serviciile de televiziune a căror obligativitate de retransmitere este stabilită prin acorduri internaţionale la care România este parte. Criteriul de departajare pentru radiodifuzorii privaţi este ordinea descrescătoare a indicelui anual de audienţă.”
Digi24HD a fost lansat pe 1 martie 2012, de către compania RCS&RDS, cel mai important operator de telecomunicaţii din România. Digi24HD este o televiziune de ştiri care le propune telespectatorilor un program echilibrat, imparţial, care pune informaţia înaintea opiniei.


sursa http://www.digi24.ro... cablu din tara

Editat de VH1, 04 februarie 2014 - 19:40.


#118
costi_ionita79

costi_ionita79

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 3.366
  • Înscris: 18.08.2009
Digi 24 a fost lansat pe 1 martie 2012 si, probabil, tot pe 1 martie, dar 2014, va intra la toti cablistii. Posted Image

Editat de costiMembruAnonimita79, 04 februarie 2014 - 19:55.


#119
Zygoth

Zygoth

    specimen

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 3.083
  • Înscris: 29.04.2006
Patru canale religioase si doua de manele. Obligatoriu.

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/OVlvPzTm2wg?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Editat de Zygoth, 04 februarie 2014 - 21:18.


#120
Venboteam

Venboteam

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 8.312
  • Înscris: 05.01.2012
Stai linistit, ca avem sanse sa scapam de Taraf! Posted Image

#121
blue_taty

blue_taty

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 981
  • Înscris: 31.08.2009
[ http://www.troll.me/images/duck-dodgers/what-the-hell-did-i-just-see.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#122
zeus1

zeus1

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.572
  • Înscris: 03.05.2008
Am scapat de Taraf, si am ramas cu Mynele Tv :(

#123
tiestodj20

tiestodj20

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 7.701
  • Înscris: 04.06.2007

View PostZygoth, on 04 februarie 2014 - 21:17, said:

Patru canale religioase si doua de manele. Obligatoriu.

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/OVlvPzTm2wg?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Ce fumeaza astea?

#124
dic_star79

dic_star79

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 4.600
  • Înscris: 09.01.2008
Fumeaza busuioc.

#125
1kvoi

1kvoi

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 748
  • Înscris: 10.11.2007
La anu, pe vremea asta vom avea Digi Sport 1 in lista must - carry. =)) Ce tare frate!!!

View PostAleXXander00, on 04 februarie 2014 - 18:25, said:

Eu asteptam curios sa vad daca se va semna un acord international cu Moldova 1, dar vad ca nu... Cel putin deocamdata. La Jurnal TV cred ca nu are rost sa sper.

Noutatile ar fi faptul ca Digi 24 va intra la toate companiile de cablu, iar Credo, Mynele si Alfa & Omega doar la RCS/RDS, ca in rest cred ca se aflau peste tot.
Frate si eu ma astept la fel ca tine. Si vreau sa fie pachetul neplatit, cum e cel cu posturile ucrainieni.

#126
pykko

pykko

    I love, therefore I am

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 7.229
  • Înscris: 10.02.2006
Si Travel Mix la RDS. Asta daca nu vom astepta o gramada pentru a face modificarile in grila.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate