Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani

Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar
 pelerinaj in Balcik

Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade

Parola la lock screen
 Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle
 Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik

Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...
 

Totul despre cazare - Insula Thassos

- - - - -
  • Please log in to reply
217 replies to this topic

#91
LUIZA_28

LUIZA_28

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 322
  • Înscris: 27.07.2009

View Postclaudrider, on 23 ianuarie 2015 - 12:59, said:

salut,
intentionez sa plec in iunie cu sotia si copilul pentru prima data in Thasos. Am gasit pe internet Blue View Studio in Skala Potamia si vroiam sa intreb si aici daca a mai fost cineva acolo si eventual pareri privind aceasta locatie dar si a plajei de acolo.
multumesc anticipat.

Mergem acolo de Paste. O sa iti spun cum este dar nu stiu daca atunci te mai ajuta cu ceva si nu e prea tarziu.

#92
radu-dragos

radu-dragos

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 27.11.2011

View PostMalkos, on 26 octombrie 2014 - 10:34, said:

Puteai opta si pentru micul dejun? In apropiere era cumva si vreun Lidl? Multumesc!
Aceasta pensiune nu ofera servicii de servire a mesei. Nu este Lidl, dar sunt sunt destule magazine in zona, unul chiar langa pensiune

#93
Catalin S.

Catalin S.

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,389
  • Înscris: 01.02.2006
Supermarketuri LIDL se afla pe continent in apropiere de Keramoti (port pentru ferry).

Gasiti si pe insula supermarketuri sau hypermarketuri. Cele din urma se numesc ARVANITIDIS si arata cam asa...

Attached Files



#94
lenny13

lenny13

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,564
  • Înscris: 30.09.2013

View Postclaudrider, on 23 ianuarie 2015 - 12:59, said:

salut,
intentionez sa plec in iunie cu sotia si copilul pentru prima data in Thasos. Am gasit pe internet Blue View Studio in Skala Potamia si vroiam sa intreb si aici daca a mai fost cineva acolo si eventual pareri privind aceasta locatie dar si a plajei de acolo.
multumesc anticipat.

Noi am fost in Skala Potamia, 7 zile, respectiv Golden Beach si tot ce iti pot spune este ca merita tot efortul. Apa este f buna, nisipul este fin. Taverne sunt multe, dar noi am preferat sa ne facem mancare in minibucataria avuta la dispozitie cand ne-am cazat. Intrarea in apa este f lina, perfecta pentru copiii mici, care se pot distra linistit. Exista si magazine chiar in apropiere de plaja din care se poate cumpara mancare, noi mai mult am cumparat fructe,legume si apa minerala. Am prins si zile cu valuri medii ca inaltime, dar si zile in care apa era lina, fara pic de unduire.
Pe langa Skala Potamia, noi am mai fost o saptamana in Skala Prinos.E o zona mai linistita, dar noua ne-a placut. Bineinteles am facut vizite pe toata insula. Exista masini de inchiriat, asa incat daca mergeti cu autocarul, puteti vizita insula si pe cont propriu [ceea ce recomand] si sa vedeti lejer, nu pe fuga, toate plajele insulei si obiectivele turistice.
  Mie mi-a placut mult in Thassos, m-as reintoarce oricand cu mare drag.

Edited by lenny13, 12 February 2015 - 09:54.


#95
sacalusv

sacalusv

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 16.11.2007
Are cineva informatii despre Studiourile Theodora http://www.studios-theodora.gr/ din Skala Potamia?

#96
elise

elise

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 78
  • Înscris: 16.05.2007
Buna!

A stat cineva la hotel Potos? Sau la alte hoteluri din aceasta zona?

#97
tovarasu

tovarasu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 93
  • Înscris: 29.07.2008
Ceva despre Akrokeramon apartaments - Limenas. Daca a stat cineva si are ceva informatii sa le impartaseasca ar fi super. Multumesc anticipat

#98
AdrianHH

AdrianHH

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,389
  • Înscris: 23.04.2007
La un moment-day,stiu ca gasisem un site unde atunci cand vizualizam o cazare ,aveam locatia ei si pe harta si in jurul ei erau afisate si alte cazari disponibile,exact ca si pe booking,cu adrese de mail si telefon pe balonasul din dreptul fiecareia.
Am avut impresia ca ar fi greeka.com,dar ori au schimbat site-ul,ori am uitat.
Va suna ceva cunoscut?

#99
OvidiuNS

OvidiuNS

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,855
  • Înscris: 04.07.2010
E vorba cumva de go-thassos.com ?


Sănătate şi tcb !

#100
AdrianHH

AdrianHH

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,389
  • Înscris: 23.04.2007
Multumesc Ovidiu.
Cred ca da,cam asa era.
Iti multumesc !La datorie ca de obicei.
Ca o paranteza : in iulie(15-20):  40E dubla sau 45E studioul in Skala Potamia,e un pret corect,nu?

#101
OvidiuNS

OvidiuNS

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,855
  • Înscris: 04.07.2010
E un preţ chiar foaaaaarte bun.


Sănătate şi tcb !

#102
bilti

bilti

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,021
  • Înscris: 14.11.2006
ma poate ajuta careva cu niste recomandari cazare in thassos. cerinte: plaja cu nisip fara pietre, maxim 150m de plaja, cu chicineta, taverne in jur, fara inghesuiala pe plaja, fara masa. buget maxim 1000 de euro.

#103
MadMax

MadMax

    Pike hunter

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,361
  • Înscris: 14.05.2003
In caz ca intereseaza pe cineva, am adunat o lista cu hoteluri, vile, studio-uri, etc, din Thassos. Nume, URL (go-thassos.gr) si adresa de email, daca doriti sa trimiteti intrebari despre preturi si conditii:

Attached File  thassos.txt   43.16K   129 downloads

Redenumiti in thassos.csv si puteti deschide in Excel. Fisierul e creat sub linux, sanse mici sa fie virusi (e un fisier text, oricum) dar pentru orice eventualitate dati cu antivirus pe el :)

#104
Schneider

Schneider

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 228
  • Înscris: 11.06.2006
Salutare.
Mi se pare mie ?, pretuirle anul asta sunt foare mari la cazare in Thassos, de ex. golden beach.
Am fost in 2012 si am resuti sa gasesc cazare cu 50 euro.
Acum daca primesc o oferta de 60 euro e lucru mare..in reste preturi intre 75-90 euro...
O fi cererea mai mare, o fi grecii constienti ca lumea nu o sa mai mearga in Turcia si o sa aleaga grecia datotrita terorismului!?!

Edited by Schneider, 25 April 2016 - 09:59.


#105
BlueKing-69

BlueKing-69

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,745
  • Înscris: 26.08.2008
Este cererea foarte mare pe regiune.
M-am uitat si eu pe Thassos si zona Kavala - Keramoti: preturi mari si oferte putine indiferent de pretul pe care ai fi dispus sa il platesti. Cam similar (oarecum) este si cu Halkidiki.

Cum "cobori" mai la sud de Paralia Katerini, mai jos de Panteleimonas... Pelion, Evia ... si pana in Peloponez (inclusiv sudul extrem al acestuia) gasesti cazari la sfarsit de iunie incepand de la 30 eur / camera  dubla / noapte la cazari cu recomandari bune spre foarte bune.

#106
atupi

atupi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,585
  • Înscris: 17.08.2007

View PostSchneider, on 25 aprilie 2016 - 09:59, said:

Salutare.
Mi se pare mie ?, pretuirle anul asta sunt foare mari la cazare in Thassos, de ex. golden beach.
Am fost in 2012 si am resuti sa gasesc cazare cu 50 euro.
Acum daca primesc o oferta de 60 euro e lucru mare..in reste preturi intre 75-90 euro...
O fi cererea mai mare, o fi grecii constienti ca lumea nu o sa mai mearga in Turcia si o sa aleaga grecia datotrita terorismului!?!

In ultimii 5 ani preturile la cazare in nordul Greciei (Thassos/Halkidiki) au o crestere a preturilor destul de sustinuta. Cumva se suprapune si cu cresterea cererii dat fiind ca vin din ce in ce mai multi sarbi, macedoneni, rusi si de ce nu...romani.

Am fost suprins sa constat in cautarile mele de anul asta preturi mai ok in sud (Creta de exemplu).

Edited by atupi, 25 April 2016 - 11:26.


#107
ralu_seby

ralu_seby

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 372
  • Înscris: 11.11.2007

View Postbilti, on 21 februarie 2016 - 10:21, said:

ma poate ajuta careva cu niste recomandari cazare in thassos. cerinte: plaja cu nisip fara pietre, maxim 150m de plaja, cu chicineta, taverne in jur, fara inghesuiala pe plaja, fara masa. buget maxim 1000 de euro.

Salutare! Noi am fost cazati anul trecut in Septembrie in Golden Beach, vila Sole e Mare, indeplineste toate conditiile tale, ne-am simtit tare bine.
Imobil nou (deschis de vreo 2-3 ani max.) arata tare bine, la max. 50m de plaja, nisip fin, beach bar in apropiere, taverne la cateva minute de mers pe jos, fara masa.
Studio-urile de la demisol au chicineta inclusa, poti vb direct cu Kostas (proprietarul) e f ok.
Oferta pentru acest an in perioada 01-08.08.2016 este de 75 EUR/noapte. Posted Image

Edited by ralu_seby, 25 April 2016 - 16:40.


#108
viks

viks

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,579
  • Înscris: 26.02.2015
nu suntem pretențioşi sau cu fițe la cazări,nu mă duc undeva să fac economie ,suntem patru persoane ,copii de 18 şi 12 ani.
chiar azi ( ieri ) ,ne am hotarat cu Grecia
un cinci nopți am dori să stăm,vă aştept cu recomandări unde ați fost mulțumiți.

p.s
am facut trei rezervari pe booking cu anulare gratuita
1.giannoyla studios [skala sotiros] 200 e
2.george studios  [Limenaria] 383 e
3.porto marina [Chrysi Ammoundia ] 425 e

5 nopti  4 iul-9 iul
va ascult

Edited by viks, 23 May 2016 - 22:49.


Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate