Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Ambalaj cu Garantie - Te-ai aplec...

Abonamentul ADAC. Merita?🤨

Buton alarma neidentificata Logan...

Horizon: An American Saga
 Programul GPU Teak III, de la Asus

Motor aer conditionat

Malmö, Suedia, city break, cuplat...

Caut medic chirurg
 Substante de baza la pastile de r...

Taiere meri gradina

Inginer PNA / CNS ROMATSA

"DIY" UPS 12V - Scoate cu...
 Grafic in excel

Extensie de browser care sa reduc...

Priza smart monitorizare consum e...

Unde reclam spamul electoral?
 

cost analize

- - - - -
  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1
djiancarlo

djiancarlo

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 118
  • Înscris: 05.11.2013
Buna seara. Aveti idee la cat m-ar duce in Bucuresti o vizita la medic care sa cuprinda un control, o ecografie, o secretie si un test papanicolau?
Si daca cunosteti o clinica unde sunt preturi mai rezonabile?

#2
catalina1

catalina1

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 62,924
  • Înscris: 21.04.2011

View Postdjiancarlo, on 09 ianuarie 2014 - 00:35, said:

Buna seara. Aveti idee la cat m-ar duce in Bucuresti o vizita la medic care sa cuprinda un control, o ecografie, o secretie si un test papanicolau?
Si daca cunosteti o clinica unde sunt preturi mai rezonabile?
Nu esti asigurata?

#3
Highlander91

Highlander91

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,015
  • Înscris: 05.09.2007

View Postcatalina1, on 09 ianuarie 2014 - 01:09, said:

Nu esti asigurata?
Pe asigurare te programezi azi faci peste 4 luni, daca prinzi o zi in care sa mearga toate aparatele si sa fie toti operatorii la serviciu!

#4
DKN1

DKN1

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,004
  • Înscris: 20.02.2008
http://www.yabadu.ro/deals.php?id=2696

Te costa 97 de ron, ai mai sus toate detaliile. Mai dati-l naibii de stat, sunt atatea oferte si reduceri si oportunitati si vouchere la privat ca nici nu ai nevoie de asigurarea de stat, trebuie doar sa stii sa te descurci si sa renunti la tot felul de idei preconcepute, statul e pentru mamaile de 70 de ani care nu stiu ce e internetul asta.

#5
-Diana-

-Diana-

    Happy Zone

  • Grup: Moderators
  • Posts: 19,759
  • Înscris: 06.10.2012
Tot cu un voucher voiam sa te trimit si eu.
Simplu si rapid. Recomand Hilmi Medical Center, am fost la ei vreo 2 ani pana mi-am facut abonament la Regina Maria. Au sediul in Piata Victoriei, usor de ajuns cu metroul, chiar nu e prin vreo fundatura.
Hilmi scoate mereu vouchere la preturi mai mult decat rezonabile.
Eu luam de aici diverse servicii medicale, intotdeauna am gasit programare in maximum cateva zile.
Voucherele costa pana in 100 de lei consult, ecografie, Papanicolau, secretie vaginala 2 lame, inclusiv consultatie seneologica (sani), evident ca sunt unele si mai scumpe dar includ mai multe servicii medicale.

Fara voucher la orice clinica privata, astea te costa in mod normal peste 300 de lei minimum minimorum.

PS: calculeaza ca recoltarea testului Babes Papanicolau se face in zilele 10-20 ale ciclului menstrual, asa ca sa fii atenta la data programarii.

#6
catalina1

catalina1

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 62,924
  • Înscris: 21.04.2011

View PostHighlander91, on 09 ianuarie 2014 - 09:06, said:

Pe asigurare te programezi azi faci peste 4 luni, daca prinzi o zi in care sa mearga toate aparatele si sa fie toti operatorii la serviciu!
Nu, te programezi la medicul de familie si cu trimiterea de la el te duci la o clinica particulara, pentru ca sunt foarte multe care lucreaza cu Casa de Sanatate.
In primul post se spunea ceva de niste preturi rezonabile si m-am gandit ca ar fi interesata de faptul ca nu trebuie neaparat sa plateasca consultatia.

View PostDKN1, on 09 ianuarie 2014 - 09:11, said:

statul e pentru mamaile de 70 de ani care nu stiu ce e internetul asta.
Si pentru cei care oricum isi platesc asigurarea la stat.

Edited by catalina1, 09 January 2014 - 13:31.


Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate